Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

HoneyBunny

Namísto sexy drsňačky tu máme mentálně narušenou rain manku, které jako zázrakem všechno vyjde. Jen v jednom okamžiku Harley popužije své schopnosti psycholožky, jinak je chová jako idiot. Idiot v čele opelichaných "dravců" (birds of prey, hehe). Ne, vážně, do tohohle filmu někdo z produkce/studia hoooodně mluvil a prakticky celý ho pok*rvil. Co jsem slyšela, tak v původní verzi Black Mask nechtěl nějaký trapný diamant, ale fotky dokazující, že je gay, což by mu sakra zkomplikovalo život. Z nějakého důvodu se ale toto nelíbilo a muselo se přetáčet a vniklo něco, co často nedává smysl. Tady nejde o nějakou agitku s girl power, tady jde o to, že vznikl nekonzistentní, poslepovaný a nudný film. Nebrat. ()

Anderton

Animované intro je perfektné, expozícia super, skoky v čase potešia, ale nakoniec iba zakrývajú fakt, že scenár je stokrát prevarený čaj v kvázi novom šate. Nakoniec sa teda ako najväčšia devíza filmu ukazuje to, že tu nepadajú mrakodrapy a film je takmer bez zbytočného CGI. Monumentálnosť tu tak aspoň čiastočne nahradzujú nekorektný humor, brutálne násilie a pestrofarebné kostýmy a dekorácie. Obávam sa však, že mi to k plnej spokojnosti určite nestačilo. Onen feministický prvok sa redukuje iba na to, že tu skupinka žien nakope prdel väčšej skupine mužov a to je vlastne všetko. Čiže niečo, čo sme už taktiež videli, napríklad v minuloročných Charlieho anjeloch. Žeby bola Harley Quinn o toľko lepší film, ako sa nám snažia nahovoriť americkí kritici, by som určite nepovedal. ()

Kudly4

Na filmy od DC, se vždycky podívám tak nějak z povinnosti. Suicide Squad se mi moc nelíbil, ale tahle sólovka s Harley Quinn, byla nečekaně svižná, vtipná, akční a nestihl jsem se ani chvilku nudit. Jo, tohle se mi vážně líbilo. ()

Frajer42

Už když koutkem oka zahlédnu v názvu snímku to proklaté a často skloňované slovo "emancipace", tak okamžitě zvracím a mám chuť vraždit. Naštěstí se kluci z DC nevydali cestou moralizování, ale pojali snímek jako hodně ulítlou komedii, která potěší zejména malé děti a hloupé diváky, kde se nízké IQ při sledování stává velkou výhodou. Slabší odvar Sebevražedného oddílu. Moc nevím, kam posadit hodnocení, protože jsem se snad poprvé setkal se situací, kdy je nejsilnější stránka filmu současně jeho největší slabinou. Mluvím o totální autorské odosobněnosti a hravosti v rámci celého filmu, které pomáhá divákům nebrat snímek vůbec vážně a tudíž poskytuje šanci si jej i malinko s vypnutým mozkem užít, ovšem na druhou stranu si nedovede k jakékoli postavě utvořit jakýkoli vztah. Zkrátka taková přehlídka autorské hravosti. Souhlasím s otcem zakladatelem v otázce velmi nešťastného obsazením postav, kde mi drtivá většina postav do jejich rolí nesedí. Souhlasím, že úplně nejvýraznější je tento problém u nezáporného záporáka McGregora a ošklivé a otravné Rosie Perez. Naštěstí dialogů a ostatních pokusů o děj je velice málo a v rámci snímku převládá akce, která je sice na oko velmi na efekt, ale po čase se stává totálně stereotypní. Přesto jsem byl připravený na podstatně větší utrpení, takže jsem mile překvapen. [60 %] ()

Socrates

Girlpower (dokonce i soundtrack tomu byl nemilosrdně podřízen) v Deadpool stylu s X-men ženou vládnoucí hlasem jako zbraní. Nejde mi na rozum, proč tím nevyřešila všechno a všechny. Podkuřování pubertálnímu publiku, spousta rozkopanejch vajec a jedna vtipná scénka s klaksonem. Ale jak tuhle Harley Margot Quinn nemusím, nebylo to zas tak úplně marný. ()

Kothy

Nakonec to není až takový průser. Je to ale o něco slabší jak Suicise Squad. Samotná Harley to nevytrhne a ostatní postavy nejsou tak moc zajímavé. Ani se nedá říct, že by tu šlo o nějakou větší emancipaci. Celkově jsem jim nějak nevěřil to, jak se daly dohromady. Určitě to má ale zajímavý vizuál a kvalitní akční scény, například Harleyin nástup do policejní stanice. Někomu může vadit časté skákání v čase a voiceovery. Mohli tam taky použít víc zajímavých gothamských postav. Zasz a Black Mask to podle mě taky úplně neutáhli. Je tam ale pár slušných fórů. Takže za mě klidně takhle dál, ale poučit se z chyb... "Zabila jsi mi sendvič!" :D ()

Filmmaniak

Film Birds of Prey (a potažmo i samotná Harley Quinn) je jako třpytkami obsypaná opilá prostitutka se silnou vrstvou make-upu - na první dobrou vyvolává zdání přitažlivosti, leč po bližším ohledání působí už jen odpudivě a ulepeně. Banální plochý děj snímek maskuje komplikovaným stylem vyprávění, povětšinou nedostatečně prokreslené postavy v něm předvádějí otravné herecké kreace a akční scény se jen málokdy dokáží utrhnout ze řetězu, tak aspoň že ta pompézně křiklavá vizuální stylizace odpovídá tomu, jak se prezentuje i jeho šílená a okázale zkažená anti-hrdinka. Při té kombinaci efektního pozlátka, bezprostřednosti a ze všech sil vynucené dovádivosti se zašlou estetikou špinavých ulic a rozpadajících se zaplivaných lokací je to ale asi stejná zábava jako řádit na diskotéce, lít do sebe jednoho panáka za druhým a pak zuřivě zvracet do kabelky (na což ve filmu také dojde). Někomu takový způsob zábavy vyhovovat může, o tom žádná. ()

Spinosaurus

Mně by ani ten feminismus nevadil, kdyby byl obklopen kvalitním filmovým řemeslem. Ale tohle? Všechny ženské postavy kromě Harley byly ve filmu buď úplně zbytečné, nebo krajně nesympatické. Uvěřitelnost bojových scén byla na bodě 0. Jako aby několik holek s rozporuplným výcvikem přepralo desítky nájemných vrahů, přičemž každá rána mužů se rovná jen mírnému polechtání na tváři, zatímco muži padají na první dobrou, to je fakt stupidita na entou. Zvláštní postavou byl pro mě Ewan McGregor, který přehrával jak ďas (v dobrém slova smyslu). Evidentně si svou roli užíval a byl také jedním z důvodů, proč jsem u filmu vydržel do konce. Ale základní předpoklad padoucha je, aby z něj šel alespoň minimální strach. U McGregora jsem byl v každé scéně zvědavý, čím mě zase pobaví. ()

RUSSELL

K Birds of Prey jsem přistupoval s nulovým očekáváním a s vírou, že i když půjde o špatný film, rozhodně nemůže jít o takové dno jako v případě Suicide Squad. O to víc jsem překvapený, možná až v šoku, jak to nakonec dopadlo. DC si z klusterfuku jménem Suicide Squad vzalo ponaučení a na druhý pokus plně využilo Margot Robbie v roli Harley Quinn, která jako jedna z mála ve svém hraném debutu vykazovala známky dřímajícího potenciálu, se kterým se při lepším uchopení dají vymyslet zajímavé věci. Naštěstí byl smeten ze stolu nápad na film točící se kolem ní a Jokera a zaměřilo se to jen na ní samotnou a další ženské hrdinky a Letoker zde plní pouze funkci odrazového můstku pro emancipaci Harley. Nejzásadnější a nejpozitivnější změnou je rozhodně Rkový rating, který měla mít už Suicide Squad – film by to sice nezachránilo, ale mohlo to být trošku stravitelnější. Tenhle materiál prostě nemůže být krotký. Díky ratingu se to stylem přiblížilo ke Kick-Ass, což kvituji. Brutalitou se nešetří, ale nějak za hranu to nejde. Dost mě bavil Ewan McGregor jako Black Mask – do určité míry jde o generického záporáka, ale v jeho podání to má šmrnc a o povedené momenty s jeho postavou není nouze. Příjemně mě potěšili i ostatní ženské postavy – zejména Black Canary měla dostatek prostoru k vytvoření diváckých sympatií, díky čemuž mi nebyla ukradená. Mary Elizabeth Winstead bych přál více prostoru, ale k jejímu příběhu to bylo asi dostatečné. Jako velké plus považuji, že to nestojí pouze na Harley, a že i ostatní postavy mají co nabídnout. Film rozhodně má svoje mouchy a dal by se jednoduše zdrbat, ale já se postavím se zdviženým palcem nahoru na stranu spokojených. Jelikož jsem od toho čekal leda tak hyení hovno, tak o to víc jsem byl výsledným produktem mile překvapen. Birds of Prey beru jako začátek žehlení ostudy natropené Suicide Squad, které doufám dokoná nová The Suicide Squad od Jamese Gunna, jemuž věřím, že značku vykoupí a pozvedne. ()

Eawy

Birds of prey predstavuje úplnú esenciu Harley Quinn a komiksového žánru. Mohli by sme sa zamýšľať a hádať nad tým, či film dáva zmysel, či sú hlavné hrdinky dostatočne zaujímavé. Ale pre mňa sú. Dokonca, by som povedala, že síce film má podnatpis ako emancipácia Harley Quinn, ale nie som si istá, či to úplne sedí. Okrem Harley, ktorá sa na začiatku príbehu vysporiadava s rozchodom s Jokerom, človek nepociťuje žiadny "muži sú nanič" podtón. Ewan McGregor je ako Black Mask výborne šialený, dokonca o niečo šialenejší ako Harley. Myslím, že okrem scén medzi Rosie Perez a jej šéfom, tam nie sú v podstate žiadne negativistické pohľady na mužov. Naše vtáčiky sa zbavia hocikoho, či je to žena alebo muž. Film má trošku "chaotického" rozprávača, ale keďže je rozprávačom Harley, nikoho to nemá prečo prekvapovať. Najlepšia scéna je bojová scéna vo vode na policajnej stanici, to som mala až husiu kožu. Film je doplnený úžasným soundtrackom, a Harley v niektorých scénach dokonca skoro prekonáva fourth wall. Jediné, čo mi trošku chýba je humor, pretože som sa na tom nezasmiala toľkokrát, koľko by sa dalo. 70% ()

Ratemus

Normálně nepoužívám vulgarismy, ale tohle byla kardinální píčovina. Když už si myslím, že po slaboučkém Shazamovi nepřijde nic tak slabého, tak přijdou Birds a já opět musím docenit Ligu. Ještě pár takových debilit a dám Lize pět hvězd, protože tohle je fakt hrozný, ale neskutečně. Ani jednou jsem se nezasmál, ta její vypravěčská intonace mi lezla krkem a totálně mě iritovala a hraje se až šíleně na to, že Harley může říct a udělat absolutně cokoliv a já jako divák se musím totálně posrat blahem, protože je to přece super boží cool Harley, ale bohužel, ještě horší v tomhle je to než Deadpool 2. Skutečně film pro 14 létě holky s ratingem R... Huntress v podání Mary EW je nejlepší postava, drsná a dle předlohy s italskými kořeny. Pořád jsem čekal na Black Maska, ale padouch je nějaký Black Withoutmask, Black Mask je tam až úplně na konci na pár minut... Ne, Ewan to zahrál skvěle, jako vše, jen ta postava tam není... Místy mi to připomínalo Blade 2, kde Bladovi vyjde každý skok, chvat do posledního puntíku vteřiny a milimetru. Tady taky, Harley hodí do vzduchu mobil, udělá hvězdu, kopne telefon a sejme tím policistu, to je tak devadesátkové.. Jo a taky všichni padouši jsou chlapi které prostě jakákoliv ženská zbije. Sumasumárum, nejhorší DC film. ()

Yoshitsune

Mám rád Harley Quinn a některé její komiksy, sou prostě super a né Harley neni jako Deadpool, jde o dva úplně rozdílné charaktery, které mají jinou minulost a osobnost. Red Tool od DC je přímá odpověď na Deadpoola, ale teď už k filmu. Začnu tím co mně na tomhle filmu vadilo a to jest, že se Harley zde musí dělit o prostor s dalšími postavami, jako by se tvůrci báli, že samotná Harley sama neutáhne film a tak k ní přidali Montoyu, Huntress a Black Canary. Přitom Margot Robbie je parádní a svoji roli zvládá na jedničku, má vtipné hlášky a výbornou mimiku v obličeji, takže je škoda že tady nemá více prostoru. A to mně vede k věci číslo dvě, Montoya, Huntress a Black Canary, sou relativně dobře zahrané, ale platí to samé co u Harley nemají zde prostor a nemohou jejich charaktery tak více vyniknout. A byť film dobře utíká, tak první polovina se skládá z klipů, které samy o'sobě sou i dobré, ale odvádělo to moji pozornost od děje, naštěstí v druhé polovině se to už neděje a film tak působí víc celistvěji. Sou tady dobré akční scény a hezky se na ně kouká, Harley na policejní stanici je však top. Tenhle film má opravdu výborného záporáka, na rozdíl od předchozích DC filmů, hlavní záporáci v předchozích filmech, byli o ničem, ale Ewan McGregor - Roman Sionis aka Black Mask, je zatím ten nejlepší záporák co se v DC filmech objevil, je labilní a nepředvídatelný, ale hlavně působí svěže. Ano sice má klasickou motivaci, ale neni to další šedivý záporák, co se snaží hlavní postavu a diváky unudit k smrti, svými dlouhosáhlými monology na téma, "mé dětství bylo", "až s tebou skončím" a "a pak ovládnu svět". Sem na jednu stranu rád, že film neni emoční horská dráha, ala Avengers: Endgame/Infinity War, což sou sice vynikající komiksové filmy, ale né u každého filmu, po jeho skončení, musím mít zlomené srdce. Takže jako u Shazama a Aquaboye, neni to špatný, ale chtělo by to poladit, takže další čtyř hvězda. ()

silentname

"Birds Of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)" asi bude otvárať tohtoročné filmové sklamania. Nemôžem povedať, že by išlo o nezvládnutý film, no určite o ňom môžem povedať, že som od neho čakal o niečo viac. Neviem ako bude najlepšie začať. Harley Quinn si v tomto filme začala ako sama chcela, tak možno to tak spravím aj ja. Počas prvej polky filmu som bol celkom ešte chytený. Tak nejako som si to užíval a to najmä vďaka Margot Robbie, ktorá je excelentná ako Harley Quinn. Osobne by som si v tej role asi nikoho lepšieho nepredstavil. A má tu pár vtipných momentiek. Dokonca som mal občas pocit, že prešla humorom trošku do "Deadpool" štýlu. Ale len sem-tam. Dokonca by mi ani nevadilo, keby vďaka jej rozprávačstvu som nemal pocit, že búra štvrtú stenu častejšie. Mnohé scénky vyzerajú vo filme síce skvele, no prvé čo vám napadne je, že ste to už niekedy predtým videli. Možno nie s Harley Quinn, ale podobnosti tam sú. Akčné scénky sú často plné slow mode a vďaka tomu to pripomína trošku "Matrix". Môj najväčší problém s filmom je ale niečo iné. A to je zloduch filmu Black Mask. Ewan McGregor je síce veľmi dobrý, no miestami to svojimi hereckými výkonmi preháňa. A okrem toho by som si prial, aby som ho videl viac byť nebezpečným. No skôr pôsobí ako kráľ mafie, ktorý má na všetko ľudí. A on nemusí ani prstom pohnúť. Pokiaľ to nie je absolútne nevyhnutné. A tak si jeho akcie užijeme len na konci. Každopádne jeho finálna scénka nemala chybu. Musím uznať. A nakoľko je to "Birds Of Prey" film, čakal by som, že si ich užijem viac. Lenže reálne sa baby dajú dokopy až na konci a mám pocit, že boli vysoko nevyužité. A pravda je taká, že by som si ich prial poznať viac. Vedieť o ich živote, ich príbehoch a histórii viac. Lebo to čo dostaneme je podľa mňa málo. A ich spolčenie mohlo byť tiež efektívnejšie. Film je ale vtipný, má svoje dobré momentky a za jedno pozretie podľa mňa stojí. Verím, že ak ste film chceli vidieť, tak ste si ho už pozreli a ostatným poviem, že tých 109 minút čo pri tom budete nebudete asi ľutovať. No myslím si, že to malo na viac. No čo už? Hodnotenie: C+ ()

Visáč

Zatraceně cool komiksárna, o akej sa môže väčšine tvorcov aktuálne motajúcich sa kolem Marvelu a DC len snívať. Obsadiť Ewana McGregora do role hlavného bad guya bola castingová trefa do čierneho! ()

SeBig

Čekal jsem to mnohem horší. Tady je dobrý to, že ten film se nebere vážně a to je asi zrovna dobrý krok. Chvílemi jsem se i trochu pousmál i když kvalitou to působí strašně béčkově v jednu chvíli jak kdybych koukal na lokaci z nějakého komiksu a v další jak kdybych čuměl prostě jen na realistické město. Sem tam nějakej trapnej vtípek, postavy hmm jakžtakž nemastný neslaný, Robbie pokračuje ve své bláznivé roli už z předminula, pár odkazů, příběh nuda.. na zabití pátečního odpoledne to ale neurazí. ()

Marze odpad!

Název Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) je pěně dlouhý. Dlouhé názvy se prý špatně prodávají , ale zde dlouhé vysvětlování všeho a důkladné seznamování vypadá , že jde o pilotní dní celé série. Komiksový fanoušci asi mají jasno . Harley Quinnová je přece postava z batmanovských komiksů – a tím je dán i okruh publika, které miluje superhrdinky. Ewan McGregor coby hlavní padouch nemá proti třem feministkám šanci, přestože herecky je nejsilnější. Současná feminizace komiksového světa se zde mísí s líbivou gymnastikou pružných těl, i když choreografie vnad pod mokrým tílkem stojí v rozporu s emancipační notou projektu. Dotyčná ptáčátka vesměs s pohnutým dětstvím a korektní škálou etnického původu totiž tak vytrvale a oddaně posluhují proradným pánům tvorstva, až jednoho dne povstanou a zmydlí je. McGregorovi se chce málem zatleskat, když zpovykané hrdince vsolí facku se slovy: „Jsi tak otravná!“ Má svatou pravdu. Vůdčím znakem filmu je totiž přepjatost, jež se týká i Margot Robbie v titulní roli, nucené k pitvoření, křenění, šklebení, žvatlání a diblíkovskému rošťačení. Stylizace od figurek přes prostředí po kostýmy je tak dokonale „cool“, že už se do ní nevejdou ani emoce, ani vtip. Nadto neustálé zcizování, komentování či přeskakování v čase – „vyprávím to špatně, musím se vrátit“ – působí nejen únavně, ale také chaoticky. Vše se zkrjátka podřizuje zážitku, kterému fanoušci říkají „jízda“, bez ohledu na to, že je to jízda vyloženě bezduchá, že ústřední zápletka kolem honby za diamantem nemá hlavu ani patu a že z úvodní slibné sebeironie zlomených srdcí ve stylu Bridget Jonesové se brzy vyklube obyčejná krvavá gangsterka. Výraz hereček tvoří dílem vyzývavá gesta z módních přehlídek, dílem prostná bez žíněnky. V bojové choreografii se objeví pár pěkných nápadů, a dokonce občasný humor včetně podpáleného plnovousu. V této nevázané, morálně sporné ptákovince má právě a pouze McGregorův nažehlený psychopat okamžiky, kdy se zastaví tep, zatají dech a z paměti se vynoří Joaquin Phoenix v loňském Jokerovi coby důkaz, do jakých výšin se může i komiksový odkaz vyšplhat. ()

classic

„Dravé vtáky” sú 3: (ex)policajtka Renee Montoya, potom ešte aj Lovkyňa (mafiánova dcérenka Helena Bertinelli) s Čiernym kanárikom (speváčka s ozaj silným hlasiskom Dinah Lance), inak, všetko sú to prekrásne ženy, ktoré dopĺňa i „fantastický prerod jednej Harley Quinn” , čo sa akurát rozišla s Jokerom, a tak je zrovna sólo, odkedy sa vôbec nevie spratať do kože + „Oliver Twist v sukni” , čiže zlodejka, Cassandra Cain, ktorá si od Romana Sionisa, psychopata, "vypožičala" vzácny diamant, pričom akonáhle si Romčo nasadí svoju „Čiernu masku” , tak automaticky povoláva samých žoldnierov, ktorí sa všetci naraz rozbehnú po týchto piatich feministkách ! Vo všeobecnosti proti Romanom absolútne nič nemám, ale tento bol poriadny debil ! Chlapi končia, ešte oveľa horšie, ako na psí tridsiatok, a takto to pokračuje donekonečna, pokiaľ sa nevyčerpajú úplne všetky zdroje v ultra šialenej jazde, plnej krkolomných pádov a zlomenín. _ Čínska filmová režisérka Cathy Yan je taktiež veľká kočka, ako celý ženský, herecký ansámbel, na čele s Margot Robbie (Margotka je ale extrémne nalíčená) a Mary Elizabeth Winstead, ďalej fešandy Rosie Perez a Jurnee Smollett-Bells s extra bohatými dekoltmi. Komplet je to ale zamerané na ženské publikum, ktoré sa bude totálne vyžívať v sekvenciách, t. j. v domácom násilí na mužoch. Žeby: „Ženy, ktoré nenávidia mužov” ? Zamilovaný pár čaká toto: Ona bude nadšená, zatiaľ čo on sa bude cítiť zvláštne. Tento film z dielne DC comics ma síce ničím osobne neurazil, netvári sa tak, čím v skutočnosti nie je, ale je tak neuveriteľne povrchný a falošný, až tým pádom sa jedná o maximálnu hlúposť, ktorá nemá obdoby. No, i napriek tomu, je hodný jedného pozretia ?! ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020