Revoluce

USA, (2012–2014), 29 h 33 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, Zak Orth, David Lyons, Elizabeth Mitchell, JD Pardo, Stephen Collins, Daniella Alonso, Maureen Sebastian (více)

Série(2) / Epizody(42)

Pätnásť rokov po výpadku elektriny sa snažia ľudia na Zemi prežívať rôznymi spôsobmi. Rodiny žijú pokojným životom v malých spoločenstvách, život je celkovo pomalší a krajší. Nie však bez problémov. Život jednej mladej ženy sa radikálne zmení, keď jej pred vlastnými očami zavraždia otca, ktorý mal údajne prístup k veľkému tajomstvu - prečo došlo k výpadku elektriny na celom svete... Mladučká Charlie (Tracy Spiridakos) je nútená po vražde otca (Tim Guinee) nájsť uneseného brata (Graham Rogers) a dostať ho z rúk kapitána Nevilla (Giancarlo Esposito) a jeho vojakov. Snaží sa o pomoc požiadať svojho strýka (Billy Burke), ktorý však nie je nadšený z toho, že by sa mal zapliesť s vojakmi generála Monroa (David Lyons). Brutálna vražda otca tak spojí dvoch celkom odlišných ľudí a pošle ich na ťažkú cestu, na konci ktorej možno nájdu odpoveď, ako vyviesť svet z tmy… (TV Dajto)

Mara12

PRVNÍ SÉRIE - Hlavní hrdinka Revolution doslova zabíjí můj zájem o seriál, nevím, jestli to je napsanou postavou nebo samotnou představitelkou a jejími hereckými schopnostmi ale sledovat jak neustálé moralizuje, poučuje a ve volném čase se chová jako totální trubka, je na mojí maličkost trochu moc (naštěstí v druhé polovině série, přestává její postava hrát prim, což je ehm osvěžující změna). Seriál je neskutečně velkohubý, dialogy některých postav jsou do nebe volající, plus v pozadí hlavního děje se dost úspěšně formuje další high school romance trochu říznutá Shakespearem. Abych jen nekritizovala, tak co se mi na seriálu líbí - námět, prostředí, postava Milese a skvělý závěr série. ()

jafuska

Ale jo, dá se na to dívat, sice hodně jednoduchý, ale sympatičtí herci, s Lostem to opravdu nemá nic společného, hodnotím po pár dílech, ale nejspíš u toho vydržím se dívat. ()

dalibor.durcak

Dobrý den, mohl by mi někdo vysvětlit, proč seriál hodnotíte podle pilotu? Doprdele s Váma za tohleto! Já dávám 4 hvězdy, protože po 25 odvysílaných dílech mne seriál nepřestává překvapovat a bavit. Nevzdávejte to po pilotu, dejte tomu šanci, 3, 4 díly. Mně to rozhodně chytlo a řadím k nadprůměru. ()

jprmusic

No ze zacatku dobry, pak tam zacne machrovat blondata modrooka dylina a jde to do kopru. Takze patej dil je uz skoro nekoukatelnej. Skoda. ()

Daryl.Dixon

Na začátku byl možná dobrý námět, ale díl od dílu se z toho stal snadno předvídatelný, průměrný seriál, kde v jednotlivých epizodách stačí k dosažení nějakého požadavku chytit něčího blízkého příbuzného a držet ho jako rukojmí, a to ve světě, kde nejde elektřina, chybí veškerá komunikace a lidé jsou rozptýlení po celé Americe, aniž by se vzájemně znali nebo byli v kontaktu s blízkými. Řada nedomyšlených scén, herecké výkony některých herců a nesympatické postavy ubírají seriálu další body. ()

kiros179

1. série No tak kde s Revolucí začít? Třeba že (jakkoliv to tady dle popisu vypadá) nečekejte žádné plnohodnotné sci-fi - první dvě třetiny se tam o něčem jenom mluví a ke konci se o něco tak lehce otírá, spíše čekejte něco jako postapokalyptický (aka neelektrický) western z budoucnosti? Nebo s konstatováním, že jsem nakonec ani nelitoval naprostou utahané více než první poloviny první sezóny, 20 dílů pro jednu sérii je až barbarsky hodně? Tracy Spiridakos je určitě pěkná šťabajzna, ale občas jsem se tomu jejímu přehrávání už musel zasmát, Elizabeth Mitchell je MILFKa kterou chceme všichni jednou mít, ale nejzajímavější postavu určitě nemá, nemůžu si pomoci, ale např. dvojice Monroe/David Lyons/ & Flynn/Colm Feore/ mě přišla určitě zajímavější. Jak by začátek jalový až mě z toho brněla hlava, ke konce seriál chytne druhý dech, a zachraňuje tak (v rámci možností) celou první sérii jako celek. Kdyby někdo nechtěl mít naprosto zbytečně 20ti dílnou sérii, ale místo toho to pročesat na 8 - 10 dílů, mohlo to být nakonec ještě lepší než (celkově) šedý průměr. 60% ()

JK77

nic svetoborne. v ramci nudy sa nato da pozerat, skoda potencial to malo podstatne vacsi. nakolko v obdobi ked som to sledoval v tv bol pretlak lepsich serialov, nedokoncil som ani prvu seriu ()

Ostra

Tak z tohoto námětu se dle mého názoru dalo dostat mnohonásobně víc. Samotný koncept kolísající mezi vědeckofantastickým postapokalyptickým bojem o přežití a mezi vzpourou proti totalitní militaristické nadvládě mě v prvních dílech naprosto uchvátil. Dlouho to bohužel netrvalo a začaly převažovat spíše nedostatky. Ze všeho nejvíc pak naprosto chaotický ústřední děj, kdy se zbytečně v nejvyhrocenějších momentech ustupovalo od gradace a přecházelo nesmyslně k jiným cílům. Nicméně do konce první sezóny to byla velmi příjemná a koukatelná záležitost. Potom převážil naprostý chaos a hlavně se seriál začal nevybíravým způsobem opakovat. Každý díl, zvlášť díky délce, byl viděn několikrát. Na vrcholu toho všeho stály souboje na blízko, které opravdu už hraničily s používáním stejných záběrů v každé epizodě. Obecně si myslím, že s ne-špatně rozpracovanou první sezónou se dalo podniknout daleko víc. Takhle se došlo pouze k otřesnému rádoby chytře otevřenému konci, který byl pro mě spíš vysvobozením. První sezóna tak 70%, druhá tak 40%. ()

ostravak30

Seriál Revoluce od prvních dílů nevypadá špatně. Energie zmizí a lidé se musí obejít bez ní. Dobrý nápad, protože tohle stejně vědci světu předpovídají. Vše je umocněno tím, že seriál vznikl od tvůrců jiného seriálového hitu Ztraceni. Bohužel zůstalo jen u kvalitního nápadu. S přibývajícím epizodami jde vlastně jen a stále o totéž. Jak znovu rozběhnout energii a boj s Monroem. U první série váš ještě zajímá, zda k znovu naběhnutí energie opravdu dojde. Už od začátku jde ale kvalita s každým dílem dolů. Druhá série je pak už opravdu jen o tom, jak porazit vlastence. Jenže každý díl je hodně podobný. Zabíjení se mezi sebou, střílečka a člověk už jen čeká na poslední díly, aby tedy věděl, jak vše dopadne. Samotný příběh je nedotažený a ne příliš kvalitní. Nápad je zkrátka nedopracovaný. Celé to na mě působí tak, že někdo měl dobrý nápad, ale nikdo přesně nevěděl, jak ho uskutečnit. Scénář je dost kostrbatý. Hudba nevybočuje nijak z normálu klasické seriálové hudby a co se týče hereckých výkonů...kromě několika dobrých herců, většina hrála i ve Ztraceni, jsou výkony spíše podprůměrné. Je to škoda. Protože se třetí sérií se počítalo, konec je otevřený. Revoluce byla ambiciózní, ale díky nekvalitnímu provedení byla ukončena po dvou sériích. Oficiálně tvůrci tvrdí, že to bylo proto, že seriál byl velmi nákladný. ()

Leonora

Věty jako "To není fér!" a "Nemáme jinou možnost!" mi způsobují kopřivku. Debilní scénář v kombinaci s příšernými hereckými výkony... je to fakt bída. ()

boqvai.

Hloupá předvídatelná slátanina. Hlavní hrdinka je tak otravná, že by stačilo pět minut v její přítomnosti a přidal bych se k milici a uspořádal na ni hon. Po první sérii bude následovat konec... snad. ()

nikynnka

Dva díly a stačilo.. skvělá myšlenka s velkým potenciálem, avšak protentokrát jednoduše a nezajímavě zpracovaná. Seriálu sice nechybí jakás takás napínavost, ale příběh je poměrně předvídatelný. Namísto realistických popisu těžkých časů po "konci elektřiny", se rozvíjí tuctový příběh (opuštěním typické velkoleposti by se seriál hned dostal do jiné ligy). Nikterak mě nezaujaly ani herecké výkony. ()

Mišísek

Zajímavý seriál založený na originálním námětu. Děj je mírně nepromyšlený, celá ta záhada s výpadkem proudu je taková "nejasná" → když přestanou jezdit auta, neměl by jít rozdělat ani oheň, ne? Ale jinak je to emotivní, zajímavý a pěkný zážitek. ()

Dearon odpad!

Už pri prvom zhliadnutí hlavnej hrdinky mi bolo jasné že tento pilot asi do konca nedopozerám. Strašne neoriginálny príbeh, prostredie, nula bodov za scenár a tie herecké výkony .. ach bože, umelé a nesympatické americké postavy, proste fuj. Jediný svetlý moment, ktorý ma to skoro donútil dopozerať bol príchod skvelého Giancarla Esposita, no ani to nestačilo. 0/5 ()

elpin odpad!

Haló, na celém světě nefunguje elektřina! Nebylo by možná záhodné se věnovat tomu, proč nefunguje? Místo toho je středobodem seriálu únos Denyho. Ehm... okay... ()

Vasiczech

Super nápad, totálně zabitý "stejností dílů" a hereckým obsazením (neuvěřitelně mi už od prvního dílu vadí postava Charlie -Tracy Spiridakos- ). Dívám se dál a v hloubi duše doufám ve zlepšení. ()

maty-maty

Největší problém serial má v tom, že vše jsme už viděli a už nějak nemá čím překvapovat... Největší problém mám s hygienou postav, sou pořád tak čistý jako by měli vanish a kralíčka azuritka, upravený makeup je taky moc důležitý. ()

t.b.kat

Nemůžu si pomoct, ale zatím jsem si k seriálu a jejím hlavním představitelům nenašel cestu. Seriál si bohužel hraje na něco na co nemá, chybí větší hloubka scénáře i prokreslenost postav, trochu mi to postavení seriálu a obleků hrdinů připomíná historické filmy z války severu proti jihu. Seriál je nemastný a neslaný, dívám se na něj pouze z toho, zda se drobek nerozjede než ho definitivně odepišu. ()