Thor 3

• Nový Zéland

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie

USA / Austrálie, 2017, 130 min

"Proč pomáháš mému bratrovi utéct s tím zeleným hňupem?" Má orientace v severské mytologii je takřka nulová a mé zaujetí pro marvelovské omalovánky mizivé, takže mě hláskující Zlatovláska bez kladívka, nejsilnější Avenger a nejopilejší Valkýra dost překvapili tím, jak mě pobavili. Proletěl jsem se s nimi Ďáblovou řití, navštívil jsem s Thorem holiče, půl hodiny jsem padal s Lokim a navíc jsem zjistil, kolik má Hulk doktorátů. Kolik? Neřeknu, zasmějte se tomu sami … tedy pokud máte smysl humor. Pokud však berete Avengery vážně a očekáváte jejich přílet, aby nás zachránili před Putinem, tak se asi moc bavit nebudete.(4.9.2018)

Absolutní jízda, která mě vytrhla na dvě hodiny z reality. Cate konečně uměla zahrát dobrou záporačku a Loki i Thor jsou totálně k sežrání. Oceňuji minimum krve a maximum srandy. Tenhle kabát Thorovi sluší a já musím říct, že jsem si to prostě užila! Jeff je neskutečný. Lokiho nástup: Váš spasitel je tady? Úplně jsem řičela smíchy. A ta hudba... paráda(4.11.2017)

Mě všichni tři Thorové přišli kvalitativně na stejné úrovni. Existenciální rovinu jsem ve filmu, světe, div se, našel, Mark Ruffalo jako ztracený dr. Banner sympaticky připomněl Avengers a byl Thorovi dobrým parťákem a Cate Blanchett si trochu zopakovala svoji roli z posledního Indiana Jonese, jen bez ruského přízvuku.(19.8.2019)

• Psychor

O nositeli ceny Zlaté maliny za nejhorší filmový počin roku 2017 je definitivně rozhodnuto a Thor: Ragnarok patrně zaboduje hned ve všech soutěžních kategoriích. Tato slabomyslná adaptace severského mýtu o konci světa vyústila v očekávaný Ragnarok. Scénáristé motají páté přes deváté a působí dojmem školáka vařícího z vody. Publikum se musí připravit na zkomolená jména (Hel, nikoliv Hela), zásadní neznalost příbuzenských vztahů (Hel není sestrou Thora a stejně tak nemá za otce Odina, jelikož jde o dceru Lokiho), ale i na neomluvitelné překroucení samotné příběhové osy. Přestože zde zaznívají slova o nevyhnutelnosti Ragnaroku, tvůrci vůbec netuší, o čem vlastně mluví, a že tato nevyhnutelnost mimo jiné obnáší smrt Heimdalla, Lokiho a samozřejmě i Thora. Do nebe volající hloupost týkající se obohacení severského panteonu o postavu Hulka už raději ani nekomentuji a přičítám ji zjevnému absintovému opojení scénáristů. Schopnější režisér by takto slibný námět přetavil v temnou fantasy s prvky hororu a pomyslným vrcholem v podobě strhující epické bitvy bohů s obry a Wagnerovou Jízdou valkýr coby hudebním doprovodem. Taka Waititi se však o vybudování ponuré atmosféry ani nepokusí, jelikož od úvodních minut ubíjí diváky "troškovským" humorem, který absolutně nekoresponduje s vážností dané látky. Mytologickou vyprázdněnost snímku lze názorně dokumentovat i na multikulturním Asgardu, do kterého černý strážce brány Heimdall vpustil černou valkýru. Odpad!(25.10.2017)

// Jsem asi jedinej člověk na světě, koho bavil druhý Thor (ten soundtrack, všichni zapomínají na *ten* soundtrack). Jako takovému mi logicky styl třetího dobrodružství od začátku příliš neimponoval, neonová akční komedie s Hulkem a Lokim prostě nezní jako něco, co bych nutně musel vidět. Nicméně už jsem jednou ve vlaku, tak nebudu vyskakovat před cílem, že jo (ano, plně si uvědomuji, že cíl je dál než v nedohlednu). Zcela bez očekávání jsem tak odevzdaně vyrazil na něco jako bratránka ujetých Strážců Galaxie a vlastně jsem dostal přesně to - žádná překvápka, kupa sympatických herců, mimózní režie Taika Waititiho a goldblumování Jeffa Goldbluma. V rámci série tedy spokojenost (nic se nepokazilo) a zařazení po bok těch zábavnějších filmů, nicméně zamýšlet se nad tím bych se nejspíš neodvážil a na domácí zhlédnutí určitě pospíchat nebudu. 7/10(29.10.2017)

• - Jedná se o první díl Thorovy trilogie, ve kterém se Loki (Tom Hiddleston) nepromění do své skutečné podoby ledového obra. Je tak pouze zobrazen v divadelním představení na začátku filmu. (V999)

• - Spoiler: Ve filmu se dozvídáme, že „Infinity Gauntlet“ z Odinovy (Anthony Hopkins) pokladnice, kterou jsme už měli možnost zahlédnout ve filmu Thor (2011), je padělek. Jedinou opravdovou má Thanos (Josh Brolin), což nám ukázal na konci filmu Avengers: Age of Ultron (2015). (V999)

• - Spoiler: Řada detailů byla v trailerech oproti skutečným scénám ve filmu pozměněna z důvodu zamezení odhalení příliš mnoha spoilerů. Kromě klasických úprav střihu a voiceoverů bylo digitálně upraveno i několik scén. Například pozadí ve scéně, kdy Hela (Cate Blanchett) rozlomí Thorovo kladivo je jiné. Změněna byla i síť, do které Thora (Chris Hemsworth) po přistání na Sakaaru chytili, stejně tak jako Thorovo oko, ve scéně, kdy s blesky přistane na Bifröstu. (Tashi)