Thor 3

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie

USA / Austrálie, 2017, 130 min

Thor přišel o kladívko, o vlasy a zaujmout má čím asi? Tenhle výpotek Marvelu má sotva poloviční bicáky Chrise Hemswortha. Barvičky, akcičky, vtípečky, známé tvářičky, to všechno by tu bylo, ale mě to zasáhlo asi jako zvýšení daní v Tanzánii. Tak třeba příště v některém z dalších čtyřiadvaceti pokračováních...(27.10.2017)

Waititi Reggae. Rude boys and girls, sociálně-imigrační podtext (není důležité místo, ale člověk) a hlavně jedna velká show, u které jako by si Taika řekl: „Hej, Marvele, co děláme v temnotách, když můžeme vyjít na světlo zábavy!“ Vždyť kdo by před pár lety řekl, že Ódinson bez svých dvou jediných citových vazeb (nářadí a kadeře) bude hýřit vtipem, až zastíní i svého nevlastního bratra? Po stopách Starlordovy party, sebeironicky, hravě a s odvahou přiměřeně devalvovat zaběhnuté dějové vzorce i vlastní mytologické podhoubí. A konečně někoho napadlo, že i Hulk by měl dát své potrhané džíny občas do prádla. Snad nebyla zrovna poblíž nenechavá ruka Kevina Spaceyho..(13.11.2017)

Nevím, co bych měl chtít, když ne tohle. Z Marvelu jsem otupělý. Většinou je ok, ale bez čehokoliv, proč by mě to mělo zajímat. Tohle mě zajímalo. Tohle bylo to, co mi nedali Strážci galaxie. Přísnou logiku to háže za hlavu, zato to rozhodně dává smysl. Jak stylisticky, tak i do mnoha zajímavých dějových motivů. Čas u toho utekl zatraceně rychle. Jsem spokojený, jak jsem u komiksu už dlouho nebyl. 4 a 1/2(25.10.2017)

Trailer mě vůbec nenaladil a na film jsem se v podstatě netěšil. Zničit Mjölnir, Thora ostříhat a dát ho do arény s Hulkem, to celé ve stylu 80. let? Děláte si srandu? Jak vysoká byla spotřeba kokainu při psaní scénáře? Ale ne, já stejně věděl, že si mě marveláci zase získají - a měl jsem pravdu. Thor vsadil na osvědčenou vlnu Strážců Galaxie, a tak je celý film jedna velká, barevná a vyhláškovaná akční jízda, u které jsem se chechtal od začátku do konce. Sice bych si "Ragnarok" představoval o dost jinak, ale čert to vem, je to komiksák. A přechod z temného fantasy do komedie Thorovi vcelku nečekaně sedne. Cate Blanchett je kočka a je jí tady tak o 20 let míň. Potěšila řada nečekaných cameo rolí a skvělá hudba. Sečteno a podtrženo, klasicky další vydařený marvelák.(27.10.2017)

Možná nejlepší komedie roku. Taika Waititi šanci využil na sto procent a svůj mimoňský humor protlačil i do marvelovské mašinerie. Kamenné stvoření Krog, nebo jak se jmenoval byl fakt skvělej. A vůbec celej tenhle film je nehorázná sranda, co se vůbec nebere vážně, ale přitom je naprosto skvěle udělaná po všech stránkách. Za mě prostě bomba.(5.11.2017)

• - Scéna, keď Skurge (Karl Urban) zoskočí z lode na kopu nepriateľov je známa z plagátu kultovej hernej série Doom. V jej filmovej adaptácii z roku 2005 si zahral aj samotný Urban. (Jumar)

• - Druhý oficiální plakát je inspirován plakátem na videohru „Altered Beast“. (V999)

• - Na konci filmiu střílí Skurge (Karl Urban) s útočnými puškami M16. Avšak v jednom ze záběrů je vidět, že nemají otevřený dustcover. Zbraň v takovémto módu střílet nemůže, jelikož pohyb závěru automaticky tento kryt otevře. (Aporol)