Reklama

Reklama

Hell on Wheels

(seriál)
  • Slovensko Peklo na kolesách
Trailer 2
Kanada / Velká Británie, (2011–2016), 41 h 29 min (Minutáž: 42–87 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Hrají:

Anson Mount, Colm Meaney, Dominique McElligott, Common, Robin McLeavy, Kasha Kropinski, Eddie Spears, Christopher Heyerdahl, Tom Noonan, Barb Mitchell (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(57)

Príbeh sa odohráva po skončení americkej občianskej vojny Severu proti juhu. Vojak konfederácie (Anson Mount) baží po pomste za smrť svojej ženy, ktorú zavraždili vojaci Únie. Stopa ho zavedie na miesto nazývané "Peklo na kolesách" - kočovný tábor, ktorý sa presúva z miesta na miesto, podľa toho ako pokračuje stavba prvej transkontinentálnej železnice. Miesto, kde je cítiť vtedajší rasizmus, korupciu, nebezpečenstvo a bezprávie, postupne odhaľuje detaily jej smrti a zodpovedných vinníkov. (STV)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (144)

ladynka 

všechny recenze uživatele

Dějiny země jsou postaveny nikoli na ušlechtilých principech, ale pokrok, který vykazují, jde ruku v ruce se ziskuchtivostí, korupcí a touhou po snadném výdělku, to je základní myšlenka seriálu. Sympatická je zde snaha líčit obecnou historii dostatečně špinavě, kde Divoký západ není přehlídkou ušlechtilých lidí, ale především přehlídkou zajímavých, mnohdy krutých ale hlavně plastických lidských osudů. S01 - 5*. S02 - 4*. S03 - 3*. ()

jacko 

všechny recenze uživatele

ze zacatku jsem nevedel, co si o tomto pocinu mam myslet (pusobilo to na me hrozne lacine), ale s kazdym dalsim dilem rostla chut a ocekavani dalsi epizody...hezky syrove a bez pozlatka (jak jsme to uz jednou videli z produkce hbo) vykresleny divoky zapad...po breaking bad (ktery jsem objevil letos:) dalsi fajnovka z produkce amc, tesim se na pristi sezonu ()

Reklama

Illy 

všechny recenze uživatele

Pilot mě zaujal, další dva tři díly jsem pochyboval že seriál budu dál sledovat. Jenže potom mě nějak bahno, děvky a negři (tenkrát ještě ne afroameričani) začali hodně bavit a i přes nedokonalosti (hodně málo komparzu) jsem poslední díly hltal. A těším sed na další sezonu. P.S. Po druhé sezoně zvedám na pět. P.P.S. závěr třetí sezony.....si ze mě děláte prdel??? Doufám že bude čtvrtá..... ()

Dyas 

všechny recenze uživatele

První seriál Westernového typu, který jsem měl tu čest vidět. Překvapil mě a vtáhl do děje, což má za následek, že se chystám na 2. sérii. Hlavní protagonista Cullen Bohannan má charisma a Švéd tu bravurně plní roli nemesis hlavního hrdiny. Jak příběhem, tak akcí má seriál v sériích vzestupnou tendenci. Atmosféra parádně westernová.Tak jsem musel po pátem dílu druhé série zvednout hodnocení na 5 hvězdiček, které si zaslouží 1. série - 85% 2. série - 90% 3. série - 100% 4. série - 100% 5. série - 90% Tento seriál si zasloužil místo v top 20 :-) ()

ondrula 

všechny recenze uživatele

Produkce televize AMC je pro mě rána z čistého nebe. Nejen tím, že se zdá šlapat na paty HBO, ale hlavně kvalitativními disproporcemi jejích pořadů. Zplodila Breaking Bad, pro mě asi nejúchvatnější seriál ever, a dále pak i Walking Dead, ze kterýho jsem fakt nechápal, protože po prvních třech výborných dílech se seriál zvrhl v totální nudnou sračku. K seriálu Hell on Wheels jsem se dostal díky zážitku s výbornými Hatfields & McCoys a díky zkušenostem s AMC jsem k němu přistupoval obezřetně. Tím pádem mě ani příliš nezasáhlo určité zklamání, které mi přinesly první čtyři díly, které jsem měl zatím možnost shlédnout. Zklamání se konalo zejména proto, že jakkoliv se seriál tváří být westernem, příliš westernově na mě nepůsobil. Za první tři hodiny stopáže se v tomhle spektáklu vystřelí z revolveru asi dvakrát (sic!) a ty scény jsou dle mého soudu natočeny dost pitomě. Bohannan ale na každým posteru k seriálu sahá po zbrani, tak co já vím, třeba se to ještě rozjede, ale zatím je to z akčního hlediska slabota; obávám se, že ty plakáty nakonec budou nekalou reklamou. Příběh, akcentující především poněkud mysteriozní motiv pomsty, je uchopen poněkud přitrouble a bez nápadu. Poměrně velkým zklamáním je hlavní mizera "Švéd", kterej je ztvárněn jako ulízanej blázen a kterej z nějakýho záhadnýho důvodu chodí narvanej v kaftanu. Hlavním tahounem seriálu asi má být legendární Colm Meaney, ale i ten vcelku hraje jako ponocnej. A upřímně řečeno mám dojem, že prostředí stavby železnice, kolem který se celej děj seriálu točí, neskýtá dostatek atraktivních motivů, na kterých by se filmaři mohli vyřádit. Bohannan se taky skamarádí s nasraným negrem, kterýho ale hraje nevím proč mulat a ten mě tam trochu překáží. No a ještě tam lítaj nějaký indiáni, který maj furt ještě kamenný tomahawky a luky namísto pušek, ale to bych jim ještě odpustil nebýt toho, že někteří z nich nejsou ztvárněni skutečnými domorodci, takže si trochu člověk připadá jak v kovbojce z DDR v 60. letech. Jako celek to stojí za shlédnutí, ale asi jsem moc rozmlsanej na to, abych přehlížel celou řadu otravných nedostatků. ()

Galerie (1 315)

Zajímavosti (7)

  • Zhruba 80 denní natáčení druhé série proběhlo v přímé blízkosti řeky Bow River. Ta se nachází ve státě Alberta a protéká městem Calgary. (Conspi)
  • Natáčení první série probíhalo převážně v indiánské rezervaci T'suu T'ina Native Indian Reservation ve státě Albertě, a v přilehlých oblastech města Calgary. [Zdroj: tsuutina.ca/] (Conspi)
  • Postava Thora Gundersena, která je v seriálu nazývána Švéd, je ve skutečnosti norského původu. (Dyas)

Související novinky

Star Trek má nového Pikea

Star Trek má nového Pikea

11.04.2018

Zatímco studio Paramount řeší, jak bude vypadat další filmový Star Trek, seriálový bratránek Star Trek: Discovery směle uhání kupředu. Na konci patnáctidílné první série (a tady možná chcete přestat… (více)

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

22.11.2013

Zkrátka za hrstí televizních novinek. Studio Paramount chystá masivnější útok na malé obrazovky. Především by chtělo proměnit několik svých klasik v seriály. Třeba Duch, oscarový trhák s Patrickem… (více)

Parádně obsazený Warcraft?

Parádně obsazený Warcraft?

26.09.2013

Natáčení fantasy velkofilmu podle herního fenoménu Warcraft startuje už v lednu, takže je nejvyšší čas obsazovat a dopřát hercům čas na přípravu – film podle scénáře Charlese Leavitta by se měl… (více)

Mark Strong bude mocný i v televizi

Mark Strong bude mocný i v televizi

26.03.2013

Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho… (více)

Reklama

Reklama