Thor 3

• Kanada

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie

USA, 2017, 130 min

Trailer mě vůbec nenaladil a na film jsem se v podstatě netěšil. Zničit Mjölnir, Thora ostříhat a dát ho do arény s Hulkem, to celé ve stylu 80. let? Děláte si srandu? Jak vysoká byla spotřeba kokainu při psaní scénáře? Ale ne, já stejně věděl, že si mě marveláci zase získají - a měl jsem pravdu. Thor vsadil na osvědčenou vlnu Strážců Galaxie, a tak je celý film jedna velká, barevná a vyhláškovaná akční jízda, u které jsem se chechtal od začátku do konce. Sice bych si "Ragnarok" představoval o dost jinak, ale čert to vem, je to komiksák. A přechod z temného fantasy do komedie Thorovi vcelku nečekaně sedne. Cate Blanchett je kočka a je jí tady tak o 20 let míň. Potěšila řada nečekaných cameo rolí a skvělá hudba. Sečteno a podtrženo, klasicky další vydařený marvelák.(27.10.2017)

Od začátku bylo jasný, že tyhle Marveláci budou odlehčený, vtipný, až trochu do parodie. Někomu to přijde asi za hranou, ale mně to ani trochu nevadilo, nebylo to stupidní, ani infantilní a dobře jsem se bavil u jednoho z nejlepších marveláků. # příběh *** | hudba **** | akce **** | napětí * | pustil bych si znovu ****(27.10.2017)

Někdy se i z hoven podaří uplácat docela pěkný popelník, hrneček, prdelatá prsatka od Novomlýnských nádrží, film, nebo... co kdo rád hňácá. Zde to vyšlo, především pak proto, že tvůrčí sráči den před tlačbou sežrali špetku vtipné kaše, zajímavé houbičky, po nichž je svět skutečně barevnější, a pár stránek ze Strážců galaxie.(11.4.2018)

Rozpočet $180miliónovTržby USA $309,104,758Tržby Celosvetovo $844,531,186Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Nepomôžem si ale zo všetkých Avengers ma najviac baví Thor, ten ma zatiaľ neomrzel, stále ma svoje čaro, sympatie. K tomu ešte keď tu je aj slizký Loki, tak nie je o čom, Tom Hiddleston je ako stvorený pre túto postavu. Samozrejme je tu neustáli digi kentus na každom kroku, podobný ako naposledy vo Strážcoch Galaxie 2, ďalší čudesný svet, plný bizardných ksychtov ale hlavné postavy to tu utiahnú a hlavne bavia a to výdatne. Po prvej polovici som sa už ani nevládal usmievať, fakt výdatne zábavné sústo. Akcia v norme, dynamická, nové postavy ujdu, aj nový Thorov zostrih aj dojemné divadelné predstavenie. Akurát som trošku nepochopil čudný balanc postavy herca Karla Urbana. Ale ináč na pár drobotiniek to je lahodný popcorňák. /videl v kine: 90%/(1.11.2017)

„Ja som to kladivo nepoznal. Ale z toho, ako láskyplne o ňom rozprávaš, to znie tak, že ste medzi sebou mali krásny vzťah, ktorý by sa dal prirovnať k vzťahu so živou osobou.“ – „Povedal si to veľmi pekne. Ďakujem ti.“ Parádny rozjazd, bravúrny koniec a medzitým... kopec superšvandy! Dve hodiny som sedel ako prikovaný a bavil som sa, hoci pôvodne som mal z kombinácie Thora a Flasha Gordona mierne obavy. Presne tento absurdný typ humoru zbožňujem; na veci ako „hra na zachráňte ma“, „pád na most“, „dnes mám narodeniny“, „maskujem sa – veď je ti vidno tvár – ale keď si to dám takto, tak nie je - aha“, „samovoľné otáčanie reťaze“ a „odrazená lopta“, sa nezabúda. Miestami to vyzerá ako sitkom za 180 miliónov (režisér sa v tomto zmysle evidentne inšpiroval dvoma kraťasmi Team Thor). Je pravda, že občas je úžasný humor použitý vo vážnych momentoch a tým pádom ich tak troška znehodnocuje, ale s prižmúrenými očami sa to v pohode dá. Od Hulka resp. Bannera som čakal o čosi väčší priestor, zato má film množstvo momentov, ktoré príjemne zaskočia (Dr. Strange, oko, Thorova trojica spolubojovníkov, kladivo, mystické pasáže s Odinom, kamenný Korg). K tomu Jeff Goldblum podávajúci typický goldblumovský výkon (myslím, že raz sa z toho stane terminus technicus), veľmi pekná vizuálna stránka (viacero ikonických momentov – Thor skáčuci na moste proti šíku nepriateľov, zničenie Valkýr) a v neposlednom rade treba povedať, že po zvláštnej dvojke a pomerne čudných výstupoch v Avengers 1 a 2 sa Hemsworthov Thor vrátil k báječnej rovine z jednotky, kde dokonale kombinoval smrteľnú vážnosť a krásnu naivitu s kráľovskou vznešenosťou/hrdosťou a pyšnosťou. Inak by som sa to prekvapivo nebál oznaiť za jednu z najlepších marveloviek (!). A bombová hudba k tomu! Spoilery Vyložene vadiť mi vadilo snáď len to, že sa z Héry na konci nevykľula Thanosova posluhovačka. Určite by to bolo pôsobivejšie a zničenie Asgardu by fungovalo lepšie ako predpríprava na Avengers 3 a 4, aby bolo všetkým jasné, že sa budú ničiť svety. Takto je čudné, že celý Asgard zničí jedna pre univerzum v zásade nepodstatná postava. A občas to malo príbehové diery (ukrývali sa v horách desiatky alebo tisícky ľudí? Bol Hulk masový vrah? V aréne predsa bojoval dva roky... Ako mohla Valkýra Thora ťahať do lode za plášť, keď predtým mu ho počas bitky strhli? To mu ho pripínala?? Ožratá???). Spoilery Cinemax TN 2017(6.11.2017)

• - Ve scéně, kdy se Loki (Tom Hiddleston) v přestrojení za Odina kouká na divadelní hru o své „falešné smrti“, si můžeme všimnout velké kresby Asgardu na pozadí divadla. Jedná se o původní vyobrazení Asgardu z originálního komiksu „The Mighty Thor“, kde byl stejně vyobrazen Duhový Most pouze základními barvami. (UncleMorty)

• - Spoiler: Když si Thor (Chris Hemsworth) na konci filmu zkouší pásku přes oko, tak pod ní není vidět žádná jizva. V první potitulkové scéně, ve které Thora a Lokiho (Tom Hiddleston) překvapí obří loď, tak už jizvu má. Ona scéna je tedy pravděpodobně přímo scéna z filmu Avengers: Infinity War (2018), ve kterém Thor jizvu opravdu má. (V999)

• - Pokud se na natáčení zrovna podílela Cate Blanchett (Hela), měla ve zvyku dříve, než se kamery poprvé rozeběhly, provést přítomné členy štábu několika minutami kalistenických cvičení, aby celý natáčecí den začal co nejlépe. (Zdroj: Falcon)