Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Série(4) / Epizody(38)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

epicek

Do tohoto městečka, jsem se sice podíval trošku později ( tedy až po skončení seriálu), ale o to víc jsem si tuhle neskutečnou jízdu užil. Už po prvním díle jsem věděl, že tohle mě absolutně pohltí a vyplivne až zjistím, že je vážně konec. Všechno tady funguje dokonale a defacto jsem za celou dobu nepocítil jediný zádrhel a to dokonce ani v celkovém ději. Postavy jsou zde brilantně napsány a zahrány zároveň. S Lucasem Hoodem jsem prožíval každé jeho klopýtnutí,radost či smutek a to proto, že Antonymu Starrovi tu roli prostě věříte se vším všudy ale samozřejmě za zmínku stojí i hláškující Hon Lee nebo naprosto hot Ivana Milicevic s Lili Simmons. Co je třeba dále vyzdvihnout, je autentičnost hlavně v oblasti násílí, protože tvůrci se vážně s ničím nemažou a servírují nám všechno v podstatě za "syrova" a to dokonce včetně sexuálních scén. A nesmím zapomenout na tu naprosto dokonalou znělku!!!!! Na jednu stranu je škoda, že už se dalšího "dobrodůža" nejspíš nedočkáme, ale zase se říká, že v nejlepším je třeba skončit a to tady platí rozhodně dvojnásob, takže klobouk dolů. Moje seriálové obzory byly opět dosti rozšířeny a laťky opět nastaveny o něco výš. Díky Banshee za nezapomenutelný zážitek, jeden z nejlepších seriálu co jsem kdy mohl vidět ! This is where I leave you, Banshee, Pennsylvania. Suck my tit!!!..... #ForeverFanshee ()

Bane_Boss

1st SEASON - Když jsem se v mid-season rozhodoval na co nového se podívat, Banshee byla jasná volba. Nasilí,sex,život! Je třeba vyzdvihnout pár kunek - 1) hned tu první co šerif Hood ojebal, jakmile ho pustili z vězení, 2) Rebeccu, krásnou amišku a 3) tu slečnu, kterou jebkal ten černý boxer. Ale jak ji zmlátil, tak se mi už nelíbila s těma bebinama. Ještě byla pěkná aj ta psychiatrička v posledním díle, která skrz černé spodní prádlo, respektive podprsenku, dávala najevo svou sexualitu. Škoda, že nebyla nahá hihihihi. Jinak seriál skvělej. Postavy jako Job či fuckin' Albino z vězení sou uplně v hajzlu. Škoda, že Albíno tam už asi nebude. I přesto, že byl teplý jak letní slunce, byl frajer a vypadal jak démon z pekla. Závěrečný díl s epic přestřelkou byl super a posledních 10 minut, jež skvěle navnadili na další sérii, si ještě parkrát pustím, jelikož jsou ověnčeny super hudbou. 90 % jak lusk pejčo! 2ND SEASON - "There are things I regret. You can forgive, You can't forget....." aneb stále ve mně pulzuje ten song, jež ujebával cestou zpět do Banshee. Nemyslím si, že jsem ani kapku bláhový, když povím, že druhá série byla snad ještě větší peklo než první. Zezačátku jsem se nemohl chytnout, tak jsem chytře sečkal až bude takzvaně po všem a nyní jsem to sjel za 2 dny a jsem otřesen a unešen ještě více než před rokem. Podmanivými, hypnotickými, surovými, extrémními, labužnickými, sexy momenty se to zde jen hemžilo, div s nimi nepřetekla láhev Jamesona. Fuckin LOVELY!!!! 95 %. P.S. : Speciální shot-out Methodic Doubt za soundtrack!!!! ()

okkac

Season 1: 85%. Nejdrsnější seriálová novinka sezóny, aneb když se bývalý kriminálník, který se právě vrátil z vězení rozhodne vydat hledat svoji bývalou lásku a skončí v zapadlém měste s Amišskou komunitou jako nový šerif, tak sled horkých momentů na sebe nenechá dlouho čekat, hlavně, když mu jde po krku jeho bývalý mafiánský zaměstnavatel, který s ním má nevyřízené účty. Čekejte nahotu a brutální velmi drsné násilí (právě svojí reálností je ještě drsnější, než právě stylizovaně přehnané jako třeba v případě Spartaca). Na konci se skoro vyřešila jedna věc, aby se už zadělalo na nový problém. Další sezóna rozhodne, jestli tohle nebylo jen štěstí počáteční sezóny. Season 2: 90% I druhá sezóna dostála reputace a opět tu máme situace, kdy náš hlavní hrdina trpí a rozdává rány při nichž teče krev. Se svojí bývalou sice spolupracuje, ale svoje city přesunul k jiné a asi nejpěknější ženské v seriálu :-) Finále bylo vynikající a uzavřela se jedna hlavní linka, tak jsem zvědav, co bude následovat v příští sezóně. Season 3: 80% První 5 dílů absolutné nářezových. 3. díl skrývá jednu z nejlépe natočených a choreograficky naplánovaných bitek nejen na poli seriálů. Jak poznamenal kámoš, ta bitka by se neztratila ani v The Raid 1 nebo 2. Pátý díl je zas velká pocta Carpenterovu Assault On Precinct 13, takže se celý díl obléhá policejní stanice. Bohužel druhá půlka pat mírně ztratí tempo a scénář přichystá občas nelogický zvrat nebo rozhodnutí. Finální epizoda, ale zas má akce dostatek. Končí ale spíše cliffhangery, kdy se ne všechny linie uzavřou. Další série má mít jen 8 dílů, což většinou značí, že se jedná o sérii poslední, což by i šlo, jelikož prostředí Banshee je už vytěženo na maximum a postavy se musí přesunout dál. Season 4: 55% Co to do pr.. bylo? Máme jen 8 dílů, ale 4 díly před koncem představíme novou postavu, přidáme satanistický kult, který je tam úplně zbytečný a do toho ještě neonácky. Akční scény jsou jako kde a někdo se z béčkového výplachu snaží udělat True Detective. Největší natěšení se přehouplo do asi největšího zklamání roku. Linky z předchozích řad jsou tu vyřešeny odbytě. Poslední episoda se sice snaží něco zachránit, ale na to už je pozdě. A pak už jen sentimentální konec. Ještě, že tato řada je poslední, jelikož být tohle regulérní řada a s plánem na pokračování, tak s tím seknu. ()

flyboyeda

Neskutecne prehnane, ale taky velmi zabavne. K hlavnimu hrdinovi jsem si dlouho hledal cestu, nakonec nasel. No a v neposledni rade je serie plna opravdu krasnejch zenskejch... ()

URBAN

Banshee je seriál u kterého když jde o akční složku nejde mu takřka nic vytknout, včetně vývoje postav. Všechno do sebe dokonale zapadá, ale je tu spoustu dějových línií, které jsou svým způsobem nudné. Některé dějové linky by se jednoduše mohly zkrátit nebo vypustit a ocenil bych více flashbacků do Lucasova minulého života. Není to seriál, který by mě bůhvíjak ohromil, ale stojí mi za to abych jej dokoukal. ( 6.10.16 až 10.10.16/1.série/MAC ) ( 11.10 .16 až 14.10.16/ 2.série/MAC ) ()

3n3my

Banshee je určite seriál z mojej TOP 5, a po jeho skončení uvažujem o najvyššom stupienku. Jednoducho geniálny, nezabudnuteľný a luxusný! Kto náhodou ešte váha nad pozretím seriálu - veľmi odporúčam a kľudne mi môže potom dodatočne poďakovať :) ()

Radiq

Když člověk moc přemýšlí nad americkým policejním systémem ve skutečnosti, asi by to moc neobstálo. Ale taky je to zatraceně drsné a toho si člověk v dnešní přecitlivělé době musí cenit. A tak se tu hojně objevuje nahota/sex, násilí, vraždy, hrubé výrazy a nikdo se s ničím moc nesere. A to se mi líbí. Antony Starr je přesně ten typ chlápka, kterej se do role hodí a co si budeme namlouvat, kdo by nechtěl být jako on... Zajímavá postava je taky transkoidní Job (Hoon Lee) a takovej Ulrich Thomsen je prostě rozenej záporák. Old-schoolové záporáky zde zastupuje Ben Cross, kterého jsem už dlouho neviděl a je dobré ho zas vidět. Pravda, s tou jeho posedlostí z minulosti a co je všechno ochoten pro to udělat, je to přehnané, ale přehnané je třeba taky to, že každej se do další epizody vždycky zase zahojí. A že se to celé odehrálo během několika týdnů je také celé dost mimo. Ale to nic nemění na tom, že jsem si první sérii náramně užil. Druhá série: nechtěl jsem to zmiňovat, ale už v první sérii jsem si všiml, že ta paruka Carrie/Any z flashbacků je naprosto trapná... ale když i v druhé sérii je jich s parukou tolik, tak to už musím zkritizovat. Jinak ale spokojenost, a to i s dalšími sériemi... i když v té poslední byl ten satanistický kult už trochu moc... stejně jako Carrie/Ana, z které se stala jakási Catwoman nebo ženskej Daredevil nebo co. Ale nemůžu tomu upřít spoustu sexu a násilí a akce. Samozřejmě, že s tím množstvím všeho je to přehnané, až z toho často hapruje i logika, ale ukončit to po čtyřech sériích byl rozumný nápad, než aby se to snažili vyždímat do sucha. Za mě to určitě patří k těm seriálům, které stojí za to, než ty různé trapárny pro děcka a mainstreamové publikum. ()

fantassia

Tvůrci evidnetně vědí, co dělají, klišovitý děj vůbec nepřekáží, přestože jsme takové náměty viděli mnohokrát, seriál má hutnou atmosféru, která si udrží vaši pozornost, je plný sexu a násilí, ale ani to nijak neruší a nepřekáží. Dobře zvolení herci jsou dostatečně uvěřitelní a podávají slušné výkony. Milicevic sice žádná velká krasavice, ale role jí sedí, Starr je testosteronový šukací drsňák, taky mu to sedne, kvalitní je i slizský Proctor, ale nejúžasnější je samozřejmě Hon Lee jako Job,extravagantní homiš, kdykoliv se na scéně objevil, získal mou veškerou pozornost. Dávám za 3 a myslím, že je to tak akorát. ()

Gumi.30

Hlavně v úvodu neuvěřitelnej scénáristicko - dějovej zvratek připomínající ze všeho nejvíc slátaninu s hereckým přehráváním chvílkami, až na levelu Kamenaku 2. Ještě, že jsem člověk s velkou trpělivosti a po pár dílech vida...Sice naprosto nerealisticka, ale poutava akční série, které zároveň dokáže propojit nepropojitelne. Pakliže se pravidelně divák dokáže povznést nad již zmíněné chmury, dostane dobre šlapajici produkt plný sexu, napětí, akce a opravdu leckdy, až hodně za hranou podané násilí. Na druhou stranu druhá řada uz chvílemi dokonce nabývá i uměleckými ambicemi. Zejména noirovy nádech v posledních dílech druhé série dodal seriálu nejen druhý dech, ale i přesah. Třetí série je však zatím poměrně velkým zklamáním. Obvykle se tu povede, tak jeden díl ze dvou. Lehkost předchozích děl se jaksi vytratila. ()

Cedr

100% pulp, 100% fun. Naprosto inteligentně natočené béčko, které ze všech hardboiled příběhů vykrystalizovalo jen to cool a fun a vykašlalo se na vše ostatní. Když se hlavní hrdina uchechtne své vlastní totálně cheesy hlášce stejným stylem jakým jste se jí právě uchechtli vy, tak je jasné, že něco prostě klaplo jak mělo. V prvních dvou sériích není jediný špatný díl. Místy se Banshee dokonce vytrhne ze své over-the-top-joyride škatulky a naservíruje lepší scénu či dokonce subplot, než ty nejlepší seriózní AAA krimi seriály. ()

Mr.Ripley

1. série: Allan Ball je žánrový chameleón! Six Feet Under byla realistická báchorka ze života, zatímco True Blood zpočátku připomínalo porno-krvavou verzi Twilight, aby se časem vyprofilovalo v jeden z nejzásadnějších žánrových experimentů (Že seriál prošel svou trvanlivostí a začal smrdět rozkladem není v současné době bohužel nijak neobvyklé - Dexter, HIMYM a spousta jiných). Banshee využívá klasických postupů vyprávění známých z brakové literatury oblíbené především v 50./60. letech. Charaktery jsou ve většině případů zvrácené či každý má nějaké své tajemství a temnou minulost. Čím se ovšem seriál odlišuje od současné produkce? Banshee je vyjímečný svou takřka třasklavou výbušností, dechberoucí gradací a doslova kulervoucí akcí, jež epizodu od epizody stoupá (nedovedu si představit fighty ve třetí řadě, které jsou tak vynášené do nebes). Brutalita, explicitní sex, zlomené charaktery, precizní snímání kamery a hrátky se zvukem. Allan Ball znovu udeřil na hřebíček a zaplnil prázdné místo na televizním trhu. Snad se tentokrát udrží a nenechá si tohle dítko z pozice hlavního producenta zkazit. 80% ()

jedna_vrana

Seriál, ktorý vás asi opäť navodí držať palce "grázlovi", ak na tie svojrázne pravidlá pristúpite. Ale dobrý počin. Len v štvrtej sérii som sa trochu nudila - myšlienka, že tento námet som už videla v nejakom inom seriáli spôsobila, že som nehltala diel za dielom. Antony Starr bol skvelou voľbou pre hlavnú postavu, bol uveriteľný v póze gaunera, zmláteného drsňáka a občas aj amanta. Najviac ma oslovili vedľajšie úlohy Joba (Hoon Lee) a Proctora (Ulrich Thomsen). ()

kinghome

Banshee stojí a padá na Antonym Starrkovi. Buď se vám jeho ksicht líbí a oblíbíte si jeho grimasy a nebo ho od začátku nesnášíte a nevydržíte na seriál koukat dlouho. Ani se nedivím, že tenhle seriál nesnáší. Upřímně, tenhle seriál můžete nesnášet z tolika důvodů, že se mi nechce věřit, že má Bashee tolik procent. První důvod je, jak už jsem řikal Starr, další důvod jsou ženský role, který tam jsou jen od šukání a až potom je na řadě jejich herectví a třetí důvod je dost brutálních scén, které můžou někomu vadit, ale mě ani jedna tahle věc vůbec nevadí, ba naopak. Tonyho jsem si oblíbil už od začátku, má divnej ksicht, ale je sranda čumět na to, jak se jeho obličej deformuje. Ženský se mi v seriálu líbí snad všechny a dokonce i ty postavy který hrajou jsou příjemný a sympatický. No a krev? Ta mě tam těší nejvíc. Na seriálu se nešetří, hromada brutality, nějakej ten parádní počítačovej efekt a k tomu příběh, který zabaví. Bohužel to ke konci přestává být tolik akční a zajímavé, takže na 5* to nestačí, ale uvidíme co ukáže nová série. Oblíbené postavy: Job ( na toho jsem zapomněl, Job je ten největší borec z celýho seriálu!) a zbytek postav! :D ()

arbitr

Po první sezóně velká spokojenost. Na rozdíl od True Blood mě tohle chytlo od prvního momentu a už nepustilo a a prvních deset dílů jsem slupnul jako jednohubku. Už se těším na druhou. 2.sezona z kvality neslevila, držím vysoké hodnocení a s nadějí vyhlížím třetí. ()

viperDavid

Hodně jsem zvažoval 5* Ten seriál téměř nemá chybu a strašně se těším na 4 sérii, ale přeci jen už je tam až moc supermanů. Kdyby se drželi víc při zemi, bylo by to možná ještě lepší. Ale určitě padám na zadek. Skvělej seriál. SPOILER Jediné co mě fakt mrzí, že pokahontas už není mezi námi. ()

Redi

S01: Po první sérii musím do plných. // S02: Stále si to drží svou vysokou laťku, jen tak dál. // S03;S04: Po klišé prolezlé S03 jsem byl lehce zklamaný, ale S04 to zachránila a postarala se o kvalitní ukončení jednoho seriálu. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno