Jsou to jen hormony, anebo se temné síly opravdu chystají ovládnout svět? Novomanželé Rosemary a Guy Woodhouseovi (Mia Farrowová a John Cassavetes) se nastěhují do starého newyorského činžáku, i když je přítel Hutch (Maurice Evans) varuje před temnou historií domu. Působili zde okultisté a došlo tu k několika tragickým úmrtím. Woodhouseovi se seznámí se starými sousedy Castevetovými, kteří u nich začnou být častými hosty. Když Rosemary otěhotní, doporučují jí Castevetovi svého známého gynekologa. Od té doby však Rosemary začne trpět nevysvětlitelnými bolestmi a strachem. Od Castevetových jsou slyšet zvuky jako při duchařských seancích, někteří lidé včetně ostražitého Hutche záhadně onemocní nebo přímo umírají. Jsou to jen náhody, představy psychicky labilní rodičky anebo se proti Rosemary chystá nefalšované satanské spiknutí...? (Česká televize)

cab

Manzelka otehotni v novem byte a diky nepritomnosti manzela trpi samotou a bujnou fantazii podnecovanou hrozivymi sny o domnelem znasilneni. Navic se ji do zivota pletou postarsi sousede a radi ji, co delat. Psychologicky snimek si postupne buduje atmosferu a ke konci vsechny indicie vedou traumatizovanou a nikym nepodporenou zenu az k radikalnim resenim. Satan prichazi. 70% ()

dopita

Film kterej těžko kdy zestárne. Roman Polanski má neuvěřitelnej smysl pro tempo a rytmus vyprávění. Sice není nijak závratné, ale je neslehávající a co je nejdůležitejší – plíživě gradující. Navíc scénář, který byl nominován na Oscara, je taky jeho dílem (sám adaptoval román Iry Levina). Mimochodem Ruth Gordonová Oscara dostala (velezaslouženě) a Mia Farrowová by si ho zasloužila taky. ()

MareT.

Opět chumbuk, ale pro mě naprosto průměrný zážitek...ale je pravda, že atmosféru to má bombastickou a právě proto, když mě někdo napíná a pak je finále "průměrné" se cítím podveden a trochu znechucen...ale jinak zajímavé to je... ()

Very_kuul

Rosemary ma dieťatko alebo Spolok satanictických dôchodcov. Musím povedať ( napísať), že vzhľadom na priaznivé hodnotenia som čakal podstatne viac. Celých 90min som sa doslova nudila. Avšak potom nastal menší zlom, keď Rosemery začala postupne prichádzať na to, čo je vlastne vo veci a že tí šlahnutí dôchodcovia si robia nároky na jej decko. Zhruba tuto bola najlepšie vidieť tá vaša paranoia. Ten komický koniec si mohol ujo Polanski odpustiť. hawk ()

Roman Albach

Tak toto moje pozdní setkání s Romanem Polanskim nebylo šťastné. Věděl jsem, že Rosemary má děťátko je kultovní film, který se má řadit snad mezi x nejlepších filmů světové kinematografie. První hodina se velice táhla, dokonce bych řekl, že jsem se nudil. Po hodině se začalo pomalu něco dít a člověk začal přemýšlet, jak to tedy bude, ale stále jsem neměl pocit, že by Polanski vybudoval nějakou exkluzivní tísnivou atmosféru. Uznávám, že plusem filmu bylo, že po celou dobu se nechává na divákově posouzení, zda to všechno jsou výmysly těhotné ženy, nedo dokonalé satanské spiknutí. Ale to vše Polanski pokazí závěrem, který je řekněme trapný. Usměvaví lidé a kolébka s černým závojem. Bylo to nutné? .... Co bych nechtěl zapomenout, herecký výkon Mii Farrow byl jedinečný. Velmi dobrá volba. ()

Hanys_

Až na ten možná příliš doslovný závěr, kdy se vyložily všechny karty, nemám vlastně co vytknout. Polanski ukázkově budoval paranoidní atmosféru, většinu času v jednom bytě. Nadčasová pecka, nejen ve svém žánru. ()

pipapaja

Zajímavý horor, který má bohužel moc velkou stopáž a hodně předvídatelný děj. Ano atmosféra je navozena skvěle, ale pořád mi zde chyběl takový nádech tajemna. Takový slušný průměr ale nedivým se že se film v roce svého vzniku, líbil protože, to, bylo velice originální téma což teď v roce 2011, nemůžu tvrdit. ()

Paity

Ne každý horor z 60. let z Ameriky je terno. U Rosemary má děťátko film trochu (dost) těží ze své pověsti až kultu, proto si myslím, že některá hodnocení jsou až příliš "přející". Já dávám střízlivé tři hvězdy. ()

Scevola

Mia Farrow podala v tomto filme s postupne gradujucou atmosferou skvely vykon. Tak ci onak toto je typ filmu ktory clovek nema chut pozerat viac ako raz. 7/10 ()

Junglista

Sem trošku na rozpacích... skvěle psychotická atmosféra a absolutně bezchybnej výkon Miy Farrow, ale na druhou stranu sem se místama docela nudil a ten konec mi taky příliš nesed. 3 a půl *. Bejt ženská v očekávání, tak bych si po shlídnutí asi dobrovolně zařídil potrat :-) ()

Sancty

Posledný pohľad na satanizmus z "Veľkej trojky." Polanského príspevok do tejto úzkej skupiny bol samozrejme prvý, ale keďže som pred ich opätovným pozretím zvolil opačný postup, logicky ostal až nakoniec. Film som si takmer nepamätal, nie ako v predchádzajúcich dvoch prípadoch. Ani som nebol prekvapený, že v ňom všetko stále funguje. Pomalé tempo, pozvoľna hustnúca atmosféra, neistota, ktorá vo vás drieme a strach o hlavnú predstaviteľku. Sakramentsky dobrá stará škola. Občas mi dokonca hlavou preblesol Hitchcock. Celému filmu bez debaty vojvodí Mia Farrow a jej spočiatku naivnej Rosemary neprestanete ani na chvíľu držať palce. Doslovný záver môže zamrzieť, lenže jeho pachuť prebíja znázornená sila citu matky k dieťaťu a rezignácia zdravého rozumu. Pre mňa dosť mrazivé. 9/10 ()

danielosbourne

Velmi oceňuji, že se film striktně drží knižní předlohy Iry Levina. Romanu Polanskimu se skvěle podařilo přenést z knihy postupnou paranoiu a tísnivou atmosféru. ()

F.W.Colqhoun

To 1966. Year one!!! Když se Polanskimu nepovedlo učarovat Americe přes upíry, zkusil to přes instanci nejvyšší. S čarodějnicí, která uřknula Woodyho Allena, to nemohlo nevyjít. I po jedenapadesáti letech je Rosemary ukázkou druhu, který je pro Polanskiho příznačný: Film, jehož kvality jsou ve srovnání s obvyklým zaoceánským produktem až drze naprosto jinde. V souvislosti s mistrovstvím filmu jsou často zmiňována virtuózní kamera, křehký mateřský půvab (!) Mii Farrow, soundtrack Krzysztofa Komedy, detailní budování atmosféry podezření, skutečná hrůzostrašnost snových vizí a chytrá nevyjasněnost, zda máme co do činění se skutečným satanským kultem, či s něčím horším typu laktační psychózy. Film i po četném zhlédnutí ale představuje i ukázku originální práce s nejčernějším humorem a v neposlední řadě jedinečné ztvárnění banality zla: Počínaje postavou hyper-prospěchářského manžílka s podvraťáckým fešáctvím Johna Cassavetese (co čekat od člověka, který se živí reklamou), pokračujíce sousedovic "kámoškou" Patsy Kelly, konče hlavním čarodějníkem Sidneyho Blackmera jde přes jistou vychytralost o figury ďábelské hlavně hloupostí a nevkusem. Jsou to lidé, kteří na toaletě čtou "záchodové vtipy", pijí Lipton, zneklidňují je dírky v parketách a nosí růžová saka. Evropské zkušenosti třicátých a čtyřicátých let se nezapřou. Lze vůbec být hluboce zlý? What have you done to his eyes, you maniacs! / He has his father's eyes. ()

bila.tecka

Mrazivá úvodní ukolébavka v podání Mii Farrow slibovala atmosférický psychothriller. Vyjma vynikajících snových sekvencí na mě film působil bez duše a tak nějak prkenně. Mia ztvárnila svou Ro náležitě křehce a zranitelně a byla škoda víc nevykreslit její paranoidní představy. Právě ten balanc na hraně uvěřitelnosti a úzkostnými stavy v těhotenství neměl sklouznout v poslední desetiminutovku. A pokud ano, měla být naznačena snová vize. Takto závěr popírá předchozí psychický propad hlavní postavy a vyznívá až úsměvně.. ()

duddek

I mě sice konec trochu zklamal, ale za podmanivou atmosféru, perfektní výkon Mii Farrow a vůbec styl, jakým to je natočené, dávám plný počet. Když jsme u těch přesmyček a manželů Castevetových, zaujala mě podobnost se jménem představitele Rosiina manžela (J. Cassavetes). V tom musí mít taky prsty čert. Mimochodem, knižní předloha (zfilmovaná už rok po vydání) je prý nejprodávanějším hororovým románem 60. let. ()

Bouřňák

Škoda přeškoda, že ten konec není trochu jiný - "lepší". Prostě jsem na konci čekal trochu víc :-( Ale celkově vzato mě tento film nadchl. Krásně pomalu se stupňující napětí a paranoia - krásná a přesvědčivá Mia Farrow, prostě velmi zdařilý film (neznám literární předlohu, nemohu porovnat). Zřejmě, kdyby to šlo, bych dal ****1/2. ()

Radim

Asi bych se trochu hádal, jestli to je nejlepší horor, který byl natočen, i když dobrý film to je, to je fakt. Klasické hororové schéma pomalu (možná až moc pomalu) buduje děsivou, paranoidní atmosféru, líbila se mi hlavně nejdnoznačnost narážek, kde si divákova fantazie užije. Na filmu se mi nelíbil závěr - kdyby se jednalo o film nový, asi bych čekal "Rosemary's baby II". Také herecký projev - jinak skvělé - Mii Farrow byl trochu dobově hysterický, navíc mi z nějakého důvodu svými gesty a modulací hlasu připomínala Audrey Hapburn, která byla v době natáčení na vrcholu své slávy. ()

Mleako

Polanski je génius. Vyčarovat takovouhle atmosféru paranoi a nejistoty ve scenérii jednoho bytu je opravdu umění. Precizně budovaná atmosféra od začátku až do konce vás pohltí a určitě nenechá klidnými. Takovéhle horory už se dneska bohužel netočí. ()

Zemřel herec Charles Grodin

09.08.2020

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (více)