Alf (TV seriál)

ALF

Alf

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1986 - 1990, 35 h 34 min (Minutáž: 102x18–24 min)

Alf Clausen

Max Wright, Andrea Elson, Anne Schedeen, Benji Gregory, Paul Dooley, Frances Bay, Mihaly 'Michu' Meszaros, Elisha Cook Jr., Glenn Withrow, Holly Fields, Richard Fancy, Nancy Lenehan, Dean Cameron, David Ogden Stiers, Tara Karsian, Anne Meara, Kenneth Tigar, Bob Denver, Judy Landers, Earl Boen, Tracey Walter, Anne Ramsey, Phil Leeds, Frederick De Cordova, Jesse D. Goins, Brian Stokes Mitchell, Carrie Lorraine, Raye Birk, Kurt McKinney, Diane Cary, Aaron Lustig, Sandy Duncan, Robert Gallo, Randee Heller, Blackie Dammett, Mary Jo Catlett, Ivan Bonar, Jack Riley, Rob Neukirch, Molly Hagan, Joseph Maher, Bill Brochtrup, Alan Hale Jr., Fred Goss, Nicole Dubuc, Logan Ramsey, Archie Hahn, Meshach Taylor, Garry Goodrow, Francis X. McCarthy, John Apicella, Vince McKewin, Arthur Rosenberg, Amzie Strickland, Sam Whipple, Jeff Doucette, Liz Sheridan, Carlos Lacámara, Michael Champion, Eric Christmas, Ricky Paull Goldin, Todd Susman, Joseph V. Perry, Alex Henteloff, Bunny Summmers, Jack Armstrong, Lisle Wilson, Pamela McMyler, Shirley Prestia, Joyce Brothers, Al Fann, Henry G. Sanders, Richard Roat, Martin Doyle, Teresa Ganzel, Thomas Bellin, Hilarie Thompson, Geoffrey Blake, Randy Sutter, Robert P. Lieb, Kathleen Freeman, Dale Raoul, Richard Sanders, Stanley DeSantis, Bob Bancroft, Richard McKenzie, Jonathan Schmock, Kip Gilman, Mark Blankfield, Rich Little, Deborah White, Fran Bennett, Joshua Rudoy, Robert Alan Beuth, Beverly Archer, Cleavon Little, Carl Franklin, John LaMotta, Larry Hankin, Darwin Joston, Harry Shearer, Joe Namath, Thomas L. Callaway, Clyde Kusatsu, Brad Thornton, Robert Costanzo, Mickey Jones, Robert Pine, Jessica James, Marcia Wallace, David Leisure, Ryan Lee, Phil Rubenstein, Russell Johnson, Dawn Wells, John Miranda, Marc Alaimo, Bob Bendetson, Nedra Volz, Lewis Arquette, Burt Brinckerhoff, John McLaughlin, John J. McLaughlin, Martin Doyle, Stephanie Müller-Hagen, Michael Berryman, Ed McMahon, Michael Des Barres, David Knell, David S. Horowitz, Carla Gugino, Bruno Alexander, David Alan Grier, John Ingle, Ian Abercrombie, Timothy Stack, Ted Raimi, Casey Kasem, Wayne Powers, David Spade, Allyce Beasley, Fran Drescher, Dan Castellaneta, Stacy Langenkamp, Sherman Howard, Larry Poindexter, David Wohl, Jessica James, Jim J. Bullock, Edward Edwards, Steve Sweeney, Bill Wiley, Joe Mays, Nancy Linari, Dorothy Lyman, Denise Dowse

Scénografie:

Ken Kaufman

Už je to hodně dávno :) ale pořád si vzpomínám matně na x dílů kdy mě tahle podivná bytost bavila :) (otec vrazí do dveří drží v ruce fakturu a nadává) " 4tisíce dolarů!!! 4tisíce dolarů 4tisíce dolarů!!!! jak si mohl utratit 4tisíce dolarů!" Alf se na něj podívá a s klidným hlasem řekne "Tak to přesně souhlasí"(11.10.2014)

Alf bol jeden z prvých amerických seriálov vysielaných v našich končinách. Každý deň o pol ôsmej večer som sledoval tento seriál. Kúsok na zlepšenie nálady pred ďalším školským dňoch. Veľká chyba TV Markízy, že namiesto seriálov o pol ôsmej dáva radšej správy. Na Alfovy som sa tak dokázal smiať, že občas som padol aj zo stoličky.(13.2.2013)

Abych citoval svou babičku - "Alf je jedinej takovej vymyšlenej vopičák, kterýho mám fakt ráda!":)) Pokud jde zas o mě, tak se mi líbí docela dost "vymyšlenejch vopičáků" a Alf mězi ně taky rozhodně patří a tenhle seriál je další legendární klasa z kategorie rodinnejch sitcomů... ostatně jak už předpovídal Milhouse v Simpsonech - "Alf je řízek a vrací se do formy!";)(13.1.2012)

Úžasný mimozemšťan, ktorý si vás získa svojim neopakovateľným humorom a vždy dobrým apetítom. Darmo, keď niekto má deväť žalúdkov, to nie je len tak. Fakt jeden z mojich najobľúbenejších seriálov detstva, ktoré aj pri x-tej repríze nikdy nenudí a vždy zabaví. A pokiaľ k tomu pridáte geniálny slovenský dabing Stana Dančiaka, tak to nemá chybu :)(10.8.2010)

Výborný humor a roztomilý Alf. Jako malá jsem měla tento seriál ráda a smála se u něj, zkusila jsem to po letech a opět v něm nacházím zalíbení. Líbí se mi, že postavy seriálu jsou vykresleny pro mě nevtíravým způsobem a příběhy vyznívají příjemně lidsky, bez výsměchu a sarkasmu. Postava Alfa, ale i hlavy rodiny a vůbec i dalších jejích členů jsou dobře vymyšleny. Korunou je ale Alf, kterého jsem si zamilovala a myslím, že nejsem sama.(16.1.2009)

• Andrea Elson

• - Těhotenství Kate Tannerové (Anne Schedeen) není předstírané. Herečka skutečně v průběhu natáčení čekala dítě a tvůrci této skutečnosti využili k rozšíření filmové rodiny. (Robbi)

• - Alfove skutočné meno je Gordon Shumway. (Gryphon)

• - V slovenčine nadaboval hlavnú postavu Stano Dančiak, ktorý ale seriál nepovažuje za svoj dabingový vrchol. Napriek tomu jeho kniha spomienok z pera Jána Štrassera dostala názov Stano "Alf" Dančiak. Dokonca má vo svojej obývačke uložené dve plyšové postavičky. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)