Šťastní až do smrti (TV seriál)

Happy Endings

Komedie

USA, 2011–2013, 20 h 33 min (Minutáž: 20–22 min)

Tvůrci:

David Caspe

Eliza Coupe, Elisha Cuthbert, Zachary Knighton, Adam Pally, Damon Wayans Jr., Casey Wilson, Nick Zano, Sasha Jackson, Seth Morris, Stephen Guarino, Travis Van Winkle, Will Greenberg, Michael McCafferty, David Walton, Nat Faxon, Chasty Ballesteros, Tom Kenny, Max Greenfield, Stephen Schneider, Michael Rupnow, Ben Falcone, Rob Huebel, Marcus Folmar, Marcus Choi, Matt Walsh, Jim Hazelton, Alex Kapp Horner, Bobby Moynihan, Megan Mullally, Rob Corddry, Kristin Malko, Angelique Cabral, Steve Bakken, O.T. Fagbenle, Nicole Foster Callahan, Billy Beck, Jane Morris, Bre Blair, James Wolk, Brian Thomas Smith, Chryssie Whitehead, John Ruby, Ron Lynch, Briga Heelan, Clint Culp, Jon Daly, Matt McConkey, Matthew Rocheleau, Mary Elizabeth Ellis, Kelly Kruger, Brian Huskey, Drew Droege, Caitlin Thompson, Aaron Groben, Nick Thune, Alex Mauriello, Bruno Amato, Gina Rodriguez, Eric Tiede, Brooke Newton, Andy Gala, Larry Wilmore, Rose Abdoo, Kyle Red Silverstein, Jessica Rothe, Matthew Del Negro, Stephanie Allynne, Faith Prince, Jessica Tyler Brown, Alice Macdonald, Jamie Denbo, Pilar Holland, Brian Maillard, Kelly Jenrette, Fred Stoller, Nate Smith, Shyloh Oostwald, Anthony James Whitewolf, Ben Begley, Elimu Nelson, Steve Agee, Izzy Palmieri, Alan Rachins, E.J. Callahan, Nikola Kent, Sayeed Shahidi, Kevin Christy, Sara Rodier, Mikaela Hoover, Damon Hines, Laura Ortiz, Brett Gelman, Isabella Crovetti, Tom Segura, Michael Rubenstone, Greg Cromer, Brice Williams, Patrick O'Sullivan, Eugene Cordero, Marcus Toji, Edward Kiniry-Ostro, Jen Mears, Paul Scheer, Colton Dunn, Brad Grunberg, Christopher Darga, Ryan Sypek, Tom Christensen, Nosheen Phoenix, Marc Evan Jackson, Jadon Sand, Matt Besser, Ashley Dulaney, Ursula Burton, Danny Mora, Lindsey Kraft, Kulap Vilaysack, Nathan Barnatt, Nelson Mashita, Ian Roberts, Bunny Levine, Adam Cayton-Holland, Cheryl Texiera, Dominic Pace, Andy Shephard, Jackie Clarke, Courtney Henggeler, Nikki McCauley, Michael Mosley, Caroline Aaron, Damon Wayans, Rob Kerkovich, Michael Weaver, Seth Morrison, David Storrs, Michael Rady, Mike Hagerty, Roz Witt, Ian Roberts, T.J. Miller, June Diane Raphael, Meagen Fay, Derek Waters, Megan Park, Nicole Gale Anderson, Diane Sellers, Noureen DeWulf, Mike Roselle, Kasey Campbell, Brent Musburger, Jamie Anderson, Fred Savage, Hayes MacArthur, Riki Lindhome, Izzy Diaz, Busy Philipps, Christopher Riordan, Rob Riggle, Kristen Ruhlin, Gary Anthony Williams, Ken Marino, Michael Cassidy, Nate Torrence, Sarah Wright, Michael McKean, Ed Begley Jr., Jim Turner, Ryan Hansen, Phil LaMarr, Robert Torti, Wes Armstrong, David Clayton Rogers, Colin Hanks, Richard Edson, Jake Martin, John Ross Bowie, Lindsey Morgan, Brian Austin Green, Robert Bagnell, Rachael Harris, Brandon Molale, Ervin Ross, Chris Williams, Chelsey Crisp, Tara Gerard, Christopher McDonald, Julie Hagerty, Justin Baldoni, Scott Prendergast, Mark-Paul Gosselaar, Ashley Wood, Robert Picardo, Jeff Howard, Nikki McKenzie, David Alan Grier, Abby Elliott, RuPaul, John Gemberling, Irene Roseen, Andy Richter, Alex Quijano, Regan Burns, Stephanie March, James Lesure, Erin Pineda, Jon Barinholtz, Christopher Michael, Hash Patel, Laura Chinn, Suanne Spoke, Josh Casaubon, Andrew Friedman, David Gueriera, Alexa Demara, Lex Quarterman, Danielle Schneider, Beth Goldberg, Matt Braunger, Gil Ozeri, Pat Asanti, Eddie Pepitone, Jonathan Emerson

Tři kluci, tři holky. Jedna manželská dvojice, z čehož ženská je tak trochu magor a "control freak" a její manžel tak trochu zženštilej, jeden "will they, won't they" páreček, jedna šíléná holka, která má smůlu na chlapy a nakonec její nejlepší kamarád, kterej zkrátka zbožňuje jídlo. Něco vám to připomíná? No jo, Happy Endings mají s Přáteli hodně společného, Brad tuhle podobnost dokonce v jednom díle zmiňuje, ale pravdou je, že vám to nakonec vlastně vůbec nepřijde a tuhle partu kamarádu si zamilujete. Velkou výhodou je, že každá z postav je hrozně sympatická, já osobně mám nejradši Penny, Maxe a Brada (Damon Wayans Jr. je strašně vtipnej týpek), no a o humor taky není nouze. Jediná věc, co mi hodně vadí je fakt, že byl tenhle sitcom zrušen už po třetí sérii, takže jsme se nedočkali žádných epických rozuzlení, srdcervoucích závěrečných scén ani nic podobného. Škoda..(25.6.2013)

A je to tu zase. Komediální seriál o partě mladých kamarádů z amerického velkoměsta, a o jejich každodenních více či méně vtipných příhodách. Takhle to zní až příliš ohraně a trochu nezáživně. Skutečnost je ale naštěstí o něco jiná. Už první scéna seriálu je tak trochu naruby. Začíná svatbou, která ovšem nekončí klasickým a očekávaným „ano“... O hlavní myšlenku je tedy postaráno. K tomuto si připočtěte sympatické postavy, někdy hodně povedené vtipy (mimochodem, taky se vám zdá, že seriály, které nemají „umělý“ smích jsou ve skutečnosti vtipnější než ty pseudovysmáté sitcomy?) a máte příjemnou podívanou. No zkrátka, ač nejde o žádný přehnaně originální počin, poskytuje nadprůměrnou nenáročnou zábavu. Už se těším na další sérii. Aktualizace: Po části další série už se na další sérii netěším. Žádný velký odvaz to není a dochází tomu šťáva...(6.6.2011)

Další super povedená partička, tentokrát šesti kamarádů. Ovšem tentokrát začíná tak trochu nečekaně. Slušná oddechovka, která boduje nejen vtipem, ale i poměrně podařeným obsazením. Zachary Knighton je obrovskej sympaťák, dvojice holek Eliza a Elisha jsou krásný a velmi dobře je doplňuje i Damon Wayans a pro mě neznámej Adam Pally. Jen ta Penny mi moc nesedí. Výborně pobavila malá rolička pro Maxe Greenfielda - stačí jí porovnat s jeho postavou v New Girl. První série pěkná - 75 %. *** Obliba partičky roste a další díly mě baví víc a víc. Spousta odkazů na seriály, filmy a americkou kulturu z toho dělají vtipnou záležitost. Postavy jsem si opravdu oblíbil, kromě Penny, ta mi prostě pořád nesedí. A největší lídr je Max v podání Adama Pallyho. Zařazuji na seznam pravidelně sledovaných seriálů. 80 %*** Bohužel, třetí série se nakonec ukázala jako rozlučková. I přesto však na tuto partičku budu vzpomínat jen v dobrém a budu se těšit na to, až je uvidím v jiných projektech. Seriál po celou dobu své existence utíkal velmi příjemně a vážně jsem si postavy a jejich charakterové rysy oblíbil. Nejvíc mi bude chybět postava Brada, protože ten byl úžasnej, ale rád jsem je měl všechny. 80 %(5.7.2012)

Nevýrazná, nejednoznačná (či mnohoznačná) tématika dílů, která pak způsobuje zmatečnou (nebo radši nijakou) návaznost jednotlivých gagů; přehnaný stavění na ujetosti některých postav (vlastně všech až na ústřední dvojku, kolem který se má všechno točit); slabě, skoro až děsně předvídatelně pointovaný fóry; a ve finále žádnej smích, žádná silná pasáž v úvodních dílech -> po první sérii nepokračuju, ani kvůli Elishe (která tu mimochodem potvrzuje, že hereckym talentem rozhodně oplývá, jen bohužel skoro netočí).(1.12.2012)

Chtel jsem neco stejne dobreho, jak (prvni serie) HIMYM a bylo me doporuceno tohle. Jednotlive dily byly zabavne, nektere dokonce velice, ale nejak jsem se za cely serial nemohl prinutit se s tema lidma szit. Porad to bylo jakesi takove neosobni, clovek se ani poradne nezdozvi, cim se jednotlivi hrdinove zivi (ale porad jsou pri penezich...). Taky se nikdo nikam nevyvyji, kdyz se Penny POZOR SPOILER tesne pred svatbou rozhodne nevdat (z nejakeho hloupeho duvodu) pusobilo to strasne umele..., proste mela roli te, co porad hleda vhodneho zenicha a porad ho nemuze najit...(takze i kdyz ho nasla, musela se s nim rozejit, protoze to proste byla jeji role). Stejne tak me v dalsich seriich vadilo, ze Elisha dostala roli hloupe blondyny, i kdyz v prvni serii byla uplne normalni. Nemusel to byt spatny serial, kdyby ho trochu vic vyladili, takhle je to na 70% a dobre ze ho zrusili.(27.5.2014)

• - Ve třináctém díle druhé série nazve Brad (Damon Wayans Jr.) všechny své kamarády jako postavy ze seriálu Přátelé (od r. 1994). Nazývá je podle jejich stejného charakteru. Dave (Zachary Knighton) je Ross (David Schwimmer), neboli smolař, který hledá, co vlastně chce. Alex (Elisha Cuthbert) je Rachel (Jennifer Aniston), hloupá kráska. Penny (Casey Wilson) je Phoebe (Lisa Kudrow), bláznivá holka, která často neví, o čem mluví. Max (Adam Pally) je Joey (Matt LeBlanc), "děvkař", který se moc nechce vázat. A Jane (Eliza Coupe) je Monica (Courteney Cox), vše musí být podle ní. Na Brada (Damon Wayans Jr.) tedy vychází Chandler (Matthew Perry), vtípkař, který často uvolňuje atmosféru. (karlik4801)

• - Damon Wayans, představitel Francise, a Damon Wayans Jr, který ztvárnil Brada, jsou i ve skutečnosti otec a syn. (karlik4801)

• - Je pravidlem, že v každém díle je zmíněn nějaký hollywoodský film nebo herec. (karlik4801)