Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele alphatown k tomuto seriálu (3)

Hra o trůny (2011)

Sedmá řada - šestý díl. Kdo to nezná - doporučuji začít se dívat od jedničky. Časem uvidí, že to nemá obdobu svým rozpočtem a rozsahem. Z neznámých herců se stávají megahvězdy - postavy, kterým se podaří přežít až do konce jsou všechny oblíbené, protože je divák už zná jako svý boty. Děj je nepředvídatelný a dokonce i romance, která se předvídatelně začala vyvíjet má nečekaný tah na branku. Je to první seriál, který by se hodil spíše na plátna kin jenže kdo by v kině strávil 3400 minut na jednom snímku. Museli by z toho udělat 22 dílů o 150 minutách. A dá se na to dívat pořád dokola, já jsem to viděl už asi 4 krát znovu celé. Po třech epizodách za sebou je nejlepší zážitek. Takže zatím jsem skončil u zombie draka a jsem zvědavý jak to dopadne. Mimochodem zombie draci jsou spíš tématicky vhodní do dětské animované tvorby, ale tady nám jeden vznikl v příběhu ryze dospěláckém. ()

Série 1 (2011) (S01)

Po šesti sériích. Hra o trůny je pro mě největší filmové dílo. Knihy jsem nečetl a ani se k tomu nechystám. Nechci si kazit dojem z filmů. První série nemá chybu. Na rozdíl od jiných fantasy, kde jsou hlavní postavy jen jakési ikony bez duše, jsou postavy zde normální lidé v normální společnosti a jejich vykreslení je obdivuhodné. První řadu už vidím asi po páté a pořád se na ni dá dívat s úžasem. Napětí z prvního shlédnutí vystřídalo pozorné vysledování všech souvislostí a sledování významu každého slova. A není tam jediné hluché místo. Téměř každá scéna je tak nějak kultovní. Jakýkoliv rozhovor s kýmkoliv už se nebude opakovat, protože ti dva už se nikdy nepotkají. A je možné si všimnout i detailů, kterých si nikdo před tím nevšímal. Atmosféra houstne, postupné graduje s tím čím se přiostřují nařízení od železného trůnu. Diplomacie ustupuje hrubému násilí. Čest dostává na prdel a nechat se jí vézt se rovná šílené sebevraždě. Vítězí ten s největšími koulemi. Nebo si jen kope hrob?Ješte bych vyzdvihl některé pro mě kultovní události a že jich je. 1. Poprava Neda Starka. 2.Rozhovor Neda s Robertem na smrtelném loži. 3.Rozhovor když Tywin kuchal jelena..4. Rozhovor Malíčka s Pavoukem. 5. Rozhovor Jona Sněha s Tyrionem. 6.Soud nad Sansiným zlovlkem. 7. Hora usekl hlavu koni. 8. Ned Stark vydává soud nad Horou a Tywinem Lenisterem. 9. Taneční mistr zachraňuje Ariju. 10. Sir Beristein je vyhozen z hradni stráže. atd. atd. ()

Série 6 (2016) (S06)

Skvělé první dva a poslední dva díly. A skvěle našlápnuté do dalšího děje. Z jihu postupuje Denerys, tři draci a Dothrakové s Tyrionem, ze severu útočí bílí chodci se zombíkama a Jon Sníh je král severu, možná dobrej manžel pro Denerys. Vrátil se Ohař, Aria je zabiják , Brian možná bude bojovat proti Jaimemu, ten Bailish ukuje asi nějaké pikle. Střední děj byl trochu nudný, ale je třeba si uvědomit, že je zde rozehráno asi třináct paralelních dějů a to se prostě nedá za 500 minut stihnout odvyprávět a ještě do toho zařadit akci. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci