Šťastní až do smrti (TV seriál)

Happy Endings

Komedie

USA, 2011 - 2013, 20 h 33 min (Minutáž: 57x20–22 min)

Eliza Coupe, Zachary Knighton, Elisha Cuthbert, Damon Wayans Jr., Casey Wilson, Adam Pally, Sasha Jackson, Travis Van Winkle, Will Greenberg, Michael McCafferty, David Walton, Nat Faxon, Chasty Ballesteros, Tom Kenny, Max Greenfield, Stephen Schneider, Michael Rupnow, Ben Falcone, Rob Huebel, Marcus Folmar, Marcus Choi, Matt Walsh, Jim Hazelton, Alex Kapp Horner, Bobby Moynihan, Megan Mullally, Rob Corddry, Kristin Malko, Angelique Cabral, Stephen Guarino, Steve Bakken, O.T. Fagbenle, Nicole Foster Callahan, Billy Beck, Jane Morris, Bre Blair, James Wolk, Brian Smith, Chryssie Whitehead, John Ruby, Ron Lynch, Briga Heelan, Clint Culp, Jon Daly, Matt McConkey, Matthew Rocheleau, Mary Elizabeth Ellis, Kelly Kruger, Brian Huskey, Drew Droege, Caitlin Thompson, Aaron Groben, Nick Thune, Alex Mauriello, Bruno Amato, Gina Rodriguez, Eric Tiede, Brooke Newton, Andy Gala, Nick Zano, Larry Wilmore, Rose Abdoo, Kyle Red Silverstein, Jessica Rothe, Matthew Del Negro, Stephanie Allynne, Faith Prince, Jessica Tyler Brown, Alice Macdonald, Jamie Denbo, Pilar Holland, Brian Maillard, Kelly Jenrette, Fred Stoller, Nate Smith, Shyloh Oostwald, Anthony James Whitewolf, Ben Begley, Elimu Nelson, Steve Agee, Izzy Palmieri, Alan Rachins, E.J. Callahan, Nikola Kent, Sayeed Shahidi, Kevin Christy, Sara Rodier, Mikaela Hoover, Damon Hines, Laura Ortiz, Brett Gelman, Isabella Crovetti, Tom Segura, Michael Rubenstone, Greg Cromer, Brice Williams, Patrick O'Sullivan, Eugene Cordero, Marcus Toji, Edward Kiniry-Ostro, Jen Mears, Paul Scheer, Colton Dunn, Brad Grunberg, Christopher Darga, Ryan Sypek, Tom Christensen, Nosheen Phoenix, Marc Evan Jackson, Jadon Sand, Matt Besser, Ashley Dulaney, Ursula Burton, Danny Mora, Lindsey Kraft, Kulap Vilaysack, Nathan Barnatt, Nelson Mashita, Ian Roberts, Bunny Levine, Adam Cayton-Holland, Cheryl Texiera, Dominic Pace, Andy Shephard

Asi tak 3/4 celého seriíálu přemýšlím proč ho zrušili, ale ke konci to docela chápu. Kéž by tolik talentu předvedli i tvůrci seriálu jako dvojice E+E. Seriál neví čím chce být. Na sitcom je málo zábavný a ujetý. Na komedii typu Přátelé zase málo propracovaný do hloubky. Seriál, který by podle začátku měl být o hlavní dvojici Alex a Dave o ní vůbec není. Dvojici chybí chemie i hloubka dvojic Rachel a Ross, Huddy nebo Jim a Pam. Ale to neznamená, že se u seriálu nepobavíte, z velké části je skvěle obsazený a hlavně nepůsobí tak křečovitě trapně jako některé dosud vysílané seriály. Ale po nějaké době seriál začne nudit, zápletky se začínají opakovat a jejich konec je předvídatelný. Postavy jsou sympatické, seriálově nestereotypní gay vyloženě potěší, jediný kdo mi tam vyloženě vadí jen Penny, ale za to může její představenkyně, ta je mi tak nesympatická, že bych jí při každým slově nejraději fláknul.(14.11.2016)

Castingově opravdová pecka a scenáristicky postupem času také. Ale když se sejde vražedně krásná dvojce Elisha+Eliza se sympaťákem Zacharym Knightonem, tak ani nelze čekat nic jiného. A když se z Maxe v podání takřka debutujícího Adama Pallyho stane hlavní tahoun, vznikne nenápadný, ale o to spolehlivější sitcom. Takovéhle slovní přestřelky se konkurenci překonávají jen velmi těžko a jde jen o to, jestli se přesně vybalancovaná over-the-top nálada nepřekotí postupem času v sebeparodii. Nestalo se. Tvůrci naopak postupně brousili humor až k naprosté špičce a je proto velká škoda, že seriál odchází sice na svém vrcholu, ale bohužel i s několika nikdy nevytaženými trumfy. S větší návazností jednotlivých epizod by nejvyšší hodnocení bylo nevyhnutelné. I takhle ale zůstává po nahláškovaných třech letech velmi výrazná spokojenost a do stáje Davida Caspeho pak míří absolutní uznání za to, že se ani na chvíli nezačalo vařit z vody.(15.7.2011)

Parta lidi co se k sobe vubec nehodi, ale tak vtipne funguje, ze nemuzete delat nic jinyho nez si poustet jeden dil za druhym a bavit se. Pro me velice povedej sitcom s vybornejma hlaskama a bez smichu v pozadi./ U druhy serie pridavam hvezdicku, kdyz to momentalne srovnam s ostatnima sitcomama co bezej v tv, tak tohle je jasna Topka.(26.10.2011)

Nevýrazná, nejednoznačná (či mnohoznačná) tématika dílů, která pak způsobuje zmatečnou (nebo radši nijakou) návaznost jednotlivých gagů; přehnaný stavění na ujetosti některých postav (vlastně všech až na ústřední dvojku, kolem který se má všechno točit); slabě, skoro až děsně předvídatelně pointovaný fóry; a ve finále žádnej smích, žádná silná pasáž v úvodních dílech -> po první sérii nepokračuju, ani kvůli Elishe (která tu mimochodem potvrzuje, že hereckym talentem rozhodně oplývá, jen bohužel skoro netočí).(1.12.2012)

Zdařilý sitkom á la Přátelé, který mi seděl humorem (tedy většinou - od S2 se nějak víc přehání ad absurdum a přibývají nepřeložitelné slovní patvary) zhusta využívajícím popkulturní reference (od S2 opět přemnoho a neameričanům dost nesrozumitelných) a takový ten styl nedomyšlených, nevhodných či rovnou urážlivých vtípků / poznámek, což si jejich pronašeč záhy uvědomí a snaží se to nějak zamluvit / shodit. Celý já. :-) Samozřejmě by to nešlo bez naprosto libového obsazení šestice sympatických, zábavných, trhlých a nedospěle dětinských postav. S1 4*, S2-S3 3*(6.1.2014)

• - V květnu roku 2013 byly práce na seriálu stanicí ABC zastaveny. Produkční společnost však seriál nabídla jiným televizním stanicím, přičemž stanice USA Network už dříve vyjádřila o titul zájem. (karlik4801)

• - Ve třináctém díle druhé série nazve Brad (Damon Wayans Jr.) všechny své kamarády jako postavy ze seriálu Přátelé (od r. 1994). Nazývá je podle jejich stejného charakteru. Dave (Zachary Knighton) je Ross (David Schwimmer), neboli smolař, který hledá, co vlastně chce. Alex (Elisha Cuthbert) je Rachel (Jennifer Aniston), hloupá kráska. Penny (Casey Wilson) je Phoebe (Lisa Kudrow), bláznivá holka, která často neví, o čem mluví. Max (Adam Pally) je Joey (Matt LeBlanc), "děvkař", který se moc nechce vázat. A Jane (Eliza Coupe) je Monica (Courteney Cox), vše musí být podle ní. Na Brada (Damon Wayans Jr.) tedy vychází Chandler (Matthew Perry), vtípkař, který často uvolňuje atmosféru. (karlik4801)

• - Damon Wayans, představitel Francise, a Damon Wayans Jr, který ztvárnil Brada, jsou i ve skutečnosti otec a syn. (karlik4801)