Alf (TV seriál)

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1986, 102x25 min

Stephen M. Katz

Alf Clausen

Max Wright, Andrea Elson, Anne Schedeen, Benji Gregory, Paul Dooley, Frances Bay, Mihaly 'Michu' Meszaros, Elisha Cook Jr., Glenn Withrow, Holly Fields, Richard Fancy, Nancy Lenehan, Dean Cameron, David Ogden Stiers, Tara Karsian, Anne Meara, Kenneth Tigar, Bob Denver, Judy Landers, Earl Boen, Tracey Walter, Anne Ramsey, Phil Leeds, Frederick De Cordova, Jesse D. Goins, Brian Stokes Mitchell, Carrie Lorraine, Raye Birk, Kurt McKinney, Diane Cary, Aaron Lustig, Sandy Duncan, Robert Gallo, Randee Heller, Blackie Dammett, Mary Jo Catlett, Ivan Bonar, Jack Riley, Rob Neukirch, Molly Hagan, Joseph Maher, Bill Brochtrup, Alan Hale Jr., Fred Goss, Nicole Dubuc, Logan Ramsey, Archie Hahn, Meshach Taylor, Garry Goodrow, Francis X. McCarthy, John Apicella, Vince McKewin, Arthur Rosenberg, Amzie Strickland, Sam Whipple, Jeff Doucette, Liz Sheridan, Carlos Lacámara, Michael Champion, Eric Christmas, Ricky Paull Goldin, Todd Susman, Joseph V. Perry, Alex Henteloff, Bunny Summmers, Jack Armstrong, Lisle Wilson, Pamela McMyler, Shirley Prestia, Joyce Brothers, Al Fann, Henry G. Sanders, Richard Roat, Martin Doyle, Teresa Ganzel, Thomas Bellin, Hilarie Thompson, Geoffrey Blake, Randy Sutter, Robert P. Lieb, Kathleen Freeman, Dale Raoul, Richard Sanders, Stanley DeSantis, Bob Bancroft

Robert Bramwell

Seriál môjho detstva, ktorému nemôžem dať iné hodnotenie, aj keby som vážne chcel. I po toľkých rokoch dokáže vždy pri reprízach pobaviť, k čomu okrem iného prispieva aj vynikajúci slovenský dabing na čele so Stanislavom Dančiakom ako hlasom Alfa. Jedinú vážnejšiu výčitku nesmerujem ani tak na jeho kvalitu, ako skôr na samotných tvorcoch, ktorý nedokázali nadviazať na otvorený koniec poslednej časti ďalšími sériami. (90%)(25.6.2013)

Alf mi ozaj prirástol k srdcu a pri ňom dokážem ako pri malom množstve, veľmi malom množstve prijať aj slovenský dabing. Výborný Dančiak tu odviedol kus práce, až takej, že možno ani sám nechcel aby sa toľko s postavičkou chlpatého otravu spájal. Štyri série boli naplánované tak akurát, aj keď je pravda, že by som ešte nejaké zniesol. Výborný a vydarený rodinný sitcom 80. rokov, ktorý si nemôžete neobľúbiť.(17.1.2005)

Kdo by neznal drzého a chlupatého Alfa? Neustálá chuť na kočky nebo ukecanost to je zkrátka jeho. Hlášky a bláznivost dělá Alfa Alfem. Devíti žaludky se nemůže také pochlubit každý. Zkrátka a dobře sympatický mimozemšťan uchvátil ne jednoho, ale milióny diváku po celém světě. Všechny příběhy jsou pohodové, příjemné a humorné. Některé epizody jsou nacpáni tolika hláškami a vtípky, že by se radši měli zakázat. Zajímavosti z planety Melmec jsem žral a chtěl jsem o jeho domově vědět co nejvíce. Chci tím říct, že poutavost každého dílu je až neuvěřitelná. Alfa jsem si celého zopakoval před dvěma lety na slovenské televizi a musím říct, že to byla paráda. Stále měl co nabídnout a přišel, mi ještě humornější než když jsem byl děcko. K tomu všemu pomáhal slovenský dabing, který je špičkový. Legendární sitcom, na který nedám dopustit!(11.1.2013)

„Willy, len ti chcem povedať, že tú tvoju tortu som zjedol.“ – „No, čo už.“ – „Aj sviečky.“ Mám rád tohto vynaliezavého, fotogenického, narcisovského, chlpatého, sarkastického a nenažratého hajzla. Vďaka tejto charakteristike sa tento plyšový obyvateľ planéty Melmac, Gordon A. Shumway, razantne vynára z vôd rodinného sitcomu. Ustavične niečo vyvádza (občas to myslí dobre), privádza „svoju“ rodinu na kraj nervového záchvatu (napr. vyrušovaním tesne pred začatím sexuálnych radovánok), chce „volat domů“, ale cítime, že keď (ak) k tomu dôjde, nebude odchádzať rád. Medzi každou postavou je úplne iný vzťah, takže vznikajú kombinácie (vrátane kocúra), ktoré nenudia (a preto nefungoval smutný celovečerný film). Viac na portáli Recenzie.org: http://recenzie.org/serialy/167-alf-100-(18.12.2004)

• kingik

Asi doby Alfa jsou nenávratně pryč. Když například srovnám německy dabovanou verzi s naší je to zralé na vypnutí. Tady dabing selhal. Ota Jirák je neposlouchatelný. Když vezmu, jak je sitcom nestravitelný pro mě, tedy zarytého odpůrce sitcomů, nelze si vybavit nic jiného než žvástající chlupatou obludu, která vždy sedí tak, aby nebyl vidět její vodič. To bylo i na mě moc. Dle kvality obrazu se zřejmě točilo na prošlý materiál. 20%(5.6.2012)

• - Poslední epizodu „Loučení“ sice uzavírá nápis „To Be Continued“, ale žádného dalšího dílu se diváci nedočkali. Tvůrci věděli, že vedení TV stanice NBC hodlá seriál ukončit a pokusili se vynutit si další pokračování. Až po šesti letech byl dotočen televizní film Alf versus U.S. Army (1996), který měl celou řadu završit. Mezi fanoušky však není oblíben, protože v něm chybí prakticky všechny původní lidské postavy. (Robbi)

• - Seriál sa nakrúcal v rokoch 1986 až 1990 a podieľalo sa na ňom 12 režisérov. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

• - Alf se jmenuje i člen štábu skladatel Alf Clausen, podle kterého prý byla postava pojmenována. (AngelusCZ)