Alf (TV seriál)

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1986, 102x25 min

Stephen M. Katz

Alf Clausen

Max Wright, Andrea Elson, Anne Schedeen, Benji Gregory, Paul Dooley, Frances Bay, Mihaly 'Michu' Meszaros, Elisha Cook Jr., Glenn Withrow, Holly Fields, Richard Fancy, Nancy Lenehan, Dean Cameron, David Ogden Stiers, Tara Karsian, Anne Meara, Kenneth Tigar, Bob Denver, Judy Landers, Earl Boen, Tracey Walter, Anne Ramsey, Phil Leeds, Frederick De Cordova, Jesse D. Goins, Brian Stokes Mitchell, Carrie Lorraine, Raye Birk, Kurt McKinney, Diane Cary, Aaron Lustig, Sandy Duncan, Robert Gallo, Randee Heller, Blackie Dammett, Mary Jo Catlett, Ivan Bonar, Jack Riley, Rob Neukirch, Molly Hagan, Joseph Maher, Bill Brochtrup, Alan Hale Jr., Fred Goss, Nicole Dubuc, Logan Ramsey, Archie Hahn, Meshach Taylor, Garry Goodrow, Francis X. McCarthy, John Apicella, Vince McKewin, Arthur Rosenberg, Amzie Strickland, Sam Whipple, Jeff Doucette, Liz Sheridan, Carlos Lacámara, Michael Champion, Eric Christmas, Ricky Paull Goldin, Todd Susman, Joseph V. Perry, Alex Henteloff, Bunny Summmers, Jack Armstrong, Lisle Wilson, Pamela McMyler, Shirley Prestia, Joyce Brothers, Al Fann, Henry G. Sanders, Richard Roat, Martin Doyle, Teresa Ganzel, Thomas Bellin, Hilarie Thompson, Geoffrey Blake, Randy Sutter, Robert P. Lieb, Kathleen Freeman, Dale Raoul, Richard Sanders, Stanley DeSantis, Bob Bancroft, Richard McKenzie, Jonathan Schmock, Kip Gilman, Mark Blankfield, Rich Little

Robert Bramwell

Tento záhadný tvor z vesmíru mě kdysi dávno velmi bavil. Vzpomínám si, že vypadal tak trochu prapodivně. Něco mezi (no, to bych si raději nechal pro sebe) :-). Havaroval se svým létajícím talířem a spadnul do nějakého baráku a pak se u nich zabydlel a prožíval s rodinou všechny jejich starosti i radosti. Byl to dobře natočený sitcom a pěkně mě pobavil a vždycky jsem se těšil na další díly. Měla by ho Prima (emiéra) :-) vytáhnout z trezoru a „oživit“ pro mladší generaci, neboť by si Alfa určitě zamilovali, tak jako já.(12.7.2008)

Nenažraný, grgajúci, plyšový emzák s prasačím rypákom ktorého človek nemôže nemilovať. Pravda ak s ním sám nebýva, to by ho najskôr zastrelil do dvoch hodín od prvého kontaktu počas ktorých by mu ten chlpáč úplne zdemoloval všetok hnutelný aj nehnutelný majetok ,vyžral chladničku a urazil susedov. Skrz obrazovku je s ním však zaručená prča. Samozrejme, nie každý diel je priamo geniálny ( ako ten s emzáckym švábom ) a postupom času humor ustupuje rodinným hodnotám, ale vtedy je už človek natoľko namotaný že si to pozrie aj tak. A ešte moja najobľúbenejšia hláška od manželov Ochmonekovcov : Trevor, existuje čosi medzi klokanom a netopierom? Ale prosím ťa, veď dnes dobre vyzeráš Raquel. Ha Ha Ha...(21.9.2010)

ALF – druh Atypické Lidské Formy....... /// Je chlupatej, těžkej a žvaní. Spadl z planety Melmec (která vybouchla při jaderný katastrofě), jmenuje se Gordon Shumway, je mu 220 let a jestli se Otovi Jirákovi něco povedlo, tak je to tenhle mimozemšťan! (Soráč Oto!) Seriál si dlouho drží solidní laťku, hlavně v díky perlám, který ALF vypouští z ....asi pusy. Pro Tannerovi je něco mezi mutantem a synem, ale bohužel má problémy s dodržování pravidel (všech!). Protože mu připadaj vtipný třeba rozsypaný připínáčky na podlaze, ryba v sušičce, stříkací kytka, umělý zvratky.... jejich domácnost je nabitá akcí a seriál plnej humoru, kterej ocení nejen děti. No a to nejdůležitější – STRAŠNĚ RÁD JÍ (má to spolu se zálibou pro TV po matce, po otci všechno rozbíjí...). Nejradši má všechno obložený vším, no a speciální zálibu má v kočkách. Tak vám nevím. Asi mě tenhle týpek, kterej jednomu z Vetřelců dluží prachy, nepozorovaně plivl do polívky (protože tak se na Melmecu vytváří pevný pouto). Už hodně let mám připravený žvejky s příchutí ,,Mourek a Perská“ a jsem kdykoliv ochotnej sledovat tenhle rodinnej seriál v hrůzostrašný kvalitě. Ti co mě znají ví, že je to veliká oběť! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se založit firmu na ,,Distribuci hlenů“. 2.) Chystám se odhalit tajemství, že u Pluta jsou další dvě planety – Elvin a Dave (na Elvina zvlášť bacha, je tam hrozná zatáčka...). 3.) Všem tvrdím, že se Sněhurkou bydlí sedm smrtelnejch hříchů. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ ne(17.12.2011)

Seriál môjho detstva, ktorému nemôžem dať iné hodnotenie, aj keby som vážne chcel. I po toľkých rokoch dokáže vždy pri reprízach pobaviť, k čomu okrem iného prispieva aj vynikajúci slovenský dabing na čele so Stanislavom Dančiakom ako hlasom Alfa. Jedinú vážnejšiu výčitku nesmerujem ani tak na jeho kvalitu, ako skôr na samotných tvorcoch, ktorý nedokázali nadviazať na otvorený koniec poslednej časti ďalšími sériami. (90%)(25.6.2013)

Celkom dobrý seriál, ktorý postupom času strácal na kvalite. Mohlo sa natočiť menej častí, nasilu to netlačiť divákovi do hlavy a bolo by minimálne o jednu hviezdičku viac. Prvé série však odporúčam. Vtedy kedysi sa mi to celkom páčilo, Alfa skvele nadaboval Stano Dančiak. Je ale fakt, že neviem, či by som to ešte aj dnes sledoval. Ono, ako decko sa na to dalo pozerať, ale teraz keď tak premýšľam, tak mi vadili všetky postavy okrem Alfa. Ako ten malý fagan, tak hlúpy otec a asexuálne ženy.(11.2.2015)

• Max Wright

• - Seriál sa nakrúcal v rokoch 1986 až 1990 a podieľalo sa na ňom 12 režisérov. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

• - Kate (Anne Schedeen) ve 13. díle říká, že je jedináček. V jiných dílech, například v epizodě  "Kosmická škytavka", se však dovídáme, že má sestru. (Ivousx.y)

• - Postavu souseda Trevora Ochmonka si zahrál herec John LaMotta, synovec slavného boxera Jakea LaMotty, o kterém byl natočen film Zuřící býk (1980). (Koldyn)