Exorcista

USA, (2016–2017), 14 h 30 min (Minutáž: 41–47 min)

Tvůrci:

Jeremy Slater

Ben Daniels, Alfonso Herrera, Geena Davis, Hannah Kasulka, Brianne Howey, Alan Ruck, Camille Guaty, Francis Guinan, Kurt Egyiawan, William Peter Blatty (více)

Série(2) / Epizody(20)

Tam, kde je dobro, tam je aj zlo. Tam, kde je Boh, tam je aj diabol. Tomas je prototypom moderného kňaza, ktorý vedie svoje kázne skôr v priateľskom duchu, než v prísnej atmosfére striktného dodržiavania božích prikázaní. Keď sa jedného dňa v jeho farnosti objaví Angela, ktorá ho tvrdohlavo presviedča o tom, že jej príbytku sa snažia zmocniť temné sily, pričom toto zlo začína ovládať najmä staršiu dcéru Kat, neostáva mu nič iné, ako Angelin rodinný dom navštíviť. Následná skúsenosť ho privedie k jedinému možnému riešeniu: spojiť svoje odhodlanie v boji s temnotou so skúseným "exorcistom", ktorého neustále vidí vo svojich donekonečna opakujúcich sa nočných morách. (*CARNIFEX*)

uiu

Seriálu by prospělo R-kové ražení, více krve, nějaké ty zvratky a co třeba takhle sex? Já myslela, že démoni chtějí zničit vše čisté a nevinné a provokovat kněze, co exorcismus vykonává, sexuálními narážkami. Ale i tak se jedná o velice zajímavý počin se skvělou hororovou atmosférou a charismatickými postavami. PS: Kdyby v titulkách nebylo jméno Geena Davis, asi bych ji nikdy nepoznala, zub času se na ní nemile podepsal. ()

LEGACY

Dabldekry mě vcelku bohabojně zásobují zajímavými tipy na seriály. Momentálně je zde The Fall, začíná nám Nolanova vizionářská odysea Westworld, no a proto se nedostane ani na Narcose nebo Lucifera. Každopádně jsem rád, že jsem v této konkurenci upřednostil toto nenápadné zlo, kde vám ďábel ovine své ruce kolem krku a stáhne vás na zcestí aniž byste o tom věděli. Církev, religionistika, exorcismus a mysteriozní prostředí na vás dolehne, nebraňme se, jsme bezmocní, jsou síly jež nevysvětlíte a ať už jste agnostik či atheista není na škodu se ponořit do tohoto boje s pekelnými psy. Spirituální obroda velice zanedbávaného subžánru hororu. ()

Danny F.

Něco nového na koukání co sice zabaví a zaujme, ale trochu tam něco pokulhává. Ale tajemno je zajímavé, to se musí pochválit na rozdíl od těch nudných a nezajímavých seriálů. 55% ()

Magika82

Do konce třetího dílu, jsem se pomalu chystala nad seriálem zlomit hůl. Leč, chyba lávky! Od konce třetího dílu začíná překvapivě a nádherně gradovat. Pevně věřím, že si své tempo a konečně zvednutou laťku udrží, a nezačne mu docházet dech.... Jen se obávám toho, jak mnoho se odkloní, nebo jak doufám neodkloní, od snímku The Exorcist, který byl natočen dle skutečné události.... V každém případě, nyní mohu s čistým svědomím prozatím seriálu dát 85%, a tedy blyštivé 4 hvězdy... ()

javaznenevim

carry on my wayward son... pardon, těsně vedle. Exorcista nemá nic. Nic v něm nepřekvapí, nic nevyděsí, nic nenavede k dalšímu sledování. Žádná atmosféra, žádné jumpscary, nic. Jedno klišé za druhým, špatně podané, špatně napsané. Někdo tu chtěl hrát na jistotu a myslel si, že když zkopíruje tisíckrát ohraný koncept a nacpe ho do "církev vlastně vůbec nic nechce, jen nezištně pomáhat lidem" seriálu, tak to bude fungovat. Nebude. Nebude, protože nemá, co by divákovi nabídl nového. Všechno už jsme totiž někde viděli. A nejde o vkusně umístěné reference (jako třeba na Auto zabiják v Ashovi), ale o naprosto prvoplánovou vykrádačku všeho možného, navlečenou do korektního kabátku. Rozhodně nedoporučuji. ()

fredisek

Seriál, který se celou dobu tváří jako ohromné klišé, a v posledních dvou dílech odhalí svou ďábelskost. Nicméně i hromada okoukaných motivů v prvních osmi dílech skvěle funguje. Postavy si mají co říct a taky co provést. Finále je skvělé a lákání na druhou sérii snad poprvé u hororového seriálu nelituji. Záporáci slibují dávku pořádného hororu. Navíc civilního, ďábel tu totiž není abstraktní postava, která lidi trápí. Je vlastně dost lidský a o to děsivější. Plusem je Alfonso Herrera, snad se bude objevovat před kamerou častěji a častěji. ()

Yardie

Hodnotím po dvou sériích, takže stručně shrnu své komentáře k sériím samotným. Od začátku nás to chytlo a čekali jsme na další díl. Spíše než horor to je takové krimi/thriller, mohlo by to být hororové klidně více (a to nejsem nějaký vyznavač hororů). Sympatické hlavní postavy, zajímavý děj, zajímavé prostředí. Každá série je lepší v něčem jiném, ale obě jsou stejně kvalitní. Celkově prostě povedený seriál s netradičního prostředí. Ovšem, co tomu provedl FOX, to se mi moc nelíbilo. Na konci druhé série, která končí opravdu skvostně, jsem čekal, kdy bude třetí. A zjistil jsem, že žádná nebude... :-(. Pro nízkou sledovanost zrušeno. No, když si vezmu, kolik přihlouplých seriálů běží x sérií, a takový podařený jen dvě, vře ve mě krev. Takže, stojí za kouknutí, ale je to trošku k ******, že nevím, jak to celé dopadne a zůstanou nezodpovězené otázky. Připomíná mi to můj oblíbený seriál Spiknutí, který byl ukončen po první sérii, kdy prostě zůstalo tolik neobjasněného. Velká škoda, potenciál to mělo. :-/ Howgh! ()

Strike

První díly jsou trochu takové volnější a skoro jsem toho chtěl nechat. Naštěstí od cca 4 dílu se to celkem rozjede a druhá půlka serie už je dosti zábavná. Pomáhá tomu i propojení s kultovním filmem z roku 1973. Ač tedy nejsem nějakej hororovej fanda, a možná i proto, tak jsem byl nakonec celekm spokojený. 7/10 ()

Flopik

Na tento seriál som sa tak strašne tešil a preto som veľmi rád že vôbec nesklamal.Prvá epizóda úžasné, mrazivá atmosféra ktorá vás pomaly vtiahne do deju.Pre fanúšikov pôvodného filmu tam sú odkazy ktoré určite potešia.Dlho sa mi nestalo že by som seriál pozrel tak rýchlo ale tuto mi stačili 2 dni.Postavy sympatické , je to mrazivé a musím povedať že po tme som sa aj bál.9 epizóda mala brutálny koniec a posledná ak si odmyslím prvých 20 minút bola taký nárez že som bol prikovaný k stoličke.Pre mňa jeden z najlepších počinov.Pri poslednej epizóde som mal také zimomriavky a pocit nadšenia aký už dlho nie.Na druhú sériu ak má byť sa nehorázne teším.Tak druhá séria dopozeraná a musím povedať že to bolo skvelé.Postavy vybrané skvelo, sympatické občas to bolo hororové ku koncu riadne.Dej bol skvelý ja som sa ani pri jednom dieli nenudil.Koniec sa ma páČil, padli aj slzy aj keď na 1 nemal.Hrozne chcem ďalšiu sériu. ()

warrenur

Prve diely boli viac atmosfericke a mali svoje mysteriozno. Preklopilo sa to cca za polovickou a uz sme sledovali skor konspiracny thriller. Kazdopadne celkom pozeratelne. Horror to nebol, co je skoda. Temnejsia linka by serialu isto pomohla. Myslim vsak, ze druhej serii, ak nejaka bude, dam sancu. ()

MikeeTheory

Téma je to možná ohrané, ale od seriálového formátu si toho slibuji hodně. Tvůrci mají totiž možnost důkladnějšího a uvěřitelnějšího rozvedení celého příběhu a tím i lepší podmínky pro rozpracovaní psychologie postav. The Exorcist tohle plnohodnotně splňuje, ba co víc, na některých místech jde dokonce dál a přináší zcela nová uchopení. Například samotné posednutí je tu snad vůbec poprvé ukázáno z jakési hlubší (řekněme vnitřní) perspektivy, tedy ne z pohledu pouhého pozorovatele, a to dodává seriálu na zajímavosti a originalitě. První polovina je tak téměř dokonalá, o druhé už se bohužel to samé říct nedá. Finále totiž zbytečně sklouzávalo do stereotypu a původní nápady byly až trestuhodně nevyužity. Škoda! Pokud bude každopádně druhá série, budu fandit dál. ()

MickeyStuma

Seriál o vymítání ďábla už svým názvem, motivem a desingem předznamenává spojitost s dnes již klasickým a po obsahu na svou dobu i velice vyjímečným snímkem z roku 1973. Jestli jde o další příběh nebo dokonce o volné pokračování v seriálové verzi prozradí až samotné dějství. Očekávání bylo velkolepé, ale bohužel se jedná v jistých okolnostech o zklamání. Všechny díly mají pomalé tempo a hned první čtyři svou nudností nutí až k zívání. Další už jsou dramatičtější, ale po celkové stránce jinak také nic moc. Scénář je pro seriál velice chudý, což je bohapustá chyba. Kdyby se k tomu ještě vynechali zbytečnosti, vystačilo by to na další celovečerák. Stopáž je na osm dílů tak hodnotná, že nemůže být problém toho náležitě využít. Bohužel, nestalo se. Na druhou stranu je děj bez potíží uchopitelný, takže nenutí u toho přemýšlet. No, uvidíme jestli vznikne druhá řada, která tak nízko položenou laťku zase o něco zvedne. ()

M.Myers

Ten seriál by potřeboval zkrátit tak na šest více našlapaných dílů. Byly momenty, kdy jsem to chtěl zabalit a ani to nedokoukat. První díl bavil, zvědavost co se z toho vyklube byla veliká. Tato zvědavost se postupně vytrácela, až z té zvědavosti nakonec bylo takové to, no když už jsem s tím seriálem začal, tak ho dokoukám. Zvrat zhruba v polovině série mě osobně ne úplně překvapil a spíše ubral ještě více z atraktivity. Ono při pozdějším zamyšlení si řeknete, jestli to, že byla tato TV série propojená s Vymítačem ďábla od Williama Petera Blattyho, bylo vůbec k něčemu. Za sebe můžu napsat, že bych byl spokojenější, kdyby kultovní vymítání z oku 1973, s tímto nemělo společného vůbec nic. Z herců zaujal určitě Ben Daniels, ale ostatní si také to svoje odehráli. Kvalita dílů měla sestupnou tendenci, poslední díl mě však docela bavil, ale byla dřina se k němu prokousat. U mě dobré, tedy za tři hvězdy. ()

tranquill

Další vymýtání ďábla. Tentokrát na pokračování. Nic víc, nic míň. Pro druhou sérii platí víceméně to samé. ()

Patriot.X

Začátek byl slušný, ale postupně mě to začalo nudit, přestože mám vymítačskou tématiku rád. Nějaké kvality to asi vzhledem k zdejšímu hodnocení má, ale mě to zkrátka nějak nesedlo. ()

helraiser

Seriál který se snaží navázat na úspěch vymítače ďábla, ale úplně se mu to nedaří. Vymítačské části jdou fajn, ale se zbytkem to je už horší. První epizody jsou dost pomalé, ale od poloviny se to docela rozjede a už se na to celkem fajn kouká. Taková průměrná vymítačská podívaná, která neurazí, ale abych řekl pravdu, tak ani moc nepotěší. Na zabití nudy ovšem ok. ()

Amazon zachránil The Expanse

14.05.2018

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

28.08.2016

Režisér Zrození planety opic patřil v roce 2011 mezi nejobletovanější hollywoodské filmaře. Jeho úspěšný restart opičí ságy vydělal 481 milionů dolarů, Wyatt se ale kupodivu neujal pokračování. Místo… (více)