Thor 3

• Nový Zéland

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie

USA / Austrálie, 2017, 130 min

Jsem jednoduchý, protože mi ke spokojenosti stačí, že to je barevné, hýbe se to a dobře to zní. THOR: RAGNAROK je konečně podvratná marvelovka, protože vedle toho osvědčeného (brakování omsdesátek co do hrdě pokleslé estetiky od kostýmů přes dekorace až k synťákovému soundtracku, vertikální protínání vyprávění odskoky k jiným marvelovkám, hra s mýtem hrdiny atd.) velmi důsledně staví na retardaci vyprávění. Vše vážné je zneváženo, na místo rozvíjení dění se věci oddalují, odskakuje se k jiným. Navíc, páč Taika Waititi, je to sympaticky žánrově eklektické (od fantasy k postapo arénovkám a zase zpět) a funkční co do utváření nepravděpodobných parťáctví mezi postavami. Plus bonus v podobě multikulty vyznění v tom, že domov je tam, kde jsou lidi, a tak i ten imigrantskej song spolu s podtitulem v názvu nabude nového významu. Palečky nahoru.(27.10.2017)

Ani neviem čo k tomuto poriadne napísať, pretože takýto organizovaný farebný digibordel do Asgardu nepasuje. A je to tak nepasuje a napriek tomu je to dobré. Hlavne preto, že to nemá moc Thorovských prvkov s predošlých dielov (Thorovy pomocníci tu takmer ani nie sú a samotný Asgard tiež moc priestoru nedostane) a viac sa to zameriava na zábavný štýl strážcov galaxie. Thor je vyhostený s domova a tak ma režisér Taika Waititi volnú ruku ako uchopí tretí diel. Predovšetkým je tu kladený doraz na vtip a Thorovy tento vtipný ton celkom sedí. Niekedy je ho zbytočne moc, ale nemôžem povedať, že by otravoval, alebo kazil atmosféru filmu. V tomto smere je to nadmieru vydarené. Horšie je to zo samotným príbehom. V každom diely tejto série sa niekto snaží zničiť alebo si podmaniť Asgard, a aj keď až tretí Thor je k tomu najbližšie, niečo tomu chýbalo. Záporačka Cate Blanchett je zlá, štýlová, sexi a zaujímavá zároveň, ale nedostane nejako veľa priestoru, aby zamávala "základmi". V podstate ju vidíme len na začiatku a na konci, keď príde finálne, ktoré je aj po akčnej stránke trošku pre mňa slabé, mdlé a moc nestrhne. Viac menej má Thor: Ragnarok podobný problém ako jeho predchodcovia, no tento diel je o niečo zaujímavejší, kedže je to tu aj Hulk, stále štýlový a nekonečný zradca Loki, či Tessa Thompson ako Valkyria. Ako celok pobaví, ma to veľa vtipných scén, potešujúce camea, tradične dobré efekty, či akciu, ale aj hudba stojí za to. Bavil som sa, ale pre lepší zážitok niečo tomu chýbalo, zrejme lepšie finále. P.S.: po-titulkové scény sú dve. Obľúbený soundtrack: Ragnarok Suite. 80% - 4*(5.11.2017)

Mě to asi moc nebavilo. Stejně jako dvojka Strážců Galaxie chce být i třetí Thor hodně rodinnou podívanou, a tak sem cpe spoustu postav, které jsou naprosto k ničemu, ale každý z diváků dostane šanci vybrat si svého oblíbence. Míchá do toho humor, protože nadhled je potřeba. A vizuálně a hudebně se odkazuje na 80. léta, jelikož to byla cool éra. Nebo tak něco. No a zase to celé funguje jen tak napůl. Waititi a Hemsworth, kterému komediální herectví jde, tu tlačí humor dopředu tak moc, že jejich film drhne jako dobrodružná podívaná. Takže ačkoliv se na plátně dějí skutečně velkolepé věci a příběh má potenciál být epickou podívanou se scénami, z nichž mrazí v zádech, celkově je to spíš comicsový sitcom. Té legrace a přepálených postaviček je tu tolik, že když dojde na skutečný boj o život a o osud Asgardu, nefunguje to. Hláškování a buddy chemie s Hulkem jsou fajn. Ale když kvůli tomu nešlape všechno ostatní a souboj s bohyní smrti má emocionální dopad asi jako čekání ve frontě na poštu, vidím to jako problém. Neříkám, že jsem se nebavil, ovšem dívat se na to znovu fakt nejspíš v následujících letech nebudu. Možná by mi nevadilo, kdyby Marvel zase začal mít trošku větší ambice, než je pouhé natáčení „velkých, úspěšných a docela fajn“ filmů.(27.7.2018)

"Proč pomáháš mému bratrovi utéct s tím zeleným hňupem?" Má orientace v severské mytologii je takřka nulová a mé zaujetí pro marvelovské omalovánky mizivé, takže mě hláskující Zlatovláska bez kladívka, nejsilnější Avenger a nejopilejší Valkýra dost překvapili tím, jak mě pobavili. Proletěl jsem se s nimi Ďáblovou řití, navštívil jsem s Thorem holiče, půl hodiny jsem padal s Lokim a navíc jsem zjistil, kolik má Hulk doktorátů. Kolik? Neřeknu, zasmějte se tomu sami … tedy pokud máte smysl humor. Pokud však berete Avengery vážně a očekáváte jejich přílet, aby nás zachránili před Putinem, tak se asi moc bavit nebudete.(4.9.2018)

Mě všichni tři Thorové přišli kvalitativně na stejné úrovni. Existenciální rovinu jsem ve filmu, světe, div se, našel, Mark Ruffalo jako ztracený dr. Banner sympaticky připomněl Avengers a byl Thorovi dobrým parťákem a Cate Blanchett si trochu zopakovala svoji roli z posledního Indiana Jonese, jen bez ruského přízvuku.(19.8.2019)

• - Na konci filmiu střílí Skurge (Karl Urban) s útočnými puškami M16. Avšak v jednom ze záběrů je vidět, že nemají otevřený dustcover. Zbraň v takovémto módu střílet nemůže, jelikož pohyb závěru automaticky tento kryt otevře. (Aporol)

• - Jedná se o první díl Thorovy trilogie, ve kterém se Loki (Tom Hiddleston) nepromění do své skutečné podoby ledového obra. Je tak pouze zobrazen v divadelním představení na začátku filmu. (V999)

• - Honorář Chrise Hemswortha (Thor) činil 15 milionů amerických dolarů. (CrypzzXD)