Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

JenYu

Viděla jsem příběh, který mě ohromil.Nevím, jestli to byly vlčí máky, Keira v zelených šatech, nepochopení, zoufale řvoucí James, květiny ve váze či tlukot psacího stroje, který jako by připomínal bušení vlastního srdce, které už nemá co ronit.Bylo to čarovné, vysilující a směle krásné... ()

Charlinka

Hudba mi okamžitě připomněla Pýchu a Předsudek. Dario Marianelli je génius a spolu s Joe Wrightem jsou nepřekonatelná dvojice. Tím však srovnávání končí. Pokání není ani trochu jako Jane Austenová. Je to syrový, drsný film a po skončení vám v břiše nezůstane ten příjemný pocit jako po P&P. Přesto bylo potřeba aby tento film vznikl. Přesto je stejným způsobem geniální. Joe natáčí vše s velkou lehkostí a nepustí vám pravdu na plno. Spíš vám jí tak jenom naznačí, abyste neztráceli naději a neměli zlé sny. A tak to má vypadat. ()

sunjata

Přestože střed je poněkud táhlý a závěrečný skok do budoucnosti působí poněkud neorganicky, musím konstatovat velkou spokojenost. Zcela rozdílné interpretace totožných situací různými lidmi a fabulování rality, jak bychom si ji přáli - ano, tak to je náš život. Realitu se vlastně konstruujeme sami. P.S. Keiro, prosim tě, začni pořádně jíst, jsi kost a kůže. P.P.S. Keiro, konečně ti začínám věřit, že umíš hrát. ()

Seev

Pro mě osobně jeden z nejlepších válečných romanťáků. Silný příběh, výborné a originální ztvárnění - od měnění rovin vyprávění mezi sestrami přes kostýmy po zvuk psacího stroje. A ten konec... ()

nikkittka

Co Wright načal v Pýše a předsudku s neuvěřitelnou důrazností stvrdil zde.Pokání osobně pvažuji za jednu z nejdokonalejších knižních adaptací všech dob,protože režisér si dokázal suverénně pohrát se stylem,nádherně otiskl na plátno vše důležité z knihy,ale dal člověku jiný způsob "čtení" dané látky,lépe ji přizpůsobil potřebám filmového média a dal tak vzniknout zničující a v pravém slova smyslu velkolepé romantické podívané,o jakých jsem si myslela,že ze současné filmařiny vymyzely.Takhle se má přistupovat ke zfilmování knihy.Poctivě,ne otrocky,zato s dostatečnou dávkou drzosti,talentu a invence.Pro mě osobně představuje Pokání jeden z nejintenzivnějších filmových zážitků uplynulé dekády a modlím se,aby Joe Wright v podobnou bombu přetavil i své blížící se uchopení Anny Kareniny. ()

pimp

Takových příběhů byly napsány a zfilmovány tucty. Ústřední motiv vášnivý cit, kterému osud brání v naplnění. Žárlivá láska mladší sestry, nebo manželství s bratrem vyvoleného, případně je milenec outován nějakým společenským pokleskem či projevem zbabělosti. Zpravidla pak mužští hrdinové příběhu chodí trpět do světových válek, aby tam buď zemřeli, nebo se vrátili poznamenaní, díky čemuž se jejich osudy s životní láskou stále míjí. Hodnocení fimu jasně ukazuje, že tato látka je pro diváky stále atraktivní. Ve skutečnosti se jedná ale o dávno vyprázdněné klišé. V tomto konkrétním případě vítězí na celé čáře forma nad obsahem a dojem zachraňuje až závěrečné rozuzlení, díky němuž ve svém nekompromisním postoji změknul i věčný kverulant, autor tohoto příspěvku. ()

irri

V první hodině se vlastně celkem nic moc nestalo, ale přesto to mělo prostě atmosféru, Keira, James i Saoirse hrají jako o život, hudba, kostýmy, všechno to bylo perfektní. Pak ale najednou Robbieho odvezou a film jakoby ztratil veškerý náboj. “Dojemná“ scéna, kdy sedí starší a ošklivější Briony u postele francouzského vojáka ve mně zanechala asi stejně hluboké následky jako pohled třeba na pračku, Robbieho vojenské scény sice byly asi dobré, ale já si nemůžu pomoct, trošku mě nudily. A to, že pravý pedofil je Paul Marshall, to jsem vlastně tušila od začátku, takže mě to moc neohromilo. A pak přijde konec, Vanessa Redgrave jako stará Briony a neskutečné odhalení o osudu Cee a Robbieho a to všechno je jako rána z nebe. Najednou mi celý film přišel tak neskutečně krásný a romantický, dokonce jsem si i trošku pobrečela a filmům, které mě rozpláčou já v zásadě odpouštím slabější pasáže a dávám plný počet hvězdiček, Pokání nebyla výjimka. ()

Dragiii

Tohle se vám všem opravdu líbí? Vždyť to jsou dvě hodiny absolutní nudy. A přiznám se, nebýt tam krásná Keira Knightley, ani náhodou to nedokoukám. Příběh se točí kolem jedné zápletky (i když námět to není vůbec špatný), která by se ale v pohodě dala narvat do 20 minut a ještě by to možná bylo dlouhé. Jestli čekáte od dvouhodinového snímku, že tam bude spoustu vedlejších dějových liniích, tak se pletete. Nic, vůbec nic. A jestli u někoho tohle vyvolalo nějaké emoce, tak já jsem asi bezcitný barbar. Pochválit lze maximálně tak již zmiňovanou Keiru, fantastickou hudbu a povedené jsou poslední minuty v závěru. Jinak nic. ()

Anez99

Několik let po dokončení filmu, jsem na film všude narážela a nějak jsem se mu vyhýbala, ale potom jsem se na něj přeci podívala a litovala, že jsem se na něj podívala, až tak pozdě. Abych pravdu řekla, film mě vzal opravdu za srdce. Film byl velmi dobře promyšlený a dost napínavý. Každou chvíli očekáváte, šťastný konec..a pak to dopadne takhle. A že moc romantické dojáky nemusím, tenhle mě dostal! ()

darebacek

Co mě na filmu mrzelo, bylo, že jsem vlastně ne že tušil, ale věděl, co se stalo té osudné noci a taky že to bylo podle mého zbytečně natahované, jinak skvělý konec to všechno vynahradil, jinak opravdu Romantické Drama s velkým RD :-) 94 % ()

zdeci

V knihovně se má študovat a né šukat! Pak to tak dopadá. Jinak konec jsem vyhmátl, jak se ten prasák začal během spaní vybarvovat. ()

Edeltruda

* za zvuk, * za zajímavé hraní si s časem, * za vykreslení atmosféry. Zkrátka skvělá forma, s příběhem samotným je to už horší. Hlavně ze začátku jsem měla několik nepříjemných "trknutí", kdy mi příběh připadal těžko uvěřitelný. V podstatě souhlasím s velmi kritickým komentářem od josieaddms. Hlavní hrdinka byla neuvěřitelně pasivní. A závěrečný rozhovor narušuje i tu výjimečnou dobovou atmosféru. Autoři to možná tušili a přidali raději poslední romantické záběry dvojice. Jenže ty už můj dojem nezměnily. ()

Pokahoka

Určite jeden z tých filmov, ktoré mi dlho ostanú v pamäti. Na filmoch milujem nečakané konce a tento film ma v závere dokonale prekvapil. Nezabudnuteľný zážitok a správna dávka sentimentu. Čo viac dodať...jednoznačne 5* ()

Keen.lady

Po odchodu Robbieho do války už mě film spíše nudil, konec mě pak nepříjemně překvapil, protože přelet do tv show se vůbec nehodil. Za to jedna hvězdička dolů, jinak jsem zcela spokojena s herci i vším ostatním. Pobrečela jsem si, pobavila a taky se zděsila. ()

alesecek93

Tento film jsem si prožil spolu s hlavními postavami, tak mě to vtáhlo do děje. Příběh byl doveden do zralosti a pochopení, což se mi moc líbilo. ()

Feri0

Po krásnom Pride and prejudice vzišlo zo spolupráce Wright-Marianelli-Knightley opäť geniálne dielo. Všetci traja odviedli skvelú prácu, no mňa najviac uchvátil Marianelli, ktorý zložil naozaj nezabudnuteľný soundtrack. Pri scéne z vojny zmietaného francúzskeho pobrežia až mrazí v kostiach najmä vďaka hudbe, ktorá tomu dodáva skvelý podtón. Emocionálne nabitý film, ktorý dojme každého kto má srdce. ()

Pimpy

Já nevim, od Wrighta sem už viděl dva filmy a tohle bylo to samý, nuda nuda a nuda. Film sem nebyl schopen dokoukat do konce. Po hodině a půl už sem hledal jinou činnost, tohle se prostě nedalo. A proč teda dávám ty dvě hvězdy? Nebýt Keiry a toho že se nesmála. Když se totiž Keira směje tak se mi okamžitě vybaví vetřelci s Riplejovou. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky