Do tábora v poušti, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný a vojáci vyrážejí na záchrannou výpravu. Netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají hlad a chuť na ženy...  Wes Craven, autor hororové klasiky Hory mají oči z roku 1977, se jako spoluproducent podílel na stejnojmenném remakeu (2006), po němž následovalo toto pokračování, kde se též podílel na scénáři. Do tábora u opuštěného dolu v poušti Nového Mexika, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný, vojáci zahlédnou jen světelný signál na vysoké skále. Gardisté vyrážejí na záchrannou výpravu, netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají nejen hlad, ale také by se rádi rozmnožili. Dvě ženy v jednotce jsou pro ně tudíž obzvlášť lákavýmn soustem. Boj o přežití se přiostřuje... V režii Martina Weisze hrají Michael McMillian, Jacob Vargas, Jessica Stroupová, Daniella Alonsoová ad. (oficiální text distributora)

Carol Pifková

Ostrieľaná vojačka, strašne hustá žena, ktorá musí nasadiť svoj život na ochranu krajiny a vrieska pri pavúkovi. To je trošku smutné. ()

Frajer42

Tak takovou sračku jsem po povedené jedničce opravdu nečekal. Ono by to samo o sobě nebylo asi úplně průserové, ale když srovnáte první díl s tímto, tak se neubráníte pocitu, že díl druhý je tak trošku zmrdovinka. Místo klasické bezmocné a šťastné americké rodinky zde na vás čeká celá tlupa strašně drsných amerických mariňáků, takže na horor můžete rovnou zapomenout. Docela mě tvůrci nasrali, protože zde míra debility a demence hlavních postav nabrala skutečně kolosálních rozměrů. Pár koukatelných porcovaček se ovšem najít dá. Strašně slabé 2*. ()

Kudly4

Tak jsem si po dnešní jedničce udělal opáčko i u dvojky a měl jsem správné tušení. Tohle pokračování se mi líbilo více, je to svižnější, akčnější a to hlavní, je to brutálnější, počet úmrtí mluví samo za sebe (Barbar Hovnan TOP). A jak už jsem psal v komentáři u jedničky, Hory mají oči definitivně patří do mé top dvacítky nejlepších brutálních Hororů. Opět viděno v krásném Full HD. Přeji si trojku ! ()

teutates

Je zaujímavé sledovať,ako sa stráca US Army pod rukami zmutovaných"postihákov"!Úplne trápny scénar,ktorý sprevádza podobný štýl prevedenia.Prvá pol hodina filmu Vás,iba ak tak poriadne rozčúli a budete sa chytať za hlavu..!Avšak nastane určité zlepšenie,ktoré nemôže už tomuto snímku pomôcť!Ale aj napriek tomu by som tento film nenazval prepadákom,pretože"hnusárna"je to poriadna a sú okamihy,keď to ide..!Musím povedať,že veľmi som sa nesklamal-nenudil som sa! :)) ()

oje

Pokračování občas nebývají vydařená, zejména když se mění režisér, a tahle dvojka je přesným příkladem. Začátek se mi nezdál zas tak slabý, poté se ale neznámo kam vytratil všechen ten strach a napětí z mutantů, který jsem v předchozím pokračování tolik vychvaloval. Tady už při pohledu na zdeformovance, kteří se ve snímku prochází s lehkostí důchodců mezi regály Lidlu, rozhodně krev žilách netuhne. Vyzdvihnout se nedá ani příběh a tak hodnotím nízko. Ve srovnání s jedničkou opravdu propadák. Krom předchozího pokračování je alternativou, kde mají hrdinové co dočinění s paksichty, povedený horror Pach krve. Alternativa: Wrong Turn. ()

PetrPan

Craven své Hory evidentně zaklel mocným kouzlem a podobně jako u původních snímků je i tady druhé pokračování nezvládnutou sračkou s demencí bez hranic. Skupinka tupých hovad navlíknutých do vojenských uniforem zmasakrována skupinkou vymaštěných mutantů v trestuhodně hororově nijak nevyužitém prostoru podzemních dolů. Přiblblá nuda je zřídka narušena nějakou tou řeznickou vsuvkou a za ně nakonec jednu ošoupanou hvězdu vyvěsím. Jinak je to úpe pff. ()

klerik

JASKYŇA+ANAKONDA 2 Vôbec nie tak zlé ako som sa bál... Najzákladnejšia schéma - skupinka ľudí uteká pred netvormi - sa na nič zázračné nehrá a slepo si to šlape po béčkovej cestičke. Nemá to humor (ak nerátame hlášky, "ak sa rozdelíme, je po nás" a "zavolám pomoc" či "vrátim sa po teba"), má to logické chyby (to ako si tá ženská ide ulaviť za roh potom ako zaznie "počínali ste si dobre" je fakt chuťovka), nie je to dostatočne krvavé... Tým, že tvorcovia prinútili hercov vliezť do jaskýň a film tak má len akési torzo scenára si pekne zavarili a pomohli tak odhaliť režisérovu neskúsenosť. Pretože film sa tak automaticky púšťa do súboja s peckami ako boli PÁDOM DO TMY či KRVAVÁ HOSTINA a v oboch prípadoch k.o. systémom prehráva. Nevýrazná (!) rutina, ktorá sa mi akosi ľahšie pozerala ako TCM:B... ()

SeBig

Hlavní postavy (vojáčci) jsou na hovno, příběh není už vubec napínavý tak jako v jedničce a masky a smrti byli dobrý. ()

Chrustyn

V poslední době vznikají samé průměrné či spíše podprůměrné horory, které nemají atmosféru ale zato spoustu krve a toporných herců. Občas se ale zadaří a vznikne film jako byly Hory mají oči, které ukázaly, že se ještě pořád točí dobré horory. Avšak pokračování se opět zařadilo do toho šedého podprůměru a nabízí nám to co každý současný horor. Trapní herci, rychlé střihy, nějaká ta krev, nulová atmosféra ale hlavně šíléná nuda. ()

heyda

Slabota. Bohužel producenti začali sázet na temná místa ve skalách a jeskyních a to mě vadilo. Celkově se to dost propadlo. Jediné plus je nápad s vojáky. To je docela originální, jinak ´´hrůza a děs´´ ...Škoda :-/ ()

sharky

Díky tomuhle filmu jsem pochopil proč ještě Američané nedopadli Bin Ládina, tak neschopná vojenská jednotka se jen tak nevidí (už hned v úvodu zastřelí vlastního velitele). Celý biják je neuvěřitleně stupidní, s nulovou hrůzostrašností a velkým počnem nechutností. Ta 1 * je za tři velmi vtipné fóry (hlavně ten s useknutou rukou) a za skvělé titulky Petra Zenkla díky jehož překladu se nasmějete ještě mnohem víc než tvůrci zamýšleli (originál: shit - český titulek: ženská:) ()

anais odpad!

První díl (remake z 2006 od Alexandra Aja) mě velmi mile překvapil - skvěle natočená jatka, která i přes jednoduchost děje nepůsobí lacině, je to jak kvalitní horor, tak velmi vtipná věc (v momentech kdy má být vtipná, alespoň myslím). Druhý díl postrádá všchno, co se mi na předchozím líbilo. Je to návrat od vypilované první ligy do bahna béčkového podrůměru. Nejen že většina věcí, které se na plátně dějí jsou naprostý nesmysl (člověk v tojtoji, naprosto neschopná vojenská jednotka, způsob přemýšlení postav - blondýnka uhánějící tím nejhloupějším směrem atp.), ale je to i příšerně natočené a zahrané. To jsem si chvílemi připadal téměř jako sledovat něco od Tromy. Nejhorší v tomhle byli okamžiky, kdy postavy mluví, a když je vidíte držet zbraně - měl jsem pocit jako by je drželi poprvé v životě, což byla v případě herců vlastně pravda. Skutečně není co chálit, radši si znovu pusťe předchozí díl. ()

Jinny

Inu, kdysi vznikla nudná a otravná Noční můra v Elm Street 2 a série se pak ještě pěkně rozjela... Stěží to ale bude případ Hory mají oči, jednoho z nejzbytečnějších pokračování, které jsem kdy viděla. Pro příští rok by nás mohli producenti obšťastnit dalším dílem s podtitulem Bored of the Hills. Jediná osamocená hvězda je možná trochu kruté hodnocení, ale jestli se vám nelíbí, tak... mi napište hodně ošklivý e-mail. ()

anderson

Rozhodne som nepodľahol naivným predstavám, že AJA je nahraditeľný. Ale keď si tak čítam všetky tie odpadové komentáre musím sa HôR číslo dva zastať. V súčasnej hororovej mizérii sú skvele odvedeným remeslom. No a osobne považujem pôvodnú dvojku za geniálnu. (22.11.2007) ()

eraserhead666

I přesto, že jsem si často připadal, jako bych sledoval další díl Hvězdné pěchoty (vojáci s kvérama, krásný vojačky, všude hory, nějaký ty jeskyně, krev a lítající části těl), že mi hned po čtvrt hodině bylo jasný, kdo to přežije a že si myslím, že vojenský jednotky a palné zbraně (obzvláště samopaly, kulomety atd.) do hororu nepatří, mě to bavilo o trochu více než jednička. Respektive, dvojka postrádá tak jasně daný zlom, kdy mě to u jedničky přestalo bavit. Tohle prostě jede, je tu pár dobrých scén (i když ten porod na začátku si mohli odpustit, je to takový to – hele, vyšokujeme a znechutíme je hned na začátku, oni to pak budou rozdejchávat a nevšimnou si chyb, hluchých míst a zcela stupidního chování hlavních hrdinů), má to klasické propriety (několik debilních a nesnesitelných postav, nelogické chování, naprosto předvídatelný vývoj děje, uhádnutí něčeho ještě předtím, než se to stane), je tu nějaká ta krev, špetka nechutností. Ve srovnání s jedničkou je to lepší průměr, ve srovnání s podobně laděnými snímky průměr, možná slabý podprůměr. ()

SOLOM.

Já bych to zas až tak tragicky neviděl. Film si nehraje na kopírování snímku z roku 1985 a jde si svou vlastní cestou. Je sice pravda, že většina postav vypadá hodně směšně a snad žádná nemá pořádné charisma ( kromě dvou pěkných hereček samozřejmě), ale brutalita a krvavý masakr mi to všechno vynahradili. Bohužel si nelze nevšimnout, lehce podprůměrných gore efektů (místy) a uměliny. Přesto jsem se u toho dokázal pobavit a to hlavně díky některým situacím a hláškám. Čím víc se blížil film ke svému konci, tím byl lepší a lepší. Klidně by mohlo být i nějaké další pokračování… ()

Sofia

Tak tohle je spíše parodie než horor. Parta nesympatických rádoby vojáků, kterým byste po chvíli jakoukoliv smrt i přáli + parta směšně působících mutantů. Od odpadu to zachránilo jen pár komických scén jako např. scéna s jazykem nebo mutant mávající uříznutou rukou :-) ()

ARI50

Pro mě pokračování výborného hororu, samozřejmě mě museli tvůrci vytočit v samém začátku, ale daly filmu super děj bandu nezkušených vojáčku a tak další krve prolití mohlo opět začít. ()

Bauer

Hory mají oči byl vstkutku kvalitní horor, takže bylo jen otázkou času, kdy vznikne pokračování. Druhého dílu jsem se bál, jelikož jak už to bývá, tak dvojky sou většinou slabší. Ale dvojka mně mile překvapila. Má opět jako jednička dobrou atmosféru, najdou se zde strašidelná a napínavá místa ale především se zde najdou skvělé kravé scény ( např. vymáčknutí oka, vydlabávání mozku nebo snad rozbití hlavy pomocí kamenu) při kterých jsem si liboval. Jedinými problémi tohoto filmu jsou slabší herecké výkony a určitě tedy o hodně horší scénář. Ale kdyby vznikl další díl, tak bych se nezlobil, protože podle mého názoru se jedná stále o dobrou zábavu. Pro mně osobně je to 3,5*!! ()