Buck Rogers v 25. století

• USA Buck Rogers in the 25th Century
USA, (1979–1981), 30 h 8 min (Minutáž: 48–98 min)

Gil Gerard, Erin Gray, Felix Silla, Mel Blanc, Tim O'Connor, Alex Hyde-White, Joseph Wiseman, Buster Crabbe, William Conrad, Henry Silva, Sid Haig, Gary Coleman (více)

Série(2) / Epizody(32)

Pět set let po ztroskotání v ledové tundře je astronaut 20. století Buck Rogers oživen ze svého mrazivého hrobu, aby se utkal s děsivými nepřáteli 25. století a zachránil Zemi. (SkyShowtime)

Recenze uživatele majo25 k tomuto seriálu (35)

Space Rockers (1980) (S01E19)

"Vesmírny" rock 'n' roll sa valí do všetkých kútov galaxie. Aj keď je to vlastne "iba" vesmírne disco - to vesmírne znamená, že všade blikajú diódky všetkých farieb - v hadiciach (!), na oblečení. Nikdy predtým neovplyvňovala mladých ľudí hudba tak veľa, ako teraz, na sklonku 25. storočia. To by bol ale čert dlžen, aby toto nechcel niekto zneužiť. Už už som čakal, že bude Buck velebiť rockovú či country hudbu 70. rokov, našťastie k tomu nedošlo. ()

Buck's Duel to the Death (1980) (S01E20)

Legenda na istej planéte hovorí, že ju spod tyranie zachráni muž z 20. storočia. Kto by ten muž asi mohol byť? Hm. ()

Flight of the War Witch (1980) (S01E21)

Dvojdiel s cestou do "inej" časti vesmíru, kde sa Pozemšťania a Drakonania zlučujú pri bitke proti inému nepriateľovi. Pripomínalo mi to tie časti Toma a Jerryho, kde sa títo dvaja nepriatelia spolčujú a neboli práve najvydarenejšie časti. Podobne je to aj s touto epizódou, ktorá je síce akčná, má nové kulisy, dokonca sa vyskytne aj vesmírna bitka, ale drámu a napätie vypĺňa skôr humor na účet Drakonianov a Twikiho. ()

Série 2 (1981) (S02)

Druhá séria je o máličko záživnejšia vďaka tomu, že sa prostredie Zeme mení za hviezdnu loď, ktorá poznáva nové svety a nové civilizácie. Kvalita ale ostáva rovnaká. Okrem Bucka, plukovníčky a malého robota sa menia aj ostatné postavy, pričom postáv pribudlo. Najlepšie epizódy série sú Mark of the Saurian a The Guardians. ()

Time of the Hawk (1981) (S02E01)

Vstupom do 2. série pomenilo viacero vecí. Odpadla 1 hlavná postava a pripudlo niekoľko iných - profesor, nový robot, admirál hviezdnej lode a Hawk, ktorý je predmetom úvodnej epizódy. Prehupnutie sa zo Zeme, resp. Nového Chicaga do medzihviezdnej lode, ktorá hľadá pozemské korene, je asi najväčša zmena. Úvodný poldruhahodinový pilot je celkom fajn, odohráva sa aj v exteriéri a zaujímavý je aj antihrdina. Nijak však nevybočuje z dobrodružného rázu seriálu s jednoduchými zápletkami. ()

Journey to Oasis (1981) (S02E02)

Opäť epizóda s dvojnásobne dlhou stopážou (možno TV film), ale už nie tak zaujímavá. Väčšinou sa odohráva na púštnej planéte, kde hrozia akýsi neandertálci, do toho čary akéhosi modrého trpaslíka, plus hádanky ako v nejakej rozprávke. S logikou sa tiež príliš nepárali. Ešteže tu bola hrozba v podobe medziplanetárneho konfliktu. ()

The Guardians (1981) (S02E03)

Buck už tak nehláškuje, ani nelaškuje ako v prvej sezóne. A nie je už ani takou 'one man' postavou, pridávajú sa aj ostatné postavy. Aj táto epizóda potvrdzuje, že atmosféra seriálu zvážnela, čomu som len rád. Zaujímavé boli predtuchy, ktoré predurčovali posádku Searcheru k ďalším krokom. ()

Mark of the Saurian (1981) (S02E04)

Infiltrácia nepriateľských nehumanoidných tvorov na pozemskú hviezdnu loď so sebou prináša zaujímavú zápletku, ktorá v tomto seriáli absentovala. Jedna z najlepších epizód celého seriálu. ()

The Golden Man (1981) (S02E05)

Trestanecká kolónia na zabudnutej planéte a zlaté rodinné duo, ktoré vie robiť divy so svojimi rukami. Síce nie zlé, ale ani ktovieako zaujímavé. Exteriér je použitý viacmenej len ako potulka či fádna naháňačka po meste. Komickú záverečnú pointu si mohli aj odpustiť. ()

The Crystals (1981) (S02E06)

Domnele neobývaná planéta a dva humanoidné stvorenia, ktoré skrývajú záhadu. Exteriér planéty je iba štúdiový. Škoda, že sa nehralo viac na atmosféru, ale inak fajn epizódka. ()

The Satyr (1981) (S02E07)

Buckovo dobrodružstvo na takmer opustenej planéte, kde sa po kusnutí bájnym tvorom stáva z každého muža satyr, teda poločlovek-polocap, vychádzajúci zo straogréckej mytológie. Odkiaľ ale satyrovia berú elektrobič, nie je vysvetlené. Buck väčšinou ťahá za kratší motúz a len so šťastím dosahuje cieľ. ()

Shgoratchx! (1981) (S02E08)

Komediálna a nezmyselná epizóda o siedmich trpaslíkoch-generáloch. Už len snehulienka im tam chýbala. Pobavil snáď iba jeden moment: "Čo ste za živočícha? Som žena. Žena? Pozrite sa, aké má vpredu "hrče". Pekné hrče." Inak je to často trápne. ()

The Hand of the Goral (1981) (S02E09)

Najprv to v súvislosti s podivne sa chovajúcimi členmi posádky vyzerá na paralelný vesmír, následne však z toho výjdu "iba" duplikáty posádky a tiež celej lode. Nikto nie je tým, za koho sa vydáva. Do toho ešte sabotáž lode. Buck s Hawkom sa musia poriadne obracať. ()

Testimony of a Traitor (1981) (S02E10)

Vojenský súd s Buckom o jeho vlastizrade spred 500 rokov. Klasická šablóna - najprv spoznávame fakty, ktoré dosvedčujú jeho vinu, aby sa pred koncom 'nečakane' odhalila iná pravda. ()

The Dorian Secret (1981) (S02E11)

Koniec seriálu, ktorý ale tak samozrejme nevyznieva (odhalenie tajomstva cudzej rasy) a vyzerá ako bežná epizóda, akurát na seriál dosť netypicky - bez záverečného happyendu. ()