Silicon Valley

• USA Silicon Valley
USA, (2014–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 27–48 min)

Hudba:

Jeff Cardoni

Martin Starr, Amanda Crew, T.J. Miller, Josh Brener, Matt Ross, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Angela Trimbur, Christopher Evan Welch, Andy Buckley (více)

Série(6) / Epizody(53)

Richard je introvertní počítačový programátor, který bydlí společně se svým nejlepším kamarádem Big Headem, nafoukaným Gilfoylem a sarkastickým Dineshem. Tihle tři asociálové žijí pod dohledem samolibého milionáře Erlicha, který jim nabídne bezplatné bydlení ve svém domě výměnou za to, že získá desetiprocentní podíl ve všech jejich projektech. Poté, co Richard vytvoří vyhledávací algoritmus milionové hodnoty, ocitne se tenhle společenský břídil ve smršti nejrůznějších nabídek a zpanikaří - se svými přáteli se rozhodne založit vlastní firmu. Děj seriálu Silicon Valley je zasazen do světa špičkových technologií ovládaného zlatou horečkou. A právě ti nejkvalifikovanější jedinci předurčení k životu v prosperitě se svým úspěchem vlastně vůbec nedokáží naložit. Tvůrce seriálu Mike Judge (Maléry pana Šikuly, Beavis & Butthead, Tatík Hill), který přináší prostřednictvím tohoto nového komediálního seriálu na obrazovky HBO svůj neuctivý způsob humoru, se nechal částečně inspirovat vlastními zkušenostmi ze slavného kalifornského údolí, kde koncem osmdesátých let působil jako inženýr. (HBO Europe)

jackalsc

První dvě řady jsou skvělé. Ze začátku mi celý tento seriál připadal sice jako komedie, která se ale snaží držet při zemi. Další sezóny byly v tomhle horší. Příběh byl pak někdy dost praštěný přes hlavu a to hlavně z technického hlediska. Ohledně scénáře, některé situace se později začaly dost opakovat a hlavních aktéru pro scénář je jen 5, přičemž ke konci ještě někteří odpadli. Běžně by pět hlavních aktérů znělo jako dost, ale z těch pěti jsou jen 2 co mají mezi sebou vytvořenou nějakou větší dynamiku, tj. Danish a Gilfoyle, možná ještě dobrou/vtipnou dynamiku měl Ehrlich s Jing Jangem, ale spíš to byly takové vtipné štěky. Ostatní vazby jsou dost pusté, a vzájemné interakce jsou spíše nahodilé, sice to většinou funguje, ale nedochází k budování nějakého většího pouta mezi charaktery navzájem. Ke konci se potom už i Danish a Gilfoyle omílali a bylo to furt dokola. Prostě a jednoduše, díky nedostatku character buildingu mezi hlavními postavami se seriál ke konci nemohl táhnout sám, jak je to mnohdy zvykem a docházel mu očividně dech. Myslím si, že kdyby do hlavního kruhu přidali další 2-3 postavy programátorů, ale s nějakou komplexnější a ne nahodilou dynamikou, popř. by vylepšili dynamiku u již existujících postav, bylo by po problémech a seriál by aspiroval na 5 hvězd. Konec/Poslední epizoda je potom zajímavá. Na jednu stranu se mi nelíbí to ukončení a připadá mi to jak by naráz došel budget a byl tam nápor na co nejrychlejší ukončení, na druhou stranu se mi na konci velmi líbí provedení. Ne že by to bylo originální, už se to párkrát vidělo, ale pokud už jsme měli dostat scénář s takovýmto koncem, technicky to bylo velmi dobře provedeno. U seriálu jsem se povětšinou bavil, ale má problémy zmíněné výše. ()

Hon2ar

Hezké, milé, neurážlivé, ale velká zábava to zatím není. Na geeky seriál nahlíží jinak než Big Bang Theory, takže nějaký posun do budoucna určitě je. Pilot sice není nijak výjimečný, ale zatím se asi vyplatí sledovat dál, kam se vyvine. ()

Barthezz

Pilot perfektni, pro IT nadsence urcite zajimava vec, ale samozrejme uvidime jak to bude dal :p ale HBO za posledni roky nezklamalo. ()

glimpse

Tak po sjetí celé sezóny jsem musel přihodit 5 hvězd. Tenhle seriál mě zajímal hlavně kvůli obsazení, protože ansámbl je složený z mých oblíbených herců a stand-up komiků. Jak tak koukám, tak spousta z vás si nedokázala pustit víc jak dva díly, což je veliká škoda, protože teprve potom se děj pohne kupředu. Humor se tady nadále motá kolem bandy asociálních nerdů, ale dosti smrdí realitou a praktikami větších firem polykajících ty menší. Nenechte se zastrašit, je to sranda. Nečekejte ale salvy vtípků jako v Big Bangu. HBO využívá nenucenost a prostor pro vystavění pointy asi jako v Community. Je to prostě kvalitní jednokamerová záležítost, která si po právu zaslouží již potvrzenou druhou sérii, ()

Olafa

Nevím, o čem tu všichni mluvíte, tenhle seriál je naprosto boží! Kvalita před kvantitou a výborné promísení inteligentního, sofistikovaného humoru s menšími porcemi drog. You just brought piss into a shit fight! ()

Gomez222

Pekne rozpracovany serial, ktory zrozumitelne popisuje aka je cesta od napadu az po fungujucu firmu. Nezavidim hlavnemu hrdinovi ;) Rovnako priblizuje zivot v Silicon valley. ()

hronikpetr

Pár zajímavých postav. Zajímavý děj točící se kolem startupu a jeho strastech. Humor je zde na styl prciček což někdy je spíš na obtíž, ale je možné že už jsem možná starší než si připouštím. Zkrátka asi nejsem úplně cílovka tohoto seriálu.. Ale jako celek se mi to líbilo. Za mě lepší než průměr. Takže 75% ()

Ondak

Celý seriál jsem po nějakém čase viděl podruhé a musím uznat, že se jedná o výbornou zábavu. První tři série jsou výborné a nemají chybu. Škoda jen, že jsou potom díly jak na houpačce a slabší díl střídá skvělý. Od čtvrté série mi přijde zápletka hrozně natahovaná, aby seriál trval co nejdéle, ale pořád se jedná o kvalitní podívanou. konec páté a šestá série mi už přišla přes čáru uvěřitelnosti. Poslední nostalgický díl mi úplně nesedl, ale jako rozloučení to beru. Seriál rozhodně doporučuji ()

liBOREC564

Po prvním díle zatím fakt nic moc. Komedie? Vtipné mi tam přišlo tak 1% času. Zbytek nuda.. :( UPDATE: Po druhém díle končím. Ten seriál není komedie, ani drama, ani horor.. Nuda. Je tu spousta nových lepších seriálů. ()

Jiri9

Tak po 6 dílech zatím přesně nevím co si o tom myslet, každopádně dávám tomu rozhodně šanci. Postavy vypadají slibně a uvidíme jak je tvůrci rozpracujou. Určitě stojí za shlédnutí. Zatím 3* po první serii uvidíme jestli.......Filmu zdar!!!! ()

BR23

Je to dobré, nie veľmi ale dá sa, páči sa mi, že sú tam časté také ,,awkward,, momenty, situácie a správanie sa postáv, ktoré nie sú vyumelkované ale skôr naopak sú také nedokonalé a o niečo viac prirodzenejšie (napr. nevedomé (a možno naozaj neplánované) pokrčenie koberca pri zasúvaní stoličky, alebo nedokončené vety). (kto kedy zažil perfektný a bezchybný den? asi nikto) Narozdiel od ostatných seriálov a filmov má toto v tomto u mňa +. Dalej sa mi páči že to nezašlo do naivne- romantickej línie medzi tou čiernovlasou čajou z firmy a hl. hrdinom, ale ostalo to také triezve. (dalšie +) Postupne ako sledovávam nové, rôzne seriály a filmy a ako sa tá trápna- nerealistická romantika hromadí v mojích spomienkach, sa mi to až takmer hnusí. (v tomto ma napríklad sklamal veľmi dobrý a štýlom (pôvodne) podobný The Big Bang Theory- ktorého charakter sa jaksik zmenil na trocha neslušnejší sitcom s romancou) Narozdiel od neho kde už prevažne ide o dobrý a sarkastický humor a vzťahy (feeling), tu ide skôr o prácu (working) i ked ,,feeling,, a emócie sú tu tiež. Humor je tiež ok, trocha suchší ale dokáže dostatočne pobaviť. .......čo sa mi nepáčilo je, ako som už spomínal, trocha suchý dej (ajťák niesom ani zdaleka, niektoré IT hlášky -vtipy som doteraz nepochopil) : programovanie mi pripadá také jednotvárne, nič zásadné (čo by bolo vidieť a možné sa toho dotknúť) sa tam nedeje. (i ked prácu učiteľov a lekárov naopak veľmi oceňujem hoc, to tiež nieje materiálneho charakteru) Tento seriál však dokázal aspoň čiastočne vzbudiť vo mne záujem (iba v rámci seriálového deja) o to, čo vlastne tá partička nevýrazných chalanov robí (doteraz neviem ich mená, ten hlavný sa volá tuším Richard a Erich je ten dlhovlasý blondák). Nápady a prostredie sú však zaujímavé, dej a postavy sú slabšie. U mňa zatiaľ po 1. sérii 3/5. Kto vie čo sa deje s tým ich kamarátom v konkurenčnej firme? zdá sa to nedokončené - to bola rečnícka otázka, taká úvaha. Po vzhliadnutí 2. série zvyšujem na 4 hviezdičky. .............................................. Prdlajs: zvyšujem na plný počet, uvedomil som si že mi Gilfoy veľmi chýba :D ten bol v 2. sérii úplne super. čakám na 3. sériu. EDIT: 3. séria velmi dobrá, občas slabšia občas lepšia, humor tak pozvoľna a skôr to začína byť pútavé. Začínam mať pocit že ako Pied Piper je pre bežný ľud nedocenená (3x9), tak aj tento seriál je pre bežných divákov nedocenený... Nieje to síce skvost televíznych obrazoviek to nie, ale minimálne 85 % by si zaslúžil. ()

skenerz

Dle mě skvělý seriál kteří ale pochopí pouze vývojáři. Rozhodně tento seriál není pro člověka který v životě nepřičichl k žádné vývojové platformě či neměl vlastní firmu. Za mě 100/100 jelikož filmy a seriály zaměřeny přímo na vývojáře skoro nejsou, a je to škoda :). ()

Flatron

Miestami vtipné, miestami zbytočne naťahované, ale za to na poli seriálov sa jedná o celkom rozumný a inovatívny seriál, plný zaujímavých postáv, na čele s Richardom, osobou, ktorá miestami irituje a miestami prekvapuje v tom dobrom slova zmysle. Ďalej tu je osoba Erlicha, občasného feťáka s prvkami sobeckého sráča. Zo zvyšných postáv ma zaujal už iba Jared, ktorý má charakter "tuťka" resp. "mrdáka" ale jeho názory, inteligencia a spôsob riešenia problémov si ma časom získal. Inak v podstate pointou seriálu je ukázať ako začínali veľké firmy v tomto prípade firma PP a že nie vždy stačí mať geniálnu myšlienku, pretože vo svete biznisu často ide o nekalé spôsoby, intrigy, klamstvá a férová konkurencieschopnosť ide často bokom. Po 2. sériach 4*. --- Tak 3. séria jednoznačne dominuje nad predošlými dvoma sériami. Richard už neni taký predposratý a začína mať "gule". Dej sa rozbieha a s pribúdajúcimi dielmi naberá na obrátkach. Vrcholom všetko je ale Gilfoyl a jeho dávky sarkazmu v jednotlivých epizodach, čo jednotlivé diely robí oveľa príťažlivejšími aspoň pre mňa. Pokiaľ bude 4. séria pokračovať v nastolenom trende 3. série, tak hodnotenie bude maximálne, zatiaľ lepšie 4*. ()

patient333

Tak toto je topka medzi seriálmi. Skvelý humor, neustále na hore-dole ako na húpačke a každý diel čakačka čo sa ešte môže po*rať a ako sa to následne dá opraviť. Odporúčam na večernú pohodičku, k pauze na obed, na prebudenie, či len tak hocikedy cez deň. ()

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace