Příběh služebnice

• USA The Handmaid's Tale (více)
USA, (2017–2025), 57 h 27 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Bruce Miller

Předloha:

Margaret Atwood (kniha)

Hudba:

Adam Taylor

Elisabeth Moss, Alexis Bledel, O.T. Fagbenle, Joseph Fiennes, Max Minghella, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Amanda Brugel, Ever Carradine, Madeline Brewer (více)

Série(6) / Epizody(66)

Adaptace klasického románu spisovatelky Margaret Atwood Příběh služebnice vypráví o životě v dystopickém Gileádu, totalitní společnosti na půdě někdejších Spojených států. Republika Gileád, která se potýká s ekologickými katastrofami a ztrátou lidské plodnosti, je ovládána zvráceným fundamentalistickým režimem, který militantně volá po "návratu k tradičním hodnotám". Jako jedna z mála žen, které jsou ještě plodné, je Offred služebnicí v rodině Velitele. Ženy z této kasty jsou nuceny k sexuálnímu otroctví v rámci posledního zoufalého pokusu znovu zalidnit svět. V této děsivé společnosti musí Offred obezřetně manévrovat mezi Veliteli, jejich krutými Manželkami, hospodyněmi Martami i ostatními Služebnicemi – z nichž všech kdokoli může být špiónem Gileádu – a to s jediným cílem: přežít a najít dceru, která jí byla odebrána. (HBO Europe)

Doggie773

Neuvěřitelně silný seriál, který upoutá hlavně svou atmosférou, po které vám poběží mráz po zádech. Příběh je hodně drsný ale úžasně zpracovaný.Seriál mě vzal už od prvního dílu a musím uznat, že se tvůrcům moc povedl. ()

rEooo

To mali kasting na naškaredšiu herečku? Ak by bola trochu krajšia dal by som tomu 5* ale čo je moc to je moc, uplatnila by sa v seriali Walking dead tam by maskeri nemali problem, asi by ani masku netrebalo. ()

linger

Hej, prva seria ma vtiahla, ale to je ta moja slabost na dystopie... Casom som si uvedomila, ze hlavna postava (alebo skor herecka) mi vobec nie je sympaticka, kedze sa nonstop tvari, ze si chlipla acidofilneho mlieka, a ze cely ten system a svet nejako pokrivkava. Po prve, nemalo by sa s plodnymi zenami zaobchadzat trochu inak, kedze su velmi vzacne? Stacilo by obmedzit palenie, mrzacenie, bitie, psychicky teror...Ale to by uz tak nehralo na city, ze. Po stvrtej casti druhej serie to vzdavam. ()

ariari

mne to ako dokonalá filmarina teda nepripadá . hnus a neschopnosť pohnúť príbehom, zlátaninu ponižovania odetú do pseudohovadiny na námet akýchsi posadnutých amišov...z jediného dôvodu. je to "ejdžbiovsky" systém vytvárať napätie a úžas do absurdistanov, pretože to vzbudí obrovský zujem a o to ide.ženy sa asi hneď cítia zas dotknuté a povedia si, fuj tí chlapi!ak si spomenieme na prepálené Hry o tróny, tak áno. V reále by naprosto zjavné protirečenia vyústili do okamžitého odporu všetkých polointeligentných amíkov. .ale no však túto hovadinu predsa hrá táááká silná héérečka. Bóže, naozaj som sa snažila ešte aj druhú sériu, záujem o spracovanie témy ale opadol po nekonečných sekvenciách striedania ponižovania a nenávisti voči mužom. Ja mám chlapov, chlapcov, mužov skrátka v úcte, minimálne tých v mojom okruhu 1000 km.aj keď o to tu vlastne asi nešlo,išlo o to vyfúknuť netflixu sledovanosť :-). Tak nány , užívajte silný príbeh. ()

Zlty_Dodo

tematicky super, nieco poucne pre slnieckarov... ale v polovici druhej serie som to prestal poberat a to kvoli absolutnej averzii k hlavnej hrdinke... uz som sa nedokazal dalej na nu divat a to spolu s dalsim dovodom ktorym je zdlhavost scen ma primalo k myslienke, ze to nema cenu dopozerat.. ()

zigy

Chachá, téma sexuálního otroctví v blízké budoucnosti, to bude určitě zajímavé......není!!! je to natočeno tak nudně a sterilně, jak jen může být, včetně odpudivých herců bez známky sympatií k nim. ()

MartCT

První řada byla fajn, napínavá tajemná a depresivní, za mě 4 hvězdy. Bohužel momentálně jsem na konci druhé série a stalo se z toho jako ostatně většinou natahované dílo, plné zpomalených momentů na protáhlé ksichty, plné nelogických scén, spousta zbytečných návratů do minulosti a pořád se nad něčím brečí dlouhosáhle fylozofuje. A druhá řada mi seriál otrávila, že jsem se seriálem skončil. Kdyby udělali nadupaných 15 epizod a zakončili to, tak paráda, ale co proboha chtějí řešit ve 3. a 4. řadě. Strašnej nesmysl..... ()

Ovecka_Saki

Tak si to shrneme… pustila jsem se do seriálu, protože se mi líbila zápletka, ale velmi rychle jsem přišla na to, že je to pojato hrozně. Z první série si vlastně jen vybavuju to, jak tam furt někdo visel na zdi, druhá série nebyla o nic lepší, co si vybavím z ní? Nejspíš vůbec nic, protože to byla nuda… ne počkat! Neopakoval se náhodou pokus o uniknutí June z Gileádu v posledním díle, kdy ta husa odmítla odjet a zůstat? A teď si ještě vybavuju ty kolonie, to mě bavilo na to koukat.  Za zmínku stojí aspoň ta třetí série, kdy jsem si oblíbila postavu Josepha, to byl borec, ten se s tím nemazlil, asi nejlepší postava v celém seriálu. Nebudu zapírat, že mi neukápla slzička, když dorazilo letadlo s děckama, to byl vůbec nejlepší díl. No a pak se vracíme do nudné reality a pokračování v podobě 4. řady a já končím 7. dílem, protože už dál nesnesu tu nudu v příliš natahovaných dílech, které stojí za prd. Nezajímá mě, jak X let zpátky seděla June s Moirou na gauči a četly si knihu, proč to tam sakra tvůrci dávají? No nic, takže! Myslím, že nejlepší badass byly ty Marty, ty kdyby se spojily a každá otrávila svého velitele, tak jsme hotoví po první sérii s tím, že Gileád neexistuje, zbytečně by se to nenatahovalo a my bychom byli ušetřeni dlouhých a detailních záběrů na obličej June (ne vážně, jenom čistě z těch záběrů by se dala udělat celá jedna řada), hlavní postava je tedy kráva, která je 98% diváků nesympatická, velitelé jsou jenom kus ho.na, jako upřímně nechápu, že to tak dokážou vést, když si třeba Fred neumí udělat pořádek ani doma, že? Díky za Yvonne, protože jenom kvůli ní jsem dokázala přečkat první dvě série, za zmínku také stojí postava Emily, která je fajn, taky mě ve 3. řadě bavila ta s tím vypíchnutým okem, jsem si říkala, že ta snad přežije úplně všechno, nejvíc nesmrtelná postava :D teta Lydie by potřebovala prášky na uklidnění, nebo předčasný důchod, manžel June pro mě byl jen rušivým elementem. Ale ještě si vybavuju tu mladou holku, co schovávala služebnice u sebe na farmě, ta byla taky fajn, jak tam pomalu trávila svého manžela, parádní, za tu palec nahoru. Jinak mě nenapadá nic, co bych ještě mohla pochválil. Počkám si, až budu moct 4. řadě udělit odpadové hodnocení a pak už se tímto seriálem nehodlám zabývat, nevím jak tvůrci, ale fanoušci asi nezůstanou až do nějaké 10. řady, kterou plánují, nebo možná ti američtí, ti jsou na to blbí dost. ()

aannemer

Ne. Ne a ne. Přetrpěl jsem čtyři série a upřímně - kdyby to sestříhali do jedné, tak by to bylo dost dobré. Jenže ono se to táhne ještě pomaleji než sliz. ()

Kvalik

Příběh služebnice začal velice slibně, ale jak už to většinou bývá v seriálech, které mají knižní předlohu – poté co byl vyčerpán source material (cca na konci 1. řady), tak kvalita začala být silně kolísavá. První dvě řady jsou velice dobrá podívaná – napínavá a krutá, i když míst docela nelogická (ale život není vždycky logický). V třetí řadě začíná být poznat, že seriál dějově točí v kole a dochází mu dech. Čtvrtá řada už je pro mě v podstatě nekoukatelná. Postavy naprosto změní své osobnosti a stávají se z nich jiné osoby, které defacto nezná a necítí k nim naprosto žádnou empatii. I přes tyto výtky si myslím, že to není špatný seriál. Hlavní protagonistka, kterou ztvárnila Elisabeth Moss dokázala velice přesvědčivě zahrát velice rozporuplnou June. ()

luciasce

Obvykle si ty epizody oznámkuju jednotlivě, ale tady to nemá cenu, všechny jsou brilantní a dala bych i šestou hvězdu. Naprosto hrozivě skvělý příběh. Obsazení Elisabeth, Yvonne, Samira, Alexis, Madeline... naprosto skvělé herecké výkony. ()

WugWugs

Nezdieľam nadšenie. Dobrý príklad čistej soc-fi (society fiction) v podobe absolútneho totalitarizmu, bez skutočných sci-fi prvkov, ale zato plnej osobného prežívania. Forma zo seriálu robí nasilu pomalú drámu, snáď každý záber tu chce byť nabubrelý a dôležitý, podľa mňa na úkor rozprávania (v tomto prípade, menej by bolo viac). Kniha využíva techniku "prúdu vedomia", seriál sa žiaľ väčšinou utieka len k dlhému záberu na tvár, len zriedka niečo komentuje. Hlavná hrdinka k tomu všetkému vyzerá dobre mimo, aj v retrospektívach stále ČUMÍ, predtým ako sa TO vôbec stalo, takže s ňou a jej veľavravnými pohľadmi hocikam nemožno nejako reálne sympatizovať. Chcel som, aby sa mi to páčilo viac, ale často som sa nudil - ku koncu mi už zdĺhavé zábery tváre zblízka liezli poriadne na nervy. Druhá séria má ponúknuť odpovede na niektoré nezodpovedané otázky z knihy, takže možno sa v nej aj niečo zaujímavé stane. 2.5 ()

Grid

Moc se nedá uvěřit příběhu zasazeného do prostředí severní Ameriky. Jinak zajímavý námět. Ale pro mě spíš holčičí utrpení ve spojení s už řečeným a dlouhými (nudnými) záběry = ** ()

Tethys

zatím jen tři...v případě obsazení hlavní role jinou herečkou např. Alexis Bledel bych dala i čtyři. Ten soví obličej scientoložky Moss nějak nemusím, seděla by jí víc role tety Lydie. ()

JB001

Kvalitní sci-fi na způsob Orwella. Byl bych spokojen kdyby už nebylo žádné pokračování, protože mám obavu, že pokračování už bude jen nastavovaná kaše. Ale třeba ne. Film je fikce co by bylo kdyby... nicméně představy soudružky Michaely Marksové, jak by mohla nebo měla vypadat rodinná politika v Česku, je přímo děsivá. Bůh nás ochraňuj ()

dyjaska

Alegorie totalitní moci stokrát stejně, několik silných momentů. Škoda promarněné příležitosti. EDIT: Druhá série k nepřečkání. Přátelé, tam se neděje dočista nic. Tak sbohem. ()

Motyuek

Tak si jednou jedna spisovatelka řekla, že 1984 byla slabota a Potomci lidí taky, tak to zkusila mixnout a ještě zabalit do ženského hávu., A byla to trefa do černého. Výborný námět a výborné zpracování. Geniální kamera, excelentní herecké výkony a skvěle zvládnutá režie dokážou podle mě v každém divákovi probudit emoce. Když je hlavní hrdinka v bezvýchodně zoufalé situaci, chce se Vám s ní křičet, nebo alespoň namísto ní, protože ona nesmí. Když cítí naději, jásáte v duchu s ní a v závěru první série, ve scéně kdy armáda rudých hábitů pyšně kráčí po svém prvním malém vítězství ulicí, soucítíte s nima a říkáte si: Tak a máte to, vy parchanti. Takže, proč jsem nedal pět hvězd? Má to i své mouchy, drobné, ale má. Autorka ani tvůrci evidentně nezažili totalitní režim. Ale hlavně, chvílema se to strááááášně táhne. ()

slamic5

S01 **** S02 ** po westworldu další zpackaná druhá řada. Tak nudne díly až se mi chtělo plakát. S03** většina dílů nudných, pár průměrných, jeden dobrý. Opravdu neznám seriál, kde by mě hlavní postava tak vytáčela. Ty záběry na její xicht jsem opravdu nedával. ()

M.Pazzina

Výborný zpracovaní, někdo ta stylizace může připadat jako manýra, mě to bavilo. Není to seriál, jako Trůny nebo Narcos, spís než akční děj, se zde rozvíji postavy a buduje se pocit bezmoci a sevření vždy s malým světýlkem naděje. Nejlepší je to propojení dystopie - naše současnost, kdy si za Giliád můžete dosadit třeba IS nebo KLDR. ()

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Najdou Daredevil a spol. nový domov?

Najdou Daredevil a spol. nový domov?

13.02.2019

Nemusíte být zrovna fanoušky, aby se k vám dostala zpráva, že tři z pěti Marvel/Netflix seriálů jsou mrtvé. Situace okolo Daredevila a zbytku Defenders se vehementně řeší už dlouhé měsíce, a přestože… (více)

75. Zlaté glóby - výsledky

75. Zlaté glóby - výsledky

08.01.2018

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 75. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)