Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

hansel97

Příběh je na jedničku. Dodali původní pohádce o Růžence výborny twist a i samotná myšlenka, že nikdo se zlý nenaroďí je tu u Zloby hezky zpracovaná. Ale mám obrovský problém se vzhledem a akční překombinovastí filmu. Na fantasy mi vadí nereálná studiová prostředí a tady bylo všechno tak extrémně počítačové, že to kazilo krásny dojem z nápříllad kostýmů. ()

penylane

Na film jsem se těšila spoustu měsíců, ale přišlo velké zklamání. Takto zničit pohádku, to jsem dlouho neviděla. Dvě hvězdy za výkon Angeliny a začátek filmu, který byl skvěle vymyšlený. ()

Ištván87

Není to tak příšerný, že bych si z toho musel hnedle házet mašli (čehož jsem se před shlédnutím velice silně obával), nicméně je to takový malý, divný, zfetovaný, feministický a hlavně naprosto zbytečný počin. A taky je to trochu nuda. Čili rada pro tvůrce: Když už chcete zničit klasickou pohádku, tak aspoň s humorem. Angie samozřejmě nebyla špatná, ale sama tenhle bordel o třech dementních vílách, ne moc hezké Růžence, princi Panicovi prvním a králi Zkurvysynovi čtvrtém, neutáhne. Jinak se na to celkem koukat dalo - že bych si po shlédnutí musel dát očistnou sprchu a spálit oblečení, to ne. ()

ARI50

Angelina jako kost a kůže v perfektním příběhu který mě šokoval, jeho světem moci a monster akcí, nové a vylepšené pojetí zabralo. ()

JASON_X

Ano, je to přesně tak - pro děti to příliš není (i když je to místy dost přeslazené) a pro dospělé taky ne. Tak pro koho vlastně? Nejspíš především pro fanoušky Angeliny Jolie, která hrála fakt dobře. Jen s těmi lícními kostmi to možná kapánek přehnali, ale budiž. Za zmínku stojí ještě určitě Sam Riley jakožto muž-havran. Aurora/Růženka je ovšem tragická - její oligofrenní tvář a retardovaný úsměv mě silně odpuzovaly a vyvolávaly ve mně hodně nelibé pocity. Scénář filmu psala žena (autorka scénáře k Alice in Wonderland) a je to znát - děj je zřetelně feministický, hlavními hybatelkami příběhu jsou ženy, mužům jsou určeny role troubů (princ), submisivů (havran), hnusných hajzlů (král), nebo tupých trubců-vojáků. Takže pokud jste žena, máte ráda Angelinu a nesnášíte chlapy, mohlo by se vám to líbit. Jo, abych nezapomněl - vizuálně je film přece jenom docela pohledný. ()

Will_X

Ani nevím, jak tento snímek popsat.. Ze začátku jsem na něj koukal z velkým odstupem a po pár prvních minutách sem si naivně začal myslet, že to bude "hloupá pohádka". Naštěstí jsem u obrazovky zůstal sedět a netrpělivě vyčkával, kdy přijde ta temnější stránka filmu. A dočkal sem se! Zhruba v polovině mě to doslova vtáhlo do děje a opravdu jsem se těšil na závěr. Upřímně můj typ na "zachránce" Aurory byl od první chvíle Diaval, ale čím více se děj rozvíjel a snímek finishoval, tak mi postupně docházelo, jak to zřejmě bude... Závěrem snad jen to, že nechápu co v některých komentářích či diskuzi lidem vadí na Angelin-ě. Dle mého skromného názoru to zahrála opravdu na výbornou a proměna její postavy naprosto parádní. No, abych to shrnul, tak mě film opravdu mile překvapil, ale jak se říká "sto lidí, sto chutí", takže film asi nepadne do oka každému. :-) 80% ()

luka4615

Upřímně, od tohoto filmu jsem nečekal zhola nic. Myslel jsem, že to bude jen další "stupidní a zbytečná" pohádka jakých tu už bylo mnoho. Ale bezprostředně po projekci musím říci, že jsem se mýlil. Klasický, všemi známý příběh o Šípkové Růžence dostal nový kabát, temnější nádech a perfektní vizuál s výborným soundtrackem, který dotváří celkovou atmosféru filmu. Tomuto všemu vévodí (nevěřil jsem že to kdy řeknu) skvěle hrající Angelina Jolie v roli zlé sudičky Maleficent. Tento film je alespoň pro mě příjemným, na první pohled vypilovaným filmem, který si zcela určitě zaslouží pozornost. Jednak proto, že jsem (zatím) neviděl krásnější přepis této klasické pohádky, ale také proto, že snímek ohromí skvělou vizuální akcí a příběhem který sice všichni známe, zato však podaný neobvyklým, svěžím přístupem který nadchne každého kdo kdy slyšel legendární příběh o Šípkové Růžence. „Before the sun sets on her sixteenth birthday, she will prick her finger on the spindle of a spinning wheel, and fall into a sleep like death!“ ()

mm13

Ako celok slušné, len ten nápad je až príliš skvelý na to, ako to odflákli. Chcelo to o hodne viac pozornosti k Stefanovi (zvlášť ak do tejto role získam Copleyho) a k zbúchanému finále sa je asi lepšie nevyjadriť... dať to do slov, budem musieť ubrať hviezdičky. A to si zase Zloba, minimálne vďaka Zlobe (a Angeline), nezaslúži. ()

Chickenka

Na pohádku jsem se velice těšila, jelikož jsem tak trochu počítala, že bude temná a plná tla. Jaké však bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že jedinou zápornou postavou je tam samotný král, který zlomil té "zlomyslné" Maleficent srdce. Je vidét, že Angelina si svou roli užívá, i přes to, že vlastně ani žádného záporáka nehraje. Ale to střídání jednotlivých emocí! ()

Morholt

Zprvu se mi zdálo, že Maleficent se vydá ve stopách Sněhurky a lovce, čemuž částečně napovídala úvodní bitva, ale nakonec bylo vše jinak. Stromberg se rozhodl necílit na dospělejší publikum a stvořil prostou pohádku o Růžence trochu jinak, která je určená maximálně pro děti do deseti let. A jako taková asi i obstojí. Potvory na vřesovišti jsou správně infantilní, Angelina, ač ta zlá, má v jádru přeci jen dobré srdce, víly jsou disneyovsky praštěné a vůbec věřím, že se tohle bude prckům líbit. Jenže mě už roky školkou i školou povinné dávno minuly, takže film nedokážu tolik ocenit. Ale koukatelné to určitě bylo. 60% ()

Grran

Pěkné přepracování pohádky bratří Grimmů, které bohužel není zcela přesné, ale to vůůůbec nevadí. Nutno podotknout že Angelina a počítatová grafika by filmu ode mne vynesla 4 hvězdy, za ten příběh i ta půlka jedné hvězdy by se ještě našla. Bohužel bez Angeliny by to byl zřejmě hrozný propadák a jednu musím ubrat za začátek a druhou za obsazení růženky (kde ji proboha našli?) a tři otravné poletuchy zbytečně spomalující příběh... ()

Lacike

Asi je to dobry fantasy film. Ale kedze je to fantasy, tak u mna nemal prilis velku sancu uspiet. Pozrel som si ho len kvôli Angeline Jolie a Elle Fanning. Angelina si svoju mrchu dost uzivala, ale Elle Fanning pôsobila jak zfetovana. Neustale sa len usmievala a po par minutach som ju mal chut zabit. Pritom v inych filmoch je bozska. Jedina scena ktora bola fakt skvela a dokazala ma dojať, je scena v ktorej sa Ruzenka prebudi. Keby bol takto skvely cely film, tak som nadseny. Ale kedze je to po väcsinu stopaze trapny fantasy blivajz, tak ma u mna smolu. ()

ScarPoul

Alebo ako sa topí dobrý nápad v CGI. Stromberg je fušer. Polovicu času si hovoríte čo tam doboha robia tie divné bytosti? Stromohad? Nejaký blatový gnóm a lietajúce rybovíly? To, že je to pre deti by som dokázal prekúsnuť, keby to tak dobre nerozonovalo v temných miestach. Jolie je neuveriteľná. Ona to drží nad vodou aj napriek tomu, že ten film je komerčná sračička. Fanning je tam len na úsmev a všetky vedľajšie postavy - hádam na výnimku Rileyho lezú poctivo na nervy. Howard znova vykráda samého seba a čo do zaujímavej zápletky, je to celé podané strašne prvoplánovo. Čo naozaj zamrzí. Záporného hrdinu s takým cool vzhľadom a hláškami Disney nemal hádam nikdy. Doslova som trpel s každou ďalšou scénou. Keby to točil Del Toro vedel by som si to predstaviť ako romantický horor. Takto je to akýsi trdelník s trdlami, bez ten správnej chuti a nápaditosti. Dve sú naozaj len a len za Angelinu. ()

RelaxMan

Po třech CZ pohádkách ( " Tři bratři, Princezna a písař & Kdyby byly ryby " ) jsem si pustil tuto a udělal jsem velice dobře. To co dřív amíci moc neuměli a my naopak velmi dobře, se za poslední roky naprosto obrací. A co se mi na Zlobě tak líbilo? Mělo to napětí, skvělé triky, skvělou vizuální stránku filmu, kameru, kostýmy, masky a hlavně skvělou A. Jolie ( a to jí jako herečku moc nemusím ). Možná někomu vadí trošku jiné pojetí Šípkové Růženky, jak jí dobře známe, ale mě tedy ne. Proč to nepojmout jinak, když to může fungovat i takhle. Co říci na závěr: Budu si muset pustit zase nějakou zahraniční pohádku či fantasy, abych si zlepšil náladu a neunudil se u těch nových CZ výtvorů. ()

Gwaihir

Jsem velmi rád, že jsem se zase jednou nechal zlákat tím kouskem dětské duše, která ve mě dřímá, a mohl si krásně užít toto vskutku originální pojetí jednoho z nejznámějších pohádkových příběhů, jemuž rozhodně nechybí značná míra fantazie a citlivého přístupu. Vykreslení světa, v němž se poměrně jednoduchý děj odehrává, je naprosto okouzlující a jen dokazuje bohaté Strombergovy zkušenosti na poli vizuálních efektů. Výborně funguje také poetika vyprávění, jež umně střídá vážnější a dramatické polohy s lehčími a humornými pasážemi či temně tajemnou atmosféru s hravě šťastnými okamžiky, čemuž napomáhá také pestrá Howardova hudba. Díky tomu, a samozřejmě i díky výkonům hlavních hrdinek, také velice dobře působí všechny emoce, jichž je v celém snímku požehnaně, včetně samého, pro mě překvapivého, rozuzlení. 85 % ()

Terva

CITÁT - Budu vám vyprávět po novu prastarý příběh....... Přerostlé chodící stromy už se pomalu stávají klasikou ve filmovém světě. Proti gustu.... Ale co mě nejvíc zarazilo je Český překlad Maleficent - Zloba - brrrr. Vizuálně velmi krásné, podpořené líbivým hudebním doprovodem a samozřejmě, že to celé táhne Angelína. Jinak je to trochu překopaný prastarý příběh. Růženka je prokleta, ale skoro celých šestnáct let žije poblíž strůjce jejího prokletí. Skoro to vypadalo až na lesbický vztah. Po skončení příběhu jsem dětem sáhnul do knihovny, vyndal si klasiku od Grimmů a ke čtení si pustil staré až prastaré Rebels. CITÁT - Ale co Růženka? Ona jen spinká!!!???...... A když už si konečně na růžích ustlala, byl velký problém sehnat polibek z pravé lásky. Tedy vlastně jsem čekal soutěž v líbání Ruži, ale protože za svůj život moc chlapů nepoznala, moc jich taky nepřišlo. Vlastně jeden, který spadnul z nebe. Ono sehnat polibek z pravé lásky v tak ošklivém a skorumpovaném světe, to není žádná sranda. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek