Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

Angelino

Krásne scenérie a obrazy, presúvanie sa v časových líniách, úžasná, veľmi vhodná a zároveň netradične poňatá hudobná stránka, sladko - horký záver, príbeh niekoľkých lások a momentoch, kedy sa už veci nedajú vrátiť.... nechám to vo mne v kľude dozrievať.. ()

Ještěřák

Skutečně velmi hustě kondenzovaný filmový průjem s dumb-looking Jamesem McAvoyem a přeslazeným romantickým příběhem na zgrcání. Akorát ta příjemná ústřední "klapy klap" melodie je celkem miloučká. Stejně jako AMERICAN PATIENT nebo READER zcela postradatelný americký fuj-fuj produkt. ()

Wishkah

Vynikající drama se skvělým příběhem a výbornými hereckými výkony. James McAvoy a Keira Knightley klepají na dveře Holywoodské herecké smetánky.....P.S:doufám že ta mrcha Briony dlouho trpěla výčitkama. Ten konec sem totiž málem obrečel ()

Bety88

Pro mě je to jeden z nejromantičtějších filmů vůbec. Sice je to trochu krutá romantika, když si vybavím srdceryvný závěr, ale rozhodně dobrá. Četla jsm i knižní předlohu a byla jsem překvapená, že se vůbec v ničem nelišila. I za to dávám velké plus. Keira jako vždy perfektní, hudba skvělá ,zvláště s podkresem psacího stroje, který doprovází celým příběhem. Prostě romantika jako trám. ()

lucijelucije

V tomto filmu pro mne převládaly momenty a detaily, které vás strhly strmým spádem do hloubky nespravedlivé beznaděje..všech tří postav..pokání je příběh, pro mě silný příběh, který chce mít šťastný konec..pokání..odvaha, láska, slabost a v závěru pokora..a sebelítost nad vlastním činem..který nejde vzít zpátky..uvědomění si vlastní bujné fantazie, která přijde najevo dospíváním nad vlastním hloupostí..nevím,,tento film vám může toho tolik dát..jen se stačí nad tím rozjímat. ()

ThomasCrown

Neveril som, ale je to tak. Naozaj je to Titanic na súši. To však vôbec nie je problém, práve naopak, veď napísať kvalitnú romantickú drámu, to chce talent. James, Keira aj Saoirse odvádzajú veľmi dobrú prácu, ale nič ma na tomto filme neupútalo viac, ako prekrásne prostredie. Úvodná časť filmu s domom, záhradami, jazerom, lúkami....to je ako malý raj mimo rušného sveta, kde sa zastavil čas a mohol sa odohrať príbeh lásky, presne ako bol napísaný. ()

Prochy38

Nádherný příběh. Člověku může přecházet zrak o tom, co způsobilo "malé nedorozumění." Pro mě absolutně neomluvitelná drzost, která zničila život dvěma mladým lidem. A o tom film přesně je, o tom, co to pro původce této zkázy znamená. Je to dokonale natočeno, skvěle zahráno, podmanivou hudbou vygradováno na okraj emocí a šokujícím závěrem natolik strženo, že jsem ještě několik sekund po konci titulek mlčel a přemýšlel. Opravdu výjimečný film! Rád bych vyzdvihl herecké výkony jak S. Ronan - ta byla úžasná a K. Knightley, kterou bohužel ničí její nechutně vychrtlá postava... Ale to kousnu! ()

iampatrik

90% Silné budování příběhu, vyšperkované postavy tak, aby na konci snímku vše správně emocionálně fungovalo a co pak teprve ta nejsilnější stránka filmu - obraz a zvuk! Kamera, střih, kostýmy, hypnotizující hudba v podání Marianelliho a jedna z nezapomenutelných scén na pláži přes pět minut bez střihu. Titanic je kult, ale Pokání je v mých očích možná o trochu silnější podívaná plná emocí a jedné životní chyby. Dobové drama, kde vše šlape jako hodinky. Díky ti za to, Joe Wrighte. ()

Milodar

Všechno je to pěkné, to ano, avšak neskutečný kýč. To si musíme přiznat. Události jsou lehce předvídatelné, snaha o umělecký počin patrná. Oceňuji však dlouhé záběry bez střihu, které dodávají sugestivnost a dynamiku. Určitě také nepatří mezi technicky snadno proveditelné. V první části je hezká, pozvolná rytmika, umocněná hudbou a stylizací pohledu Briony. Je zřejmé, i díky doprovodu cvakání psacího stroje, že události jsou vizualizací Brioniny literární tvorby. Retrospektivní scéna u kašny patří mezi nejsilnější okamžiky. Lituji jen jedné zásadní záležitosti, a to, že jsem neshlédl konec kvůli spánku. Takže nevím, jak to Pokakání vlastně dopadlo. ()

bloodcountes

Na tento film jsem se nakonec podívala jenom kvůli Benedictu Cumberbatchovi, protože Pýchu a předsudek - na který zdejší úvodník odkazuje - považuju za široko daleko nejstupidnější film, co jsem v té době viděla. A musím říct, že Pokání mě velmi příjemně překvapilo. Hlavně příběhem, velmi silným příběhem (přestože si na romantiku jako takovou vůbec nepotrpím). Také způsobem vyprávění. Sice mi některé dějové skoky přpadly bezúčelné, jiné však byly velmi funkční a rafinované, včetně závěru. Někoho možná ten závěr rozladil, mě ale přišel naprosto přirozený (ano, takto se věci ve skutečnosti stávají častěji) a tím pádem byl vlastně ještě silnější. O scéně na pláži tu bylo naspáno hodně, jenom jsem vyjeveně zírala a měla pocit velmi vzácného "filmového orgasmu" :) Keiru mám celkem ráda, je krásná a hrát umí, ale tady už byla vychrtlá tak moc, že jsem cítila trochu ostych a nepatřičnost jako bych se dívala na vězně z Dachau a to asi nebyl ten pocit, který měla vyvolat. McAvoy mě potěšil moc, začínám ho mít fakt ráda jako dobrýho herce. Romola geniální. Ten její pohled, ten její minimalismus mnou cloumal nevídaně. Takže nakonec s potěšením konstatuju, že jsem viděla výborný film. ()

Honzeek95

Vynikající a originální námět, minimum klišé, scénka, která zůstane v paměti (pláž Dunkerku), skvělá hudba, zajimavé rozuzlení. Co víc si přát.. ()

York

Dost zdlouhave. Cekal jsem, ze hlavni cast filmu bude to samotne "pokani" behem valky, ale hlavni casti byl uvod. A take me celkem vadilo to stridani casovych linek. Nakonec jsem rad, ze jsem vcera videl Pychu a predsudek a ne tohle, i kdyz jsem po precteni popisku tady na csfd chtel radeji videt nejdriv Pokani. ()

derryl

Skvělý film!!! Už jenom scéna na pláži v Dunkirku komponovaná jedním záběrem je mistrovská. Musím vyzdvihnout také herecký výkony ústřední dvojce. Keira Knightley ukazuje, že není jen krásná, ale dokáže být i procítěně charakterní herečka. Z režiséra Joe Wrighta roste velikán filmu. ()

janesX

Balancuje to medzi 4-5 ale nakoniec je to päť, lebo niečo tak s citom natočené sa nevidí každý deň. Akokeby to ten človek (režisér) sám všetko prežil. Film je síce trochu pomalší a mal som chvíľami pocit že ho sledujem hneď dvakrát, je to ale v prvom rade romantický film ktorý potrebuje do seba diváka vtiahnuť, navyše nakrútený tak zvláštne a ojedinele že bol z toho celkovo zaujímavý zážitok. 90% ()

Rozjimatel

Joe Wright ma po Pýche a predsudku opäť prijemne prekvapil svojim vyspelým režisérskym prejavom. Ten film ma okrem výbornej réžie všetko, čo od filmu očakávam. Výborné herecké výkony, kde by som vyzdvihol mladú Brionu, výbornú kameru a obzvlášť výbornú hudbu (zaslúžený Oscar, toho hudobného skladateľa si musím zapamätať - Dario Marianelli). ()

Macik

Neobyčejně silný snímek, kterému by nevadilo zkrácení aspoň o 20 minut.. Prvotní hodina je až na pár scén, kde si říkáte, že Wright asi miluje jízdu autem se zařazeným 1. rychlostním stupněm, naprosto super :-) Jakmile se film přehoupne do druhé půlky, tak ačkoliv záběry z války (resp. pobřeží) jsou pěkně vymalované, tak vpodstatě to hlavní řeknou po pár vteřinách, a proto delší setrvání nebylo třeba.. Přiznám se bez mučení, že jsem si i párkrát zívnul.. Verdikt: Ačkoliv se jedná o snímek u kterého se dá spoustu věcí odhadnout dopředu, zapíše se hluboko do vašeho podvědomí a rozhodně se nemusíte bát, že byste si za týden nevzpomněli o čem to bylo.. 120 - 30 = 90% ;-) ()

Camus

Ospalý anglický venkov je skutečně ospalý a než se příběh přesune z expozice a kolize ke skutečné krizi, není zde k vidění nic mimořádného. Naštěstí to "nic mimořádného" je formálně skvěle zvládnuto (scény z pohledu různých postav), úžasně zahráno (vyzdvihnu zejména Saoirse Ronan) a je velmi podstatné pro další dění. Ale stále to zůstává, alespoň při prvním zhlédnutí, dosti nezáživné. Pokání bych do válečného žánru zařadil jen s velkým otazníkem, i když v něm vidíme válečné výjevy (nejen opěvovaný záběr z pláže, ale i v recenzích opomíjený a velmi působivý pohled do londýnské nemocnice). K dokonalosti mu zkrátka stále něco chybí. ()

fastum

Dokonalý návod, jak někomu doslova zničit život.. Do výšin bych vyzdvihl hlavně režiséra, jehož silný podpis dává tomuto filmu neskutečnou krásu. Neustálé přeskakování v čase mi problémy nedělalo, ba naopak mě bavilo sledovat stejné situace z pohledu více osob. Neskutečné osvěžení romantického žánru v podobě Pokání opravdu doporučuju.. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky