Sestry Samantha a Tara Carpenterové a dvojčata Chad a Mindy přežily řádění tajemného vraha ukrytého pod maskou ducha v městečku Woodsboro. Ve snaze zapomenout na tyto tragické události se všichni čtyři přestěhují do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlouho a objeví se nový a ještě brutálnější vrah v masce Ghostface a jejich životy jsou opět v ohrožení. (Forum Film CZ)

Morien

Sama tomu až skoro nevěřím, ale já si to užila. Začátek byla super variace na tradiční Scream začátek. Přelézání žebříku a metro mňamka. Škoda, že závěr už se nastavené laťce nevyrovnal. Všechny ty meta monology na téma, jak jsou tvůrci geniální, jsem jako již tradičně ignorovala. Další škoda, že co se týče duševního stavu/dilemat hlavní hrdinky, je to přesné opakování předchozího filmu, nic moc posun. Ale i tak jsem v jistých momentech nemohla od filmu odtrhnout oči a to se počítá. ()

choze

Hlavní problém šestky vidím v úžasně nesympatických a otravných postavách - jak ústřední duo handrkujících se sester, tak nesnesitelně namachrovaná nerdka a na Courtney Cox mě bolelo koukat. Zbytek postav je jen nevýrazný a kapitola sama pro sebe jsou až parodicky přehrávající policajti. K tomu vychtěný koncept s pravidly franchise, nijak úžasné dialogy, nevyužité přesazení do New Yorku, ze kterého se vytěží jen průměrná scéna v metru... Přesto jsem byl ve výsledku docela spokojený, protože dvě důležité věci tam fungovaly - hádání (a giallovsky přepálené odhalení) vrahů a krvavost vražd. Jakože fakt bych chtěl vidět, jak se tvářily fanynky Wednesday, když tady Jenna Ortega začala řvát "Motherfucker!!!" a bodat lidi do hlavy. Taky se mi líbil motiv konspirační teorie, která hrdinku v očích části veřejnosti proměnil ve viníka - to téma by utáhlo film sám o sobě, ani by se v něm nemuselo vraždit. To samé motiv "temnoty dřímající v dceři sériového vraha", který tady k ničemu zajímavému nevede. Jo a ještě klobouk dolů před kratičkou scénou, v níž se vyspojlerují všechny díly. A scéna s žebříkem (zdravíme Nerve a před ním Rozsudek noci) mě místo napětí rozesmála. ()

Gilmour93

Ghostface v zářivých světlech velkoměsta. Změna prostředí nejprofláklejší hororovou meta franšízu občerstvila, stejně jako decentní přitlačení na pilu při agresivitě jednání bubáka / bubáků s pofiderními motivy, nicméně u nabubřelé délky a rozmazávání exkrementů doznání po tvářích bez masky už zase byla cítit zatuchlina předchozích produktů. Zarazily mě dvě věci. Že se některým hrdinům vrazí do břicha přes sedm palců dlouhá čepel loveckého nože Buck 120 a oni se po chvíli tváří, jak kdyby jim jen vybírali špínu z pupíčku a že Courteney Cox začíná vypadat jak upír z Lost Boys.. ()

Tuxedo

Nejnatahovanější, nejpředvídatelnější, nejsměšnější z Vřískotů. Největší zabiják filmu je ustrašenost tvůrců jakkoliv převrátit zaběhnutý koncept (v úvodu něco takového naznačí, ale odvaha jim vydrží asi deset minut) a ten už tu byl pětkrát uchopený lépe (film dokonce sem tam opisuje od těch horších dílů). ()

Hitman_47

Asi nejvyměklejší díl z celé série ... dám mírný spoiler, až bude mařka vykládat "pravidla pro tento díl" můžete se začít smát, pochopíte na konci, nemáte zač : ) ()

NinadeL

#6 Scream. Nové prostředí sérii úplně neprospělo, ale pořád je tu naštěstí na co navazovat. Courteney Cox je pořád skvělá, dokonce se nám vrátila skvělá Hayden Panettiere a z nové party z minulého dílu je jasnou jedničkou Wednesday Jenna Ortega. Pokud tvůrci dodrží slovo, už teď se těším na sedmičku. ()

castor

Možná nejzajímavější postavu, kterou si režisérské duo vypůjčilo ze společné krvavé žánrovky, nechají odkrouhnout hned na (dynamickém) začátku. Pak přijde ještě pár sympatických záchvěvů, ale jinak jsem se moc nebavil, a musel sledovat přeživší (okoukané) hrdiny z předchozího dílu, kteří nebyli zajímaví ani minule. A je jedno, zda se vrací Kirby ze čtyřky (Hayden Panettiere) nebo stálice Gale (Courteney Cox), protože mnozí tu přežívají hluboké bodné rány či kulky a ještě s úsměvem na tváři odkráčejí středem. Je rovněž jedno, zda se další díl bude odehrávat v Horní Plané, protože prostředí velkoměsta je kromě newyorského metra nevyužité a omezené jen na temné postranní uličky. Rovněž je jedno, kdo bude kuchat hezké mladé lidi příště, třeba to může být Deweyho teta ze třetího kolene, protože tentokrát je odhalení totožnosti vraha/vrahů snad ještě absurdnější. Respekt z něj/z nich nejde ani náhodou. Jednoduše opsané a směšné. Prostě tvůrci si v „detektivní“ rovině sami dost podkopávají nohy. Tentokrát to ani není moc o tom, odkud bubák vyskočí, prostě tam je (Ghostface by se měl zaměřit na vykrádačky bytů, protože pronikne všude), naštěstí je sympaticky nekompromisní. Holt feeling z druhé poloviny devadesátých let je pryč a hra na hádání, která z postav je vrah, nebaví. V drobnostech (atmosférické metro, přelézání mezi okny) fajn, coby celek obyčejný průměr. Navíc natahovaný. ()

*CARNIFEX*

Hlúpota z amerických ulíc, ktorá sa neznesiteľne drží vlastnej šablóny, pričom ja skutočne nerozumiem tomu, komu sa čo na tomto ešte môže páčiť. To fakt nikomu nevadí, že je táto séria neustálym opakovaním toho istého (ešte aj tá facka), pričom je samotný dej čoraz viac určený pre dementné publikum?? ()

a.kopecka

Mdlá recyklace, která v sobě nemá ani třetinu energie, co čtyřka od jednasedmdesátiletýho Cravena. Sedmička bude na place dalšího Stab a návrat Gale s ofinou nebo? ()

Wacoslav1

Po pětce jsem svá očekávání raději srazil na minimum a nakonec mám v sobě lehce rozporuplný pocity, ale trochu jinak než jsem čekal. Před titulková scéna se opravdu povedla nevadí mi ani přenesení ghostface do prostředí velkoměsta ani jeho stylizace do podoby zabijácký mašiny ve stylu Jasona kdy třeba pronásleduje své oběti až do krámu kde začne bez milosti kosit i nic netušící zákazníky. Zkrátka po první půlce jsem nadšeně tleskal, že se povedlo konečně tuhle sérii přenést do současnosti, ale bohužel ta tradičně překombinovaná odhalovačka kdo je kdo plus opět neúměrný počet přeživších postav (nemohli už Tu Gail sakra konečně zabít když přežila pět dílů?) a důkaz o definitivní nepoužitelnosti nových postav to kazí, ale cítím tu aspoň trochu svěží vítr a po čtyřce která z hlediska inovace zůstala tak na půlce a pětce která není nic než totální recyklace předchozích dílů i pár tvůrčích nápadů. Jo a ghostface s brokovnicí je prostě cool.65% ()

Davies182

Už to trochu začíná smrdět nastavovanou kaší, a i když vraždy jsou v sérii pořád tak nějak sexy, samotná mytologie zabíjení je bohužel spíš k smíchu. A nepomáhá ani protentokrát hrozně předvídatelný vrah, jelikož kruciální twist scéna prostě tahá za oči. Příště už to chce totální změnu scénáře, a vlastně možná i žánru. Jaký hororový přívlastek nahradí slasher? Survival někde v hlubokých lesích? To bych si nechal líbit. [Netflix] ()

pepo

Čaro je definitívne preč. Postavy nudné, rovnako detektívna zápletka. Meta rovina bola tiež lepšia predtým. Apoň tie killy sú na úrovni. Sú tam skvelé veci (napr. úvod, prestrelka v obchode), no je to rozriedené v prílišnej stopáži. Ako normálny slasher to mohlo byť cool, no ako Scream je to na hranici trapasu. Najslabší diel. 5/10 ()

Big_Boss

Takže tu po roce máme nový Vřískot, kdy se v příběhu přesuneme z Woodsboro do New Yorku, kde Tara a její přeživší kámoši studují na vejšce, což hodně připomíná Vřískot 2 a samozřejmě se tu opět objeví Ghostface, který začne svoje telefonáty rozjíždět nanovo. Montreal maskující se za New York byl krásně využitej na maximum - byty, metro, sámoška, temné uličky, kino. Změna prostředí téhle sérii náramně pomohla. Samozřejmě ale nečekejte probíhajícího Ghostface na Times Square, na Empire State Building nebo na Soše svobody. Shodneme se ale na tom, že náš maskovaný vrah využil prostředí New Yorku líp než Jason. No a když už mluvíme o Ghostfaceovi, tak ten je v tomhle díle nejbrutálnější z celé série. Je rychlej, vynalézavej a hlavně není neohrabanej jako ti předchozí GF z ostatních filmů. Bohužel má Vřískot 6 zatím asi nejslabší meta téma ke zpracování, ale to bude asi tim, že nešlo tak rychle s novým meta koemntářem takhle rychle po pětce. Smrti mohly být zajímavější, protože i tady tu opět v 90% máme bodání nožem, kdy kromě brokovnice z traileru neuvidíte nic originálního a ano, souhlasím se zahraničními recenzenty, že nesčetný bodný zranění který postavy přežijou jsou už docela k smíchu. Ale i přesto mě tenhle díl bavil, možná bych i řekl víc než pátý díl (to budu potřebovat opakované shlédnutí, abych se v tom utvrdil), ale hlavní je, že si tahle frančíza drží oproti jiným slasherům svoji kvalitu i po tolika letech. Více v mojí recenzi ZDE! ()

Xmilden

Kvalita trošku uvadla, ale stále to občas umí překvapit a vysype to nějakou napínavější scénu. S dalším Vřískotem bych už trošku přeci jen brzdil. Rovněž je škoda, že všechny postavy z minulého dílu přežily. Takhle se divák nebude mít o koho bát. Courtney Cox tady začíná vypadat už hodně staře. 60% ()

darkrobyk

Nový Vřískot mě rozhodně potěšil, páč jsem věděl, do čeho jdu. Pokud je série na něčem postavená a v tom úspěšná, nevidím žádný důvod na překotné změny. A zde jde o dvě věci - tipovat si, kdo je vrah, a pokud někdo tvrdí, že vše věděl od začátku, pak jednoduše kecá, a vražednou akci. Vrah je opět nekompromisně brutální, a tak se nůž míhá raketovou rychlostí, najde si i hubu dokořán či vytřeštěné oko, ba co víc, dokonce i kuchá, a tak dojde téměř na střeva ven. Sympatické je cameo Samary Weaving, které dá vzpomenout na Hitchcockovu klasiku. Jedna z nejmrazivějších scén je s novinářkou Gale, která by už snad mohla dát vale plastikám, ale jinak její účast potěšila. Z hlediska dynamiky a napětí, pomíjím závěr, je výborné přepadení v pokoji vrcholící žebříkem. Přemíra hororových klišé napovídá, že film je třeba brát s nadhledem, ostatně sám si na mnoha místech ze sebe dělá legraci. Možná jen že tu je přespříliš mluvících hlav, každá další akce ale na ně dá rychle zapomenout. Vtip po titulcích je sice malinký, ale přesně zacílený. Další pokračování bych rozhodně uvítal. 4,5* ()

filmfanouch

Vřískot 6 zdánlivě dopadl, jak nejlépe mohl. Zdánlivě rychlokvaškový sequel zvládá přijít s několika svěžími prvky v rámci dosavadní série, chytře pracuje s odkazem svých předchůdců, ukazuje, že Radio Silence jsou nadále bravurní nástupci Wese Cravena (opět zvládají vyvolat pocit, že zhruba takto by šestý Vřískot natočil žijící Craven a přesto si ponechávají i svůj osobní přístup). Vřískot 6 ovšem dost možná ukazuje, že je i přes pár svěžích nápadů a chytrých inovací  koncept krapet vyčerpaný. Svůj účel Vřískot 6 plní, dost možná ovšem předznamenává, že se má ve slušně nastavené formě přestat. Minimálně vyvolává pochyby nad tím, zda lze koncept posunout ještě o kus dál. Nebylo by to ovšem poprvé, kdy zvládla série Vřískot mile překvapit.... ()

DJ_bart

"Who gives a fuck about movies?" _____________ Aneb co se nestane když studenty filmové vědy dožene na práh smrti jejich vlastní koníček.... První SCREAM považuju za pomyslný etalon halloweenské filmotéky, dosud nepřekonaný kult subžánru slasher, a v neposlední řadě za perfektní meta-hororovou satiru, která geniálně podrývá klasická filmová klišé. Pátý SCREAM na tuto tradici brilantně (zcela nečekaně) a velmi modernizovaně navázal, vdechnul této franšíze zcela nový život a ukázal, že tahle série má stále co nabídnout. Šestý SCREAM je sice opět post-moderním výsměchem fenoménu requelů, sequelů a dojení filmových značek, avšak nedosahuje takové scénáristické nápaditosti, vynalézavosti, nepředvídatelnenosti, meta-parodické hravosti, ani "who-dun-it" dynamiky pátého (natožpak prvního) dílu, které vynikaly svým revizionistickým ohýbáním žánrových pravidel, popkulturními odkazy a důmyslnou hrou s diváckým očekáváním. Zato brutalita jednotlivých vražd daleko přesahuje vše, co jsme doposud viděli, a nabourává pomyslnou hranici diváckého diskomfortu – alespoň tedy v mezích teenagerské zábavy, která se mnohdy neubrání pubertálnímu sentimentu, kýči a patosu [z kterýho můj cringe-metr často praskal ve švech]. Ten inovativní potenciál využít koncept Ghostface jakožto nezastavitelnou hrozbu kolektivních zabijáků ve víru velkoměstského ruchu New Yorku byl tak dost promarněn a namísto toho se tu repetitivně hraje na jistotu, jede se ve starých kolejích a identicky se variuje stejný koncept z předchozího dílu. ALE pěkně bych šmelil, kdybych řekl, že jsem se nebavil, protože za víc kvalitních slasherů bych nejradši vraždil – a kdo ne, tak si zaslouží vykuchat.... VERDIKT: 7 bodných ran z 10 ()

JohnnyD

5/10 Najhorší a najzbytočnejší diel ságy, kde úplne chýbajú tradičné trademarky: chytré dialógy (obmedzujú sa na zopár hlášok) a meta-rovina (ten dvojminútový monológ o franchise nemožno brať vážne). Pritom úvodná scéna je ešte celkom uchádzajúca, ale ako skončí, začne klasický slasher, ktorý funguje iba ako pokračovanie svojho vlastného sveta bez prerazenia "štvrtej steny" a, čo je ešte horšie, aj so slabo napísaným postavami. Dôvod, prečo Sidney/Dewey/Gale fungovali tak dobre v piatich filmoch, bolo, že každá postava bola významne iná (final girl, policajt a reportérka), tu sa traja preživší tínedžeri a jedna staršia sestra zlievajú do jednej masy. Alebo žeby nakrútiť Scream 6 ako rutinný slasher bola akože tá sofistikovaná meta-rovina? ()

Cappuccino

Nový diel nám ukázal najlepšie vraždy a jeden z najvýraznejších úvodov série, ktorým sa navyše fantastickým spôsobom odlíšil od zvyšných častí. Jeho záver je síce slabší a film bol preplnený logickými dierami, ale popcornová krvavá jazda ulicami New Yorku ma bavila natoľko, že som na menšie výhrady pozeral cez ružové okuliare. Aj keď sa obávam, či sa dá na sériu po štýlovom vraždení v New Yorku nadviazať ešte originálnejším spôsobom, na potenciálnu novú časť sa už teraz teším. 8/10 a VIAC TU. ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

22.11.2023

Zajetá a komerčně úspěšná hororová série je ve velkých problémech. Třiatřicetiletá herečka Melissa Barrera, hvězda posledních dvou dílů populární hororové řady Vřískot, totiž dostala vyhazov z… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy