poster

Mocný vládce Oz

 • USA

  Oz: The Great and Powerful

 • Slovensko

  Cesta do krajiny Oz

 • Kanada

  Oz: The Great and Powerful

 • Velká Británie

  Oz: The Great and Powerful

 • Nový Zéland

  Oz: The Great and Powerful

 • Austrálie

  Oz: The Great and Powerful

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

Komentáře uživatelů k filmu (685)

 • Mishqo
  ***

  Čarovný vizuál, nádherná hudba ale príšerný scenár. Škoda!(10.7.2013)

 • Psema
  ****

  Lehce drhnoucí, ale přesto okouzlující mix starého dobrého Oze a Raimiho hravosti, která je nejpatrnější ve chvílích, kdy se může vyřádit s hororovými sekvencemi. Věděl jsem, že mě má na lopatě, když Franco vytasil kultovní mrknutí ze Spider-Mana 3, a následně v momentě, kdy zvládnul zrcadlící moment s beznohou panenkou. Triková tsunami navíc Oz sluší mnohem víc než Alence, kamera (a 3D obzvlášť) je na hranici geniality a umím si dost dobře představit, že malá děcka musí být stejně nadšená jako pamětníci z Judy Garland. A Michelle Williams je "Disney princess" jako vyšitá.(7.3.2013)

 • Mertax
  ***

  Měla mě vyděsit náhle zhasnutá svíčka nebo zelená prsa Mily Kunis?/// Příšerný digitální obličej Zlé čarodějnice (maska by nestačila?), zvlněná patka přehrávajícího Franca, vždy šarmantní Weiszová vs. iritující naivní pohled Williamsové. Všichni herci mají tak krásnou pleť a ženy nekonečně dlouhé řasy (hlavně Kunis), že jsem u záběrů na obličej (a že jich je, protože velkých celků se příliš nedočkáte) nabyla dojmu, jako kdybych sledovala reklamu na řasenku a mejkap. Co se vizuální stránky týče, disponuje Oz barvičkami pestřejšími než všechny Burtonovy filmy dohromady, což není nutně negativum, kdyby však nešlo o kamufláž natahovaného příběhu. 3D docela dobré - hlavně ve scéně s balónem a vodopádem. Dialogy jsou však příliš dlouhé (na dětskou fantasy vesměs adekvátně naivní) a celkově film nepůsobí dynamicky, byť se stále něco děje. Vtipy povětšinou nejsou slovní, ale spíše groteskního rázu (zabodnuté prkno těsně vedle těla, silák zamotaný v látce nebo kvapné útěky s teatrálně emotivní mimikou) a moc nepobaví. Opičák je roztomilý + trikově zdařilý, Tony Cox (elf ze Santa je úchyl) v roli rozčileného prcka vynikající a už by konečně mohl dostat hlavní roli./// Film kombinuje prvky hororu, výpravné pohádky, napínavé fantasy, fyzické komedie a černobílého výseku ze seriálu Carnivale, což dohromady nefunguje, protože režisér nedokázal vytvořit jakousi jednotící atmosféru a magická země Oz nepůsobí jako soudržný fikční svět. ///Alence v říši divů se kasovně mimo USA dařilo skvěle, takže u Oze Raimi zkrátka přijal zakázku, aby zabezpečil vnoučata. Achjo. Chválím však Falcon, že distribuuje i kopie s titulky, neboť vidět to v češtině, tak zezelenám hrůzou. 55 %. [Kino, 3D s titulky](4.3.2013)

 • Gilmour93
  ****

  Raimiho nespoutaná imaginace, přiměřené dávkování třetího rozměru a především iluze v iluzi. Plně chápu ty, co by více zaujal dětem zapovězený žánr a nepatrně pozměněný název Mocný vládce koz - i já osobně jsem si třeba představil, jak si mě čarodějka Weisz posazuje na lopatu, nicméně v rámci pestrobarevného Disneyho odkazu, naivní pohádky, či uctivého přivonění k plenkám kinematografie se jedná o nadstandardní počin - scénu "zhmotnění" mocného čaroděje Oz aneb praxinoskop v praxi pak lze dokonce považovat v její hravé potrhlosti za úchvatnou. Raimi sice možná není čaroděj, ale kouzelník určitě..(11.3.2013)

 • johnn333
  ***

  James Franco, sjetý přesně jako na Oscarech, celých 125 minut prohlašuje, že je "špatným člověkem", aby mu na to Michelle Williams / Mila Kunis / porcelánová figurka na rozšlapání / létající opice na zabití odpovídaly, že se "může stát skvělým a dobrým člověkem". Skutečně, variace tohoto dialogu tvoří veškerou slovní interakci mezi postavami. Zpočátku mě to neuráželo, protože mě Raimi opil barvičkami a ošálil skvělou akcí, po pár průletech zemí Oz ale přišlo vystřízlivění a hlavně zjištění, že celý tenhle film je jedno velké nabobtnalé nic. Třetí hvězda za fóry a hérečky? Sám vlastně nevím. 50%(1.3.2013)

 • Ainy
  *****

  Půjdu proti proudu, protože tahle věc se skutečně povedla. Je plná fantazie, barev, napětí i šťastného konce.(2.1.2016)

 • Arachneuss
  **

  Černobílé a ploché.(7.3.2013)

 • 3DD!3
  ***

  Rami vzal pohádku pro malé holky a předělal ji na pohádku pro malé kluky se slabostí pro techniku a kouzla (patřil jsem k nim). Edisonův odkaz žije i zde a to mě těší. Selhává však v konfrontaci se skutečnou magií a některé věci hodně skřípou. Paradoxně tomu hlavně škodí samotná země Oz, její pravidla a její profláknutost, protože příběh o namachorvaném podvodníkovi, který v sobě našel dobro, je solidní jen vyumělkovanost a nepovedená výprava, plná okatě digitálních až umělohmotných náhražek skutečného světa, to kazí. Franco do takového světa nesedí, ale právě tím mi byl jeho Oz sympatický. Je to moderní člověk, avšak s fantazií a výlet do téhle podivné země ho nepřekvapí, jen z něj chce vytřískat co nejvíc chechtáků (scéna v pokladnici připomíná strýčka Skrblíka). Čarodějnické trio mě vůbec nenadchlo. Jen Mila Kunis byla kouzelně naivní v úvodu, ale po její proměně to s ní šlo do kytek. Kdyby šlo o nový a originální svět nebo kdybych byl mladší, ocenil bych MOCNÉHO OZE víc. P.S: Alenka v říši divů a Čaroděj ze země Oz mi docela splývají a mám v nich pěkný hokej, tyhle alternativní příběhy mi moc nepomáhají. Máte podobný problém nebo je to jen mnou?(28.5.2013)

 • viperblade
  ****

  Zhlédnuto v 3D kině. Sam Raimi má docela kuráž, dělat prequel k jednomu z nejklasičtějších filmů americké kinematografie (můžete se o tom dohadovat, ale The Wizard of Oz je pro Američany nedotknutelná klasika) a ještě tak nějak po svém. Některé scény divákovi krásně připomenou, že Raimi začínal u hororů (pár slušných lekaček), kdežto v dalších jenom obdivujete jeho fantazii. Oz: The Great and Powerful měl přesto navíc. Očekával jsem od filmu o něco více "kouzla", o něco více odkazů na původní film (který jsem si den předtím, než jsem šel do kina, připomněl). Jo, úvodní titulky fajn, černobílý svět x Země Oz taky fajn, obsazení super (konečně jsem po dlouhé době viděl Rachel Weisz), speciálně Michelle Williams jako Glinda byla trefou do černého, ale vše je to takové… jiné. Možná jsem měl velká očekávání, nevím. Každopádně za skvělou vizuální podívanou nakonec těch 70 % dám. Ale nemyslím si, že se na tento film bude za nějaký čas vzpomínat tak, jako se dodnes vzpomíná na původní film.(15.4.2013)

 • Botič
  ***

  James Franco ve své už tradičně zhulené poloze. Michelle Williams snad poprvé od Zkrocené hory nelítá po plátně hanbatá, zato full retarded a Mila Kunis konečně neuvěřitelně otravná. Jediný, kdo z toho jakžtakž vyšel se ctí je Rachel Weisz. Oz je film pro diváka se „správně“ otevřenou myslí, dětskou duší případně jakkoliv toxikovaným vnímáním světa – přesně takový, jakého ho slibovaly trailery.(7.3.2013)

 • Falko
  ***

  James Franco - (Oz) +++ Mila Kunis - (Theodora) +++ Rachel Weisz - (Evanora) +++ Michelle Williams - (Annie / Glinda) +++ Zach Braff - (Frank / Finley) +++ Bill Cobbs - (Master Tinker) +++ Tony Cox - (Knuck) +++ Abigail Spencer - (May) +++ Bruce Campbell - (Strážca brány) +++ Produkcia: Joe Roth, Grant Curtis +++ (Videl v nemeckom 3D kine 19.03.13) +++(23.3.2013)

 • NinadeL
  *****

  Pokud něco na klasickém Hollywoodu nenávidím ze všeho nejvíc, pak je to trojhvězdí Čaroděj ze země Oz v nadoblačných barvách Technicoloru, auteurský zázrak Občan Kane a Wisconsinská škola. Ale světe div se, Raimiho vizionářský přístup a láska k technologickému pokroku z roku 1905 udělala svoje. Takže, pokud je na svém místě James Franco, který dokázal, že hlavní role umí ve spektáklech i ve vyloženě komorních dramatech o muži, skále a jedné ruce, Bruce Campbell v příšerné masce, Ted Raimi kdesi v davu, Danny Elfman nad notovým papírem... pak je všechno v naprostém pořádku. Epicentrum rozkoše je založené na přítomnosti praxinoskopu a jiných technických protoblbinách, na jméně Edisonově a na skutečnosti, že 3D má své karty pěkně vyložené na stole (do hloubky i ven z plátna) a vlastně jsem tak poprvé zažila to, co Kudrnatá holka už v roce 1991. Jaká to časová propast! Porcelánová holčička byla neskutečně sladká, ale pořád vám nějak nevím, která z čarodějek byla více k pomilování? Konečně pořádné dívčí války! #čsfdprojekce(6.3.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Kýčovitý vizuál i příběh "kterak se čaroděj do země Oz z Kansasu dostal". Prvoplánově dojemná porcelánová panenka prvoplánově dojímala, sice ne mě, ale někoho jistě, humorná opička bavila, nebo taky ne (pro mě nejsympatičtější postava filmu), hodná čarodějka šeredností pobuřovala i diváky s šedým zákalem, zlá čarodějka vzbuzovala krásou závist i o generaci mladších žen. Dorotce rozhodně není co závidět, jen teď přemýšlím, kam čaroděj zahrabal hodnou čarodějku, s níž se podle pohádkového klišé dal dohromady.(6.11.2017)

 • castor
  ***

  Obsahuje barvy, o kterých jsme doposud možná neměli ani potuchy, přejímá naivitu filmů z 30. a 40. let, je jako atrakce v lunaparku, ale hlavně je nesmírně sterilní a pramálo osobitá. U Sama Raimiho platí to, co u Tima Burtona před několika lety s jeho zmatenou Alenkou v říši divů. Výsledek je neosobní zakázka hollywoodských bossů, u které renomovaný tvůrce zřejmě plnil pouze roli přikyvujícího asistenta. Tenhle přeplácaný pouťový svět plný více i méně dobrých triků láká na varietního kouzelníka Oscara přezdívaného Oz, kterého po další z řady leváren a následném úprku vcucne tornádo a přenese ho do kouzelné země. Samozřejmě všichni víme, kam ho další kroky ponesou, ale dalo se to udělat s větší péčí. Přitom (lehce přetažený) stylový úvod natočený ve formátu 4:3 a černobíle docela navnadí. Jenže to by tu musel někdo řešit děj a vývoj postav i v následujících minutách. I s kýčem se musí umět zacházet. Co na tom, že všem třem čarodějnicím to docela sekne a že si James Franco natáčení musel užít? Rodinnou podívanou si představuju jinak! Příště prosím víc hravosti – a vlastně i fantazie!!(12.9.2013)

 • MM_Ramone
  ****

  Americký spisovateľ Lyman Frank Baum napísal v roku 1900 rozprávkový román "Čarodej zo zeme Oz". Za veľkou mlákou je tento príbeh dodnes veľmi populárny. Dočkal sa viacerých filmových adaptácií. V roku 2013 sa nechal týmto dielom inšpirovať aj režisér Sam Raimi. Jeho "Cesta do krajiny Oz" je vďaka štedrej produkcii a kvalitnému hereckému obsadeniu, na čele s výborným Jamesom Francom, príjemným nahliadnutím do ríše fantázie. Bola to svižná, pestrofarebná, rozprávková, dobrodružná jazda. ****(12.11.2018)

 • Spiker01
  *****

  Mocný vládce Oz rozhodně nedokáže zaujmout všechny, ale má své kouzlo a Raimi si určitě své fanoušky najde. Příjemně mě překvapil James Franco, který u mě v žebříčku dost stoupl. Těším se na pokračování Tak kde je? Tenhle kouzelný příběh bych si rád dal znovu....90%...[16.03.2013_Cinestar_Černý most](13.3.2013)

 • D.Moore
  ****

  Moc pěkná pohádka, krásná, jen mě (nemile) překvapilo, jak moc "anti" byl hlavní hrdina. A za to tu pátou hvězdičku prostě nedám i kdybych stokrát chtěl. Jinak se ale řadím k těm, které lepení nožiček porcelánové panenky dojalo až hanba, trikový barevný svět okouzlil (nadávat na Raimiho "omalovánky" by bylo jako spílat Technicoloru z původního filmu) a digitální opičák bavil. James Franco hraje dobře, jen škoda té nesympatičnosti, trojice čarodějek perfektní, hudba Dannyho Elfmana více než příjemná (ten motiv!). Čtyři a půl.(12.3.2013)

 • Xmilden
  ****

  S velikým překvapením jsem zjistil, že mě to bavilo. Největší zásluhu na tom má samozřejmě Sam Raimi, jehož styl mě prostě sedí od doby kdy jsem poprvé uviděl Army of Darkness. Druhé obrovské plus vidím v obsazení hlavní role. James Franco dokazuje že zcela poprávu je vysoce hodnoceným hercem minimálně posledních 5 let. Jeho Oscar Diggs je zábavný chlapík s vlídným úsměvem. Tam kde jsem v Jackovi cíti úzkost, že se něco nepovedlo, tady naopak oceňuji hravost, upřímnost, nadšení tvůrců. Same jsi borec!(17.6.2013)

 • Davies182
  *****

  Neuvěřitelné. Raimimu se nějakým způsobem povedlo utlumit ve mne vyčpělou stereotypnost dospělosti, a nakopl mé vnitřní já zpátky do dětských let, kdy jsem měl nezměrnou radost z objevování stále nových věcí. Nejnovější hollywoodská adaptace Baumovy fantastické knihy prostě udivuje na každém kroku a vůbec nevadí, že vás přitom místy otravně vodí za ručičku. Tohle je totiž nezapomenutelná exkurze; disneyovská atrakce v tom nejlepším slova smyslu. Mluvící létající opičák, "jako živá" porcelánová panenka nebo herecké výkony jsou zde jednoduše tak dechberoucí, že tuhle těžce archetypální pohádku - která se vůbec nebere vážně, chce jen pobavit - prostě musíte zbaštit i s navijákem. Držím palce, ať se vám v tom sálu poštěstí omládnout.(1.3.2013)

 • LiVentura
  ****

  Mně se tedy líbilo. Vizuálně moc příjemná a nepřeplácaná fantasie s jasným dějem a sympatickými herci.. na Raimiho dost "jemné".. :-)(21.7.2013)

 • Shakers
  ***

  Pche, a že Avatar je príliš vy-efektovaný a farebný. Oz: The Great and Powerful ma toľko farieb, že ešte do teraz ani neviete, že také farby existujú. Ale inak, áno celkom sa bavil. Celý rozpočet išiel len na štetce a tempery, ale s dobrým obsadením a krásnymi čarodejnicami prichádza aj fajn zažitok, kde spoznávate nové novú krajinu, nové postavy a hlavne ultra pestré farby, ktoré ste ešte doteraz nevideli! Príbeh je klasika, ale finále je celkom fajn. 70% - 3*(28.6.2013)

1 2 3 4 5 10 18 27 35