The 87th Annual Academy Awards

Hamish Hamilton

Scénář:

Liz Feldman, Dave Boone

Účinkují:

Neil Patrick Harris (moderátor), Rosamund Pike, Bradley Cooper, Emma Stone, Benedict Cumberbatch, Eddie Redmayne, Keira Knightley, Felicity Jones (více)

Sledujte naživo 87. ročník odovzdávania najprestížnejších filmových cien z Hollywoodu. (TV Doma)

Mr.KarlAdler

Málo Neila, a to to přitom držel jako jediný. Těch pár zábavných vsuvek, tak jednou za hodinu, je mezi třetí a šestou ráno fakt málo. Ale přišlo mi, že třeba Ellen loni držela kontakt s publikem i diváky mnohem víc a s lehkostí. Obecně je prostě škoda, že přes letošní nabídku relativně "menších" filmů došlo znova jenom na tuctově patetické výlevy, které už snad nemůžou bavit ani aktéry za mořem. Zkrátit to tak na hodinu, a dalo by se to přežít. Ceny asi bez překvapení. ()

Babous

Ona se tahle předávání špatně hodnotí. Zasmál jsem se, dojal jsem se, ale vím, že z toho jednou bude jenom pár vystřižených záběrů do archivu. Eddie Redmayne si Oscara rozhodně zasloužil a já to tomu klukovi ušatýmu fakt přeju, Birdman mi ale přišel přeceňovaný, Grand Budapest Hotel toho zase mohl dostat víc a některé filmy pro jistotu Akademie ignorovala takřka úplně (kde je Zmizelá?), ale tak to už bývá, nikdy nemůžou být spokojeni všichni. Líbilo se mi úvodní hudební vystoupení mapující historii filmu, klasicky silná In Memoriam sekce a příjemné překvapení v podobě Julie Andrews. ()

Kamiiik

Neil to měl letos velmi těžké, Ellen nasadila vysokou laťku a jen tak už jí nikdo nepřekoná. Nicméně se toho zhostil celkem slušně. Jeho "improvizovaná" úvodní píseň Moving Pictures, predikce večerních momentů a příchod na podium ve slipech jako Birdman neměly chybu. Jsem velmi spokojená s vystoupením miloučké Lady Gaga s písní The Hills Are Alive z mého oblíbeného filmu Za zvuků hudby a následným příchodem okouzlující Julie Andrews, s oceněním písně Glory z filmu Selma, s oceněním Eddieho vynikajícího ztvárnění Stephena Hawkinga a také s oceněním animáčů Velká šestka a Feast, i když Jak vycvičit draka 2 by si toho Oscara taky zasloužilo. Určitě celý večer stál za tu probdělou noc pro fanouška, jako jsem já :). ()

Hanys_

Celkem vlažné. Pár týdnů staré Bafta byly rozhodně zábavnější. Neil aka Birdman a závěr s Pennem dopohody, ale jinak víceméně nuda jako loni. S cenami, až na Keatona spokojenost. ()

valasek.m

Ale jo, nebyl to špatný ročník, i když s nominacema a s vítězstvím Birdmana absolutně nesouhlasím, tak musím říct, že se to Neilovi povedlo celkem slušně zamoderovat, dálě chci vyzdvihnout oscarové písně, které byly všechny naprosto výborné, velmi mě pobavilo, jak Octavia Spencer měla hlídat Neilovy předpovědi. Co mě velmi potěšilo, byl oscar pro J.K Simona, který jsi ho za svůj výkon ve Whiplashy zasloužil právem. Tak jo, těšíme se na příští rok. ()

Mikino00

Lepší než předchozí dva ročníky, ale i tak se o nějaké zábavnosti mluvit nedá. Čekal jsem více od úvodního vystoupení, ale jinak to NPH zvládl obstojně. Celou show dost brzdila nezáživná hudební vystoupení. ()

Santino7

Ceremónie odovzdávania cien zväčša ignorujem, no tentokrát mi to zhodou okolností časovo nejak vyšlo a jedným očkom som si to teda pozrel (nie kompletne celé, no väčšinu). A dojmy? Nič extra. Nič výnimočné, žiaden silný/vtipný/inak podarený moment, ktorý by sa mi výraznejšie vryl do pamäti - jasné, je to stále len odovzdávanie cien, a teda nemožno od toho čakať nejaké zázraky, no vzhľadom na tú prestíž, aká túto sošku sprevádza, by som predsalen privítal niečo viac. Prišlo mi to tak trochu monotónne, nezaujímavé - neoslnil ani hudobný sprievod, žiaľ, ani vsuvky o utláčaní afroameričanov (dobre, táto téma tu je, netreba pred ňou v žiadnom prípade odvracať zrak, no na druhej strane ju taktiež netreba vyťahovať prakticky v každom druhom výstupe, znova a zas), poväčšinou neoslnili ani prejavy víťazov - špeciálne Patricia Arquette šla dosť mimo a v tejto ofenzívnej (?!) polohe jej to ozaj moc nesvedčilo. Neil Patrick Harris (legen - wait for it - dary / HIMYM) je síce sympaťák, no v roli moderátora sa taktiež nijak extra nepochlapil, aj z jeho strany mi to prišlo byť až príliš všedné (ostatne ako takmer všetky prvky). Vlastne keď tak nad tým rozmýšľam, tak kto ma z toho celého zaujal najviac, to bola asi dvojica Menzel & Travolta, ich výstup bol skutočne fajn. Slabší priemer (ktorý však nemám moc k čomu prirovnať, keby som mal, šiel by som v hodnotení asi ešte o stupeň nižšie). 3/5 ()

Hepy13

Neil Patrick Harris mě narozdíl od zde komentujících dokáže vždy pobavit, i když na jeho obranu, zase tak moc prostoru pro vtipy neměl. Krasný úvod v jeho podání! Jako vždy přehlídka Hollywoodských superstár v šatech za statisíce, a jejich namekapovaných obličejů. Potěšila píseň z Lego Movie - Everything is Awesome, a NPH parodující spoďárovou scénu z Birdmana. Nasral vítěz pro nejlepší film. ()

rekkky

The show itself is in past few years consistently proving, that Oscars are no longer so atractive and entertaining. Speeches, movie spots or hosts are way to far from saving the glory of the name and neither of them is able to produce big blast of fresh humor. Contenders, who are hoping for winning, unfortunately don’t attract so massively and Ocars are slowly falling into certain kind of oblivion. ()

Hpatrik

Přestože Neil Patrick Harris mě neohromil tak jak se minulý rok povedlo Ellen, předvedl slušný výkon (zvlášť jeho úvodní číslo) a jeho moderátorské kvality uznávám. Převapila mě Lady Gaga se svou tribute písní, v jejím podání opravdu zážitek. ()

guri

Neil Patrick Harris to mal po Ellen DeGeneres velmi tazke. Par trochu podarenych vtipov v trojhodinovej "show" je zalostne malo. Cely vecer sa velmi tahal, zaujalo maloco (alebo malokto). Za posledne roky urcite jedna z najslabsich oscarovych ceremonii. ()

Pria

Na to, že jde o vyvrcholení celé filmové sezóny a pravděpodobně nejdůležitější večer moderátorské kariéry se Neil Patrick Harris až tak moc nepředvedl. Moderoval svojí klasiku a kdyby si člověk pustil Emmy Awards, nebo Tony Award, ani by snad nepoznal rozdíl. Asi jsem od něj čekala trošku víc než taneček a pár vtipů (i když skvělých). Víc než Oprah mě letos překvapivě rozčiloval orchestr, který sice poměrně nenásilnou formou (pořád lepší než natvrdo vypnout mikrofon), ale stejně přerušoval proslovy. Je to jejich večer, tak jim už konečně dejte čas pořádně poděkovat! A teď k tomu povedenému. Protože Everything is Awesome bylo nejlepší vystoupení večera (promiň Neile), Glory naprosto zaslouženě sklidilo standing O, stejně jako Julie Andrews, dáma mezi všemi herečkami, Lady Gaga vypadala jako člověk, Benedict Cumberbatch zní rozhodně jako Ben Affleck a protože Lego Oscaři vypadali líp než ti praví, dávám tři hvězdičky. Stihla jsem to do 20 vteřin? Uf. ()

Berty00

Na túto "velkolepú" udalosť som čakal do jednej rána....No na čo vlastne !?!?! Dokopy PÄŤ hodinová záležitosť pri ktorej niektorým praskali nervy a nie len z tej dĺžky ...Naši slovenskí moderátori hovorili niečo o tom že v roku 1929 boli oskary odovzdané do 15 minút ..Mne by to absolútne nevadilo....No najväčšou chybou bolo sledovať to na televíznej stanici Doma...Ako nech sa nehnevajú "prekladači" ale nemali to prekladať ...Každo pádne samotné ocenňovania boli na prd...Okrem úspechu Poliakov som čakal iné výsledky....A Neil Patrick Harris...Otrasný výkon ()

JK77

Boyhood skoro nic neziskal co som sklamany, neil bol skvely, prenos na DOMA TV bol katastroficky. Moderatori omielali dokola ve veci o filmoch vedeli skoro prd, Tlmocnici slabucky, obcas nestihali, co je v pohode, keby to neolo take viditelne a hlavne prekladanie uvodnej pesnicky bol trapas na entu. Takze nie kvoli ako takej show ale prevedenia v nasej tv som dal 3* s prizmurenymi ocami ()

cguio

Neil byl dobrej host, s vetsinou vyhercu jsem spokojenej, ale bylo to zbytecne dlouhy a neskutecne natahovany, to je holt amerika, priste by se meli inspirovat baftami. ()