Neobyčejné životy

Česko, (2009–2014), 70 h 17 min (Minutáž: 50–53 min)

Petr Nárožný, Antonie Hegerlíková, Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková, Josef Abrhám, Stanislav Zindulka, Radoslav Brzobohatý, Jaroslava Adamová, Lubomír Kostelka, Květa Fialová, Blanka Bohdanová (více)

Série(6) / Epizody(81)

Životní a profesní příběhy významných českých a slovenských herců současnosti.  Jde o cyklus 52 minutových dokumentů, zachycující výrazné herecké osobnosti českého a slovenského divadla, filmu a televize. Název a metoda jsou odvozeny ze známé Čapkovy prózy. Jde tedy o dokumenty bilanční, v nichž se se známými herci vydáme po stopách jejich životních rozhodnutí a práce. Bez touhy po senzačnosti, ale se snahou dobrat se určité lidské i profesní moudrosti, k nimž člověk na určitém bodu své životní cesty dospěje. (Česká televize)

otík

Hodnotit takový dokument je hodně těžké, ale po díle s nesmírně milým Pepíkem Dvořákem musím dát 80 %. Krásný díl. Díl s Gotťákem nazvaný Neobyčejné životy pana Karla Gotta byl naprosto skvělý - během rozhovoru režiséra Viktora Polesného s Kájou uvidíme spoustu starých záběrů z koncertů či života tohoto velikána, rozhovor se nevyhýbá žádným tématům, je zcela spontánní. Bomba díl. ()

sator

Jiří Štěpnička ****Labuda***Maciuchová *Tomáš Töpfer ***** (že by budoucí prezident ?) Simona Stašová obyčejně neobyčejná ale v tom je ta síla ****Lasica****Menzel ***,Ivan Trojan takové jakoby nudné...3-4*,Hrzánová 4*,Cibulková uff 5*...Zedníček zajímavej chlap, ale dokument žádná sláva...3*Medvecká 3*Dejdar2*.Munzar 4*Šafránková 4*,pan Skopeček skvělý vypravěč se skvělým humorem...Trávníček *...herecky i lidsky nezajímavý ...Kolářová za úvahy 4*,Menzel 3* vše co říkal znám z biografie,Neckář4*,Peterka 5*, Landovský 3,Gott * neochota Gotta jít po stopách své rodiny, míst kde žil jako dítě velmi zřejmá, takže model "ve studiu sedí 2 mluvící hlavy" a do toho pouští tisíckrát omleté záběry jest děs...pane Polesný (a mistře)....au...Švehlík s Maléřovou pár excelenc...5*,Marta Vančurová- nikdy jsem na její demonstrované křehké a plaché herectví neslyšel, to co z ní cítím je nedůvěra a odstup...3*, ()

TomStall

Hodnocení dílu s Petrem Nárožným: Výborně zpracovaný portrét opravdu neobyčejného života tohoto herce. Když porovnávám s jeho vrstevníky z mé vlastní rodiny, nezbývá mi než smeknout. Obrovský životní rozhled a vitalita z něj sálá i přes televizní obrazovku. A samotný dokument je opravdu příjemně natočený. Jen tak dál ()

PollyJean

chtělo by to hodnotit díl od dílu, protože jejich kvalita je velice odlišná. Tři jsou nemastné neslané pro celý cyklus. Největším zklamáním zatím díl věnovaný Ivě Janžurové. Očekávala bych, že tento typ pořadů se bude věnovat hlavně herectví těchto vybraných persón a nikoli jejich soukromému životu, do kterého divákovi až tak moc není. Mnohem raději bych se dozvěděla něco víc o tom, jak si Iva Janžurová cení některých svých rolí, co všechno hrála na divadle, jak jí bylo bráněno v hraní atd.atd., než to, kde se v dětství sáňkovala a jaká je dneska babička... ()

pávek

Kdykoliv potkám pana Řeháka, vzpomenu si na jeho pana Lorence a mám takovou vnitřní radost, že je stále vytální, i když chodí s hůlkou. ()

Ferinka

Takové pořady mají svůj smyl. Ať naše ratoslesti, či ratolesti ratolestí, vidí, jaké jsme měli herce. A nechme je promlouvat samotné, vždyť celý svůj život něco hráli, pár minut jejich vlastního chování nám může být jen ku prospěchu. ()

wosho

Kvalita každého dílu závisí na osobnosti o které je a osobnosti která jej natočila. Prozatím si Neobyčejné životy drží lehčí nadstandart. Čas a další díly ukáží pravou hodnotu těchto medajlonků. ()

Paity

Neobyčejné životy jsou velmi dobrý dokumentární seriál. Zejména hlavní protagonisté, kteří jsou v něm zpovídáni stojí za to. ()

bellicek

Viděl jsem díl s Věrou Kubánkovou. Určité momenty byly zajímavé a Kubánková je skvělá téměř neznámá herečka. Ale to nejspíše nestačilo a muselo se nastavit do požadované délky, takže takto to podstatné zapadne a vy se budete užírat nudou. ()

gumbo

Viděl jsem zatím jen díl s Jiřinou Jiráskovou a ten nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. Skvěle setříhané, bezvadně a bez obalu podávané otázky a občas i vtipné. Přesně tak, jak to má vypadat. ()

Gabretta

Krásná exkurze do neobyčejného života Františka Peterky! Úžasný člověk! Líbil se mi i díl představující Simonu Stašovou. ()