25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

Cappuccino

Nový Vreskot je sviežim návratom plným odkazov na pôvodnú časť a novú hororovú vlnu, ktorý nešetrí humorom a nemá problém vysmiať aj sám seba. Nostalgický návrat hrdinov je príjemný, ale nedotiahnutý do konca. Film však neobsahuje žiadne hluché miesta a od úvodného útoku až po záverečné odhalenie ma skutočne kráľovsky bavil. Aj preto mu dávam sedem a pol bodu z desiatich. Ak si fanúšikom série, neváhaj a kupuj lístky do kina. Viac som sa rozpísal v recenzii. ()

Allien.9

(OMLOUVÁM SE, ALE BEZ ZÁSADNÍCH SPOILERŮ TO TENTOKRÁT NEDÁM.) Po odchodu z kina jsem dlouho nevěděla, na jaké místo staro-nový "Vřískot" zařadit, ale teď už mám jasno - "Scream 2022" je po všech stránkách nejhorším dílem série. Hned vysvětlím proč. Každý "Vřískot" začíná ikonickou scénou, která zahrnuje zvonící telefon, krátký hororový kvíz a brutální dvojitou vraždu. Tady máme pouze jednu dívku (OK, co se dá dělat), která navíc útok přežije (EH?!?). Za normálních okolností by následoval přesun k některé z původních postav, která si užívá svůj krásný nudný život, když v tom se dozví o návratu Ghostface. Namísto toho se ale přesouváme k další neznámé dívce, starší sestře napadené. Největší šoking přichází už v 1/3 filmu a ač jsem v kině div nezavýskla radostí, jedná se o největší chybu, které se Matt Bettinelli-Olpin & Tyler Gillett dopustili. Tato dívka (omlouvám se, ale neutkvělo mi v hlavě její jméno), je totiž dcerou Billyho Loomise a NENÍ vrah. Vrahem NENÍ ani rádoby drsňák s cool autem (jméno opět netuším), synovec Stu Machera, který je oddělán tak rychle, že tam snad ani nemusel být. Vrahy jsou přítel starší sestry a divnoholka s neidentifikovatelným rasovým původem, kteří NEJSOU nijak příbuzensky propojení se Sidney a jde jim jen o to, aby vytvořili novou sérii vražd, protože "Stab" filmy jdou do háje a potřebují oživit nějakým "based on a true story" materiálem. Takže co je vlastně "Vřískot 5"? Splněný sen Matta Bettinelli-Olpina & Tylera Gilletta, kteří jako kluci napsali fanfiction na "Vřískot" a teď se v něm prostřednictvím vrahů zhmotnili. Toť vše. Nejsmutnější je, že jeden z vrahů pronáší v závěru větu "dáme fanouškům to, co chtějí". Nemám tušení, které fanoušky má na mysli, protože my, kteří sledujeme a milujeme "Vřískot" už od 90. let, opravdu NEchceme pokračování, které překopává jádro všech předchozích dílů, které přivádí nezapamatovatelné postavy, a které nám bere jednu z milovaných postav - Deweyho, který se ani nedočkal plnohodnotného setkání se Sid. Moje, opravená verze: Dívka v úvodu zemře. Její sestra se se svým přítelem vrátí do Woodsboro, kde se setká s Dewem, který jí začne "pomáhat". Na základě telefonátu/SMS od Deweyho, že je vrah zpět, se do města vracejí i Sidney a Gale. Napadení budou stejná, jen s tím rozdílem, že napadení zemřou, tj. žádný moderní shit dnešní doby, kdy většina přežívá, ale starý dobrý krvák. Zemřou Wes s Judy, černoch, lesba, holka s obarvenými vlasy + vražedkyně číslo 1, vrah číslo 2 a pár policistů, protože policie by to samozřejmě vyšetřovala - tak jako ve všech ostatních "Vřískotech". (Nezlobte se na mě, ale aby šerifka vyhlásila poplach všem vozům a její syn se stihl doosprchovat, usušit, obléct a ještě prostřít stůl, než uslyší jedinou sirénu, to je opravdu idiocie na n-tou.) Co se týče Svaté Trojice, budou opět všichni poraněni (klasika:-)), ale nikdo nezemře. Deweyho smrt bude pouze fingovaná a na konci to bude on, kdo se zázračně objeví ve dveřích a zastřelí druhého z vrahů, čímž zachrání Sidney s Gale. A kdo že budou vrazi? Hlavní hrdinka (protože je dcerou Billyho Loomise sakra!!!) a rádoby drsňák s cool autem (protože je synovcem Stu Machera sakra!!!), kteří se setkali bůh ví kde a bůh ví jak a rozhodli se pomstít za "zničené" životy a dokončit to, co taťka se strejdou začali... Vídíte? Všechno to tam bylo. Obrovský potenciál, který byl promrhán tak strašlivě, že nenalézám slova. Pocta Wesovi to je, obrovská, ale Wes by to udělal úplně jinak.:-( Finální pořadí: 1-4-3-2-5. P.S.: Na 3* se tenhle film dostává pouze ve chvíli, kdy k němu přistupuji jako k totální sra*ce, která nemá s původním "Vřískotem" nic společného, jinak ale osciluje mezi 1* a 2*, podle mé momentální nálady. () (méně) (více)

2-Xtreme

No ja neviem.. filmu som od začiatku moc neveril a milo ma potešili nadšené recenzie po premiére, ale.. nechápem ich. Posledný Wesov Scream bol ďaleko lepší. Bol hravý a prispôsobil sa modernému divákovi s hrou na pravidlá. Tento requel v tom len pokračuje a teda o dosť slabšie. Postavy úplne bez charakteru, hlavná trojka na čele so Sid žiaľ nevyužitá a pre film zbytočná. Chválim, že Ghostface bol iný a v dobrom. Killy sú zaujímavé a okorenili sériu.. no inak len priemer. Prekombinované, nezaujímavé a návraty z pôvodného filmu.. uf. Žiaľ pri nedocenenej 4ke nechápem nadšene recenzie pri tomto.   Nechcem ďalší diel.. už tento bol zbytočný. ()

Vančura

Ty metafikční píčoviny mě sraly už v jedničce (jejíž popularitu nechápu), a zde to už dosáhlo míry takřka nesnesitelné, což v kombinaci s nesympatickým obsazením (čest jediné výjimce jménem Jenna Ortega!), stupidními dialogy, příšerným soundtrackem a debilním dějem vedlo k tomu, že jsem to veskrze protrpěl. ()

pornogrind

Komentář může obsahovat spoiler! Ohlasy na novej Vřískot byly veskrze pozitivní ale přesto jsem si moc velký naděje nedělal. Nakonec to ale fakt nebylo zas tak špatný. Pár výtek bych k tomu sice měl ale asi nemá je cenu tady vypisovat abych zbytečně nespoileroval. Za všechny zmíním jen jednu. Závěrečný zmrtvýchvstání si mohli tvůrci klidně odpustit, protože za mě bylo přestřelený a působí spíš vtipně až parodicky. Mám na mysli ohořelou. Kdo viděl, ví co tím myslím. V podstatě ale nemám problém dát novýmu Vřískotu slabší 4 hvězdy. PS: Courtney Cox vypadá otřesně. A pokud se chystá nějaký další pokračování , preguel, sequel, legacy sequel, requel či elevated horror radši bych tam viděl Davida Arquetta než tuhle kreatúru, která zbyla z kdysi celkem pěkné herečky. ()

mzss1

[77%] Viděno v kině. No, hurá! Po necelých 11 letech tu máme další pokračování slavné ságy SCREAM! Název je možná trochu matoucí, čekal jsem, že dostane označení Scream 5, ale nevadí. Není to žádný remake, reboot, prostě takové snad i volné pokračování, které má krásně připomenout a snad i svým způsobem shrnout to nejlepší ze všech dílů. A především hodně poukázat na první díl, což se cení. Při sledování tohoto nového Vřískotu se ve mě v kině mísilo dost emocí. Už jen ten úvod byl skvělý, docela i brutální. Samozřejmě, znám brutálnější filmy, když se poohlídnu zpět, tak taková čtyřka byla možná o něco víc, drastičtější. Každopádně po skvělém úvodu tu máme seznámení s novou skupinkou mladých postav. Naštěstí nehrozila žádná nuda, protože tempo filmu je opravdu obří. Každou chvílí jsem se díval na hodinky a říkal jsem si, sakra, snad ten film jen tak neskončí. Opravdu by tomuto pokračování slušela delší stopáž (alespoň o 20 min)! Ale co naděláme. Nevím, jestli je to nějaký nedostatek to tempo, ale pojďme to rozebírat dál. Celkově je pro mě velice těžké to nějak zhodnotit. Má to plno dobrých prvků, ale zároveň i dost výrazných nedostatků, ale je to celé obaleno takovou vlnou nostalgií, že to víc kritizovat nemohu. Myslím si, že po druhém shlédnutí mě to bavit víc, respektive budu film vidět uceleněji. Názor nezměním, ponechám 4 solidní hvězdičky, ale napoprvé to byla fakt hodně rychlá jízda. Soustředil jsem se na film, jak jen jsem nejlépe mohl, což byla možná trochu chyba, příště si ho víc užiju, ale i tohle první vidění na velkém plátně bylo super, celý večer mi to rezonovalo v hlavě. Je to stejně zvláštní. 11 let uplynulo od skvělé čtyřky, kterou jsem též viděl ve stejném kině v OC nový smíchov na Andělu. Těžko se mi tento nový film bude srovnávat s těmi předchozími. O úpravě hodnocení předchozích částí asi ani uvažovat nebudu. Jednička začala pozvolně a měla výborné finále, takže těch 5* jsem nakonec po letech dal. Dvojka a čtyřka je skvělá snad na 100%, tam není o čem, jak to bylo napínavé. Trojka je trochu pozvolnější a ne moc výrazná dějem, ale přesto jsem ji viděl hodněkrát, tak těch 5* protekčně nechám. Tento nový počin bylo takové nostalgické, pěkné připomenutí z celé série, ale strašně rychlé. Po úvodu jsem měl neustále pocit, že se snímek rozjíždí, což je svým způsobem dobře, ale i tak trochu špatně. Vraždy byly docela brutální, některé víc, u některých trochu chyběl náboj, ale moc bych si v tomto ohledu nestěžoval. A ani bych zde nepsal, že je to horor. Celou sérii za hororový žánr nepovažuji. Najde se zde pár hororových prvků, které krásně ucelují tuto ságu. Třeba vraždy současné šerifky v tomto filmu za bílého dne byla fakt povedená. Ale třeba následná smrt jejího syna už trochu postrádala náboj. Scéna v nemocnici byla ale dost napínavá a v jedné chvíli při úmrtí jedné klíčové postavy dost emotivní. Byl jsem emocemi dost rozvířen, ale i jsem měl trochu vztek, že díky nelogické chybě ta postava zemřela. Ale je to prostě tento typ filmů nebo shlasher jak to někteří nazývají. Takže se holt asi počítá, že je zde pár nelogických děr. Tahle byla teda velká, ale co už. Finální vraždy v osudovém domě, kde se konala párty – tak tam si rovněž moc stěžovat nemohu, jen to bylo strašně rychlé to vraždění a odhalení vraha či vrahů v masce nebylo pro mě tak šokující jako třeba ve čtyřce a i to bylo asi tím, že jsem oba pachatele podezříval, ale ty pochybnosti ve mně tvůrci ke konci také vyvolali, takže chválím, jak si s diváky pohráli. I když to nebylo takové překvapení, kdo nakonec vraždí. Motivy proč se trochu drželi čtyřky a i jedničky. Co se týče hereckého obsazení, tak nová skupinka mladých postav mě určitě bavila. Nejvíc si mě získala Mellisa Barrera a roztomiloučká Jenna Ortega. Ostatní nové postavy splnily takový ten nutný standart. No a naše skvělé staré trio herců, tvořící postavy Dewey, Gale a Sidney? Určitě mě potěšili, ale až tak mě nenadchly, protože tu hráli tak nějak sporadicky (až tak velkou roli neměli), ale to jsem čekal. Určitě tu mají poctivé vedlejší role, ale pozor, někoho to může iritovat. Taková Sidney a Gale zde možná tak trochu působili jak navíc, ale svůj účel to nakonec splnilo. Třeba takový Dewey měl zde klíčovější roli. Takže nemůžu říci, že bych se bez nich zde obešel, ale hlavní postavou byla ta herečka Barrera, která zde krásně zapadala do minulosti a byla příbuzná jedné postavy z jedničky. Tak co mám dále ještě k tomu říci? Třeba hudební skladatele Brian Tyler, kterého mám fakt rád. Beltramiho nahradil dokonale. Složil solidní OST a i se sem tam objevilo pár známých hudebních motivů ze starého Scream a to se cení. Takže si to ještě jednou shrnu a na závěr vyznačím spoilery. Nepřipomíná mi to přímo žádný konkrétní díl, i když pointou a několika aspekty se to žene k tomu prvnímu. Je to krásné připomenutí za celou sérií. Pokračování je to takové nepřímé, spíš bych řekl, že taková vsuvka, prostě solidní doplněk, který nedělá ostatním částí ostudu. Rozhodně se to neobejde bez menších nedostatků, které přehlédnout nemohu, ale je to tak mazaně a hezky pojaté tou nostalgií, že v tom nic víc zásadně špatného vidět nemohu. Nejsem zklamaný, i když jsem si trochu představoval víc, prostě takový vrchol, který se zde nekonal, ale to nemění nic na tom, že jsem si film užil a při dalších vidění si to oblíbím ještě víc a hrdě to zařadím do téhle skvělé ságy. Na závěr pro nedočkavce, zde vyznačím S P O I L E R Y. Takže opakuji, nyní přijdou SPOILERY! Byl jsem zvědav, kdo to z hlavního tria schytá. Bohužel to byl Dewey. Prostě nezvratně vypadl z kola ven. Právě díky hloupé nelogické chybě, kterou si sám způsobil, zemřel. Jeho smrt byla emotivní a drsná. Trochu mě to naštvalo, jak hloupě zemřel, ale co už. Sidney a Gale to samozřejmě přežili. A ta hlavní hrdinka byla nakonec dcerou Billyho Loomise z jedničky. Což nám film prozradil hned na začátku. Líbilo se mi v jaké podobě, se zde ten herec jako cameo mihl. No, tím si myslím, že končím s velkým rozborem filmu. Díky, že vzniklo takové pokračování. () (méně) (více)

Goldbeater

Vřískot se zákonitě někdy musel vrátit i bez Cravena, tak proč ne zrovna v tomhle provedení. Všehovšudy je tenhle snímek solidním pokračovatelem série, i když nepřináší moc nového a nad některými tvůrčími rozhodnutími jsem lehce kroutil hlavou a u jednoho specifického jsem si dokonce řekl, že tenhle film snad ani nebudu počítat do kánonu (a nebudu), přesto je to bezesporu velmi zábavný slasher, jenž je příjemně meta. Několika dialogy vás rozesměje a zabaví solidními novými postavami, mezi nimiž jednoznačně vyčnívá Jack Quaid. A Kyle Gallner jako white trash redneck tam měl být setsakramentsky víc! S dalším dílem musí tvůrci jít už jen hodně crazy cestou, aby to nebylo furt to samé dokola, takže očekávám přinejmenším návrat Matthewa Lillarda, jemuž televizor na ksichtě musel v jedničce způsobit jen drobné jizvy. ()

kingik

Wes Craven důrazně vříská ze záhrobí na nový realizační tým, aby nepošlapal jeho odkaz, kterým kdysi významně spasil hororový žánr. Úděsné stagnaci a nenápaditosti v pátém dějství ale už zabránit nedokázal. První Vřískot rozčeřil hladinu žánru v devadesátých letech minulého století, a způsobil hororovou revoluci. Vysmíval se totiž a devalvoval zaběhaná žánrová klišé. Získal si oblibu publika a to si vynutilo postupem času další tři kousky. Všechny režijně dirigoval matador Wes Craven. Série fungovala na jednoduchých principech, inovativního vrcholu se dočkala v roce 2011, což už je ze současného pohledu dost dávno. A bodání žabikuchem do těla už se značně okoukalo, dneska nad ním může vřískat leda tak senilní důchodce, který ještě pamatuje Alfreda Hitchcocka jako příkladného svazáka. Scenáristický materiál dodával Kevin Williamson, který se s Cravenem ale kdysi dávno kvůli tvůrčím neshodám rozhádal, a trojku za něj přebíral v nehotovém stavu Ehren Kruger. Když zjistil, že jeho pičoidní seriály pro dementní mládež mu věčnou slávu nezaručí, pokorně se vrátil k sérii v roli výkonného producenta a opětovného scenáristy. A scénář nejnověji dostala do rukou dvojice James Vanderbilt a Guy Busick, co určitě není tak chytře hravé a dravé duo., tudíž film podle toho vypadá. Vraha uhodnete bleskurychle, (SPOILER - ale pozor, jsou dva, jako kdysi v jedničce - KONEC SPOILERU) načež jste nuceni strávit digitálně omlazeného Skeeta Ulricha, který v prvním dějství ztvárnil onoho sériového vraha Billyho Loomise, a nyní se posmrtně zjevuje. Toho druhého z vražedného tandemu, kterého si tenkrát střihl Matthew Lillard, neomlazovali a ve filmu se neobjeví. Nová vražedná dvojka se té původní nevyrovnala ani omylem. Ale na tom nezáleží. Od určité chvíle je totiž celý film jen jakousi nepříliš smysluplnou, nedomyšlenou, málo napínavou a hlavně brutálně ohranou hříčkou, ve které dojde k pěti smrťákům (možná jsem to jen blbě spočítal), než se rozehraje průměrné finále, ale důležité je, že jsme se v něm ocitli v původním domě z jedničky, kde se kdysi vražedné duo vyřádilo. A to je asi největší inovace. Původní trio postav - tedy výhradně botoxová Courteney Cox, jenom hnusná Neve Campbell a přesvědčivě strhaný David Arquette - moc velký a zajímavý prostor nemá, co hůř, působí v kontextu s nově nastaveným dějstvím nadbytečně. Kdyby tam vůbec nebyli, tak se nic nestane! Naštěstí jeden z nich v polovině zemře, ovšem scéna na nemocniční chodbě má šanci vejít do dějin jako ta nejpitomější. Vrah je postřelený, pochopitelně v dalších úsecích filmu se to vůbec neřeší, a následně bezvládně leží. Každý by mu v takovém případě okamžitě sejmul masku a přesvědčil se kdo je pod ní, zpacifikoval by ho, pochopitelně se od inkriminovaného místa činu všichni společně  spěšně vzdálí do výtahu, pak až se teprve v počtu jednotlivce vrátí k vrahounovi, který mezitím nabral čerstvých sil. Ke všemu ani jeho tělesná konstituce, vzhledem k závěrečnému odhalení vrahovi identity, neodpovídá velikosti postavy v plášti. Hlavní hrdinka Melissa Barrera, nové omladiny je ve filmu nemalý počet, nám vysype, že je nemanželské dítě a někdejší sériový vrah Billy Loomis je jejím pravým otcem. Já to doteďka nevěděl a žiju! Zoufalost! Finální odhalení nepobavilo, slabé a nanicovaté. Režiséři Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett režírují průměrně, místy otravně, nedisponují žádným nadhledem. Iritující jsou i ty ohrané telefonáty s výhružným vrahovým hlasem a jeho touha hrát si, stresovat a dožadovat se odpovědí na nejoblíbenější strašidelný film. To už tu bylo kdysi dávno a už to nemá tu údernost a funkčnost. Poslední Vřískot bez číselného označení je všehovšudy průměrný a nenápaditý film. Série definitivně dovřískala a jen stagnuje. 5/10 () (méně) (více)

Anderton

Nové Vreskoty som si netradične prehodil, ale vlastne som tak urobil aj pred takmer 25 rokmi, takže som sa tiež vrátil do minulosti a jej klišé. Platí skoro to isté čo pri vydarenejšom pokračovaní z tohto roka; nové obsadenie je príšerné, doslova na zabitie a ani tá Jenna tu ešte nie je tak aktívna ako v New Yorku. Meta rovina mi bohužiaľ pripadá pomerne na prvú fanúšikovskú signálnu a nie že by sa nedalo na nej lepšie popracovať. Nebyť tu starej partičky, išiel by som s hodnotením nižšie. Malo to svoje momenty, ale už tu spomínané postrelenie Ghostfacea bez následkov je na facku, či skôr na podrezanie. Ale možno aj to bolo akože ultracool meta... Aspoň že tvorcovia priznali, že Babadook bol lepší. ()

Kudly4

Zase mi zůstal rozum stát nad tím, kdo že se to ve finále za maskou nachází. Za prvé to nedávalo myslím moc smysl a za druhé těžko by taková 50 kilová holčička, přemohla zkušeného šerífka, no to je fuk. Bylo ale fajn, že to navazovalo na předešlé díly a vraždy mají koule, některé smrti jsou dostatečně brutální a krvavé. Úvodní, klasická scéna opět výborná a asi i nejlepší z celého filmu. Zavěrečné rozuzlení mi ale přišlo strašně hloupé, až skoro komické (chci nový díl Scary Movie !!) a měl jsem pocit, jako by to parodovalo samo sebe + dějová linka řešící vztahy dvou sester mi taky moc nesedla/nebavila. Každopádně, Vřískot není můj top oblíbený Slasherovský za(biják), takže ve výsledku zklamaný nejsem a nějak to neřeším, ale že bych byl z nového dílu odvařen, se říct taky nedá. Ovšem pro novou, mladou generaci postačující. ()

Frajer42

Strašná sračka. Znovu zrecyklovaný absolutně stejný obsah předchozích dílů. Kde vraha poznáte asi tak po 5 vteřinách, co ho spatříte a nezmate vás ani průhledný double bluff. Děj je o ničem a působí jako parodie na parodii Scary Movie. Mnohdy si u obdobných a zbytečných sraček říkám, zda to vůbec tvůrci mysleli vážně, kde je nějaká sebereflexe, proč vůbec takový paskvil opustil kdy střižnu a kolik promrdaného času mnoha lidí tento snímek stál. Film nefunguje ani jako horor ani jako thriller a ani jako komedie. Je to prázdná nádoba a vy celou dobu přesně víte, co se za pár okamžiků stane. Herci a herečky jsou k uzoufání a situaci nezachraňuje ani návrat retarda a dvou MILFek. Všechno se hroutí na základech položených velmi naivním, hloupým a debilním scénářem, který je k smrti nudný a absolutně vyčpělý. Více nepodařený byl snad jen třetí díl. Tenhle je někde na úrovni ubohého předchozího dílu. [20 %] ()

Kothy

Vřískot se po letech vrací. Přesto, že jsem neviděl všechny díly, tak tento dost kopíruje ten první. Vrací se mnoho starých postav a objeví se i pár nových. Vše se vrací ke kořenům a tam, kde to začalo. Mrtvých přibývá a podezřelých taky, Kdo je vrah a co je jeho motivace? Je tam pár dobrých zvratů, ale těžko v této sérii hledat něco nového. I tak to ale stojí za zhlédnutí. "Vítězsví patří fanouškům!" ()

Filmmaniak

Hrdinové filmu sice v určité meta-rovině omlouvají pátý Vřískot za to, že je pouhou recyklací již několikrát vyvařených schémat a motivů (což je), protože to přece oddaní fanoušci chtějí. A je možné, že fanouškům žánru a zejména fanouškům konkrétně této série to opravdu bude stačit. Nicméně takto omšelý film, který divákům servíruje prakticky to samé, co jeho předchůdci, a nemá potřebu se v čemkoli odlišovat, těžko zachrání skutečnost, že jeho tvůrci si jsou jeho omšelosti vědomi a místy na to legračně poukazují. Stejně tak mohou hrdinové filmu donekonečna vtipně glosovat různá pravidla hororového žánru a všelijaké chyby, kterých se postavy v těchto filmech dopouštějí, ale co naplat, když se pak těchto chyb sami nedokáží vyvarovat. Do jisté míry sice pořád dokáže bavit ona hra na hádání, která z postav je vrah, zatímco možnosti postupně ubývají, jinak ale příliš nezvládají oslovovat ani nové (a nijak zvlášť sympatické) postavy, ani návraty starých známých, ani krvavé (leč nenápadité) vraždy. ()

silentname

Podľa všetkého tu nekončíme a pokračujeme ďalej. Musím povedať, že som bol zvedavý ako "Scream" vo výsledku dopadne, lebo po "Halloween Killssom sa tak trošku bál, že staré klasiky sa dočkajú mizerných spracovaní, len preto, aby si ešte raz mohli zarobiť nejaké peniaze. To sa ale podľa mňa tu vôbec nestalo. nemôžem povedať, že by ma to bavilo tak ako pôvodný "Scream". No myslím si, že film vytrieskal určite väčšiu dávku atmosféry a napätia, než to bolo v prípade "2"3("Scream 4" som ku svojej hanbe doteraz nevidel, no musím to napraviť). Vraždy sú spracované dosť dobre, film má kvalitnú atmosféru a dokonca som si dokonca aj celkom postupne obľúbil postavy. Čo sa týka "identity vraha" (nakoľko počas predošlých epizód som vždy uvažoval kto za vraždami reálne stojí) musím povedať, že som k tomu ku koncu už dospel. Nebol som si istý, či sa tu naplní scenár z väčšiny predošlých filmov (ak ste videli aspoň prvý film, viete na čo narážam), no nebudem dávať žiadne spoilery. Každopádne poviem to, že jednou postavou som si ku koncu bol už skoro istý. Pretože ak začnete si dávať určité momentky dokopy... tak vám to z toho logicky vypadne. A viac k tomuto nepoviem. Návrat starých pák do filmu je podľa mňa tiež super. Plus David Arquette tu absolútne žiari. Jeho postava sa dočká svojho veľkého momentu. A som mu vďačný za to, čo celej tejto sérii priniesol. Vo výsledku pre mňa ide o dobre spracovaný slasher, ktorý miestami však spracuje nanovo staré scénky z prvého filmu (z určitých dôvodov) a pri tom som len tak prevracal očami. Ale aj ako sám o sebe je film spracovaný dobre. A som zvedavý kam sa s týmito postavami posunieme ďalej. Ako som povedal, máme potvrdené, že 6-ka je už na ceste. Hodnotenie: B+ ()

Ratemus

Problém celkově těchto slasher filmů, je to prostě z devadesátek a dnes to vypadá strašně debilně...tomuhle už odzvonilo, ale pořád se to nějak snaží dál studia točit, co nechápu. Jako vidět tu asiatku jak je zapálená pro věc a přehrává, to bylo tak trapný až to hezký není....ne prostě tohle mi nesedlo, už trojka ve své době působila strašně lacině. Sumasumárum hrozná blbost, nic se nezměnilo, je to absurdní a debilní v rámci logiky. Ještě chápu, že se mi líbily první díly před lety kdy jsem byl adolescent, ale najednou natočí defacto úplně to samé se stejnými chybami a čekají že se probudí nostalgie - neprobudila. Kokotina roku... ()

Yoshitsune

Já vlastně ani nevím, jak bych měl začít s "recenzí" na tenhle film, protože po zhlédnutí, já nemám slov a ještě když tady vidím veskrze pozitivní hodnocení. Ale asi bych měl začít tím, čím se tahle filmová série proslavila a to sou hloupá rozhodnutí postav. Ve všech, předchozích filmech postavy dělali rozhodutí které bychom my diváci přeci neudělali a následně sme to postavám vyčítali, nadávali na ně a neni tedy divu, že i zde sou hloupá rozhodnutí. Ale tady sou v takové míře, že sem si říkal, to má být nějaký vtip nebo proč se zrovna děje, to co se děje ? Nemluvě o tom, že celé to na mně působilo, jako kdyby tohle bylo natáčení filmu, něco jako dokument, kdy postavy nemluví spolu, ale mluví na mně a ví že hrají ve filmu, něco podobného dělá Deadpool. Nemluvě o tom, že mně hrozně štvalo, to jak kamera se vždycky natočila tak, že jsme si říkal "a teď se objeví vrah" a vrah se neobjevil, tak fajn jednou je to dobrý......ahh takže tohle se ve filmu bude opakovat, takže asi po padesáté přípravě, "teď se objeví vrah" a on se neobjevil, už sem si začal říkat, co to vlastně sleduji ? A v polovině filmu, se stalo něco co bych čekal od céčkového filmu a né od filmu, který má být lepším béčkovým hororem, ale k věci. V polovině filmu kdy hlavní hrdinka a Dewey vyrážejí, do nemocnice je bílý den, zhruba okolo čtvrté nebo páté, pak je střih a my je vidíme jak jedou do té nemocnice a je zhruba deset večer a je po dešti.......to ta nemocnice, je druhém konci státu nebo co jako ? Ale abych tedy jen nekritizoval, vrátí se původní trojice, gore a násilí je celkem fajn a záverčné zůčtovaní v prvním domě je fajn, ale je to jako kdybych sledoval parodii na Vřískot. Což už udělali ve Scary Movie jedničce a i tam to bylo mnohem lepší. Jo a málem bych zapomněl, mezi těmi všemi nudnými postavami, jenž si nebudete po jejich zabití pamatovat, je tedy i hlavní hrdinka, která by i možná byla fajn a měla by moc fajnovou linku, kdyby se film zaměřil na ní a její ségru, ty vydiny byli super a ďáblovo vábení bylo hrozně super a proto mně mrzí že toho tam nebylo víc, to bylo i celkem originální. I trojka je lepší. ()

Arsenal83

Nový Vreskot je podľa mnohých starým dobrým Vreskotom z minulosti. A práve to je problém, podľa mňa to dnes už tak nefunguje ako kedysi. Ide len o pokus o zarobenie peňazí na nostalgii, hoci film implementoval aj prvky súčasnej doby. Nebola to katastrofa ako nový Matrix, ale predsa len, žiadna hororová sláva sa nekonala. ()

Chrustyn

Návrat hororové legendy, která překvapivě funguje a minimálně zaryté fandy, nostalgicky potěší. Ale žádná revoluce se nekoná. ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám