Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

TomasKotlant

Ze začátku zajímavě pojaté nahlížení na jeden okamžik z více pohledů se mění v šílenou dementnost, která působí jako parodie sebe sama. Vizuální stránka snažící se diváka okouzlit barevnou stylizací, která však v kontrastu s naprosto bezduchým dějem nemá co říct. Válečné scény na mě působily šíleně nedůvěryhodně a drastické záběry jsou podivným protikladem bezduchých dialogů. Závěr je sice zajímavý a vytvoří geniální iluzi, že vlastně celý ten film byl takto udělaný záměrně a že díky nečekanému dokumentárnímu závěru najednou film dostane zcela chybějící hloubku, nicméně i tento klam se po nějaké době vytratil a nezbývá, než tento paskvil poslat do temných koutů filmové historie. *** Ve zkratce: Lež, válka, pokání. ()

Darth Vader

Opět úžasný počin party okolo Joe Wrighta a Keiry Knightley! Příběh o nikdy nesplněném společném soužití a intenzivního prožití lásky. Opravdu bravurní herecké výkony Keiry a Jamese (jejich vášeň a náboj je tak silný, že vás zarazí do sedačky a vy jen budete hltat jejich doušky až do úplného konce). Za zmínku stojí i vynikající exteriéry anglických zahrad a interiéry s nádherným nádechem anglické noblesy a romantiky. Nádherné! 85% ()

jasanka

Po poměrně pomalém rozjezdu jsem myslela, že sledování po půl hodině vzdám. Pak mě ale film do sebe pohltil, a najednou byl u konce. A ten byl opravdu krásně zpracovaný. Chtěla jsem se o něm rozepsat trochu víc, ale raději to neudělám, abych nikomu nezkazila překvapení :) ()

ellegrey

Jeden z filmů, které si 100% ještě nekolikrát pustím a stále mě neomrzí. Snímek jsem poprvé viděla před 4 - 5 lety a ještě dodnes si dokážu vybavit pocit, který jsem měla při jeho sledování a jaký filmový zážitek jsem si z něho odnesla. V podstatě nemám co dodat. Skvělá režie (již několikrát zmiňovaná ona scéna z Dunkerque), nádherná hudba, scénář, výběr hereckého obsazení, závěr filmu. Úžasné. Pro mě Pokání je a bude jedním z nejlepších natočených filmů vůbec. ()

Heffleyka

Nádhera! Tomuto filmu nemám co vytknout. Po celou dobu jsem ani nedutala a jen doufala, že všechno dobře dopadne. Příběh, který započal osudovou chybou malé holčičky se postupně rozvíjí a tím od sebe čím dál víc vzdaluje dva zamilované lidi ztvárněné skvělými herci Keirou Knightley a Jamesem McAvoyem. Celým filmem diváka provádí kamera, která skvěle zabírá tváře herců i celou pláž zraněných vojáků. Mohlo by se zdát, že druhá polovina je tak trochu nedomyšlená, konečné vysvětlení vás však vyvede z omylu. A hudební motiv si prostě zamilujete! ()

joudas

Po všech stránkách, ať už vizuální, hudební (to se zkrátka musí vidět a slyšet) či obsahové, moc pěkný film. Právě příběh z něho dělá hodně poutavý a emočně silný zážitek, až se musím přiznat, že nechybělo mnoho, aby i mi na konci ukápla nějaká ta slza. Holt jsem se nechal do děje vtáhnout a strhnout závěrem. Udělal jsem to rád a rád to udělám někdy znovu. ()

Meteorista

Temnější, tragičtější, obrazem více šokující, než předchozí režisérův film. Příběh neztratil na poetičnosti a romantičnosti, i když je zasazen většinu stopáže do válečného prostředí. Joe Wright opět zkouší dlouhé scény bez střihů a projíždění kamery těmito scénami vyráží dech (hlavně scéna s vojáky na pobřeží byla naprosto úchvatná). Děj je podáván rozkouskovaně a občas nahodile, ke konci filmu je však podáno rozuzlení a vysvětlení tak, aby divák zůstal přikován k židli dlouhou dobu po skončení závěrečných titulků. Musím ještě pochválit zdařilý spisovatelský motiv postavy Briony Tallisové (ve filmu ji ztvárnily 3 herečky - Saoirse Ronan, Romola Garai a Vanessa Redgrave - všechny úchvatně), který v divákovi navozuje takový "vše jsem si vymyslela - jsem pěkná mrcha" dojem. Úchvatný tragicko-romantický snímek. ()

Wardan

Řemeslně skvělá záležitost, kdy se režisér opravdu utrhl ze řetězu, skvělé herecké výkony McAvoye a Knightley a strhující kamera. Bohužel většina emotivních scén mě nechávala chladným (neříkám všechny). Zvlášť konec byl pro mě trochu zvláštní záležitostí. Při filmu celkem nic, asi dvacet minut po skončení filmu mě to docela dostalo a emocionálně rozsekalo, ale nakonec druhý den jsem si na to skoro nevzpomněl. Spíš si vzpomínám na tu několikaminutovou jízdu vojenským ležením. Ta mě skutečně dostala a je pro mě velkým filmovým zážitkem. Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdami a nakonec dávám jen čtyři. Snad po druhém shlédnutí přidám. ()

Matli

Překvapil mě scénář, jak je rozmanitej a ne tak fádní, jak jsem čekal. Příjemně mě překvapila přítomnost Benedicta Cumberbatche a pětiminutová scéna na pláži je fakt luxus, hodně slušná práce kameramana a kulisáků. Kde má sakra Keira ty prsa, alespoň nějaký malý vycpávky by mohla mít :-) 75% ()

Richie24

Že by nejsilnější filmová romance? Nevím, ale rozhodně mne ze všech nejvíc zasáhla… 5 *****-ové Pokání uzavírá Top Ten „mých oblíbených“, Joea Wrighta katapultovalo tamtéž mezi režiséry a už odolalo atakům lecjakých dalších báječných pětihvězdových filmů! Myslím, že to lze chápat jako výstižné poklony na závěr. ()

Snake.Charmer

Film kterému nemám co vytknout a ve kterém všechno perfektně funguje. Jeden z těch mimořádných momentů, kdy cítíte, že jste právě viděli něco velkého. Silný příběh, invenční režie, nádherný vizuál, strhující herecké výkony. A několikaminutová steadycamová one-shot exkurze po Dunkerkské pláži strčí do kapsy celého letošního Nolana. ()

noelcoward73

Na film jsem se rozhodl kouknout hlavně kvůli synopsi. Jsem ale hodně zklamán. Do okamžiku křivého obvinění mi to přišlo zbytečně natahované. Zpětně, po shlédnutí celého filmu, musím ovšem podotknout, že to byla nejlepší část filmu. Válečné scény mě velmi nudily a často jsem se přistihl, že kontroluji čas do konce. A závěr byl pro mě dost překvapivý, ale i tak se pro mě jedná o podprůměrný film. Škoda. Možná si přečtu předlohu. ()

Danqo

Tá hudba sa mi páčila, pekne podčiarkovala dej, aj príbeh mi nakoniec dával zmysel, Ale že by to nejako ovplyvnilo môj život nemôžem povedať. ()

rexino

No, aj keď prvá tretina filmu ma naozaj obišla a nevedel som či dopozeram, režisérov štýl a celková atmosféra ma prinútili zostať. A oplatilo sa. Vypichlo sa tu veľa veci, ale ja by som vypichol absolútne geniálny výkon Romoli Garai v tom úseku čo mala. Tá nevinnosť a ľútosť jej z očí pozerali po celý čas a presne tú pasáž toho filmu som žral. Remeselne úžasné dielo, to sa musí uznať. ()

Extrakritik

Zbytečně natahovaný romantický drama.Málem jsem měl v trenclích pokakání z délky filmu.Aspoň ta Keira to tam trochu zachraňovala.A za pointu jednu hvězdičku přihodím. ()

Narciska

Čím déle film trval, tím více se mi líbil, přičemž po první polovině jsem to skoro vzdala a nejvíc se mi líbila scéna zcela poslední a pointa celkově. Byla to skládanka různých pohledů, ale režisérovi bych vyčinila za to, jak si pomáhal detaily tu na zaťatou pěst, tu náklonem hlav pro vyjádření emocí, takhle se sám režijně shazoval. Bylo to zajímavé v tom, že místy to běželo rychle a místy to oscilovalo kolem jedné postavy či vázy, to by nevadilo, i když je to nezvyklé, ale působilo to celkem neučesaně, režisér působil někdy spíš jako malíř, ale jak říkám, myšlenka byla dobrá. ()

elea

Jak je nádherné vidět po čase (anglicky mluvící) film s velkým F. Film, který nebyl natočen z důvodu vysokého výdělku, nýbrž aby ukázal pravé filmové umění, pravou filmovou krásu. Film, ve kterém vidíme hrůzy války, něšťastnou lásku a velké nedorozumění. S úžasnými herci, scénařem, výpravou a hudbou se nebudete v žádným připadě po dobu dvou hodin nudit. Je to skvost! ()

optimus0s

Celý film sem si říkal že je to skvělé drama a že mu dám 4* protože mi tam pořád něco chybí. Ale díky tomu konci dávám 5*, protože ten tam všechno doplnil. Úžasný film, který si všechny své ovace právem zaslouží. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky