Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

Dallas

Niektoré chyby sa už napraviť nedajú. Joe Wright však nechybyl a jeho réžia je výborná. Niektoré scény majú ozaj neuveritelnú silu. Silný príbeh a skvelý herci. Keira Knightley a James McAvoy rastú film od filmu. K tomu ešte pekná hudba a som spokojný. Nominácie určite zaslúžené a nebude dlho trvať a Joe si tú známu sošku zlatého majstra Propera odnesie. 80% ()

Dominique

Naprosto ale naprosto souhlasím s každým písmenkem v komentáři Marigolda. Co se filmů z války týče, tohle je jeden z vrcholů (když na vrchol posadím Full Metal Jacket). Ona diskutovaná souvislá scéna je v mých očích jedna z nejlepších scén filmové historie. Ale všechno kolem bylo tak tupě pomalé, děj se za půl hodiny neposunul absolutně nikam a když už jsem se na konci vžil do vyprávění stařičké briony, uvěřil jsem na chvíli, že je to psané podle skutečMcEwan. Takže ještě takové malé osobní zklamání na závěr. Jo a stále nechutněji vychrtlejší Keira hrála skvěle, překvapila a potěšila.. ()

dehlie

skvelá hudba, kamera (scéna na jeden záber na francúzskom pobreží), výborná saoirse ronan v roli malej briony. dej bol žiaľ miestami trocha topornejší. ()

lucinka.md

Už , když jsem viděla upoutávku na Pokání, věděla jsem, že na tenhle film musím jít. A zklamaná jsem rozhodně nebyla. Příběh osudové lásky, které nebylo přáno, mě dostal stejně jako ta přenádherná hudba, která ho doprovázela. Jen ze začátku jsem byla trochu zmatená ze skoků v ději. Ale jinak paráda, nemůžu jinak než 5* :-) ()

conery1

Kvalitou príbehu je za Pýchou, ale všetko ostatné je O.K. Som rád, že Joe vie naplno využiť Keirin talent, čo sa iným režisérom až tak nedarí. A nie len jej talent... ()

Alf

originálně vyprávěné, se skvělou hudbou a koncem, díky kterému na tento film ještě dlouho nezapomenu, pokud vůbec někdy... ()

amokey

Tenhle film má velký předpoklad být dobrým filmem - herci, zajímavý příběh, režisér, ale...z mého hlediska se dobrým filmem nestal. Nedokázala jsem se do filmu vžít a prostě jsem mu celkově "nevěřila". Nevěřila příběhu, postavám... docela zklamání. ()

Marys

Akosi som sa nedostal s týmto filmom na tú istú vlnu. Zvlášť začiatok som viac-menej pretrpel, potom to už išlo lepším tempom a smerom. Najviac ma asi zaujala scéna na jeden záber pri Kanáli La Manche a možno celkový záver filmu. Okrem toho ale nič moc pre mňa. ()

Kacitr

No pane jo. Když jsem film zapla říkala jsem si, jak se tohle může někomu líbit. Ale po skončení jsem jen zírala s otevřenou pusou na obrazovku a vyšlo ze mě jen "wow". A opravdu. Jeden z nejlepších filmů co se mi poštěstilo vidět. Výborná, tehdy třináctiletá Saoirse Ronan, vždy sympaťák James McAvoy a nenahraditelná Keira. Bomba kterou musíte vidět. ()

SynthiaTT

Jedna z vecí, ktoré mi povolia slzný kohútik je nenaplnená láska. Čo dokáže vystrojiť fantázia "Anny zo Zeleného domu"...Pre mňa vskutku nepredvídavý dej, oceňujem detailnosť v podobe Briony, vykreslený charakter postáv a úžasné výkony - osobne som všetko uverila! ()

Martin_W

Znáte takové ty filmy, které jsou celkem průměrné, ale skončí tak promakaně, že by jste nejraději dali plný počet hvězd ? Atonement je přesný příklad. Začátek vlastně úplně nebyl tak průměrný. Páreček Keira Knightley a James McAvoy dělají takovou lepší atmosféru ve filmu, který ze začátku vypadá jako laciná dětská pohádka. Celý děj před válkou je vlastně takový hezký zdlouhavý prequel, před hlavním "tématem". Po tom lepším "prequelu" přichází nudná vložka, kdy se dostává Robbie do války, kde vlastně ani pořádně neví co dělá. Ehm, no tahle část byla hodně chabá výplň a při tom vlastně ironicky i hlavní děj. Ale celkově to působilo hezky, to jo. 70% ()

Jorge-Z

A je to tady zase - Joe Wright, Keira Knightley a angličtí snobové. Příběh nenaplněné lásky dvou krásných mladých lidí odlišné vrstvy, zkažen ženskou (dětskou) namyšleností a arogancí. Musí říct že poprvé ve filmu, kde se objevily záběry z druhé světové války, jsem se nudil a absolutně ničím mě válka nedokázala emocionálně vykývat. Zbytečný kousek. Tak snad ty dvě za Keiru a Jamese. ()

geimz

Nevedel som, do čoho idem, konečne som si ani nečítal popisky, a urobil som dobre. Nezasiahnutý znalosťou deja som teda začal s len miernym zaujatím sledovať príbeh jedného anglického panstva, a spočiatku som dúfal, že hlavnú rolu bude hrať počas celého filmu mladá Briony. Tú som, samozrejme, veľmi rýchlo začal nenávidieť po obľúbení sympatickej hlavnej dvojky a film sa začal zaujímavo zamotávať. Fajn, prepuknutie ich životnej lásky bolo podané pomerne stratkovite, každopádne uveriteľne a bolestivo. Pasáž z Dunkerque neopísateľná, rovnako dobre jej sekunduje scéna dospelej Briony s francúzskym vojakom v nemocnici, čo sa emocionálneho dopadu týka. Celý priebeh filmu som si dosť užíval, aj keď pravda je, že v záverečnej časti tempo už trocha kolísalo, nečakaný koniec na mňa zapôsobil ale statočne, hlavne vďaka bezpochyby bravúrnym výkonom zamilovanej dvojky. Takže ani tých pár mínusov, ktoré su ľahko prehliadnuteľné, mi ani v najmenšom neskazili tento obdivuhodný zážitok. ()

Marina111

Príbeh, ktorého najsilnejšou dómenou je fabulácia. Vskutku päťhviezdičková. Prirátajme výbornú knižnú predlohu (označenú magazínom Times za jedno z najlepších diel, aké boli kedy napísané), úžasné herecké obsadenie, citlivú hudbu, skúseného režiséra, strhujúcu kameru a najmä výbornú propagáciu, no a nečudo, že tu máme ďalšie dielo, ktorému právom patrí prívlastok "veľkolepé" ()

fredisek

Zatím nejlepší román Iana McEwana, který jsem četl. Film je romantičtější, nedává na první místo Brioninu vinu, což je možná škoda, ale takhle je patrně přístupnější a divácky populárnější. ()

lareinna

Veľmi silný príbeh, ktorý predovšetkým hovorí o tom ako určité rozhodnutia a činy môžu zmeniť a radikálne ovplyvniť život nie len ten náš, ale aj život ľudí okolo nás..ale je nevyhnutné niesť následky. ()

jarmik

Film perfektní asi ve všech směrech. Fabule, syžet, kamera, hudba, výkony... Film o jedné životní chybě mladé dívky, která touto chybou narušila život svůj a zničila život prakticky dvou jí nejbližších lidí. Musí se to vidět, nemá smysl to tu popisovat. Je to hodně silné! Ale co chci říct dále, naprosto mě dostala hra s časem, dále hra se zvuky psacího stroje, opakované scény z pohledu hlavních postav a jiné věci (které bohužel spousta lidí není schopna ocenit...). Dále například neuvěřitelně dlouhý záběr-scéna s vojáky na pláži, to byl snad vrchol práce s kamerou a krásná ukázka, že chaos jde ve filmu znázornit mnohem lepším způsobem než jen béčkovým třepáním s kamerou pěti střihy za vteřinu. Ale to jsou jen takové postřehy blábolícího člověka, hlavně je to opravdu silné, až pak dokonalé. ()

Jaro_slav

Nadpřeceňovaný. (Superoverrated.) Ale i tak skvělý. Možná i tím, že mi je od začátku do konce nepříjemný se na to koukat a přitom je současně nemožný se NEkoukat. Zpětně největší dojem z filmu zanechávají James McAvoy a Saoirse Ronan z času, kdy ještě nebyli slavný. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky