Epizody(6)

Pôvodný seriál Ms. Marvel od štúdia Marvel predstavuje Kamalu Khan, násťročnú americkú moslimku, ktorá vyrastá v Jersey City. Kamala, nadšená hráčka a vášnivá autorka fan-fiction, je megafanúšička superhrdinov s bujnou fantáziou, najmä čo sa týka Captain Marvel. Kamala cíti, že nezapadá v škole a niekedy dokonca ani doma, až kým nezíska také superschopnosti ako hrdinovia, ktorých vždy obdivovala. Život je predsa lepší so superschopnosťami, no nie? (Disney+)

hrumsrt

Jak Endgame stanovila vrchol tvorby MCU, tak současně přivedla finální akt pro řadu postav původního MCU, a tak se tvůrci jedním řezem připravili o podstatnou část milovaných postav, které tvořili původní Avengers. Vedení MCU mělo a má v plánu seskládat novou partu hrdinů, která bude bránit Zemi již poté, co tu ti staříci nebudou. Jedním z nových hrdinů je i Kamala Khan coby Ms. Marvel... A tohle je peklo ztotožňující problémy, které s Marvelem začínám mít.. Proč musela být pákistánka a muslimka? Aby zase dokázali tvůrci oslovit větší a jiné masy, ze kterých jim potečou zelené papírky. Samotná postava Ms. Marvel se objevuje v komiksech až v roce 2014 jako reakce na všeobjímající a dokonale korektní a tolerantní dobu. A jako co já s tím! .. Seriál o holce, která hned o začátku vpálí, že její hrdinkou je ta nejdebilnější postavička v Avengers dějinách - Captain Marvel.. Jako co s vámi musí být špatně, aby jste vzhlíželi k téhle huse (ano, možná v komiksech je normální, ale v MCU patří k tomu nejhoršímu).. Další věc, kterou už nechápu vůbec, proč zase musel z toho být seriál? Dát to do kin, tak to proletí světem jak nic a zahojí se díky srdíčkovským tržbám v Asii. Ale úplně s klidem by to mohla být sólovka o dvou hodinách..  Ne, namísto toho máme téměř pět hodin, kde aspoň naplno pochopíme rodinné vztahy, které jsou pro hrdinku relevantní.. Kde jsou ty časy, kdy tohle Marvel nacpal do pětiminutového flashbacku, kterým uváděl svůj celovečerní film.. Dokonce tady se jede na tu rozvláčněnost a politiku takovou mírou, že velkou část seriálu Kamala prostě jen žije svůj život teenagera a v řadě problicích z toho vůbec nejde znát, že má jít o superhrdinskou zábavu.. K samotnému příběhu seriálu není nějak co dodat, když po něm defakto pomrkáváme od první epizody a "drobečková cestička" k šokujícímu twistu je prakticky ukázaná na samém začátku příběhu.. Původně jsem seriál dropnul po první epizodě, že tohle nestojí za můj čas.. Ano, můžeme tvrdit, že oplácaná Iman Vellani s mývalíma prackama je roztomiloučká, ale jakmile nasadí tu ohavnost lvl Carol Danvers, mám chuť si radši pustit desetkrát po sobě Endgame.. Můžeme vyzdvihnout digitální prvky, které jsou samozřejmě na vysoké úrovni, ale pořád si říkám, jak přesílená je naše hrdinka.. Stejně tak velká část diváků bude jásat nad vizuálními nápady.. Ale příběhově to je tak povrchní, předvídatelný a přesto hergot rozprsklý do 5 hodin.. Ne, jednou a dost! Poličko v Disney katalogu si Marvel zaplnil a my jsem si tak odbyli jen tři celovečerní filmy.. Je to fér? Je to cesta, kterou chceme, aby Marvel šel? Proč vyrůstat s původními diváky, když můžete pořád dokola točit na mladé generaci.. Jen počkejte, to se vám vymstí. 55% ()

Isag1 odpad!

Rozhodne druhý najhorší seriál v celom MCU. Neodporúčam pozerať ľuďom starším ako 12 rokov :) Overrated af ()

ReactLotus

Priznávam, som trochu rasista. Ale to, že je Kamala Khan moslimka nevidím ako problém a predsa to mnohým ľuďom na seriály najviac vadí. Za mňa je dobré, že nám Marvel ukázal aj inú kultúru. Problém je, že je scenár debilný, CGI ako je už zvykom, tiež pomerne hrozné (na CGI u DC ale stále nemá🤣), herecké výkony u väčšiny hercov slabé a seriál je až príliš naťahaný. 2-3 hodiny by prospelo viac ako tie 4 hodiny. Je to origin postavy a nie nejaký príbeh o veľkosti Avengers: Infinity War PI a PII. Čo je dobré ?🤔 Kostýmy, ukážka inej kultúry, posledné 2 epizódy, Iman Vellani (hrá Kamalau Khan). Na to, že je Ms. Marvel jej prvý seriál, tak svoju rolu zahrala veľmi dobre. Talentovaná herečka. Veľmi sa mi páčilo aj spracovanie textových konverzacií postáv. Ten spôsob ako je vidieť konverzácie "vo vzduchu" je veľmi zaujímavý. Seriál má najnižšiu sledovanosť zo všetkých Marvel seriálov, ale u mladých je populárny, čo aj bol cieľ. Skrátka, Ms. Marvel nie je veľký úspech. Vlastne len 4 veci mi najviac vadili - Kamran, Bruno (tí herci neboli veľmi presvedčiví), choreografia súbojov djinov a scenár.  Seriál je sklamanie. Je to škoda, ale väčšina seriálov od Disney je taká, takže sa to dalo čakať. Ak by seriál nebol súčasťou MCU, tak by bol na tom bol určite horšie, čo sa týka sledovanosti. Dôkaz, že ľudí láka viac značka ako kvalita. 6/10 ()

SamGee

Štvrtá fáza od Marvel Studios ponúka dnešnému publiku známe postavy i nových hrdinov. Čo sa týka nováčikoch, očakáva sa, že medzi komiksovými fanúšikmi uspejú. Ako si poradila mini-séria Ms Marvel?      Hlavnou predstaviteľkou mini-seriálu je Kamala Khan (Iman Vellani), moslimská tínedžerka a obrovská fanúšička Avengerov, ktorá to nemá v osobnom živote ľahké. Jedného dňa dostane náramok od príbuznej a keď si ho nasadí, získane super-schopnosti. Bohužiaľ, to ju privádza do konfliktu s americkou vládou, tajomnými džinmi a vlastnou rodinou.     Niektorým divákom prekáža tínedžerská dráma a iných štve zastúpenie etnickej menšiny. Chápem týmto argumentom, ale dôvod, prečo seriál funguje, sú osobné momenty medzi Kamalou a jej okolím. Práve oni sú dušou tohto seriálu, ktorým sa darí vybalansovať vážne situácie s humorom. Čo by som vytkol tejto šou je úbytok dejových zvratov a slabé finále.     Debutantka Iman Vellani je milá, zábavná a úprimná. Vďaka svojej osobnosti a jej hereckým kolegom hrajúcich Kamalinu rodinu si okamžite získava sympatie u divákoch.  A zloduchovia? Tí pôsobia nemästne-neslane a nemajú čím prispieť.    Platí to aj pre nevýraznú akciu. Nebojte sa však o hudbu, CGI, zábery, vizuál a kostýmy, ktoré si udržujú kvalitu a dodávajú deju sviežosť a energiu.       Ms Marvel je milým prekvapím. V zásobe má uveriteľné postavy a pestré technické skvosty. Hoci nevie narábať so zloduchmi, akciou a osudovosťou, stále je to príjemnou marvelovkou.      Príbeh: 6/10,  Herci: 7/10,  Postavy: 6/10  Hudba, CGI: 7/10,  Vizuál, kamera, kostýmy: 8/10,  Akcia: 5/10,  Celkovo: 6,5/10. ()

HNTR

Další průšvih ve čtvrté fázi MCU, jak nečekané... Tentokrát Marvel opravdu šlápnul vedle. Iman Vellani je krajně nesympatická a rodinka Khan taktéž. Žádný výrazný záporák zde nepůsobí a seriál je tak rychle zapomenutelný. Filler, který vlastně nic nevyplňuje. ()

david141474

No, tak mám za sebou Ms. Marvel a abych se přiznal měl jsem obavy po tom Thorovy s promarněným potenciálem. No a jak se ukázalo obavy se naplnily, tenhle seriál mě zklamal. Postavy s prababičkou taky super a to je asi tak všechno. Jo a ještě se mi líbilo to, že je hlavní hrdinka Muslimka. Já nejsem rasista, takže tohle za mě bylo taky dobře udělaný a to je asi tak všechno. Některý díly jsou fakt nudný a nic se v nich neděje. Jediná výjimka je 4 a 5 díl. Děj taky nestojí za nic, herci se sice snaží, ale některým to opravdu nejde! A finále o tom radši nemluvím, finále bylo jednoduše blbě udělaný a nestálo za moc. A podtitulková scéna? Taková to byla blbost, že ztrácím víru v Marvel a doufám, že seriály které mají ještě vyjít budou stát za to a nedopadnou jako tenhle seriál. Prostě a jednoduše Marvel jde do háje, tohle už není možný! Za rok 2022 bylo dobrých věcí pomálu, jediný co stálo letos za zhlédnutí byl seriál MOON KNIGHT, jinak nic a to mě na tom štve. 6/10 VELKÝ ZKLAMANÍ! ()

Scaevola

Seriál přináší dvojí překvapení: Na jedné straně se jedná o nepředpokládaně funkční náhled do pákistánské komunity v USA včetně zábavných vedlejších postav a jemné sebeironie ("Mešitu špechuje i hygiena!"). Vyplývá tu i výrazné výtvarné zpracování a několik exoticky vypadajících scén, z nichž dýše kouzlo indického subkontinentu. Původně jsem sice pochyboval, zda má smysl obohacovat koncept teenagerovské hrdinky se superschopnostmi ještě o motiv muslinské menšiny, ale kupodivu se jedná o nejfunkčníější prvek příběhu. Druhé překvapení totiž tkví ve scénáři, který především po polovině ztrácí dech. Hrdinčin protivník jaksi chybí, banda džinů záměrně a dobrovolně zlividuje sama sebe (vím, že to ještě určitě bude jinak, ale to na výsledku nic nemění) a finální střet s kravaťáky z D. C. vyznívá do prázdna. Oceňuji, že se MCU alespoň v seriálové rovině pouští do různorodých experimentů a roste do šíře, ale jednoduše se tak nesmí dít na úkor řemesla. ()

Rian_witcher

Svět Marvelu vytahuje další a další "multikulturní" hrdiny. Tenhle je zjevně směřovaný na teen publikum, což já už nejsem. Navíc si myslím, že v USA neslyšeli rádi modlitby zakončené pověstným Alláh Akbar. Tak to jsou za mě negativa, ale kdo překousne předchozí věty a kompletní agitku na muslimskou komunitu, dostane slušný příběh s pár padouchy a nesmírně sympatickou Iman Vellani, která s rošťáckým úsměvem doslova protančí celým příběhem. A k tomu jako vždy skvělou počítačovou grafiku plnou efektů. ()

kishi_SO

pre mna to bolo prijemne prekvapenie. Rovnako ako u Runaways sa mi pacili tie pubertalne problemy a keci okolo, ale dufam, ze to nebude pokracovat dalej ako Runaways. Ako jednorazovy napad fajn akurat by som to velkolepe finale cele zrusil a predposlednu epizodu natiahol o 15 minut. Naozaj stupidny napad so skolou, uplne zbytocny Urad pre likvidaciu skod a v neposlednom rade i ten zaporak nebol potrebny vobec. ()

66pepo66

Toto bolo infantilné, nelogické, amatérsky pôsobiace. Celkovo prvý projekt od Marvelu od roku 2008, ktorý považujem za to najslabšie doteraz vôbec. Inhumans a podobné projekty sem nerátam, keďže to nemal pod palcom Feige. Herecké obsadenie pomerne sympatické, ale ak si porovnám teen prostredie v Spider-Manovi s Hollandom a herecké obsadenie v Ms. Marvel, tak tá zaostáva aspoň o dve triedy. Nemám problém s tým, že sa to tvárilo viac komiksovo a viac teen, ale mám problém s tým, že to pôsobilo náramne amatérsky. Tie časti boli natočené zvláštne a jediné čo si z nich pamätám je dobrá hudba. Inak záporáci nevýrazní, možno až trápni. Zmeny správania postáv ako na bežiacom páse. V každej časti sa položia základy pre nejakú výstavbu príbehu len preto, aby sa v tej ďalšej riešilo niečo iné a inak. Toto bolo veľmi slabé a jediná vec, ktorá mi môže dávať nádej do budúcna je tá, že The Marvels bude režírovať niekto naozaj schopný. Niekto, kto dokáže z Ms. Marvel urobiť naozaj dobrú postavu. Niekto, kto dokáže využiť jej potenciál, ktorý ukázali vo finále prvej a snád aj poslednej série. Po tomto začínam mať obavy o blížiacu sa She-Hulk. Celkovo hodnotím seriál tak 3*, no aj to iba kvôli prvej a poslednej časti. ()

mottleone

Marvel nám tedy nadělil první muslimskou superhrdinku☪️🎬 Smůla je, že nejsem cílová skupina na kterou seriál míří. Rozhodně to tenhle projekt zkouší jinak - je to hodně odlehčené, dost "teen" témat jako oblíbenost mezi vrstevníky/hledání sebe sama, zapojení internetových trendů. Bohužel je to stále novodobější MCU, scénář nám tradičně odbočí jiným směrem a původní přízemnější linky nám to odflákle dořeší v poslední epizodě + hromada věcí, co se zase vyřeší v jiném projektu. Na sílu dokoukáno, ale standartní MCU práce. Nedá se upřít, že to někdo zkusil novou cestou, která bude pro mladší publikum trefa do černého, jenže můj požitek nezvládnu zhodnotit líp, než na 60% a pro MCU klasické 3* ()

Frank2

Já, který dávám téměř všem marvelovkám 5* nemohu jinak. Slabý děj, absence záporáka a pouze prezentace kultury Ms. Marvel. Vystříhat z toho tuto propagandu zbyly by jen cca dva 45 min. díly. Na rovinu říkám, že kdyby to nenavazovalo nedodíval bych se. ()

Film2

Absolútne nechápem také nízke hodnotenie, seriál je fakt super, pútavý, zábavný a Kamala je fakt veľmi sympatická, ozaj dobrú herečku vybrali, kvôli nej ma to ešte viac baví, fakt skvelý seriál ()

Sopholojong

Bollywoodsko-islamska telenovela od Marvelu! S hravymi akcnymi scenami (pripominali mi carovanie Green Lanterna) a chutnou "brownish" cucoriedkou, ktora charakterne hra lepsie ako trebars Hailee v Hawkeyeovi. Lenze... masivne lenze!!! Vsetka ta scenaristicka (prihoreta) omacka v symbioze s podradnou televiznou reziou (ako keby si tvorcovia odskocili z natacania nejakej Sabriny, mladej carodejnice) znamenite pochovava prve spomenute. To uz i taky mnou zadupany Loki vyhrava skore o celu triedu. ()

AmunRa

Teenage středoškolačka se dostane náhodou ke kouzelným schopnostem a s nimi vyfasuje i bandu padouchů, kteří po nich touží. Asi nejzábavnější na seriálu je, že hrdinvé žijí ve světě, kde Avengers jsou popstars největšího kalibru a pořádají se setkání jejich okostýmovaných fanoušků. Jinak nevím, čeho chtěli autoři dosáhnout, pokud to není jen prostá čárka za nebílou muslimskou hrdinku. Ale ono ani tohle není tak úplně pravda. Hrdinka je sice z rodiny pakistánských přistěhovalců, ale její matka je rebelka, která své muslimství bere velmi vlažně - i když možná ukázat právě tohle je cílem. A na návštěvě v Pakistánu se dozvíme jen tolik, že jeansy nejsou vhodné oblečení do pakistánské restaurace. Celá cesta do Pakistánu nemá pro děj podstatný smysl a historický exkurz do doby dělení Indie je jen samoúčelná didaktická vložka. Vlastně se celý ten výlet s běháním po anonymním bazaru a temných uličkách mohl klidně odehrávat v Turecku nebo Egyptě a vyšlo by to nastejno. Vybrané lokace byly nezajímavé a zaměnitelné. Hlavní hrdinka Iman Vellani je sympatická, ale nemá žádné zvláštní charisma, které by ji dělalo zapamatovatelnou mezi davem dalších teen herců. Záporáci jsou asi to nejslabší, co jsem od Marvel zatím viděl. Celkově velmi slabý scénář a levně působící kulisy sráží seriál někam na chvost marvelovských příběhů. ()

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)

Star Wars film Damona Lindelofa našel režisérku

Star Wars film Damona Lindelofa našel režisérku

23.10.2022

Disney si svůj talent hýčká, a tak nyní režisérka dvou epizod Ms. Marvel a předtím dvou pákistánských animáků 3 Bahadur a 3 Bahadur: Rise of the Warriors Sharmeen Obaid-Chinoy dostane příležitost,… (více)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena