Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Série(4) / Epizody(38)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Rogue

Roztomile becko ktere si je vedomo vlastni neverohodnosti, super charaktery, blba hlavni dejova linie. I tak nadprumerna zabava. S03 edit: cim dal tim lepsi, uz od zaveru druhe sezony jasne ctyri, v behu do Carpenterova finale jasnych pet. s04 zase lehce slabsi. ()

*CARNIFEX*

Prehltol som to ako malinu na jeden krát, až som prekvapený sám zo seba, že ma tento tak nejak mierne za vlasy pritiahnutý seriál bavil viac, ako som to sám očakával. Veľmi slušné, vydarené, odporúčam. ()

Spooner

Alan Ball umí, diváci čumí. Nekompromisní, brutální nářez, jenž si nebere servítky a ve kterém každá výtečně natočená bitka opravdu bolí.I tak ovšem Ball nezapomněl ani na svoji porci nadsázky, na realitu se tady kašle a pro kulervoucí hlášku se nejde daleko. Největším kladem jsou ovšem stejnak výtečně napsané postavy, které jsou v tomhle krvavém městečku opravdu na každém kroku, Lucasem Hoodem počínaje (jedna z nejlepších seriálových postav za hodně dlouhou dobu) a krásnou policistkou konče. Hlavně díky nim ten příběh tak výtečně funguje. Grandiózní finále je pak už takovým šťavnatým dárkem pro fanoušky a zakončení v opravdu velkém stylu, za které by se nemuseli stydět ani režiséři některých akčních filmů. Druhou sérii chci hned a ne až za rok! ()

Davies182

Pilot: Brácha Raye Stevensona (hehe) se jako jeden z nejtvrdších ex-conů mění v drsného šerifa městečka Banshee a vy mu to budete zobat z ruky. Cestou ke spravedlnosti a několika odcizeným diamantům navíc stíhá řešit "rodinné problémy" (i když vlastně ne jeho) a udobřovat se s bývalou milenkou. Proč ne, když to funguje. Hutné bitky, napětí a spousta sexu v zatím jasném seriálovém favoritu mid-seasonu roku 2013 - ta první hodina uteče jako nic. 1. sezóna: Až na jeden, dva slabší díly ve kterých se hl. postavy chovají tak trochu jako ťunťové z Ordinace v Růžové zahradě, je to nesmírná pecka. Finále je zdaleka nejnahláškovanějším seriálovým finišem za hodně dlouhou dobu. Ženám zůstanu věrný do konce svého života, do Lucase Hooda jsem se však přesto bezvýhradně zamiloval. 2. sezóna: Upřímně řečeno jsem indiány nikdy nemusel, takže v tomhle mi Cinemax kápnul do noty a jsem zvědavý na třetí rok s Hoodem. V tom druhém možná bylo více ukrajinců, než by se mi bývalo pozdávalo, a finále je v podstatě okopčená "jednička" v jiných kulisách, ale šlape to. Pořád to funguje, Banshee je v jádru zejména o drsnejch týpcích se vypasenýma svalama a ženách s těly TOP modelek, načež se oba tábory nebojí své přednosti použít ku vlastnímu prospěchu. Zdaleka nejšmakóznější choreografie akčních scén v bedně, teď navíc okořeněná snahou o artovou režii v souvislosti s nadupanou storyline, která z diváka vymačkává adrenalin po litrech. V potu a krvi. ()

Hrabka

Série 1-3 (2015): Zatím odvysílané tři série jsem sice smlsnul jako malinu, ale zpočátku jsem z toho nebyl úplně nadšený. Závěrečné díly první série to ovšem nakoply a už jsem se vezl s pozitivním názorem na seriál až do konce. Rozhodně to má svoje mouchy. Tou největší je přehnaná akce a místy až nerálné bitky a konfrontace. Na druhou stranu to má výborný tempo, napětí, pořád se něco děje, snad ani jeden díl nenudí a dějově to je taky solidní, i když místy taky trochu nelogické. Dalším kladem jsou výborné postavy ve vedlejších rolích (Proctor, Job, Sugar), které tomu dodávají pořádný šmrnc. První sérii hodnotím jako trochu slabší, další dvě mi přijdou o něco lepší a na podobné úrovni. Snad si to udrží nastavenou kvalitu i do další série... UPDATE 2019: Poslední série zkouknuta společně s opáčkem předchozích a nejprve musím říct, že série 1-3 jsem si užil i napodruhé. Bude to takový ten typ seriálu, který dáte po čase s chutí znovu. Bohužel závěrečnou sérii musím trochu zdrbat, protože už to prostě nebylo ono. Přišlo mi jako kdyby některé postavy byly úplně vyměněné. Vůbec jsem nepoznával Proctora například, osud Rebeccy byl taky dost divný. Samotný děj už taky nebyl nic moc, krimi linie tomu moc neseděla. Celé to bylo navíc tak urychleně odvyprávěné a některé linie zbytečně rychle utnuté. Je to škoda, ale celkový pohled na seriál je určitě dobrý, nemůžu říct, že by poslední série byla nějak výrazně špatná, jen jsem čekal víc. Ponechám velmi pěkné 4 hvězdy. 85% ()

TedGeorge

První půlka první sezóny je nekompromisní nářez za 5 hvězd. Druhá půlka ale tempo zvolní, takže nakonec dávám 4 hvězdy. Lucas Hood je masér. A povinně všichni nakoukat Svědka s Harrisonem Fordem. ()

Aky

Povedený akční seriál se standardními scénáristickými postupy, příběh se odvíjí přesně podle optimálního půdorysu osvědčeného už v dobrých westernech. Tím se stává lehce předvídatelný, ale nijak na závadu to není, solidní herecké výkony, sem tam přesná hláška, občas nečekaný obrat... Velmi příjemné podívání. Po druhé sérii jsem musel hvězdičku přidat. Po všech stránkách seriál zraje jako víno. ()

misterz

No čo k tomu napísať? Snáď iba to, že je veľká škoda, že je už koniec... Prijal by som ešte sériu, aj viac.... Každá jedna časť v jednotlivých sériách má niečo do seba - vygradované, miestami emotívne, nekompromisne akčné, miestami aj dramatické. Dokonca by sa našiel aj humor. Netvrdím,miestami pár scénok bavilo menej, ale vždy sa to potom dorovnalo nejakou silnejšou scénou. A postavy.... paráda, nemohli byť lepšie. A ten hacker bol perfektný.... Silný nadpriemer. 85/100 ()

InJo

Z mého pohledu takřka ideální "chlapská" zábava. Sympaticky drsné (a na nic "velkého" si nehrající) akční drama s cool hlavním (anti)hrdinou (jenž mi charismatem trochu asociuje M. Fassbendera) a skvělými (a hodně rozmanitými) hardcore záporáky v čele s výborným Ulrichem Thomsenem (a jeho lahůdkovým "podržtaškou", jehož bych za bodyguarda bral okamžitě). Pomalu žádný díl se neobejde bez kvalitní (a většinou velmi brutální a krvavé) akce a šťavnaté soulože. I jako celek to má velmi slušné tempo a spád a snad o žádné epizodě se nedá říct, že by byla zhola zbytečná. S01: 80 %; S02: 80 %; S03: 90 %; S04: 80 % ()

Kothy

Dlouho jsem se k tomuto akčnímu seriálu dostával. Antony Starra znám především z role Homelandera z Boys. Je to teda dost drsné podobně jako Warrior nebo Gangy z Londýna. Náš hrdina se po 15-ti letech dostává z vězení. Utíká před gangstery a hledá starou lásku. Dostane se do zapadlého města Banshee v Pensylvánii. Toto město je prohnilé korupcí a jsou zde i Amišové. Shodou náhod si přisvojí identitu nového šerifa a začne od znova. Ani jsem nečekal, že mě to tak chytne. Je to vážně šílená jízda plná akce. Čase poznáváme jednotlivé postavy z Banshe a dostáváme se to jejich propojení. každá série má svého záporáka. Dlouho po nich jde ukrajinský gangster, pak plukovník a pak šílený satanista. Lucas se celkem rychle jako šerif osvědčí i navzdory svým netradičním postupům. I místní mafián jménem Proktor mu často pomůže. Určitě to stojí za vidění, je to pecka! Ke konci jde kvalita lehce dolů. "Seber si ty zuby a vypadni!" ()

DwayneJohnson

I přes absenci nějakých hereckých výkonů, či lépe vypilovaného scénáře, mi nezbývá nic jiného, než převážně pozitivní hodnocení. Hlavním pozitivem je určitě jasná, přímočará akce, která, i když je někdy trošku přehnaná, má prostě svoje kouzlo. Antony, jako hlavní hrdina, je typově vybrán velmi dobře, což nejedeno ženské oko ( a to i v seriálu) rozhodně musí ocenit. Ulrich zachraňuje tenhle seriál aspoň nějakým herectvím ( jeho postava se mi moc líbila), což se ale bohužel nedá říct o ostatních aktérech, což je pro mě na druhou stranu, jen zcela nepodstatný detail. I když můj rozum hlasitě protestuje, srdci neporučím, tak tam fláknu poctivou čtverku, s tím, že se snad dočkám nějakého pokračování do budoucna. PS. Takový servis jak měl Ulrich v prvním díle, ve svém domě, to bych chtěl taky, holt zlatá Pensylvánie! Po druhé sérii snižuju na horší tři a třetí, ta už nehrozí ani náhodou. ()

Ratemus

Absolutně nedotaženej seriál s kolapsy velkých jak svině, ukázkový příklad toho, jak se dá hovno natáhnout na deset dílů. Bože kdyby celý seriál byl jako první díl, tak je to ten nejlepší seriál, ale bohužel, seberete všechna klišé, všechnu absurditu a kýč a tuctové záležitosti, co jste viděli už tisíc krát v těch nejbéčkovějších filmech a dáte je dohromady. Ani jedna postava není sympatická, Lucas je absolutně o ničem, nezajímavý, nesympatický a otravný, největší hrdina který vše vyřeší, všechny zmlátí, všechny ukecá. Anna se chová jako maximální blbka a ostatní postavy na tom nejsou o nic lépe. Místo abychom se koukali na nějakej děj a příběh, sledujeme pětinu dílu předlouhou šukačku a opravdu se nechci téměř pětinu dílu koukat, jak si to Anna dělá ve vaně, když začne nějaký souboj, je tak dlouhý, že už vás ani nezajímá, jak to skončí. Navíc hlavní zápletka jde tak nějak stranou protože každý díl má jasnou a průhlednou strukturu, a co se bude dít, poznáte takřka hned po pár minutách začátku dílu, jelikož jednou přijede násilný boxer, víte že to bude o něm, potom motorkáři, pak bývalý trestanec, pak dva zloději mají rukojmý ve škole, jen čekám, kdy přijede cirkus. Poslední díly přechází ještě do větších romantických sraček a stává se z toho spíše seriál Velmi křehké vztahy. Takže první řada hotovo a dál s tím končím. ()

Chrustyn

Drsný seroš, který si nebere servítky a v každém díle šokuje a překvapuje zároveň. Na seriály moc nejsem, ale mám rád drsný thrillery s antihrdiny v hlavní roli a v tomhle směru "Banshee" funguje, dobře. Ještě jsem to nedojel celé, tak mě to doufám nezklame. ()

Arsenal83

Prehnaná sexualita aj násilie je to, čo prilákalo mnohých a zabezpečilo úspech seriálu. Najmä heterákov, pretože našťastie tie dosť explicitné scény sú výlučne medzi dvomi opačnými pohlaviami. Napriek tomu, že nikdy som seriálu nedal plný počet, možno hlavne pre pokles od tretej sezóny, vždy som ho zhltol ako malinu naraz a už trikrát. Ten seriál sa prilepí na kožu a človek ho fakt chce sledovať aj napriek svojím muchám. Niektoré postavy sú geniálne a taký Proctor nemá konkurenciu. Surovosť a nahota je tu niekedy až zbytočne vtlačená len aby bola, ale na druhej strane práve to spolu s amišmi, Indiánmi a ďalšími vidieckymi zvláštnosťami dalo Banshee punc svojej podivnej originálnosti. Niekedy je tu triumf formy nad obsahom, keďže väčšina herečiek dostala príkaz predviesť koitus aspoň raz za časť, realizmus násilia a dejové zvraty väčšinu divákov pripúta aj bez toho. Určite sa dá odporučiť každému, ale pozerať výlučne bez detí. ()

virus10

Brutální, prohnilé a sexy. V Banshee dělá šerifa zločinec po 15 letech vězení, do toho ukrajinci, indiáni, amišové a skinheadi. Váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami, uvidíme co nabídne třetí série. ()

rikitiki

Seriál žánru „krev a sperma“ kombinuje obojí v různých dávkách. Poučné je, že zatímco první řada byla spíš o spermatu, postupně ho začalo ubývat, kdežto krve tekly stále hlubší a hlubší potoky. K zamyšlení, ne? Šerif se musel snad každé ráno sprchovat feromony, protože ženský na něj letěly bez ohledu na okolnosti. Později asi feromony vyměnil za mýdlo, takže už se po něm nevrhala úplně každá, které přešel přes cestu. Ty už pak lákal jen na své štėněcí pohledy (skvěle vybraný dabérLukáš Vaculík, který disponuje úplně stejnými pohledy)._____ Je to přiznaný brak s ultradrsnými způsoby, jak zlikvidovat protivníky, s cool hláškami i pod kulometnou palbou, s lehce padlými ženami, které se ničeho nebojí. A s lidmi, kteří jsou ilustrativně potetovaní, takže by policii stačilo – kdyby ji to napadlo - jen svléknout obyvatele městečka, kouknout se, jakou má kdo kérku a poslat ho rovnou za katr. Četné flashbacky se časem ještě víc zhutňují, přidávají se k nim i sny nebo vize v mrákotách či po omámení, takže seriál působí dojmem, že je celý sjetý. Přbývá zbytečně natahovaných scén, které slouží jen k prodloužení na požadovanou stopáž. Ještě mě pobavilo, že i když se tu vraždí na tucty, tak nejvíc odsuzovaným prohřeškem je, když někdo lže. _____ Příběh samozřejmě není podstatný. Tady jde o sex a vraždění. Myslím, že moc hezkou vizitku Pensylvánii, kde se údajně odehrává, seriál neudělal. ()

Janek

Jsem přikován. Plný počet nedávám jen z důvodu, že je tady spousta věcí jen pro efekt a je to celé trochu vyumělkované. Ale drsná škola mě baví a Antony Starr a jeho přísné vrásky kolem očí mě asi neomrzí. (.....) Osmý díl a kvalita jde dolů... škoda. (.....) Devátý díl a snižuji na tři... Scénáristické peklo... ()

Necrotongue

Seriál hodnotím už po dvou sezónách, na další dvě bych už neměl dost sil. Průměrné hodnocení se vyšplhalo až na tři hvězdičky, to ale nevystihuje můj dojem, kdybych dal jen na něj, bylo by to za dva kousky. Proč? Antony Starr je skvělý herec, který fantasticky střídal výrazy Magnum č. 1-5 a dělal to tak profesionálně, že jsem ani nezaregistroval rozdíl, a jestli měl jeho šerif nějakou venerickou chorobu, už v tom jede celé městečko. Tolik zbytečných sexuálních scén a nesmyslných rvaček jsem snad ještě nikdy neviděl, příběh se prakticky nikam nevyvíjel a velmi často jsem se nudil, často také docházelo na různá klišé a návraty do minulosti. Jedinou zajímavou postavou mohl být Kai Proctor, škoda, že si na něj tvůrci nenašli víc času. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno