Rick a Morty (TV seriál)

Rick and Morty

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 11 h 32 min (Minutáž: 31x22 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (239)

Co k tomu napsat ? Snad jen to, že jsem celou první sérii zhltl za týden, ale druhou a 1. díl třetí jsem zhltl během dne. Rick and Morty je úchvatné dílo. Skvělý, nekorektní seriál. Dalo by se říci, že je to South Park 0.2....1. série mě naprosto překvapila svým neotřelý, vtipem, a skvělou hudbou a podtexty. Ta druhá zase příběhy. Těžko se mi k tomuto klenotu píše komentář. Určitě se těším na zbytek třetí série, prootože má zatím nejlepší začátek. Tak třřetí série je za mnou, a musím konstatovat obrovskou spokojenost.100%(9.6.2017)

It's-a good-a show! To nejlepší z Doctora Who, Návratu do budoucnosti, Futuramy, Podivuhodných dobrodružství Vladimíra Smolíka, Macourkovin, Rena a Stimpyho, Červeného trpaslíka, Douglase Adamse, hard sci-fi, smyslu pro absurdno, satiry, punku, popkultury a černého skoro až monty-pythonovského humoru. Neslučitelné? Ale kde že... Rick a Morty (tedy stařecký cynický übergeniální narcistní Bůh... ehm, vědec alkoholik a jeho poněkud jednodušší dobrosrdečný psychicky labilní vnuk) je kult i okamžitá klasika pro nedětské publikum, které však v srdci zůstalo stále dětmi. Dětmi se značně zvráceným smyslem pro humor, muhehe. Má to jednu jedinou chybu. A to sice hned pilotní epizodu, která dělá zbytku seriálu spíše medvědí službu než co jiného. Ovšem již od druhého dílu bezezbytku platí, že co epizoda, to absolutní perla humorem, narativní (meta)strukturou, odkazy, vývojem, nadsazeným nihilismem se srdíčkem na správném místě… Prostě vším. A přes veškerou hravost, cit pro ryzí klukovské dobrodružství, nápaditost, citlivý vývoj charakterů, postupně se zúročující kontinuitu, čtvrtou stěnu bořící momenty i popkulturní odkazy na kdeco, tak vůbec nejlepší na tom je, že se to nijak neštítí naprosto vážných (a řádně temných) vyspělých momentů. A kupříkladu temné vyznění šestého dílu je znepokojivé jako máloco jiného (tuplem pak v animácích). Ricka a Mortyho prostě beru jako jeden z vrcholů (nejen) současné animované seriálové tvorby. Nic víc, nic míň. PS: Rozhodně vyčkávejte na konce titulků. Bohatě se to vyplatí. | S1: 5/5 | S2: 5/5 | S3: 5/5 | (22.10.2015)

Vtipné nápadité, ale co je nejlepší je návaznost dílů. Tzn. ať se stane sebešílenější věc, postavy si jí pamatují i v dalších epizodách a je to stále relevantní. Sci-fi znělka je super.(23.8.2015)

Šílený vědátor á la Dr. Emmett Brown z Návratu do budoucnosti + průměrná americká rodinka. A výsledek? První díl téhle animované komedie je prakticky utrpením, další čtyři potom (prach)sprostou vykrádačkou Futuramy. Od šestého dílu dál se ale naštěstí tvůrce Dan Harmon (fandové Community jistě znají, ostatně si nedokážu představit, že by tenhle seriál záměrně vyhledal kdokoli jiný) vzchopil, a i když dál servíruje v podstatě zfetovanou a vulgárnější verzi Futuramy, přimíchává dostatečné množství meta joků a popkulturních odkazů, díky kterým seriál nachází svůj vlastní, stabilní směr, který překvapivě boduje především ve vážnějších a hlubších momentech (byť sem tam funguje i nesmyslné bezuzdné sci-fi řádění). Znalejší seriálové fandy pak nepochybně potěší hlasy doktorů Elliot Reid a Lea Spacemana jakožto dua rodičů, stejně jako všelijaká hvězdná camea (kupříkladu nějací ti regulaři z Community). Rick a Morty tak nakonec díky jedné a půl kvalitní sérii přistává na celkem slušných čtyřech hvězdách, ale z toho hodnocení tady je mi trochu šoufl. Není to poprvé, co mám kvůli csfd chuť hodnotit níž.(25.7.2016)

Upřímně, nevím, k čemu tolik povyku, první řada Ricka a Mortyho nepřináší nic vtipnějšího, než jsme již spatřili u seriálů jako Futurama (sci-fi prostředí), Family Guy (absurdita), South Park (popkulturní narážky a sem tam nějaké sprosté slovo). Předností Ricka je absence jakýchkoli pravidel při utváření příběhu. Jasně, že nakonec se všechno musí navrátit do normálu, ale cesta k tomu dokáže vést nejrůznějšími vědecko fantastickými kličkami, které v druhé sérii dosahují svého vrcholu. Druhá řada má několik naprosto ztřeštěných momentů, které skutečně dokážou katapultovat Ricka a Mortyho mezi nejlepší animáky současnosti. Třetí řada na tom není o moc hůře... Stále však důležitá poznámka, že tohle nemusí být humor úplně pro každého (což ale o takovém Family Guyovi platí také). 8/10(9.12.2017)

Hodně ujetá zábava, která vypadá, že nezná hranic, přitom je to o postavách a vnitřní strukturovanosti každé epizody víc, než se na první pohled zdá. Konec šestého dílu je zdrcující a v rámci žánru animovaného sitcomu nemá obdoby!(9.8.2014)

Mix vděčného humoru, žánrové odvážnosti a existenciální brutality. Neumím si představit, jak by to šlo udělat líp. Tam, kde se Futurama zastavila a vzpomněla si, že je komedie, je Rick a Morty dotažený do puntíku. Na konci některých epizod (1/6 a její vygradovaný konec bez úniku! 1/10, která po je po odhalení pointy v důsledku absolutně zvrácená! 2/4 jako útok na cokoliv, čemu věříte! 2/6 jako nejznepokojivější satiru jakéhokoliv systému!) mrazí v zádech i přes nálož povedených vtipů. Vesmír nebyl nikdy větší, člověk menší a přitom není nic, co by to v téhle komedii zlehčovalo - humor je cynický, hořký, nedopřává únik. A ten kousek sentimentu, který se občas objeví, je nakonec velmi uvěřitelný. Skvělé.(28.5.2016)

Rick je dle mého ne až tak skromného názoru nejzábavnější původní kreslená postava od nástupu popularity mistra Butterse v třetí řadě South Parku. Konečně celá první sezóna RaM, která si pujčuje kolbiště Futuramy a ostřejší, cyničtější drajv SP, patří k tomu nejvtipnějšímu, co se mi kdy před očima animovalo. 90%(21.5.2014)

Neuvěřitelný úlet, Rick and Morty a jejich fantastické příběhy ( cestování v čase, vědecké experimenty atd. ). / Viděné epizody z 1-2 série *21.dílů / Čekám na další epizody ( Hodnocení: 9/10)(8.11.2015)

První série byla pro mě slabá. Nebyla úplně špatná, ale vzhledem k tomu vysokému hodnocení jsem čekal mnohem víc. Díly mi přišli průměrné, občas se objevila vtipná hláška nebo scénka, ale bylo tam i celkem dost hluchých míst, které mě vcelku nudily... Druhá série začala úplně stejně a první tři díly byly nic moc. Pak to ale začalo: e04, e05 a e06 byly super a bavil jsem se skvěle. V podobném rytmu se to neslo až do konce série. Vypíchnul bych ještě e09 (parodie na filmovou sérii "Očista"). Za sebe bych tedy tento seriál hodnotil kladně, ale rozhodně ho nevynášel do nebes, je rovněž jasné, že není pro každého. Docela bych si dal nevypípanou verzi některých dílů.(27.3.2017)

Schwifty!(3.2.2016)

Excentrický geniální vědec Rick a jeho vnuk Morty zažívají neuvěřitelná dobrodružství napříč vesmírem a alternativními dimenzemi. Rozhodně je potřeba se dívat do úplného konce každé epizody, protože tam je potitulková scéna. Seriál nabízí originální nápady a určitě je tady nemalý důvod se těšit na nadcházející třetí sérii. Zhlédnuto 21 epizod z 1. až 2. sezóny.(26.2.2017)

Hej, Morty, Morty! Tohle musíš vidět, Morty! Animovaný seriál od Dana Harmona, který začal psát, když ho vyhodili (krrrk) z Community, Morty! Dělá na tom s člověkem, který ge- (krk) geniálně namluvil obě hlavní postavy. To jsi nezřal, Morty! Morty, něco tak černého a deprimujícího, ale přitom kulervoucího, jsi nežral, Morty. To se prostě nedá popsat, to se musí zažít! Waba daba dub dub!(12.3.2017)

Rickov cynický ostrovtip je tu proste perfektný. Zároveň však nemožno tvrdiť, že by svojho vnuka Mortyho nemal rád. V každom prípade spolu tvoria zábavné duo, prostredníctvom ktorého nazrieme nielen do bežnej americkej rodiny... 75/100(26.12.2015)

Nechápu, jak to, že jsem se k tomuto seriálu nedostal už dávno. Nejen bezvadné postavy a šíblej, nekorektní humor, ale i skvělé náměty jednotlivých epizod. It's time to get schwifty! 100% (1.-2. série - 100%)(22.1.2017)

Kvalitou dílů těžce nevyvážený seriál, ale obzvlášť kvůli druhé řadě a ještě větší podobnosti s Futuramou stojí za to.(4.2.2016)

Teprve s nástupem druhé série u mě dopadla ta mnohými opěvována genialita na úrodnou půdu, následkem čehož jsem začal dobrovolně uchcávat z naprosté většiny gagů. Několik nezapomenutelných momentů za všechny: výlet do baterie, ústav Jerryů, Schwifty, Tiny Rickova deziluze při songu Elliotta Smitha a finální sebezatracení u NIN. V S02E08 navíc hostuje Werner Herzog, což seriál definitivně katapultovalo k nejvyšším příčkám mého uznání.(1.4.2017)

Buď je ten hajp příliš silnej a nebo jsem to neměl vidět až po Bojackovi.(18.2.2017)

Když tak koukám na zdejší hodnocení, asi jsem to tak úplně nepochopil. Nápady seriál opravdu hýří, ale já se nebavil.(22.6.2017)

• Coleator

Zkusil jsem pilot a dál pokračovat nehodlám... Tohle mě fakt nebavilo...(17.3.2016)

Jsem divnej, že mě to nebavilo?(25.12.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12