Ďaleká budúcnosť. Pri prenose zmrznutých ľadových objektov zo spustošenej Zeme sa z jedného z ľadovcov vynorí Jason Voorhees a posádka lode má po chlebe. Desiaty diel hororovej série Piatok trinásteho. (POMO)

Padme_Anakin

Charismatický chlapík, tenhle Jason X, pronikavě inteligentní, nenuceně společenský, nadmíru komunikativní a v neposlední řadě má velkou slabost pro vše živé, prostě má lidi k smrti rád. ()

corpsy

Bolo ťažké nadviazať na stupídnu deviatku pod názvom JASON GOES TO HELL. A tak bolo jediným dobrým riešením nepokračovať, ale proste sa otočiť akýmsi iným smerom. A či to pomohlo? Úprimne povedané, NIE. Zopár dobrých gore a pár sexy slečien...toť všetko. ()

liquido26

Pokud to neberete vážně a doufáte, že ani tvůrci to nebrali vážně, tak si to lze docela dobře užít. Jason X je sice děsně blbé béčko, ale po otřesném filmu Jason Goes To Hell celou sérii o nejkrvavějším brankáři na světě příjemně oživil. ()

Astaroth12

Piatok 13 ma už nemá čím prekvapiť, aspoň už nie po tomto filme. V tejto sérii som videl solídne jeby, ale aj čisté sračky. A, že tvorcovia tejto sérii majú veľkú fantáziu som si už zvykol, pri predošlých častiach, ale čo dokázali tu, môžem povedať len sila. Neuveriteľné, takto celkom dojebať sériu to dosť zamrzí. Tento film zabíjali nezmyselnosti, dementný scenár a vraždy sú veľmi slabé. A o atmosfére sa tu nedá vobec hovoriť. A to ako zas vstal zmŕtvych Jason a z neho urobili Terminátora, tak to bolo totálne trápne, a práve vtedy som to chcel vypnúť, ale vydržal som. Z tohoto námetu sa mohlo vytrieskať veľa, ale nenašiel sa žiadny schopný scenárista a ani režisér. ()

ConanVJ

Rozhodně lepší počin než devátý díl, ale celkově průměrná vyvražďovačka, tentokrát z daleké budoucnosti. Vraždy povedené, píběh taková ta ohraná klasika a jedna pěkná hlavní hrdinka. Celkově vzato toto už potřebovalo restart 55% :) ()

Andersis

Náhodou to patří k těm lepším dílům pokud prominu scénář. Vraždy jsou zábavné a uchylné. Ale není to horor, teda nic strašidelného tam není spíše moderní odreagovačka. ()

mis-ko

Prvá a posledná "vesmírna" vražda predstavujú všetko, čo sa oplatí vidieť. Kto vypne TV po spacákovej scéne, môže si pridať hviezdičku. ()

fcreading

10-ty diel Piatku 13-teho už nenesie podtitul 13 ale Jason X a oto viac poteší že sa to odohráva vo vesmíru, je to čistý priemer a už tá atmosféra z predchádzajúcich dielou sa vytratila, herci akoby ani nechceli hrať sú totiž otrasný a samotné brutálne scénky tu sú asi tak 3. Ako zábavka to postačí, ale iba pre tých, ktorý sú fanúšikom Jasona a medzi týma patrím aj ja takže 60 percent. ()

Zayl

Jason v budoucnosti na vesmírné lodi? Ale to snad už ne. Takto zprznit hororovou legendu, i když upřímně řečeno 'JASON GOES TO HELL' bylo ještě horší. Sérii Pátků Třináctého miluji a i proto jsem tímto dílem zklamán. Mnou milované pobíhání v lese je pryč. Je jasné, že Jason X nedosahuje takových kvalit, jako jeho předchůdci, ale pořád se na něj dalo dívat. Zejména vyzdvihuji scénu se spacákem, u které jsem se pořádně bavil, nebo také počítačová scéna, jak Jason vstoupil do virtuální reality. Takže aspoň za dvě hvězdy. ()

Korbitch

Tak mám za sebou komplet sérii Pátku třináctého. Zde narozdíl od posledních 4 dílů je alespon trochu prdel a samozřejmě skvělý Kane Hodder. Suma sumárum celkem povedená sci-fi akční řež. ()

mysiak odpad!

No fuj, hrozné, nechutné a neskutočne trápne nafilmované...len pre ľudí, ktorý nemajú podlomené zdravie... ()

Jillen odpad!

Ehm, co to je? Mám dojem, že tu něco smrdí...kdopak to asi bude...žeby Jason?...oh, sorry Jasone, to bych tě urazil, tohle je totiž Jason X, nejtrapnější stroj na zabíjení vůbec...Dávám 0% ()

PKD

Vůbec ne tak příšerné, jak psaly tehdejší recenze. To dnes jsou mnohem větší megasračky, než toto. Super quilty pleasure, které je s každým kouknutím lepší a lepší. No, rozhodně zábavnější o 100% než než ta ultranudná a divná 9. Special quest star...milášek David Cronenberg (jeho přítomnost na začátku filmu jest prý díky faktu, že rež. 1 díl tv s. Pátku 13.), který sem opět dodal zajímavého Roberta A. Silvermana.;-) Ti dva jsou nerozluční, chicht. Efekty jako lodě a růz. SF prvky jsou v poho a uber upgrade Jason je totál gorila.;-) A jelikož jde o dalekou budoucnost, tak (jako podobně v př. Hellraisera IV) víme, jak dlouho bude synátor paní Vorheesové řáditi. Já vím, 445 let byl v hybernaci, ale víte jak to myslím.;-) Dobrý ironický fórek s tím bordelem kolem Země 1, která (jaký to šok!) je v 25.st. již nepoužitelná a já jsem přesvědčen, že v reálu to nebude trvati tak dlouho. Moc pěkná holografická vzpomínka na tábor u Crystal Lake i s nezbytnými spacáky i s přibalenými kozaticemi.;) Prostě...pohodové 3 za tento nadprůměrný trash.;) P.s. a za 4 roky bude konečně zrušený hokej, dle tohoto prorockého filmu. Už aby byl konec té tupé a debilní masové zábavy. Pak ještě fotbal a bude klid. Jo a pro uživatele Benjamin-L, ano je to 10.díl. Proto to X, logicky. ;-) ()

gogos

Po celou dobu naprosta parada... Souvislosti a navaznosti jsou tytam uz v 9. dile, z klasicke venkovske vyvrazdovacky se Patek metamorfoval uz taky pred nekolika dily, takze jako pocatek nove generace Patku 13 je to naprosta bomba. Ja jsem se bavil! a hodne! ()

blackrain

Jason je jedna z nejkultovnějších postav všech dob. To samozřejmě víme všichni. Tentokrát se dostal až do vesmíru, kde pokračuje jeho vražedné řádění. No, radši měl zůstat na Zemi, v Crystal Lake. Když už jsem tady nadhodila to městečko, tak musím říct, že se do něho podíváme, ale až na samotném konci filmu a to jen na malý okamžik. Budeme za to vděčit hologramové projekci. ()

Bat55

Naozaj zlý horor. Jednu hviezdičku dávam len z úcty k Jasonovi a za peknú, no bohužial jedinú, skvelú zabíjačku. Inak je to strata času a ak čakáte niečo v štýle Freddy vs. Jason, tak si pravdepodobne riadne nabijete držku. Suché, nudné, nezaujímavé, odfláknuté filmové nie béčko, ale rovno céčko. /10%/ ()

kaylin

„Jason X“ nefunguje jako horor, což si tvůrci uvědomili a vložili do toho humor, případně hodně cool scény, jako třeba Jasonova finální přeměna. Musím říct, že jsem mi to zamlouvalo, protož jsem měl pocit, že sleduji béčko, které si na nic nehraje a dělá přesně to, co podobné filmy dělat mají. Baví. Je to ujeté je to místy dost praštěné a nemá to smysl vztahovat k předchozím devíti dílům, ale stejně to prostě baví. ()

topi

Desáté pokračovaní a hned scifárna, ve které Jason na vesmírné lodi v roce 2455 opravdu nemilosrdně likviduje vše živé. Dokonce i David Cronenberg to pěkně schytá, hehe. Potěší humorné vsuvky, béčkové vizuální efekty, a pár gore sekanic. Výborná je i hudba Harry Manfrediniho, jeden jeho hudební motiv mě silně připomíná film Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Škoda, že ke konci filmu dochází snímku dech a šťáva, ale určitě se jedná o skvělé pokračování, které se vymanilo předchozím upadajícím dílům. ()

Carpenter je Psychopath

Carpenter je Psychopath

18.05.2005

Legendárny John Carpenter (na obr.) sa po štvorročnej odmlke vracia na scénu. Jeho najnovším filmom bude thriller PSYCHOPATH o bývalom agentovi CIA, ktorý je povolaný späť do akcie, aby zastavil… (více)