Silicon Valley

• USA Silicon Valley
USA, (2014–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 27–48 min)

Hudba:

Jeff Cardoni

Martin Starr, Amanda Crew, T.J. Miller, Josh Brener, Matt Ross, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Angela Trimbur, Christopher Evan Welch, Andy Buckley (více)

Série(6) / Epizody(53)

Richard je introvertní počítačový programátor, který bydlí společně se svým nejlepším kamarádem Big Headem, nafoukaným Gilfoylem a sarkastickým Dineshem. Tihle tři asociálové žijí pod dohledem samolibého milionáře Erlicha, který jim nabídne bezplatné bydlení ve svém domě výměnou za to, že získá desetiprocentní podíl ve všech jejich projektech. Poté, co Richard vytvoří vyhledávací algoritmus milionové hodnoty, ocitne se tenhle společenský břídil ve smršti nejrůznějších nabídek a zpanikaří - se svými přáteli se rozhodne založit vlastní firmu. Děj seriálu Silicon Valley je zasazen do světa špičkových technologií ovládaného zlatou horečkou. A právě ti nejkvalifikovanější jedinci předurčení k životu v prosperitě se svým úspěchem vlastně vůbec nedokáží naložit. Tvůrce seriálu Mike Judge (Maléry pana Šikuly, Beavis & Butthead, Tatík Hill), který přináší prostřednictvím tohoto nového komediálního seriálu na obrazovky HBO svůj neuctivý způsob humoru, se nechal částečně inspirovat vlastními zkušenostmi ze slavného kalifornského údolí, kde koncem osmdesátých let působil jako inženýr. (HBO Europe)

lmc

Jsem tak trochu geek takže tohle je seriál dle mého gusta. Ve chvíli kdy jsem si zvyknul (cca 3 díly) mě seriál začal opravdu bavit a po první sérii dávám 80% (MOŽNÝ SPOILER: dobré hodnocení především za poslední díl, ve kterém se dojde k revoluční myšlence opravdu netradiční cestou :-D ) ()

PotterMan999

Z počátku se sitcom Silicon Valley nechová vtipně a předhazuje divákovi jen pár sexuálních narážek. To jsou první dva díly, které jsou spíše o ději než o vtipu. Humor přijde až kolem třetího dílu, u kterého jsem se málem válel na podlaze smíchy. Vytkl bych však všudypřítomné složité IT výrazy, kterým obyčejný divák nerozumí. Pokud ale máte zájem o nový sitcom a Silicon Valley Vás prvním dílem nezaujal, obětujte čas a vydržte to až do třetího, kdy to teprve začíná být paráda. Hodnotím na 80 %. ()

ikre

Po shlédnutí 1. série: Zdá se mi to takové nevyrovnané. Občas dobrý fór (scéna s automaticky řízeným autem), jinak dost nuda. Ale měl jsem pocit, že od prvních nevýrazných dílů se to postupně zlepšovalo. Každopádně je to spíše pro ajťáky. ()

NeMiQ

Po zhliadnutí prvého dielu som mal chuť dať hodnotenie "odpad", avšak som dal šancu pár ďalším dielom až som bol na konci prvej série a veru na poslednom dieli som sa dobre zasmial. Humor svojský, ale postupne som si ho obľúbil tak ako aj postavy a celý seriál. Takmer dokonale vzostupne lineárne. Jedine mi trochu vadil taký zvláštny pocit z celého seriálu, že bol ako jedna obrovská reklama na všetky úspešné startupy zo Silicon Valley. Každopádne som zvedavý na druhú sériu čo prinesie. ()

ConyM

První díl jsem shlédl při jeho premiéře na HBO. Pilotní díl mě bohužel nezaujal natolik, abych v sérii pokračoval – až do letošního roku. Na doporučení jsem dal seriálu druhou šanci a nelituji toho. Obě aktuální série jsem shlédl za velmi krátkou dobu a bavil jsem se až až. Není to typický sitcom, přestože by se to mohlo na první pohled tak zdát. Spíše mi seriál připadá jako uvěřitelně neuvěřitelný příběh, který působí jako fiktivní biografie. Dokážu si představit, že se s podobnými problémy můžou startupy v Silicon Valley setkat, i když místy jsem si říkal, že už to ani není možný, aby sympatický tým ajťáků z Pied Piper měli takovou smůlu. Přestože mě místy vytáčela jejich naivita, především jejich (ex-)CEO, tak jim všem fandím a těším se na dubnovou premiéru třetí série – These guys f*ck! ()

koza3

Dost dobrý! Alternativa k uhlazenému TBBT, která je sprostší, sarkastičtější a více geeky! První série rozjíždí zajímavou story, uvidíme kam se to bude vyvíjet, zatím čtyři solidní hvězdy. Druhou sérii mám za sebou a zvedám hodnocení na pět hvězd. Neviděl jsem díl, u kterého bych se alespoň jednou pořádně nezařechtal. Největší vtípky jsou s tabulemi (aka SWOT analýza zda zachránit Briana nebo jak se jmenoval), Erlichovo vyslovování Aviato (to Vás prostě dostane) a spousta vtipů hlavních i vedlejších postav. Znovu musím přirovnat s TBBT (není jiná konkurence), která má takový ten "krokzakrokovský" nádech v tom slyslu, že na konci se dočkáte morálního ponaučení či polibku. Na to tady zapomeňte. Druhá série je jízda, kdy se bude spousta věcí s*át a vy budete muset pustit další díl ze zvědavosti, jak to dopadne. Co mi trošku chybí je posun vývoje jednotlivých postav. Každá vedlejší postava narýsuje nějaký možný příběh (Jaredova němčina, Gilfoyovo vízum, apod.), ale kromě lehkého náznaku se více nedočkáte...dočkáme se v dalších dílech? Tak co? Bude třetí série taky tak krutá? A třetí série...není tak krutá :-( Je dobrá, je vtipná, některé gegy jsou zase za břicho popadající, ale celkový dojem není tak dobrý jako u předchozí série. Určitě mě to nadchlo, příběh se ale trošku zacyklil a moc se neposunul, spíše se revertoval na předchozí bod. Rád uvidím další sérii, ale musí se posunout někam dál a nezůstat stát na místě. Snižuji na 4 hvězdy, protože (4+5+4)/3 je prostě zaokrouhleno na čtyři, ale pevně doufám, že se to zase vyšvihne na jaře na tu nejvyšší metu :-) Ke čtvrté sérii jsem se dostal až po delším čase, takže jsem spoustu situací zapomněl a musel jsem pátrat v kebuli po jménech hlavních protagonistů. Kdo se mi však vyryl byl Elrich a jeho brutální vtípky. Těch bohužel v této sérii moc není a je to škoda. Na ty jeho perly jsem se vždycky těšil a velice často u nich vyprsknul smíchy. Rozjezd čtvrté série je protáhlý a absence vtipu doprovází absence příběhového zvratu. To však dohání závěr série kdy heist mission na Hoolicon je k popukání. Velice často je divák lehce před příběhem a ví, co se bude dít dál, větší zamlžení by nebylo na škodu. Taky mi připadá, že tvůrci přitvrdili s technickými termíny. Pokud nemáte alespoň základní znalost sítí, systému fungování appstore, apod. tak se budete v příběhu ztrácet. Já jsem takový poloviční ajťák, ale měl jsem problém pochopit jejich hlavní "vynález" a jak vlastně funguje. Možná už mi to tak nepálí :-) Každopádně na super druhou sérii to opět nemá a jsme stále někde na čtyřech hvězdách. Za chvíli začíná pátá série, čeho se asi dočkáme? V páté sérii jsme se dočkali dalších zvratů v boji za decentralizovaný internet. Trošku se nám do toho přimíchalo staré dobré podrazáctví, kdy každý se snaží ukousnout si svůj krajíc chleba. Vtip je stále na dobré úrovni i když Erlich celou sérii chybí, asi leží někde v Tibetu zčazený. Nestihl jsem se ani rozkoukat, když v tom série skončila. Měla pouhých osm dílů a finální epizoda byla slabší oproti svých předchůdcům. Určitě vyhlížím další sérii, ale možná už se chýlíme do finále, kdy by bylo fajn to uzavřít nějakou perlou a nedělat z toho nekonečnost typu TBBT. () (méně) (více)

Luckyboy

Situační humor, kterému rozumím. Není založený na laciné trapnosti a schématičnosti nerdů, jako Big Bang, ale na civilnosti, která je mnohem více uvěřitlená. Nejde totiž o srandu jen pro srandu, ale část humoru i postav je založená na společenských vzorcích, schématech i předsudcích. Až se divím, že Nanjiani nemá prsty ve scénáři, protože jeho civilní, místy absurdní humor, je z tohoto seriálu cítit. Tu a tam sice přijde pubertální humor, ale chápu, že je nutné najít širší publikum. ()

mikiqex

Tvůrce nejspíš zná Valley a hard-core IT jen z vyprávění, protože některé scény mi přijdou dost uhozené. Sedmá a osmá epizoda první série byly fajn, ale čtvrtina koukatelných epizod je jaké 9. série HIMYM. Nedokáži se ztotožnit s hlavním hrdinou, byť profesně je mi velmi blízký. V dubnu 2014 HBO oznámilo druhou sérii, tak se nechám překvapit... ()

kreion

Tento seriál má veľmi špecifickú cieľovku. Kto nie je v obore, ten si ho proste neužije. Pre mňa však 5/5. ()

MorraEddie

Nejspíš jsem na tento seriál až moc blbej,nebo možná až moc normální. Těžko říct. Každopádně pro mě zcela nevtipný a nudný seriál ()

Ironhead

Vaznejsi a dopselejsi nez treba TBBT, ale zaroven opravdovejsi a pro mne tak nejak prijatalnejsi a koukatelnejsi nez "za kazdou cenu ukrutne ftipne" sitcomy. Je pravda, ze clovek musi mit alespon obecny prehled o IT technologiich a trendech dnesni doby plus nejakou zkusenost s korporatnim zmrdismem, aby pochopil a bavil se u toho opravdu na 100%. Druha serie je zatim o dost ftipnejsi nez ta prvni ;) *doporucuju* S1 ★★★★ | S2 ★★★★★ ()

Dusty

Je to zábavné, zajímavé a má to ke mě ze všech seriálů asi nejblíže. Nejspíš to bude tím že studuji IT obor ;). ()

DaWz

Naprostý must-see pro každýho ajťáka! Jsem z toho nadšen a nechápu jak jsem mohl neznat. A hezký na tom je, že na to můžete koukat i s někým normálním, pač přestože mu spousta věcí přelítne přes hlavu, tak je to pořád sranda - vyzkoušeno ;) ()

Tribe

Jo tohle se zase jednou prostě povedlo. Už od prvního dílu první řady je to lepší a lepší, třetí řada tomu však nasazuje pětihvězdovou korunu! Neskutečně zábavná "hovadina" z dílny HBO, která vám dovolí na 20 minut vypnout mozek a hltat brutální hlody Erlicha, Jareda, Dineshe a Gilfoyle... Richard jakožto CEO a hlavní postava trochu zaostává a sem tam se chová jako totální hňup, ale tak to asi má být. Zbytek party a další vedlejší postavy to nicméně zachraňujou brilantním způsobem, hlavně Erlich a Bighead! TOP! ()

Franki69

Tak a je to..Richard Hendricks se stal profesorem IT etiky a Pied Piper, který nás měl osvobodit od google a facebooku je nenávratně pryč. Uměl bych si představit další epizody, ale nedá se nic dělat, seriál skončil. Rozloučil se důstojně a s plnou parádou. Přinesl hodně skvělé zábavy ze světa IT a směle se může postavit vedle BBT nebo bristké IT Crowd. Od první epizody do poslední neměl chybu. Zápletek v něm bylo jak ve Hře o trůny, tady to samozřejmě všichni přežili, jen pohádkově nezbohatli a přesto..always blue! Luxusní záležitost, oceňuji ji luxusní nadílkou 90%. ()

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace