Revoluce

USA, (2012–2014), 29 h 33 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, Zak Orth, David Lyons, Elizabeth Mitchell, JD Pardo, Stephen Collins, Daniella Alonso, Maureen Sebastian (více)

Série(2) / Epizody(42)

Pätnásť rokov po výpadku elektriny sa snažia ľudia na Zemi prežívať rôznymi spôsobmi. Rodiny žijú pokojným životom v malých spoločenstvách, život je celkovo pomalší a krajší. Nie však bez problémov. Život jednej mladej ženy sa radikálne zmení, keď jej pred vlastnými očami zavraždia otca, ktorý mal údajne prístup k veľkému tajomstvu - prečo došlo k výpadku elektriny na celom svete... Mladučká Charlie (Tracy Spiridakos) je nútená po vražde otca (Tim Guinee) nájsť uneseného brata (Graham Rogers) a dostať ho z rúk kapitána Nevilla (Giancarlo Esposito) a jeho vojakov. Snaží sa o pomoc požiadať svojho strýka (Billy Burke), ktorý však nie je nadšený z toho, že by sa mal zapliesť s vojakmi generála Monroa (David Lyons). Brutálna vražda otca tak spojí dvoch celkom odlišných ľudí a pošle ich na ťažkú cestu, na konci ktorej možno nájdu odpoveď, ako vyviesť svet z tmy… (TV Dajto)

mimamo

klišovaté, podobné Lost (tajemno, komplexnost postav) a trochu i Walking Dead (vizuál, myšlenka konce světa). to, co v Lost obcházeli třemi sériemi zde bylo nastíněno v prvním díle, nicméně je patrná zkratkovitost a přímost podání příběhu. hlubší myšlenky a úvahu podněcující situace zde asi moc čekat nemůžeme, ale rád se nechám překvapit. ()

hardsup

Představte si, že jednoho dne přestane fungovat jeden ze základních stavebních kamenů moderní civilizace - elektrický proud. "Něco" se porouchalo a veškerá elektronika nefunguje. Jak se lidstvo s totálním a trvalým blackoutem vypořádá? Sledujte osudy hlavních hrdinů seriálu Revolution 15 let po výpadku! Co nebo kdo stojí za výpadkem a návratem lidské rasy do temného středověku? ()

Pattrick

Jestli to pojede jako Terra Nova (což tomu dost nasvědčuje), tak do šestého dílu bych mohl vydržet. Alespoň ten závěr navnadil na další díl.. Ukončeno sledování: 1x06 ()

SRK

Pilotný diel ku koncu dobrý, no druhý diel velmi vynikajúci! Uvidíme ako sa to rozbehne, každopádne seriál si ma získal. ()

Vevy

Neměla bych správně hodnotit, protože jsem viděla jen půl pilotu. Ale víc jsem opravdu nezvládla - nešlo to. Je to opravdu hodně hloupé, nedotažené, špatně zahrané, zpracování postapokalyptického světa je skoro až trapné, směšné .... kurňa škoda toho ()

stickon

Vcelku klamání. Očekával jsem béčkovou zápletku, trochu tajemství a la lost a lehce post-apokaliptický look, místo toho nám byl nadělen Revolution: Špatně zahranétotální béčko, které není schopno vtáhnout diváka do děje, Celou dobu se všichni tvářej jako na pohřbu a ostavy jsou ploché jako americký středozápad (přestože se tváří kdovíjak komplexně). Jestli vás ajímá zápletka, tak jsem si jistý, že nějaký šílenec nakonec vytvoří 10 minutový sestřih, který shrne, co se stalo 1. sezonu. Víc ne 10 minut na tento seriáln není potřeba. ()

woi

Je to o něco lepší než "Primeval: New World", ale přesto velice najivní a hloupoučké... Doporučil bych to spíše pro náctileté, ale tomu odporují některé krvavé scény... ()

The M

Seriál s takýmto obrovským potenciálom a skvelým nápadom, sa vyvinul na rodinnú "kvázi" drámu s hlavnou hrdinkou, ktorá sa tvári a správa takmer stále ako ufňukaná tretiačka. Epizódy sú nevyrovnané a to je pri prvej sérii dosť smutné. ()

HectorHagman

Nejhorší nejnesimpatičtější představitelka hl. role málo kdo z hercuů vůbec ví jak používat zbraň (aď už se jedna o luk M4 mušketu nebo cokoliv držej to jak pana čuráka) ale bohužel je málo filmů a seriálů na postapo téma které mám rád takže to sleduju a budu asi sledovat i nadále:-) ()

Operator

Hodnocení po S01E13. Pominu základní předpoklad seriálu, že jde ze světa vysát elektřinu. Neuvěřitelně debilní chování ústředních kladných postav: vesničani si 15 let hoví zpět ve století páry, kolem bandy, polovojenské jednotky a ty vidláky ani nenapadne trochu se opevnit, připravit se, obchodovat s důležitými technologiemi (první mě hned napadá parní stroj), pocvičit se v boji... BTW. Nikde v seriálu jsem neviděl známky nesvobody pohybu pro ty, kdo zrovna nejsou nepřítelem č.1, takže když Monroeova republika stála tak za prd, mohli se sebrat a prostě jít jinam. Ústřední postavy neznají ani tolik taktiky, kolik by dal dohromady zdravý selský. Jsou sentimentální, naivní, blbí, divák se musí ptát, jak to mohli dotáhnout tak daleko, aniž by je už někdo konečně nesejmul, když se nedokážou ani krýt při přestřelce či v noci držet hlídku, přestože se jim to už mnohokrát vymstilo. Trochu smysluplně se chovají akorát ti záporáci, a tak se člověk dostane až k tomu, že jim začne fandit, protože ti jediní dělají něco smysluplného, aniž by se jim všechno sralo pod rukama. To vše seriál staví dokonce i pod Jericho, kde to těm vesnickým balíkům alespoň trochu zapaluje, i když tam taky scénář silně šustí papírem. ** za sympatického diktátora Monroea, pěknou Tracy Spiridakos, postapo svět, byť debilně vytvořený, a za další motiv Darth Vadera se všemi jeho vnitřními konflikty v podobě postavy majora Sevilla. ()

brutalbagr

Skvělá myšlenka a její brutální počurdění v praxi. Kulisy rozpadlých měst a světa bez elektřiny jsou skvělé, ale všechny ty citové výlevy a nechutně sladký národní patos, které vyplňují tak 3/5 děje, je dokonale zazdívají (1/5 tvoří stupidní americká akce, kde umírají hlavně bezejmenné postavy). Škoda. ()

Eres odpad!

Hrůza! Něco tak utahaného a nudného jsem dlouho neviděl. Více jak pilotní díl jsem nezvládnul. Jestli je něco úpadek scenáristiky, tak je to tohle. ()

Hucula

Nechápu jak někdo může hodnotit seriál jen podle Pilotního dílu..trošku unáhlené nemyslíte?Jinak je to seriál který má hodně nedostatků ale celkově,téma se mi zamlouvá a po shlédnutí první série se těším na druhou která už běží.Díky Obamovi 3 hvězdy. ()

Yaan2

Jednoho krásného dne se roku 2012 odporoučí veškerá lidem známá technologie-odkráglovala ji nanotechnologie. Auta se zastaví, světla zhasínají, letadla padají. Svět se promění v jeden obrovský chaos. O patnáct let později se přeživší naučili pěstovat potraviny, lovit a vůbec přežívat bez technologií. Svět byl rozdělen na různé republiky, které si zřizovaly pořádek pomocí milic. Nebylo to dokonalé, ale fungovalo to. Pak však jednoho dne milice zavítala i do malé osady, v níž žil muž, který pravděpodobně o výpadku energie věděl víc než kdokoli jiný. Shodou nešťastných událostí je zabit a jeho syn zajat. Je tedy na jeho dceři Charlie (Tracy Spiridakos) a jejích dvou společnících, aby našli Milese (Billy Burke), Charlieina strýčka, jenž by jim mohl poskytnout odpovědi na pár otázek... ()

Socirel

Zajímavý námět avšak nudně podaný. Postavy jsou nezajímavé a děj je příliš předvídatelný. Po 3 epizodách jsem přestal sledovat. ()

Gagin

Přestává to po zkouknutí pár vyšších jednotek dílů bavit. Ale tématika rozhodně není špatná. Hlavní herec mi moc nesedl, to jsou tam spíše jiní, kteří to táhnou. ()

ohneta

Rozhodně hodně dobrý seriál.který má postupem dalších dílů - grády. Každý kdo ho odsoudí po 2. uvodních dílech a již píše hloupé recenze, má klapky na očích a měl by se jít léčit do Ulice a pokecat s Niklovou. Dneska jsem shlédl již 15 díl 1. serie a tleskám. Opět překvapivé zvraty, pár mrtvol a už se těším na další díl. Rozhodně ten z těch lepších seriálů, které v současné době běží. Hodnotím tak na 80% a těším se na další díly i druhou řadu. ()

Levans

No...,pro nenáročného diváka je to pěkný,ale scenář se zajímavě vyřádil na Tracy Spiridakos a kazí mi vcelku pěknou podívanou a opravdu se vztekám když ta husa něco vypustí ze zobáku,nehledě na to že ona jako farmářskej spratek bude říkat zabijákovi co má a nemá dělat. By mě zajímalo co scénáristovi udělala :D ()

005

Seriál po právu po druhé sérii končí. Ne že by došli nápady. To ne. Základní myšlenka seriálu je fajn. I směr a vývoj je dobrý. To je ale vše. Za celou dobu nás neopustí jediný hlavní protagonista. I když mezi sebou bojují, milují se a nenávidí, vždy je vše upraveno tak aby se nám zase postavily a šli s námi dál. A to dnes již omrzí. A triky? 20 let nazpět nás takový výbuch potěšil. Nyní je to tragédie. První série se dá docela slušně ustát. Dávám 60%. Druhá série začne brzy nudit, díky tomu že nepřináší žádnou změnu. 40% ()