Nepřirozený průběh počasí udeří se smrtícím běsněním na New York City a uvolní Sharknada. Obyvatelé  a nejcennější kultovní místa tohoto města jsou v ohrožení a jen Fin (Ian Ziering) a April (Tara Reid) mohou "Velké jablko" zachránit. (oficiální text distributora)

SeBig

Sharknado míří do menhetnu..smete sochu svobody a její hlava se kutali městem jak bowlingova koule. Jak extraordinerni. Lidstvo v ohrožení..kdo je zachrání? Ano Ájen Zurink bere zase pilu a svoji starou a jedou všechno zachránit. Bomba. ()

mcb

Jednička byla ještě "seriózní horor" nerozeznatelný od čehokoliv od společnosti Asylum, dvojka si už sama sebe uvědomuje jako fenomén sociálních sítí (více cameo rolí, vyšší rozpočet, přiznaný fanservice), tudíž je mnohem zábavnější a sebeuvědomnělejší. I když stále nebezpečně kroužící okolo odpadních vod. ()

honajz

Mno, jestli u prvního filmu nebylo jasné, zda to tvůrci myslí vážně, nebo jen zkoušejí hranice divácké imbecility, co se podobných rádoby katastrofických filmů týče, tady přitvrdili natolik, že je zřejmé, že jde o parodii a cílenou blbost. Pak už tedy jen čekám, s jakými nápady přijdou. Něco recyklují, něco přidávají, ale co naplat, když spoustu dalších nápadů nechali ladem a náš dvanáctiletý syn měl spoustu lepších - žralok vykoukne z ledničky, žralok v Oválné pracovně místo prezidenta apod. A i když je to míněno úletově, stejně mne za chvíli štvalo, že uličkou letadla proletí žralok, někomu ukousne hlavu - a vysublimuje, protože už pak po něm není stopy, ani do pilotní kabiny nedoletí. Nebo ty proudy vody v ulicích NY, jež jsou sotva po kotníky, a plavou v nich dvoumetroví žraloci, a jak dovádějí, mršky, v té "hluboké" vodě! Kovbojské rodeo na žralokovi za přímého pádu je alespoň zábavné, co si budeme povídat. Jinak některé postavy ve filmu tak nějak přijdou, odněkud se vynoří, a pak se na ně zapomene, nebo prostě zmizí nějak ze scény. Inu, a subplot s ukousnutou rukou s prstýnkem ani nevím, jak komentovat. Zabaví to svou pitomostí a uhozeností, člověk si říká, co dalšího za kravinu přijde, ale stejně to netáhne tak, jak by mohlo, chtělo by to víc učesat a dotáhnout. ()

hansel97

Oproti jedničce aspoň nějaký posun a rozhodně k lepšímu. Víc akce, víc srandy a ještě ulítlejší zábavy, rozhodně je to film, který stačí jednou a je to fakt ten nejlevnější a nejubožejší způsob zábavy, co existuje, ale co... V rámci žánru vážně praštěnýho hororu, který je spíš komedie, se to dá tak nějak akceptovat. Ale z braku prostě oscarovej film neuděláme, co si budem... ()

SOLOM.

Zatímco jednička se mi docela líbila a její sledování jsem si i užíval, tak tady jsem místy trpěl jako zvíře. Ferrante si pro nás zase připravil velkou porci bizarní podívané, ale tentokrát to se svou kreativitou přehnal až moc. Je to samozřejmě všechno podáno jako recese, ale již úvodní pasáž z letadla mi připadala až moc uhozená. To nad čím jsem v jedničce mávnul rukou, tady už přehlížet nešlo. Žraločí řádění uvnitř letadla popírající fyzikální zákony však naštěstí netrvalo moc dlouho a děj se následně přesune do ulic města. K mému podivu se tu však našlo i několik světlých okamžiků, které určitě stojí za zhlédnutí. Mezi ně patří scény s hlavou Sochy Svobody, krokodýlem v kanále či žralokem v pizzerii. Chtěl jsem se tu zase rozplývat blahem tak jako minule, leč to by se nesmělo Asylum vrátit k laciným efektům a kupě nelogických kopanců. Tohle všechno se samozřejmě objevuje snad v každém jejích „veledíle“, ale tady mi to přišlo až moc ujeté. Jak jsem už poznamenal výše, první Sharknado mě dostalo svým recesním pojetím, kupou srandovních hlášek a humorných situací (na to že byly přitažené za vlasy, jsem kašlal). Jenomže tady se nám scénárista snažil do každé druhé scény vecpat rodinné hodnoty, vlastenectví a jiné morální blbosti. Já chtěl vidět pořádné řádění digitálních žraloků a Iana koupajícího se v krvi. Leč tentokrát mu motorovka moc nesloužila a tak musela přijít ženská parodie na Ashe. On celkově mě samotný závěr neskutečně zklamal. No uvidíme, co si pro nás připraví příště. Ferrante totiž plánuje v roce 2015 natočit další díl. Bohužel žraloci řádící v metru, na schodech mrakodrapu či televizním studiu už neměli takové kouzlo, jako ti plující v ulicích města. ()

hous.enka

Znáte ten vtip: sejde se v letadla Kelly Osbourne, prsatá blondýnka z Prciček a Steve z Beverly Hills 90210? :D No, tak musím říct, že podruhý už mi to tak veselé nepřipadalo. Ano, pár momentů je skvělých (předpověď počasí, žabák po žraločích hlavách, motorová pila, meč, kladivo... cokoli čím se dá zabít žralok...), ale už mě to tak netáhne jako jednička. Tvůrci už moc dobře vědí, na koho filmem cílí, a to mě nebaví. Nicméně zbaběle přiznávám, že se na tu slíbenou trojku taky mrknu. ()

Wiikii

Páni, nejen že Sharknado 2 udělali ještě víc klišojidní, ale i celkově děsnější něž jedničku. .. Anthony C. Ferrante je obdivuhodný režisér, protože takhle špatný film dokáže natočit málokdo. .... HODNOCENÍ: 30% (2*) ()

sir-dave

Chybí tady Komedie. Dvojka je ještě větší humorná sra*ka než jednička :D Armáda žraloků je tornádem zas a znovu nekonečně rozprskáváná (pro změnu) v New Yorku. Zasmějete se několikrát aniž byste to čekali a ve větší míře než u komedií. Mohla by tady být soutěž o co nejdebilnější scénu. Nevím co bylo horší, jestli žraločí útok na letadlo, sežraní pilota a únik a nebo Finnův let/pád bez padáku v tornádu s motorovkou a masakrem žraloků. Ej trochu jsem spoileroval. Už se nemůžu dočkat shitní trojky. ()

Mr.Bulanek

Dvojka mi přišla slabší než jednička, hmm, zajímavé jak něco může být slabší než úplná blbost, ale budiž. Možná to je tím, že jsem se na dvojku díval hned na druhý den, ale co po midtermech a před učením litevštiny je třeba si propláchnout hlavu. A hurá na 2 heads shark attack. ()

Master19

Sebeparodie jedničky je mnohem lepší, než první díl. Ale pro udělení hvězdiček je bezpodmínečně nutné předchozí "veledílo" vidět. ()

Pecival

O kus slabší než jednička a proto o jednu míň. Už tam není takovej ten WOW efekt, sice se tvůrci snaží vymyslet občas nějakou tu velkou zhovadilost (jako je třeba ultimátní předpověď počasí), ale nemá to prostě štávu. Dialogy jsou zase vážně psané rovnou z pekla a Tara Reid vypadá na čtyřicítku poněkud vyžile. Což je možná účel :) ()

sedm.1

Po opravdu jednoznačně nejzábavnější filmařské imbecilitě, co jsem měl tu čest kdy vidět, jsem se na dvojku, ikdyž je to tedy neskutečně trapné přiznání, vyloženě těšil, no a dopadlo to sice tak, jak jsem trochu očekával a vlastně i doufal, tedy že půjde opět o totálně nesoudnou a ultrapitomou nálož, ovšem oproti jedničce trpí tohle pokračování jednou zásadní chybou, a to že ta její nesoudnost a ultrapitomost už není vůbec zábavná. Zatímco v prvním Sharknadu šlo totiž o nezáměrnou, neskutečnou tvůrčí neschopnost, tupost a naivnost, která se nějakým podivným zázrakem proměnila v jednu z nejzásadnějších brakových značek, z dvojky je už vyloženě znát, že ta tvůrčí neschopnost, tupost a naivita je cílená, čímž ovšem celá ta podívaná ztratila veškeré kouzlo, a dvojka se tím rázem proměnila pouze už jen na nudnou brakovou ultrapitomost, kde samozřejmě opět padali z úst hlavních hrdinů neskutečné sračky, kdy tvůrci opět popustili úzdu své dementní fantazie na pořádný špacír a na obrazovce se tak opět děli kousky, které oči a hlava absolutně nepobírali, jen to ale prostě všechno působí už jen těžce sterilně a uměle, navíc tím, že jde o pokračování, zmizelo i kouzlo neočekávaného, takže veškeré ty šílené filmařské kiksy už také nenutí diváka k salvám smíchu, a bohužel ani herecké obsazení už není tolik sympatické a zábavné jako v prvním Sharknadu, navíc se tu k, opět pod vlivem nejrůznějších návykových omamných látek posílené, Taře Reid přidala další troska, vystupující pod jménem Vivica A. Fox, na které zub času také kurevsky nefér zapracoval a spolu tu ty dvě tvoří vážně „elitní“ dvojku odstrašujících existencí. Sharknado 2 tak už zkrátka není to pravý ořechový, k zesrání tragikomická produkce je to tedy pořád bez diskuzí, ale prostě už to není zábavný brak, ale už jenom brak ………………. který ale stejně stojí za to sakra vidět 8D!!!!! ()

septic

přestože je to absolutní a totální odpad, je to neuvěřitelná prdel a skvostné společenstvo béčkových hvězd v jednom filmu. Uznávám, že dá docela hodně přemáhání se na tuhle sračku dodívat, ale má to své famózní momenty. Ten můj nejoblíbenější je předpověď počasí na The Weather channel s doprovodným vizuálním televizním zobrazením "Jedná se o opravdu monstrózní bouři. Mluvíme tu o srážkách 5cm žraloků za hodinu." ()

bakeero

Překvapivě snesitelnější, než první díl. Asi díky tomu, že to šlo s blbostí ještě dál, ale díky tomu už je to alespoň tak blbý, až je to zábavný a vy čekáte, jaký klišé ještě tvůrci použijí. Těším se na třetí díl! :-D ()

Psycho.R

O něco lepší, než první díl, což nic moc neznamená. Ale je to zábavnější, paradoxně díky tomu, že je tam mnohem míň soubojů se žralokama. ()

beso74

Keď mohlo mať L.A. žraločiu smršť, je vari N.Y. horší? A tak sa hneď od začiatku naplno rozbiehajú súkolia absurdity, ktorým však po väčšinu času chýba čaro jednotky. Žraloky si opäť poletujú povetrím, skrývajú sa vo vode po kolená, Fin ich likviduje všemožnými aj aj tými menej až nemožnými spôsobmi, taktiež lieta povetrím spolu s nimi a stáva sa aj prvým krotiteľom žralokov. A hlavná devíza filmu? Tak filmári konečne vynašli perpetum mobile! Nikdy som si nemyslel, že to bude hlava Slobody (samozrejme tej americkej, z Francúzska). Aj keď "kvality" jednotky sa divák nedočká, ak pristúpi na hru tvorcov, užije si zopár skvostných momentov. ()

spagat5

Jasně jasně je to sračka ale oproti ostatní tvorbě Syfy je tohle aspoň náznakem herectví a i když triky jsou jak 10 let staré, pořád to nepůsobí dojmem práce patnáctiletýho kluka někde v garáži. ()