Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

laurence

Nevěřil bych, jak moc se mi bude líbit film z kategorie Romantické Drama. Skvělý herecký duet McAvoye a Knightley o tom, že jedno šlápnutí vedle se s námi může táhnout celý život. Hvězda navíc za nápaditý konec. ()

Martyyn

Skvělé převedení knižního bestselleru na filmové plátno. Vypiplaný scénář znásoben velmi dobře hrajícími herci a naprosto famózní hudbou. Druhé půlka sice za první trochu, ale opravdu jenom trochu, pokulhává, přesto nemohu jinak. Nezbývá mi nic jiného, než do budocna sledovat spojení Wrighta a Knightley velmi pozorně. ()

Mullholand

možná za to může fakt, že jsem pokání viděl až po třech letech a slyšel jsem spoustu ód, ale příliš mě neoslovilo, krásně natočené, zvlášť tedy proslulá scéna na pláži, kvůli které jsem si to vlastně šel pustit, několik super nápadů, ale celkově jsem se chvílemi nudil, scénář chvíli klopýtá a i přes dobře zvládnuté časové smyčky neudrží pozornost celé dvě hodiny ()

Mr. Movie

Nebylo to špatné, nicméně některé pasaže byly docela slabé. Líbila se mi kamera, zvlaště záběry se stiny. Ještě byl trochu zajimavý konec, který se ale dal trochu čekat a to je vše. ()

evca_007

ke konci mi vadilo že mi ty slzy prostě za každou cenu chtějí spustit. proto o jednu hvězdičku méně. jinak herci byli špičkoví. ()

Dana1926

Co vše může způsobit jedna lež vyřčená z úst třináctileté dívky. Nadherné a dojemné vyrazilo dech. Skvělé herecké výkony, po režisérské stránce mistrovsky zvládnuté Joe Wright je talent. Postřehy z války vojáci na francouzké pláži, vše prolínající flashbacky, mrtví v sadu a nádherný závěr u kterého mi tekly slzy jako hrachy. Jeden z nejkrásnějších filmů co znám. ()

Honzad007

Rozporuplný film vyvolávající hodně smíšené pocity. Jakoby scénář psaly dvě osoby- ta první, zastupující režisérský i vypravěčský talent, dokázala dát dohromady dechberoucí podívanou a hlavně se vyznačuje propracovaností a úchvatností všech scén a dialogů. Ta druhá, zastupující spíše marný pokus o něco více, se ve svém textu ztrácí, nedodělává detaily a nabízí moc otázek a málo pomyslných odpovědí. První scénárista napsal šíleně propacovanou úvodní hodiny filmu (doteď nechápu, jak mohl tak napínavě vytvořit celou hodinu! snímku, která v ději představu pouhých pár hodin událostí). Druhý scénárista se v prostřední pasáži pokusil o nemožné, navázat na svého výborného kolegu, doplnit film svými poznatky, ale ve výsledku divák uvíznul ve změti zmatených pasáží a nic neříkajících vysvětlení. Pasáž z nemonice sice působila syrově, ale rozhovory a herecky určitě ne uvěřitelně a následné shledání se sestrou spíše nuceně, pokus o hluboké myšlenky zůstal prázdný. Závěr se pak vrací ke svému původnímu majiteli- ten si pod svá křídla vzal závěrečných 10 minut filmu a znovu diváka naprosto odrovnal geniálním vyvrcholením v podobě staré spisovatelky. Krásné herecké výkony, 2/3 scénáře výborné, atmosféra, režie a síla filmu ve velké míře kraluje (pětiminutová scéna na vojensky obsazené pláži mi v hlavě zůstane ještě dlouho), bohužel se výsledný pocit ztrácí v prostřední vláčné a spíše smutné hodince, která tak může za to, že rozhodně výjimečný film může dosáhnout sice extrémně silných tří hvězdiček, ale k vyšší metě jednoduše mé subjektivní pocity nepřeskočí, protože snímku střední snahu o poetičnost (která taky zapříčinila zřejmě i velký úspěch filmu) mu prostě nesežeru... ()

musculimus

Pokání vyzvedávají skvělé herecké výkony a režie, jinak by to bylo jen zpracování mírně nadprůměrného scénáře. Nevím, jestli to bylo záměrem, ale Romola Gerai tu vypadá jako masová vražedkyně. Oceňuji roli Vanessy Redgrave, která si našla v diáři volné odpoledne, aby přišla natočit svých 5 minut slávy. ()

Zelko

Veľmi dobré herecké výkony, ale hlavne skvelá réžia a hudba. Treba vyzdvihnúť hlavne scénu z pláže v Dunkerque a taktiež nečakaný koniec, ktorý robí tento film tak zaujímavým. ()

Bajj

Pro mě osobně bylo filmové i literární zpracování románu POKÁNÍ milým překvapením roku a možná že nejen to.. Patřím mezi velké fanoušky režiséra Joea Wrighta, Keira Knightley je skvělá herečka a má oblíbenkyně, Pohled na fešáka Jamese McAvaoye je více než příjemný, myšlenka filmu a promyšlený děj, prostředí gregoriánské Anglie, geniální kamera, střih a hudba tohoto filmu z něj činí pro mě jeden z nejlepší filmů, jaký jsem kdy měla možnost shlédnout. ()

Deganawidah

Nemůžu si pomoct, možná jsem nebyl v tom správném rozpoložení, ale to bylo metrů,,, fakt metry filmu beze smyslu, ještě že mi to ta paní nakonec všechno vysvětlila slovně. Kamera, hudba, podaní malých epizod bylo opravdu precizní, ale komplexně nezajímavé... Nakonec si řeknete, ale jo, byl to opravdu silný příběh. Tak asi to prostě nebyl můj šálek. Scénář chudý jako kostelní myš. Myslím, že ve filmu nestačí hezcí herci, alternativní podání času ve smyslu o 7 let později, o dva roky dříve, o 3 týdny dříve (to abyste si už psali, kdy to vlastně je), kvalitní záběry a smičcce. To ještě neudělá film. Nejsem odpůrcem delších záběrů a vypovídací hodnoty kamery, ale musí mě to zajímat a nějak to do sebe zapadat. Asi mám raději větší dynamiku děje. Můj pohled je čistě subjektivní. Když vezmu například dramata jako Kůže, kterou nosím nebo Lůno, tak jsem to sledoval se zájmem a nekoukal jsem okolo. Asi to ta malá holka tenkrát fakt po....., když ho napráskala a on to neudělal, ale stavět na tom Titanik. To kdyby Titanik točili tímhle stylem, tak má přinejmenším 20 hodin. ()

Johnysman

Výprava, herci, kamera...vše bylo perfektní, ale hvězdu ztrhávám za to, že scénář byl prvoplánově laděn ve stylu doslova nasrat diváka do takové míry, aby si někde počkal na Briony a rozmázl jí o zem. Hodnotím tuto postavu, jako jednu z nejzápornějších postav kinematografie - což je pozoruhodné a kvituji stvoření takovéto postavy. Bohužel zkušený divák pozná již od prvních 20ti minut filmu, jakým směrem se bude film ubírat a jak skončí - v čemž je taky ona prvoplánovost, sice s náznakem, že film bude zakončen dobře, nebo alespoň optimističtěji, ale nakonec se neděje. ()

Rampa Mc Kvak

I přes tragický konec daleko lepší než Pýcha a předsudek - ať už hereckým výkonem Jamese McAvoye (sakra koho z herců asi brzy vyhodím z mé Top 10 ?), barvitějším zpracováním (venkov, válka, Londýn,..), tak možná trochu nekonvenčním, nicméně skvělým závěrem. PS : při přečtení zdejších komentářů mne zaujalo (a překvapilo !), že daleko pozitivněji (rozuměj - lépe hodnotí) tuto romanci vnímají muži než ženy. Možná my chlapi daleko lépe chápeme téma osudové, nenaplněné lásky (samozřejmě se to nedá paušalizovat). ()

pitrson

Ke svému ohodnocení filmu nemám co dodat, spíše bych chtěl takhle veřejně napsat toto: Vy, kteří hodnotíte film třemi a dokonce méně hvězdičkami musíte být asi velcí znalci filmového průmyslu a umění něco takového ztvárnit. Já bych vás ale charakterizoval svým způsobem a to jako ignoranty, kteří jsou věčně nespokojení a kterým bych odepřel hodnotit filmy takovéto kvality! Škoda, že to nejde! ()

Kybela

Jenom bych opakovala, co napsali jiní... můj názor na tento film skvěle vystihuje Djkoma. Víc není třeba říkat. ()

Fenri

Co, co na to jen říci? Ian McEwan je génius a když se jeho kniha přeloží na filmové plátno v takto mistrném podání, opravdu se nedá říci nic jiného, než že se nedá říci vůbec nic. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky