Marvels

• Slovensko Marvels (více)

Carol Danvers (Brie Larson), známá také jako Captain Marvel, získala zpátky svou identitu, kterou jí vzali kreejští tyrani, a pomstila se Nejvyšší inteligenci. Když ji povinnosti zavedou k anonymní červí díře spojované s kreejským revolucionářem, padá na ni kvůli nečekaným okolnostem tíha celého destabilizovaného vesmíru. Její schopnosti ji propojí s Kamalou Khan (Iman Vellani), alias Ms. Marvel, a její vzdálenou „neteří“, kapitánkou Monicou Rambeau (Teyonah Parris), z níž se mezitím stala astronautka organizace S.A.B.E.R. Nesourodá trojice musí spojit síly a naučit se kooperovat, aby mohly společně zachránit vesmír. (Falcon)

RAFT

A máme tady druhý díl Captain marvel a jak film dopadl .No velmi špatně .samá nuda ani Jackson film nezahrání.Propadák roku .50% ()

Milda003

Celkem mne zarazilo, že ačkoliv jsem nevynechal žádný film od Marvelu, ať už avengers či nějaký samostatný, tady jsem vlastně vůbec nevěděl která bije. Docela mne štve, že jsem tlačenej k sledování seriálů pro teenagerky abych se udržel v obraze světa Marvel. Ale přejdeme k hodnoceni.. Asi mám dobrou náladu, když vynecháme fakt, že vlastně muži byli na druhé koleji, hlavními hrdiny byly ženy, že jsem vlastně vůbec nevěděl kdo je kdo, tak se mi to líbilo, Fury a mladá Indka měli takový hlášky který mne v dnešní náladě nějak bavily... ()

TheStitch630

Popravdě je zázrak už jen to, že film The Marvels po všech komplikacích s výrobou a převážně negativními ohlasy ze strany fanoušků vůbec vznikl (nebo že někoho napadlo ho vyprodukovat). O to víc překvapující je, že se nejedná o propadák vesmírných rozměrů, který jsem od toho očekával i já, ale relativně zhlédnutelnou podívanou, u které se musí vypnout hlava a neočekávat nic světoborného.  Chemie mezi trojicí hrdinek funguje relativně dobře. Brie Larson už se nechová jako Captain Marvel tak nesnesitelně chladně a dokonce vyloudí i nějaký ten úsměv, Iman Vellani je sice pořád otravná, ale daleko méně než ve svém seriálu Ms. Marvel (o to víc je upištěná) a nakonec Teyonah Parris, která s nimi prostě koexistuje. I tak by neuškodil větší detail na budování a transformaci jejich dynamických vztahů a propojení. V tomto ohledu je nejvíc znát, že bylo spoustu scén seškrtnuto.  Akce má světlé i stinné stránky, CGI pokulhává a největší anomálií se stává casting hlavní záporačky a její celkové pojetí. Kostra příběhu patří mezi jednoduché a ničím překvapující (opět se zachraňuje celý vesmír, *unuděné zívání) a všemu přihlíží gravitačně lehce zbytečný Nick Fury aka Samuel L. Jackson.  Po zhlédnutí chápu i marketingový slogan „Higher. Further. Faster. Together.“ tohoto girl-power-fused spektáklu. Vyšší rozpočet, větší odfláknutí a rychlejší tempo vystříháním půlky stopáže dávají dohromady MCU zázrak, jež boří rekordy v nejnižších tržbách a diváckém přijetí. Jak marvelous! 2,5/5* ()

oldy

Tak tohle bylo miřené asi hlavně pro mladé holky do 15 let max. Captain Marvel film mě třeba bavil,tady to byla samá trapná scená a pokusy o nějaky vtip. Se nedivím,že to nevydělalo. A oni to chcou ještě spojovat s X-meny?  :D  Ne, díky.2/10 ()

Pepe_cz123

Achjo. Kdepak je ten starý dobrý Marvel. Doby kdy kralovali Avengers, Iron Man, Captain America a další. Tohle už prostě není. A je to škoda. Loni v Listopadu nám myšákův universe hrdinů donesl další týmovku. A ženskou týmovku. Ano, Marvels potažmo Captain Marvel 2. A dopadlo to.. no rozhodně hůř než první Captain Marvel. Akce je tu "překvapivě" v pořádku, kamera taky ujde, prvek teleportace pokaždé při použití svých schopnosti docela kreativní a dokonce i pochopitelné vysvětlení proč tomu tak je, ale ten zbytek.. Aachjo. No jednoduše. Promarněný potenciál. Postavy se nikam neposouvají. Neproměňují se, a na konci to působí dojmem že si vůbec ničím neprošli. Příběh co by šel vyřešit za 10 možná 15 minut. A ty herečky. Brie Larson mi vůbec nesedla, přesto v prvním dílu mi nevadila skoro vůbec tak, jak většině. Kamala v podání Iman Velani se jen na bojišti motá a všem překáží. Monica Rembow je to samé jako Captain Marvel jen v bledě modré. No zkrátka.. děs. Natřískat do tohoto bijáku 270 milionů je prostě příšerný, a přesto to slo udělat daaleko levnější. Když to má už takový rozpočet tak bych čekal daleko větší věci, ale nestalo se tak.4/10. Chtěl jsem dát aspoň ty 3 hvězdičky ale ono si to fakt nezaslouží. Tento film jen podtrhuje, že Marvel až na vyjímky v podobě druhého Lokiho či třetích Strážců galaxie, se nekontrolovatelně bortí. A s tím je potřeba něco dělat, to pro Marvel a celkově pro Disney, moc dobře nedopadne. ()

papadoce

My sme tí Pa a Pi, z mačacej planéty …. Toto sa nepodobá na nič, čo doposiaľ Marvel vypľul a skalný fanúšik ako ja môže len dúfať, že Marvel bude podobnými nápadmi sršať aj naďalej. Je pravda, že tá cigánka čo hraje Ms. Marvel je absolútnym kástingovým omylom, je to hnusná a nesympatická degeška z Luníka, ale ostatok obsadenia mi sadol. Po strašnom treťom Ant-Manovi sa jedná o výrazne lepší počin. Zopár efektov bolo vyslovene dobrých a pár scén bolo aj skutočne vtipných. Vlastne celkom dosť. A napríklad také trénovanie prehadzovania sa za zvukov Intergalactic bolo bombové. A to len pár týždňov po tom čo som si ten legendárny album zohnal. Srdiečko zaplesalo. A ešte mám potrebu sa vyjadriť ku Captain Marvel v šatách na spievajúcej planéte. Bola pre krás na. Aleže pre krás na. Určite nebudem taký kritický ako miestna komunita, ale uznávam, že je to hodne špecifická Marvelovka. V záplave ostatných komiksov mi to ale neprekáža, ba naopak. Mne sa to v zásade páčilo s malými výhradami. Som pravý fan. ()

JohnZ87

Nejhorší a nejdětinštější Marvelovka v rámci MCU? Rozhodně. Ústřední trio postrádá jakékoli hlubší charisma i vzájemnou chemii. Kamala je tu snad ještě otravnější než ve vlastní minisérii. Pokusy o umělé tlačený humor zůstaly bohužel právě ve fázi těch pokusů (až na pár povedených hlášek Nicka Furyho). "Záporačka" je tak nevýrazná, že to vlastně ani není záporačka pravém slova smyslu. Celý film zachraňuje akorát Nick Fury, který ten slepenec alespoň tak nějak drží pohromadě. Zajímavá potitulková scéna to bohužel nezachrání. 40% ()

MAAUZ

První Marvelovka, u které jsem hořel a cítil se u ní nekomfortně. Emancipované ženy strčí všechny chlapy do zadku. Tak jako studio Disney, které skoupilo všechny mé oblíbené projekty. ()

Loksian

O tomto filmu se nějaký pátek dopředu vědělo, že nepůjde o klenot MCU, napovídal tomu jak přestřelený budget, testovací projekce, nejkratší stopáž ze všech MCU filmů, tak i obecně atmosféra okolo celého projektu. Proto jsem i já měl velmi nízká očekávání co se týče kvalit tohoto snímku a tak jsem kino navštívil jen z toho principu že jsem dlouhodobý fanoušek Marvelu a chci vědět o všem co se v tomto vesmíru stane (ano i tom špatném). A s radostí musím říct, že jsem mile překvapen. Nekoná se zde otočka o 180 stupňů a nejde o 5* záležitost, ale důležité je že nejde o absolutní nesmysl, který všichni očekávali. Chemie mezi hlavní trojicí působí dosti organicky a v rámci logické návaznosti na jejich předchozí filmy/seriály. Humoru je přijatelně tak akorát a není tlačen na sílu. Menší problém je u záporačky, která je snad nejmíň zajímavou postavou filmu (i Goose je zábavnější na sledování) za což možná může stopáž, který ubírá na jejím prostoru, ale na druhou stranu film jede rychlým tempem a člověk se u něho nemá kdy nudit. Vizuálně je vidět, že si studio ukouslo velké sousto a je zde mnoho scén které nejsou přehledné a působí digitálně na první dobrou. Stejný problém je ve střihu a tak jsem se často pozastavil u některých scén a přemýšlel zda jde o scény které na sebe vůbec mají navazovat. Zároveň mě potěšilo cameo (dokonce 2x) které snímku dodává to, co nejnovějším projektům schází...vědomé připomínání toho, že se jedná a propojený vesmír a existují tu i ty postavy co vídáme jinde a jindy. Zároveň doporučuji počkat na potitulkovou scénu, která určitě mnoha lidem vykouzlí úsměv na tváři a možná i zažehne plamínek naděje, že starý dobrý marvel má ještě nějaké esa v rukávu. 5,5/10 ()

PetriK12 odpad!

Iron Man=muž, Kapitán Amerika=muž, Hulk=muž, Thor=muž, Spidey=muž, Doctor Strange=muž......... někdo v Marvel si očividně řekl A DOST! Uděláme film, do kterýho naserem plno ženských, a jako bonus, bude jedna z nich teenka z Východu, a celé to natočí taky ženská hlavně musí bejt černá.... Fakt čekali, že se na to bude možné dívat, aniž by se někdo z toho nepoblil ? Jedná se čistě o feministický snímek, jaká to náhoda, že Brie feministkou je .... :D ()

koty2201

BUDEM ASI TROCHU SPOILEROVAŤ, TAKŽE BOLI STE VAROVANÍ !!! Od tejto ďalšej marvelovky som toho veľa nečakal a preto som v konečnom dôsledku spokojný. Aj keď od niekdajšieho MCU to má teda dosť ďaleko. Čo ma dosť mrzí. Avšak, mňa viac sklamalo to, že som jednu vec očakával a tá tam je ignorovaná. A tak si Marvel Studios zbytočne vyrobili plot hole, teoreticky dve. Týka sa to Secret Invasion, na ktorú The Marvels nadväzujú. Preto by som chcel vedieť, kde je Varra (Charlayne Woodard), ktorá mala pomôcť Nickovi Furymu (Samuel L. Jackson) vyjednať mier medzi Skrullmi a rasou Kree. Druhá vec - prečo tam nie je G'iah (Emilia Clarke)? Má tie isté schopnosti ako aj Captain Marvel (Brie Larson), tak prečo sa s ústredným triom nevymieňa aj ona? Jediné logické vysvetlenia sú, že tie vyjednávania boli očividne neúspešné a preto sa Varra už medzitým vrátila domov. No a slečna G'iah získala schopnosti cez krv a DNA. Nebola vystavená rovnakému žiareniu/energii ako trio a teda nie je rovnaká ako ony. Ale je to tak chabé vysvetlenie, že je to veľmi malá útecha. Niektoré recenzie spomínajú najlepšiu Marvel komédiu za dlhú dobu. Ja neviem, ale ľudia zabudli na Strážcov Galaxie 3? Tam som sa smial a schuti, oveľa častejšie ako tu. Aj keď okej, Kamala Khan (Iman Vellani) bola roztomilo vtipná, len som čakal viac. Aj keď sa hovorilo, že Monica (Teyonah Parris) bude nahnevaná na Carol, že sa na ňu vykašľala a že sa Carol cíti sama... čakal som, že to bude rozvedené vo filme obšírnejšie a dostane to v deji väčší priestor. Čakal som menšiu drámu a depku a ono nič. Hlavná záporná postava, Dar-Benn, je fakt nudná a nezaujímavá. Nehovoriac o tom, že Captain Marvel už niečo podobné riešila aj v prvom dieli. To nemohli vymyslieť inú hrozbu ako recyklovať starú? Proste rasa Kree je na vymretie, opäť bojujú proti Skrullom a ich vodkyňa chce svoj ľud zachrániť aj za cenu veľkej vesmírnej katastrofy. Okej, ale to už sme tu proste mali. Takže áno, ten humor je fajn, akcia sa tiež mimoriadne podarila a príjemne sa na ňu pozerá, ale to je asi tak všetko. Skvelá bola potitulková scéna a síce na Zemi 19999 sa na to stále čaká, tak sme mali náčrt aspoň v inom vesmíre/realite. Uvidíme ako s tým naložia v ďalších projektoch. Čo sa týka hereckých výkonov, ktoré ma potešili a stoja za zmienku (lebo zvyšok bol štandardný), tak je to práve Brie Larsson a Iman Vellani. Všeobecne sa postavy podarili vykresliť dobre a výnimka je vážne len Dar-Benn (Zawe Ashton), lebo nemala čo ponúknuť ako postava. Chémia medzi tromi Marvelkami je skvelá a ja som si ich vážne obľúbil. Technicky je už na tom film asi štandardne. Niekto povie, že je CGI otrasné, ale mne nevadilo a ani ma neočarilo. Vyzeralo dobre a som spokojný. Kostýmy hrdiniek sú pekné a dobre nadizajnované. Aspoň podľa môjho vkusu. Hudba ničím zapamätateľná. Klasika, ktorá sa dá od Marvelu čakať. Na vinyle si to proste nekúpiš a nepustíš doma. To sa stáva málokedy (naposledy u Strážcov Galaxie, keďže ide o známe oldies). Kamerové zábery ma tiež ničím neuchvátili.  Takže ak to mám zhrnúť, tak Marvelky sú fajn a určite ma zaujali viac ako tretí Ant-Man. Ale zároveň je to naozaj len akýsi filler a keby nevznikli, tak sa nič nedeje. Dnešná posledná epizóda 2. série Lokiho dokázala, že Marvel vie, keď chcú. V tomto prípade asi nechceli. () (méně) (více)

borohub

Ono je to těžké, když má člověk nulové (spíše záporné) očekávání, tak vlastně nemůže být zklamaný, ale pouze překvapený. což se je i případ tohoto filmu. Nejvíc asi musím vyzdvihnout Iman Vellani, která je fakt velmi sympatická a člověk jí vlastně odpustí i tu strašnou otravnost (je dokonce daleko otravnější než byl spiderman vůči iron manovi). Bál jsem se feministické srajdy, ale ta se nekonala. Chemie mezi ústředními postavy zkrátka funguje a není tlačeno na pilu. Scéna s kočkami naprosto skvělá, naopak co mi přišel jako naprostý bizár byla muzikálová scéna připomínající Bollywood, hlavně jsem se ptal, proč to tam sakra je? (jasně, chápu -- Disney, ale logicky to tam smysl absolutně nedávalo a děj to nijak neposouvalo a jen to vytvořilo wtf moment). Ve výsledku tomu vlastně i dost pomohlo 4DX kino (kam jsem původně šel s tím, že když jdu na největší blbost roku, tak ať je to co největší bizár), které zážitek znásobilo. Takže za mě určitě ano, má to i příjemnou stopáž, což je plus. 75% ()

Mr.Ward

No nebudu se tu snažit o nějakou rádoby recenzi, napíšu jak to cítím. Já to žeru. Teď si řeknete, že jsem stupidní panák bez vkusu? Ale no tak. Jakože já jsem asi opitý rohlíkem, ale já byl celou dobu ve strašně velké feel good náladě. Captain Marvel mám hodně rád a Ms. Marvel mi byla v seriálu sympatická, takže tady bylo jasný, že s nimi problém mít nebudu. Naopak Monica mi byla hodně proti srsti. A opravdu jsem nečekal, že mi ji film tak prodá. Tady tleskám, protože to se mi dlouho nestalo, a můj pohled na Monicu se otočil o 360 stupňů. Navíc chemie mezi triem hrdinek byla až neuvěřitelná, skvěle se k sobě hodí, doplňují se. To, že je film tak krátký, mi taky nepřišlo na škodu, a nezaznamenal jsem nějaký zběsilý střih, jak se psalo v pár recenzích. Ano, na začátku je to docela okatý šup šup, ale pak sem se dostal do sedla, a hodně mi takhle zkrácená délka vyhovovala. Muzikálové číslo? Ano, trochu cringe, ale milej cringe. Taková pocta klasickým Disney animákům. A reálně, proč by v nekonečném vesmíru nemohla existovat planeta, kde se dorozumívají pouze zpěvem? 😅 Kočičky (Flerkeni) ? Každá scéna 10000000000000/10 😸😸😸 Závěr filmu? No nečekal jsem, že se dojmu, a ještě zrovna u téhle postavy (nebudu spoilerovat). A nečekal jsem, že se na úplném konci dočkám napojení na další MCU seriál, kdy tahle konkrétní scéna láká na další logickou MCU budoucnost. A nečekal jsem ani potitulkovou scénu, která láká na další - další - budoucnost, a je hodně fans friendly, protože už se blíží to, na co všichni čekáme. Nebo jsme alespoň čekali. Suma sumarum - i love it 😭 ANO, MÁM RŮŽOVÉ BRÝLE, ale je mi to jaksi jedno. Já si to prostě užil, a nebudu lhát že ne. Ano, budu asi v menšině, ale na to jsem zvyklej 😉 (mrk mrk, pokus o joke) 🤣🤣🤣 Nevím, jestli tenhle obří liebesbrief vůbec někdo přečte celej, ale píšu si ho tu o půl jedné ráno, a jsem plný emocí. Tak kdo dočetl až sem, díky, jste hrdinové 😄 GIRLS POWER FOREVER ❤️🤍💜 ()

kubas369

5/10. Není to takový průser jako dvojka Black Panthera nebo první díl Capitan Marvel. Akce je poměrně zajímavá a nápaditá díky dobrému nápadu měnění postav. Denversova už neni jen na ránu ale poměrně  funkční postava, celkove ten trojlístek postav docela funguje, což drží film nad hladinou hnoje. Ale furt je to jen zařazený neutral a postávání na místě. Zaporák už není ani vtipný trapák ale jen hrozná šedá nuda. Nejlepší moment filmů je podtitulková scéna a to je vlastně největší memento tohohle filmu. ()

dragonian odpad!

ja som vedel preco na to nejdem do kina..kedy zacnete tocit nieco zaujimave? napr v thor linii..nie v loki linii ani v tejto srackoidnej ()

Cermicek

Tak jsem si to dal hned po Aquamanovi, abych to měl hned z krku... a světe div se, přesto, že oba dostanou "neuspokojivou", tak v konečným výsledku mě tahle slátanina bavila o něco víc a to i přes všechny ty diverzifikační normy, absolutně idiotský snahy o vtip (kočičí scéna může z fleku kandidovat na Kretenismus roku!) a tak strašně ubíjející "girlz team power"....🙄🤢🤮. Jedno vim ale jistě, pokud ani jeden z DCU bo Marvellu nepřijdou s nějakym zásadním zvratem a budou pokračovat v nastoleným trendu, tak už se jim na to vyseru!! ()

adamix

Absolútny spodok Marvelu, aspoň teda toho, čo z neho zostalo. Mentalita, úroveň humoru a nulová chémia medzi hrdinkami, ako na spôsob katastrofálneho seriálu She-Hulk. Nulový príbeh, najslabšia záporáčka po všetkých stránkach, triky hnusné ako inak a Samuel L. Jackson ako herec už úplne upadol, minimálne so svojím stvárnením Nicka Furyho. Larsonka menej otravná a nepríjemná ako doposiaľ čo je malý zázrak, ale nič extra. Malá hviezda za mladú Iman Vellani, ktorá je zo všetkých asi najviac sympatická a prítomnosť v tejto sračke si užívala. ()

LAZARUS111 odpad!

Ten film je akoby som ho točil ja po litre vodky s tým že mi pomáhal profesionálny režisér čo je na heroíne. Ten spev a tie mačky to fakt dorazili. Vážne Disney??? ()

MrMir

Po Quantumania (což považuji za nevětší odpad Marvel) další tragédie.  MU pohřbívá jednu postavu az druhou... ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

15.02.2024

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

03.01.2024

Pouť jihokorejského herce po marveláckých cestách skončila ještě před svým ambiciózně naplánovaným začátkem. Oficiálního potvrzení toho, že se Steven Yeun (Živí mrtví, Neporazitelný) objeví v… (více)

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)