Alf

Komedie / Rodinný / Sci-Fi
USA, (1986–1990), 35 h 34 min (Minutáž: 18–24 min)

Hudba:

Alf Clausen

Série(4) / Epizody(102)

Renton

Creator: Paul Fusco, Tom Patchett .. Autory seriálu nepochybně inspiroval ET mimozemšťan. Trochu upravili vizáž emzáka do podoby plyšového zvířátka a nechali jej ztroskotat do soukromí Americké rodinky jako posledního zástupce zničeného rodu. Ano, námět je silně neoriginální, ovšem obsah je parádní. Slovní přestřelky a hlášky jsou parádní. Přesto, jako drtivá většina seriálů, postupně ztrácí náboj až do úplného vychladnutí. __ A jelikož kočky nesnáším, klidně bych tu na zemi několik Alfů přivítal.. ()

Sarkastic

Krásný seriál. Jako malý capart jsem neprošvihl snad žádný díl. K jedněm vánocům jsem si ho přál jako plyšáka a pak to byl můj nejoblíbenější plyšovej kámoš. Ty jeho fórky mě dostávaly dycky, ta jeho rodina samozřejmě už tak vtipná nebyla, ale umožňovala Alfovi vyniknout namaximum. Dabing Oty Jiráka se mi opravdu líbil (se Stano Dančiakem jsem neměl tu čest). No a úvodní melodie se mi nesmazatelně vryla do paměti. Bohužel tento seriál už nedávají. p.s. Nedávno jsem psal do ČT (22.2.2008), avšak bylo mi odpovězeno, že v současné době práva na vysílání nevlastní a ani neuvažují o jejich zakoupení :-(). ()

Lacike

Videl som tak 2/3 epizod a sice som z toho nebol tak poblazneny ako male deti, ktorym potom vo velkom kupovali plysaka Alfa, ale celkom ma to bavilo. Klasicky rodinny serial ozvlastneny o postavu roztomileho a nezbedneho mimozemstana. Najviac si ma ziskal tym, ze si rad pochutnaval na mackach. Aj ked na zemi sa ho to snazili odnaucit. Skoda. Tuto haved treba vykynozit. He, he. No a aj clenovia rodinky boli sympaticky. A zabudnut nesmiem ani na otravnych susedov Ochmoneckovych. SK dabing s Danciakom sa tiez vydaril. 7/10. ()

silentname

Nakoľko nás 26.6.2019 navždy opustil Max Wright, zhodnotil som, že asi by bolo dobré, keby som konečne o tomto sitcome niečo napísal. Väčšinou píšem komentáre čerstvo po dopozeraní filmu a ak ide o veci, s ktorými som vyrastal hodnotím viac po pamäti a preto sa komentovaniu trošku vyhýbam. No vzhľadom na túto udalosť, poďme si povedať niečo o seriáli, kde mal Max Wright asi svoju najväčšiu rolu, a vďaka ktorej ostane pre mnohých nezabudnutý. Takže toľko k môjmu úvodu. "ALF" bol pre mňa v období 90-tych rokov asi jeden z najoľúbenejších seriálov. Neviem koľko ľudí si pamätá ešte časy, keď správy na Markíze netrvali hodinu, ale 20 minút. A hneď potom sme mali vysielanie sitcomu. To sú už skutočne staré staré časy. Teraz radšej viac žurnalistiky a menej humoru na odľahčenie. O dabing Alfa sa na Slovensku postaral Stano Dančiak a pre mňa ten ikonický hlas ostane navždy nezabudnuteľný. Pozrite si znovu čo len jednu epizódu s týmto mimozemšťanom a vypočujte si Dančiaka ako dabuje Alfa. Podľa mňa to bol maximálne perfektný casting. On mu doslova vdýchol život. Aj svojim humorom, aj svojim hlbokým hlasom. Na humore je to samozrejme najviac postavené (keďže išlo o sitcom). A s ním vždy prichádzali najlepšie fóry. Alf nás vedel pobaviť. No myslím si, že celkovo to nebolo len vďaka Alfovi, ale aj vďaka Tannerovcom, ktorí ho ukrývali. Willie ako racionálny chlap s pokojným a jasným pohľadom vždy vedel dať nejakú dobrú hlášku, decká akosi dobre podľahli Alfovmu humoru. A Kate mala asi z Alfa vždy najväčšie obavy. Alebo teda... obavy z toho čo zase vyvedie. Cez všetky roky stále platí, že práca s bábkou Alfa bola dokonalá. Nemal som problém veriť, že je nažive. Pôsobil tak. Interiéry boli celkom okey a ten barák vyzeral celkom veľký. Možno mala séria aj horšie epizódy, ale ako celok si vybavujem hlavne príjemne strávené chvíle s týmto mimozemšťanom. Vždy som sa na neho tešil, vždy ma vedel pobaviť, a keď som si spätne pozrel pár dielov ako dospelý, stále som sa smial. V mojich očiach je to klasika. A navždy aj ostane. A dúfam, že raz sa k nám tento chlpatý hnedý mimozemšťan vráti. Hodnotenie: A+ ()

MM_Ramone

V priebehu rokov 1986 až 1990 bol vyprodukovaný televízny rodinný komediálny sci-fj seriál "Alf". Boli natočené štyri série, ktoré dohromady obsahujú stodva epizód. Tento malý, nenažratý, pridrzlý, chlpatý mimozemšťan ma vedel vždy pobaviť. Jeho spolunažívanie s americkou rodinkou Tannerovcov mi spestrilo nejeden podvečer. Čo sa týka televíznych sitcomov, tak "Alf" zaručene patrí ku tomu lepšiemu. V slovenskej verzii titulnú postavu skvele nadaboval Stano Dančiak. **** ()

• Alf v prvních dílech popíjí pivo. Seriál ale zabodoval hlavně u dětí a další díly se musely obejít bez alkoholu. (ČSFD)

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel