Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

mouzi

na me ten film pusobi ponekud roztristene a nesourode a v mnoha momentech i nudne.. nastesti zaver je famozni.. kazdopadne bez ochuzeni o kvalitu by se urcite cely dej vesel do 90 minut a nepusobil by tak utahane ()

Riker

Ano, výprava je úžasná. Ano, hudba je skvělá. Ano, našel jsem tam to poselství. Ano, scéna na pláži je úchvatná... ALE... Více než dvě hodiny jsem se opravdu u filmu nudil, mně osobně nic toto drama neřeklo a jedna scéna na pláži, kterou tady všichni tak vychvalují, to nemůže zlepšit. Mimochodem ani ta scéna mi nepřišla nijak extra úchvatná jak se tu píše. 3 hvězdičky jen proto, že mě k tomu donutila manželka, které se Pokání líbilo moc. Za mě osobně slabých 20%. ()

Mainer

Tady nejde žádný komentář vymyslet. Ne proto, že bych ho nedovedl napsat, ale protože je zbytečný. 100% PS: to co napsal POMO mě napadlo na konci filmu taky, aniž bych jeho komentář předtím četl :) ()

Gwilwen

Jedno špatně zvolené slovo, jedna situace viděná dětskýma očima, jedna špatná interpretace může setsakramentsky podělat život. A když už je i na omluvu pozdě, co zbývá než oddat se pokání. Film se sice rozjíždí na můj vkus trošku pomaleji, ale svými přesmyčkami a kvalitním obsazením si dokáže pozornost udržet a oba hlavní hrdinové jsou natolik sympatičtí, že jim člověk ty palce prostě držet musí. Tak jako mě malá Briony štvala, tak mě mile překvapila její "dospělá" verze ztvárněná Romolou Garai. Dostaly mě pak zejména dlouhé záběry kamery, zejména citlivé zobrazení pobřeží Dunkerque plné vojáků a toho vojenského ruchu. Vesměs chválený hudební doprovod na mě až tak nezapůsobil, ale jistá originalita se mu upřít nedá. Emocionálně velmi silný snímek, který vás duntí hodně přemýšlet, ale že bych se k němu znovu a znovu ráda vracela – to se říct už nedá. ()

EvilEvE

měla sem v tom trochu bordel ale film to byl smutnej a hlavne moc krásnej takže 4 hvězdy si určitě zaslouží.. ()

pierre9

Po vizuálnej stránke úchvatný film, predovšetkým scéna na pláži točená na jeden záber je dokonalá. Výborný film. A "hudba" písacieho stroja nemá chybu. 4,5* ()

(=LIFTY=)

Jeden z nejkrásnějších filmových zážitků v mém životě. Několikrát zopakovaný a přesto ani v nejmenším neohraný. ()

Sethlans

Jestli se někdy podařilo filmu vyrovnat knížce, tak rozhodně tomuto. Hezká hudba (i kdyz pouziti psaciho stroje jako "nastroje" byla lehka vykradacka amelie z montmartru), exteriery byly potěšením pro oko (mozna vyjimecne na hranici kýče) a hlavně silný příběh ()

Mozenrat

Příběh je průměrný, místy až podprůměrný: klasické drama dvou zamilovaných navzdory krutým hrátkám osudu. Dva slaďoučcí mladí lidé (typy herců tomu odpovídají) pronášejí klasické fráze, klasicky se chovají. Nuda. Na hereckých výkonech těch dvou neshledávám nic moc úžasného. Ano, pointa na závěr je překvapivá, nicméně nijak výrazněji nevybočující z řady překvapivých point. Ale na tom film nestojí. Stojí na skvělých scénách, atmosféře přelomové doby. Několikaminutový obraz z Dunkerku je opravdu nezapomenutelný. Tyhle scény vypovídají mnohem emočněji než samotný hlavní milostný příběh, který mi místy ve filmu až vadil - rušil. Co bych chtěl vyzdvihnout je herecký výkon mladé 13ti-leté Briony, který myslím dalece předčí všechny ostatní. ()

Gor'seye

Nerudova kritika na divadelnú hru Nemý bobeš aneb Český Tarzan:"Děj vyprávět bych nesvedl, autor vracel jej hned do minulosti, hned zase zpátky, takže jsem brzo nevěděl, kde vlastně jsem." Nerudov "citát" sa presne hodí na tento film - nie, že by som nevedel vyrozprávať dej, ale vcelku chaotické skoky vo mne nevyvolávali najlepší pocit. Každopádne tento filmový kus hodnotím ako priemerný romantický film bez nejakej výraznej zvláštnosti (ak nerátam tú častú retrospektívu). ()

xMíšenkax

Silný příběh zmařené lásky, která je nejprve pochroumána bujnou představivostí dítěte a následně i druhou světovou válkou. Skvělá hudba, skvělé obsazení, skvělé záběry a skvěle propracovaný příběh…člověk si uvědomí, jak zdánlivá maličkost dokáže změnit život o 180 stupňů. ()

Mufi315

Pokání u mne triumfuje jako jedno z nejkrásnějších dramat posledních let. Joe Wright nám naservíroval příběh tří osob z pol. 20. století. Na první pohled se celý příběh jevil jako problémy dvou sester, které milují jednoho muže. Pokání ale není romantickým žánrem, neboť se příběh změnil v silné psychologické drama. I malá lež někdy dokáže změnit osud člověka ( a né jednoho). Pohled z Dunkerku byl opravdu famózní, umocněný hudbou Dario Marianelli (mimochodem získal Oskara). Hlavně v scéně zpívajících zoufalých vojáků, čekajíc na lodě (opravdu hodně komparzu). Vizuální i hudební stránce nelze zkritizovat. Žádná ze scén nevypadala chaoticky, všechno mělo svůj řád. Keira K. i James McAvoy zahráli opravdu skvělé přesvědšivé herecké výkony, ke kterým nemám co dalšího říci. Ale jako charakter jsem si zamiloval Briony, která sice na mnohé působila jako zákeřná potvora, protože její vinou se roztočil kolotoč osudu. Nicméně i ona byla dost psychicky raněná a láska ji též nebyla dopřána. Posledních 5 minut mě poté vyrazil dech: Ať jsem přál lásku zamilovaným a odpuštění Briony - nic z toho se nestalo. Závěr byl tak smutný, že jsem při opouštění kina utíral slzy z dojetí, ale zároveň pocítil i čest z navštívaní takovéhoto skvostu. (95%) ()

racing666

Za 1. nesouhlasím s názorem POMO. Titanic je úplně něco jiného. Celý film jsem se nudil. To, že konec je takový, jaký je a všichni potom řeknou, že to byl úžasný film.... pardon, ale já jsem si z tohoto filmu opravdu na prdel nesedl. Dávám 1* - na víc pro mě opravdu ten film nemá. ()

MarryW

Nádherný snímek, který je dokreslený ještě mnohem více zajímavou a krásnou hudbou. Hlavní hrdinové v podání Jamese McAvoye a Keiry Knightley jsou naprosto bezkonkurenční. Jakoby k sobě patřili i ve skutečném životě. A proměny mladé Briony, která se postupně stává dospělou ženou a poté i starou paní....? Fantastické. Nikdy bych nevěřila, že lze najít tolik si sobě podobných lidí. Filmové zpracování je podle mne mnohem lepší než to knižní, ve kterém je člověk schopen se po chvilce ztratit. S chutí se na to budu dívat klidně pořád dokola. ()

mamutt

Nic moc jsem nečekal a o to víc se mi dostalo, po druhém shlédnutí bych možná nebyl tak štědrý, ale uvidím. ()

mseet

Nemohu si pomoct, ale tohle mě za srdce uplně nechytlo... Je to jistě nadprůměrný film, ale pro mě nic víc. Příjemně překvapil James McAvoy i Romola Garai, líbila se mi (jako vždy) Saoirse Ronan, zato Keira Knightley (jako vždy) moc ne. Povedený, silný konec nezachránil řadu hlušších míst. 65% ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky