Ďaleká budúcnosť. Pri prenose zmrznutých ľadových objektov zo spustošenej Zeme sa z jedného z ľadovcov vynorí Jason Voorhees a posádka lode má po chlebe. Desiaty diel hororovej série Piatok trinásteho. (POMO)

bari68 odpad!

Určite ste tiež niekedy mali pri sledovaní filmu pocit,že ,,toto,, tvorcovia oného bludu nemôžu myslieť vážne....Tento pocit u mňa tiež po dlhšej dobe nastal.Keď ohodnotím tento ,,film,, prívlastkom béčko ,urazím iné diela, ktoré práve do tejto kategórie spadajú.Pokiaľ nie ste fanúšik,resp. konzument gore hororov a ich pokračovaní, vyhnite sa tejto sračke veľkým oblúkom.- 0,5/10 ()

Testament

"Znám křišťálové jezero, kde nejhlubší je les. Tam jsem potkal Jasona-mačetu si nes..." Jasone, Jasone, copak ti to provedli? To sis opravdu nezasloužil. Je sympatické, že tě nechali "vykydlit" hodně lidí již během prvních pár minut filmu, ale budoucnost a vesmír ti opravdu nesluší. Já vím, snažili se tomu všemu dát nový háv, ale prostě to nefunguje. Byl jsem ochoten na to přistoupit a dát Jasonu X 3*. Ovšem to, jak z tebe udělali ke konci filmu UberJasona, to přehnali a nechtěně tě zesměšnili. Proto jednu* strhávám a příště až se setkáme, tak budeš doufám v lepší koindici. ()

iXtr3m3

Jason feet Alien za päť korún. Škoda, vyzeralo to síce už od začiatku ako totálne bláznivý nápad, ale práve preto to mohlo vyjsť, napr. taký Hellraiser v budúcnosti nič nestratil. Pár známejších mien tomu tiež mohlo pomôcť. Škoda. ()

Loki_Six

" I promised the professor that we take this guy alive. After you blow him all to hell, put one in his leg so we can tell the professor we tried. " ()

Han22

Po mnoha letech jsem si pustil i poslední neokomentovaný Pátek 13. Ten se mi kdysi líbil jako parádní béčko a to jsem ani neznal celou sérii. Co po letech? Jason X je debilní, to je bez debat. Vědce a vojáky na průzkumné misi zajímá jen jak se zašít a zašukat si, profesor radí vojákům aby rychle se hojícího magor chytli živého a raduje se, že chce "jen" svou mačetu :D Některé scény jsou zoufale stupidní - mačeta skrz pancéřovou stěnu, Jason ve vesmíru a pád na planetu. A z Jasona udělali nesmrtelného magora, kterého nerozhodí ani plné zásobníky z ultramoderních kulometů a který se nepokrytě teleportuje. Ale je mě to fuk. Celá série měla vždycky dementní postavy, přehnané scény, žánrové úlety ("Carrie" vs Jason). Podstatné byl spád, bodycount, gore a čistá zábava kdy fandíte od začátku do konce, aby je všechny vykuchal. To je tu v míře vrchovaté, navíc je tu fantastický souboj androidka vs. Jason, upgrade, na béčko z roku 2001 pěkné vesmírné efekty. Je to hloupé, ale zábavné přesně v duchu předchozích dílů navíc v originálním prostředí a nemám problém 3* ponechat. ()

borec999 odpad!

Musím opraviť komentár k 9. dielu, pretože 9. diel nebol najhorší, Jason X ho v nekvalite isto prevýšil. Ešte v polovici filmu som si pri tom hovoril, že sci fi nápad (kryogenicky zmrazený Jason sa prebúdza o 400 rokov v budúcnosti na palube vesmírnej lode, kde začne kántriť jej posádku) vlastne nie je úplne zle využitý, aj z vrážd sme videli oproti 9ke celkom dosť (a napr. tá so zmrazením tváre bola veľmi fajn) a že by to mohlo byť aspoň jednoduché, oddychové béčko. No odvtedy to išlo celé do prdele. Násilné pokusy o humor, tragické efekty, amatérski herci, súboj Jasona so ženským androidom, jeho regenerovaná kyborg verzia... to všetko bolo úplne mimo, nefungovalo v žiadnej rovine a druhá polka sa ťahala akob mala 3 hodiny a ja som sa neskutočne nudil. No a absolútny záver s Jasonom v kozme a "epickou" záchranou od jednej z postáv bol už len klinec do rakve tejto série a jasný signál toho, že aj 1* je pre takýto skvost veľa. 5% ()

Eraserhead

Postavy v tomhle filmu jsou neskutečně debilní a proto si nic jineho než smrt nezaslouží. Mačetu do scénáristovi lebky!!! ()

BlueZero odpad!

Ten Jason prežije všetko, to je neuveritelné. Dokonca koniec napovedá, že sa môže natočiť aj ďalšia časť. No ale najhoršie na tomto filme bolo, že nerešpektoval pravidlá, ktoré si sám nastolil resp. nastolili predchádzajúce filmy s Jasonom. A samozrejme aj fyzikálne pravidlá nie su rešpektované. Ak už tvorca chcel spraviť niečo v daných pravidlách nemožné, tak to proste mal nejak vysvetliť. ()

Hopper

Jednu, alebo žiadnu ?? To je otázka... Úbohy doklad o tom, kam môže degenerovať filmová séria, ktorá má na začiatku takmer "kultový" diel. Totálna magorina, ktorú som dopozeral z perverznosti a zvedavosti ako sa to skončí - a to prekonalo všetky moje očakávania. Buď boli autori úplne sfetovaní, majú 8 rokov, alebo to mysleli ako neuveriteľnú nadsádzku, ale tá je tak nadsadená, až je toho príliš. Za zmienku stojí teda len scéna, kde Jason mláti spacákom o spacák, inak ide len o vŕšenie mordov bez akejkoľvek invencie a to už nehovorím ani o gradácii. Proste vzťah k postavám nulový, napätie na úrovni gumy od treniek po 5-ich rokoch, výsledok = blivajz. ()

wosho

Jako bavil jsem se u toho solidně, vtipně blbé, s hrozivou výpravou a haha triky. Celkově mě to přopomínalo seriál Andromeda. ()

Vaklaf

Ježíš, to bylo hrozně špatný. Hloupý a až bych řekl retardovaný. Na druhou stranu, jako komedie to funguje docela obstojně a myslím, že je to přesně jeden z těch filmů vhodných k přežití kocoviny. Kdo je připraven, není překvapen. ()

Prochy38

Asi zbytečné pokračování. Jason je fajn kliďas jako vždy, ale tenhle sci-fi pokus opravdu nebyl žádná sláva. Taková ta typická hloupá vyvražďovačka, bez kouska myšlenky. * za pěkné ženy :). ()

Paldiny odpad!

Jason Voorhees dobojoval a bohužiaľ pri poslednom záťahu okúsil samotné dno. Pôvodne som chcel začať komentár vyňatou hláškou z filmu, ale z toľkého počtu som si nevedel vybrať. Vážne tak stupidný scenár séria ešte nevidela, o zápletke nehovoriac. Chudáka Jasona najskôr rozmrazia v 25.storočí, potom z neho spravia Robocopa, aby nakoniec preletel atmosférou a spadol späť do jazera. Film má jediný svetlý moment s počítačovou simuláciou Crystal Lake, ale aj ten iba paroduje známu spacákovú scénku. Neviem či sa oplatí menovať všetko zlé, vyjmem len triky aké neraz rozosmiali. Tí čo hájia ich vierohodnosť museli byť čerstvo rozmrazení z obdobia, kedy fičala stará Vojna svetov. Čo dodať na záver? Asi len prianie, aby chlapca pod maskou už viac netrestali, užil si dosť, toto znásilnenie bolo zatiaľ tým najhorším. ()

Fryštok

Solidní film. Lehce dementní, ale furt koukatelný na rozdíl od minulého dílu. To, že má tento díl úplně stejné hodnocení jako předchozí je naprosto směšné, protože tady je aspoň vidět nějaká snaha a vcelku originální nápad poslat Jasona do budoucnosti. Zasloužené dvě hvězdy. ()

kwoky

Původně jsem hodnotil za tři hvězdičky. Přece jen umístění ve vesmíru, krásné holky a tvrdí hoši se zbraněmi mě bavili hodně. Jenže pak byly tvrďáci velmi rychle zneškodněni (ukázalo se, že nejde o tvrďáky, ale totální dementy) a zbyla jen vystrašená vřeštící skupinka. A ta mě bavila o poznání míň, jen chvilka se střílející androidkou měla svoje zvláštní zvrácené kouzlo. Ocenil bych také více základní logiky, že třeba dveře vesmírné lodi nepůjdou propíchnout jak papír. Ve výsledku je to tak spíš na dvě. Ale vylepšený Jason je natolik stylový a "hustý", že prostě ty tři nechám. ()

willis

Snaha oživit legendu a přidat do ní i něco nového se vcelku povedla, už jsem s Jasonem i horší díly. A navíc dost černý humor. Ten kdo hledá ve filmu nějakou logiku, je úplně mimo a přiznám se, že mi není jasné proč si tohle vůbec pouštěl.........Už jste viděli rozdávat si to Jasona se dvěma tábornicemi? Neváhajte. ()

Carpenter je Psychopath

Carpenter je Psychopath

18.05.2005

Legendárny John Carpenter (na obr.) sa po štvorročnej odmlke vracia na scénu. Jeho najnovším filmom bude thriller PSYCHOPATH o bývalom agentovi CIA, ktorý je povolaný späť do akcie, aby zastavil… (více)