Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

Deadpool68

Tak přátelé máme tu můj první komentář. Zack Snyder natočil opravdu prvotřídní film! Dle mého názoru BvS je jedním s nejlepších komiksových filmu poslední doby, ukazuje nám opravdu drsného Batmana který v podání Bena Afflecka prostě nemá chybu! Musím říct že je jeden z nejlepších filmových Batmanu vůbec, nebudu tu film srovnávat například s filmy od Marvelu myslím, že to sem nepatří.je to úplně jiný styl. mé první dojmy s filmu byli naprosto super, film se pro někoho příliš táhne a je zdlouhaví ale mě to tak nepřijde, tempo se krásně rozjíždí a úžasně připraví diváka na opravdu monstrózní finále, které dle mého názoru dlouho nebylo na plátnech kin. Krásné propojení s Man of Steel, kterým film začíná je prostě geniální, musím taky pochválit hudbu od Hans Zimmer a Junkie XL která nemá chybu. Mile mě překvapilo, jak film opravdu vycházel s komiksové předlohy, to filmu jen dopomohlo k ještě lepšímu výsledku! Co se týče herců tak mě opravdu mile překvapil už zmíněny Ben Afflack jako Batman který podává úžasný výkon! Henry Cavill jako Superman mě prostě baví, oba se na ty role náramně hodí. A další překvapení je Gal Gadot jako Wonder Woman, která se nám předvede v plné parádě a Jesse Eisenberg v roli Lexe je opravdu parádní. DC má prostě parádně nakročeno... Zack Snyder představí členy Ligy Spravedlivých opravdu famózně a připraví nás na další filmy,kterých už se nemůžu dočkat..pro fanoušky DC univers ale i běžného diváka film doporučuji, opravdu věrné předloze!Proto dávám 5 hvězd ()

TonySoprano

celkom v pohode. vecne smutny batfleck, a ti ostatni. snyder sa pohral s postavami, pohlad na dobro a spravodlivost sa s uhlom pohladu meni, akurat vizualne efekty uz asi nie je kam posunut, bojove sceny boli neprehladne a bez vrcholu.. ()

M_Slovan

Šel jsem na film s tím, že to bude odpad (díky tady kamarádům na čsfd...). Nebyl to odpad, ba naopak. Lidi, co chtějí Nolana, ať na to ani nechodí. Toto není realistické drama na motivy komiksu, toto je čistokrevný komiks. (Superman by v Nolanově světě létal možná tak na rogalu) Ti, co chtějí vidět pouze realistické vyobrazení The Dark knight returns s naprosto totožným dějem od Millera, ať na to taky nechodí a pustí si rovnou daný animovaný film. Pro ty ostatní je tu MasterCar...ehm, teda Batman v Superman. Akční temný film, se skvělými hereckými výkony, Easter eggy, hudbou a vizuálem. Rázným, ale fázovaným střihem a naprosto normálním scénářem, který je možná až moc napěchovaný, ale u mě fungoval. Těším se na další tvorbu od DC. 8,5/10 ()

Bruce0659

Prišiel som si na svoje! Nolanovho Batmana to samozrejme neprekonalo, ale to asi nikto ani neočakával. K vizuálnej stránke nemám výhrady, hudba od Zimmera a Junkieho XL fantastická, Snyder sa za svoju prácu rozhodne nemusí hanbiť, akurát scenár mohol byť iný, tam bolo vidieť rezervy...Batman bojoval so Supermanom a v priebehu niekoľkých minút sa z nepriateľov stali kamoši, čo mi trochu vadilo. Z hercov prekvapil Jesse Eisenberg vynikajúcim výkonom, Amy Adams tradične skvelá, Jeremy Irons mi ako nový Alfred po chvíľke sadol a Affleck to bez problémov zvládol, dobre sa na neho pozeralo (aj keď Christiana Balea by som tam videl radšej). BvS je dobrým základom pre Justice League (verím, že nás čaká niečo viac než "Avengers") ()

dandyboss

Pred filmom som si preštudoval recenzie a trailere, takže ma v kine už nič neprekvapilo ani nesklamalo. Dnes sa už dá natočiť všetko, takže k efektom sa vyjadrovať nebudem, film už musí mať pridanú hodnotu inde. A tento ju má v prísľuboch budúcich príbehov. Kryptonitom filmu je jeho dĺžka. Mne nevadilo dlhší rozbeh filmu, hltal som každý dialóg. Až mi bolo ľúto, že sa už idú biť a príbeh končí. Teším sa na nezostrihanú verziu. Ja by som si vedel tento film predstaviť rozdeliť do dvoch: Batman VS. Superman a Úsvit spravodlivosti. Jeden by vyvrcholil ich súbojom, druhý porazením Doomsdaya. Každý by mohol byť z iného pohľadu. Tak by aspoň obaja spomínaní mali dostatok priestoru. Lebo ten hodinový záver bol veľa aj na koňa. Už sme sa mrvili a modlili za záverečné titulky. A dobrý film by mal poskytnúť iné emócie ako radosť, že to už konečne skončilo... ()

Callistor

Dlouho očekávaný titul, který mě ovšem velmi zklamal. Ani výborný výkon Jesseho Eisenberga nezachránil děravý scénář a pokulhávající děj. Nemilým překvapením byla také role Lois Lane, která neobsahovala nic jiného, než "Ach Supermane, neodcházej!". Nechyběl ani klasický pád dívky v nesnázích (opět v podání Lois Laneové). Z trháku roku, propadákem roku. Rozmýšlel jsem se i nad 2*, ale za Eisenberga dávám 3*. ()

FrankZabak

Po přečtení komentářů zde mě to trošku odradilo jít na tento film do kina,ale přeci jen jsem se překecal a risknul to. Musím překvapivě říci,že jsem udělal dobře. Neříkám v určitých aspektech to ztrácí na trilogii Batmana od Nolana,ale nezklamalo to.Určitě překvapil Ben Affleck v roli Batmana.Superman taky nezaostával a nakonec z toho byla slušná podívaná. Hans Zimmer samozřejmě nezklamal a ukázl,že je nejlepší hudební skladatel. ()

Pytlicek

Jedna hviezdicka za snahu a efekty, ale inac utrpenie to pozerat. Totalne natiahnuty a vlacny dej bez kuska akcie. Posledne sceny su ako vystrihnute z Hulka len v oranzovej farbe namiesto zelenej. Skoda penazi a casu z mojej strany. Marvel uz asi nevie ake pribehy recyklovat. Len ked to pojde takto dalej neviem kam az to dotiahne. Mam pocit ze to speje k celovecernym serialom :( ()

Atom84

Za 1. Okopčete všechno co už v komiksových filmech bylo. Za 2. Řekněte Supermanovi ať se celej film hezky tváří a ukazuje svaly. Ve scénáři mu stačí tak 20 vět, víc bych to nepřeháněl. Za 3. Batman ať je furt smutnej a naštvanej a párkrát se upoceně probudí ze sna. Za 4. Přidejte jednu kočku ve vaně a druhou kočku v krátký sukýnce, Za 5. na závěr jednoho kosmickýho příšeráka a strašně moc digitálních výbuchů a rychlejch střihů, že z toho chytne divák epileptickej záchvat. Tak a teď to všechno natáhněte na neskutečně dlouhý dvě a půl hodiny. Máte to? A teď si sáhněte do svědomí jestli to chcete vpustit do kin jako mega akčňák roku. Já bych si to teda nelajznul....3 hvězdy dávam za Eisenberga v roli Luthora, pak za Batmanovo figting style a taky trochu za příslib, že pokračování bude díky dalším DC postavám lepší. ()

oxiddusny odpad!

Po opravdu hezkém nástupu se super hudbou se film začne propadat stále se zvyšující rychlostí k totálnímu blábolu. Nedrží nic pohromadě, zbytečně moc postav, digitální masochismus. Z kina jsem odcházel s úsměvem co to bylo za pitomost, tento film opravdu nikdy více. Totální odpad! ()

Tobias_Sin

Tak Batman měl laťku hodně vysoko a prakticky se nedalo čekat, že by jí dosáhnul. V tomto ohledu se prostě stalo, co se stát muselo - smiřování s novým Batmanem bylo problémové. Superman snad ničím nepřekvapil, Luthor byl dobrý. Co však mohlo být lepší je příběh. To co už snad všichni diváci viděli, viděli nyní znovu. A finální bitva? Snyder mě tímhle nemile překvapil. U dokonalých Watchmenů bylo všechno precizní, nyní to po grafické stránce mělo k dokonalosti hodně co dohánět. A je to škoda. Proč nebyl Luthorův výtvor třeba osmiruký, beznohý vetřelec nebo třeba jen hrouda slizu cokoliv než další Hulk.. Dalším mísusem bylo nedostatčné vykreslení postavy Wonder Woman. A při tom tolik možností jak její postavu přiblížit divákovi.. No nic.. uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.. Jinak souboj Batmana se Supermanem byl velice zdařilý! To se musí nechat.. ()

tom173

Tohle je splněný sen každého komiksového fanouška a hlavně fanouška DC Comics, který je narozdíl od Marvelu temnější, dospělejší a mnohdy řeší sociální a náboženská témata. Proto zde není prostor pro humor. Zack Snyder to natočil tak jak měl. Pravda že přerod Batmana v přítele působil trochu urychleně, ale logické díry? špatný scénář? To je hodně přehnané. Dost mě překvapuje jaká hejtovací vlna se proti filmu zvedla. Do kin nám dorazí 4-5 komiksových filmů ročně, ale pouze u tohoto se v každém druhém komentáři objevuje slovo "digibordel" :D... No nepíšu abych film před čsfd žáky filmových studií obhájil, ale abych ho třeba přiblížil těm co ho ještě neviděli a nejdou do kina předem s tím že ho později setřou.Zimmer opět září. I když soundtrack není tak poslouchatelný sám o sobě jako Osty k Inception, nebo Interstellar, takové Luthor a WW theme se vám vryjí do paměti. Film nemá tolik akčních scén kolik jsem čekal, ale vůbec to nevadí, právě naopak. První hodina a něco se tvoří atmosféra pro souboj dvou velikánů, který vypadal přesně tak jak jsem si to představoval. Dále tu jsou krásné odkazy na (hlavně) batmanovskou i supermanovskou mytologii. Velká škoda, že nám studio těch 30 minut vystřihlo a byli jsme ochuzeni o Oracle. Aspoň se můžem těšit na Bluray. Budoucí členové JLA jsou představeni sice krátce, ale tak tajemně, že jsem měl při těch scénách husí kůži a úsměv na tváři. Natěšenost na celý DC movie universe po tomhle filmu asi nemůže být větší. 5* pro fandy. 4* pro "normální" populaci :).. Méně si však tento film opravdu nezaslouží a čísla za první promítací víkend to jen potvrzují (421 mil. dolarů celosvětově při nákladech 250 mil.) Studio tedy se Snyderem nešláplo vedle a my se můžeme těšit na další takto našlapané DC filmy. ()

Max.Majer

Batman vs Superman: úsvit spravedlnosti Jako plus u tohoto filmu bych měl zmínit o dramatičnosti a hudbě, díky které má film opravdu drsnou atmosféru a dodává filmu vážnost. Dále obsazení herců bylo dobré, svých rolí se zhostili výborně. Scény, ve kterých se bojuje a kolem spousta výbuchů-s těmi by se mělo počítat, zvlášť u toho žánru. Jako mínus bych dal nečitelný příběh a zvláště pokud někdo není fanda DC comics tak je ztracen. Jinak mě film nezklamal a myslím že se povedl. Jen mě mrzí že nedali dohromady tým Justice League. ()

Lucinda4

Jedno velké zklamání. Skvělé herecké výkony(ano - myslím tím i Afflecka), úžasná hudba a dechberoucí akční sekvence prostě nic nezmůžou, Snyder to tentokrát nezvládl. Přepálená stopáž, nedotažené a naprosto zbytečné scény nahrazují chybějící představení nových postav. To je vše, co k tomu lze říct. Upřímně lituji diváky, kteří nejsou skalními DC fanoušky, ti se ve filmu absolutně nemohou orientovat. Tři hvězdy jen za skvěle zvládnutý emotivní konec. ()

Xiras

Táto recenzia sa mi píše veľmi ťažko. Na film som sa tešil a vkladal doň nádeje. Bohužiaľ však kritiky neklamali. Chýb je vo filme viac ako dosť. Prvá je na stoličke režiséra, druhá na poste scenáristov a tretia prekvapivo pri taktovke. Réžia absolútne nezvládnutá, jednoducho povedané je to zle natočený film (shaky cam???!!! to ak vážne?!). Scenár je jeden veľký chaos. Ako vôbec mohli producenti dovoliť natočiť taký scenár? (Jáj aha, producent je manželka režiséra). Soundtrack, bol to vôbec soundtrack? Veď takmer nič nové tam nebolo, len recyklovanie toho, čo už bolo použité v predchádzajúcich častiach. Hudba mi pripomínala skôr len ohlušujúci rachot a nie hudbu. Pribratie ďalšieho tvorcu hudby bolo zbytočné. Slabo nafilmované akčné scény ma bolia pri srdci. Nemôžem pochopiť ako ich mohli tak zle natočiť. Výnimkou je len Batman, keď zachraňuje Marthu. Nechutné CGI (na ten rozpočet skutočne podpriemerné) sú skutočne prekvapením. Navyše je podľa mňa úplne zle zvolený villain, ktorý tam nemal podľa komixu ani byť. Doomsday čista katstrofa, po všetkých smeroch, od vzhľadu, schopnosti, schopnosti boja hand to hand a hlavne samotného výskytu vo filme. Ďalej nesprávna voľba herca pre Luthora, ktorý v skutočnosti ani nie je villainom, iba mu otvára cestu. Eisenberg je dobrý herec, ale vo filme pôsobí len ako bohaté decko a nie ako zloduch schopný dobiť svet. Film má rovnaký problém ako Man of steel. Je rozdelený svojim dejom na dve veľmi odlišné časti, pričom tá prvá je nudná, rozťahaná a zbytočná a druhá je nepodarená. Jediným skutočným zábleskom svetla je príchod Wonder woman na scénu. Súboj B vs. S je okrem niektorých momentov trocha nudný. A koniec? Čo ku nemu napísať? Ostáva mi len parafrázovať Jacka Nicholsona:"...ma to tak veľa koncov" (komentár ku Lotrovi). Všetko podstatné skončí a film sa ťahá ešte desať minút. Z hereckého obsadenia, okrem Eisenberga mám dobrý pocit. Na Bena nemôžem povedať zlé slovo. Jednoducho hral to, čo scenár a režisér chcel. Navyše si myslím, že to ešte zachránil. Ostáva len dúfať, že sa produkčná spoločnosť spamätá a niektorých nespôsobilých ľudí nahradí. ()

Fel

Velké očekávání....obrovské zklamání. Nudná,nezajímavá a zmatená podívaná. I nejhorší film od Marvelu byl lepší než tohle! ()

Mykie

Bavil jsem se a bavil jsem se hodne, protoze BvS je skvely komiksovy film s paradni temnou atmosferou tak odlisnou od MCU. Nektere zdejsi vytky jsou naprosto liche, BvS je rozhodne vic nez serie hezkych obrazku a to hlavne proto, ze Snyder opet ukazuje, ze ma koule a neboji se jit proti mainstreamu. Bvs pusobi jako propojeni Man of Steel a Watchmen, cela prvni pulka je velmi politicka a filozoficka a to je moc dobre, protoze divak tak muze videt, ze na rozdil od hrdinu z Marvelu, superparta z DC nezije v komiksovem vakuu, ale ve svete lidi a ti lide pod naporem jejich sily, bitev a rozhodnuti castokrat umiraji. Velkym plusem BvS je Batman. Affleck se do role skvele hodi a jako prestarly rytir z Gothamu, co si mlaceni a dokonce zabijeni zlocincu uziva, je vyborny. Chybky se taky najdou, za me je nejvetsi Martha, ale prekousnu to a napalim plnou palbu. ()

crusader1

Davam jednu hviezdu za to ze tam hrali momentalne pre mna dve najkrajsie herecky! Efekty boli uplne trapne takze druha hviezda za efekty sa nekona! ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce