Reklama

Reklama

Ant-Man a Wasp: Quantumania

  • Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (496)

Algernons 

všechny recenze uživatele

Film začne silně, ať skrze osobní rozpoložení postav a jejich vztahů, tak díky roztodivné říši kvant. Ovšem z nepochopitelných důvodů konflikty kladných postav (Vztah Hope a Hanka s Janet, vztah Scotta a Cassie) film rychle uzavře a chce se soustředit jen na děj a boj se záporákem. Ten je mimochodem skvěle vybudovaný a ztvárněný. Navíc scénář postrádá větší chytrost, když jde o postavy, využití jejich silných stránek proti Kangovi a radši tu máme nezasloužené zkratky a degradaci tohoto Vaderovského záporáka. No nebudu lhát, kdybych si tak nějak neužíval určitý načrtnutý vztahy a svět ze začátku, jsem o dost nespokojenější. Film měl potenciál být skvělý, ale je to prostě jen prázdná oukej podívaná. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Jen tak na začátek po delší době musím zdůraznit, že zvlášť ve čtvrté fázi MCU mi vadí až přílišné odklánění od komiksových příběhů, kde ty eventy jsou tak výborné, že přenést je na plátno by prostě byla bomba pro fanoušky. Takhle tu jen máme Modoka, který je samozřejmě exentrickou figurou, která je pro běžný svět nerealizovatelná a proto musela být jenom tady nebo ve Strangovi (z pozemských příběhů), ovšem má to být fanservis, přesto je to jen cringe. Zvlášť v momentální produkci Marvelu/Disneyho, kde musí být vše haha. Jistě, v této sérii to dává smysl a přiznám se, že předchozí dva filmy mám hodně rád, i když je mi jasné, že to nejsou velebomby, ale za mě to jsou výborné komedie na pětikvalt, které fungují zejména díky přízemnosti příběhu. Naopak třetí díl přetočil výhybku do plně digitálního prostředí, kde se vytrácí originalita, svět a postavy v něm připomíná jednu z planet Star Wars, resp Guardians a absence originality totálně podráží nohy potenciálně zajímavému arcilotrovi Kangovi, který snad v Avengers naplno využije svůj potenciál, podobně jako před pár lety Thanos. Ale je zkrátka škoda, že Marvel musí všecko spojovat do jednoho univerza, některé látky by fungovaly lépe samostatně a v našem civilním světě. Pořád je to ok záležitost (slabá sedmička), u níž jsem náležitě ocenil velmi střídmou stopáž (vzhledem k současné blockbusterovské produkci) a jistěže to finančně dává smysl, ale doufám, že ještě přijdou projekty s tak kvalitně prokreslenými postavami, jakými byli první a druzí Avengers. Když to shrnu, tento film si užijí více fanoušci čtvrtého Thora a druhého Strange než původních filmů, celkem mě i překvapila absence mnoha vedlejších postav (Luis a zbytek kumpánů). Chudák Douglas, který snad aspoň dostal pořádně tučnou výplatu a Bill Murray možná svou poslední. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $200miliónov║ Tržby USA $214,504,909║ Tržby Celosvetovo $476,071,180▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Jejda, to ako vážne sa aj tento mega-mini hrdina sa dá zhnusiť na entú. Sakriš Marvel s týmto letel strmhlav dolu. To ako s týmto bordelom chceli prekonať bizardnosť Jamesa Gunna. Toľko príšerných vedľajších postavičiek, suchých dialógov, minima zábavnosti a strašného ale strašného digi bordelu tu tude ešte nebolo. A to stále natáča to isté zoskupenie a vypadá to tak že asi už bez chuti. /30%/ ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Nespoutaná triková jízda bizarní říší Quantum, kde se to hemží roztodivnými tvory, a ve které vám bude průvodcem (zmenšující) se Paul Rudd a jeho rodinka. Od scénáře snad ani nikdo neočekával sofistikované parametry, i tak je ale patrná změna stylu s nástupem nového a jediného scenáristy. Jeff Loveness si musel tentokrát se vším poradit sám, u předchozích dvou filmů byla na sepsání dobrodružství vícečetná parta včetně přispívajícího Rudda. V žádném případě změna na scenáristickém postu neznamená sešlápnutí brzdy. Film je v mnohém utržený ze řetězu a v mnohém stále zůstává infantilní. Bohužel. Trikoví specialisté byli ve svém živlu a po pár minutách přichází příval triků, který až do konce filmu nepoleví. Na naše přátele v neprobádané říši čekají mnohá úskalí a také dávní a pomstychtiví nepřátelé. Prvním z nich je mocný černý Kang v podání kontroverzního Jonathana Majorse, o poznání komediálněji působí Corey Stoll, z něhož trikoví experti udělali ultimátní organickou zbraň. A dojde i na krátkodobé setkání s Billem Murraym. Své důležité zastoupení sehrává ženská osádka. Na dříve neodolatelné Evangeline Lilly spáchali vlasoví stylisté pomstu, ošmikali jí její kadeře, takže na diváky juká chrabrá mužo-holčina v latexovém kostýmu, která frčí na dávkách testosteronu. Kathryn Newton v roli dcery, která celou svoji rodinku dostala do šlamastyky, vypadala normálně. A pyj zůstal přilepený u stehna i v případě Michelle Pfeiffer, která po překročení šedesátého věku života kombinuje vzhled stařeny s omlazovací kůrou plastického chirurga Měšťáka. Posledním z rodinné party je Michael Douglas, který se umyl, dal se do gala a vůbec ničím nezaujal. I třetí dobrodružství dostal režijně na starost Peyton Reed. Není to nejlepší režisér a chybí mu pohotové reakce na mnohé scenáristické vychytávky, které v jeho realizaci zanikají. Takže pak více než častěji přetéká jeho film infantilitou a dochází na mrzačení některých originálních nápadů. Film má tempo, obří porci triků, pestrobarevnou vizualizaci a vedle toho je stále ponořen ve své dětinskosti a bohapusté naivitě, což mu brání v tom udělat z něj něco vyzrálejšího a zajímavějšího i pro dospělé publikum. 6/10 ()

Claw 

všechny recenze uživatele

„Ant-Man a Wasp: Quantumania“ je třetím dílem série a zahájením 5. fáze MCU. „Quantumania“ opět opisuje typickou Marvel šablonu. K tomu je tady hodně ne moc povedených vizuálních efektů a neoprávněný humor. Mnohé z vtipů působí vynuceným dojmem a jsou chvíle, kdy humor působí jako berlička, která má diváky zaujmout. Zatímco některé komediální momenty jsou skutečně vtipné, jiné působí nepatřičně. Celkově je to spíše film, jehož jediným účelem je připravit další události, nikoliv mít zábavný samostatný příběh. Z dlouhodobého hlediska neslouží žádnému účelu kromě představení Kanga divákům. Prvních 35 minut filmu téměř zbytečně ukazuje Scotta s rodinou a to, že se Scott od Cassie po pěti letech lehce oddělil, ale z hlediska vývoje toho moc nenastaví. Jakmile se dostanou do kvantové říše, je to zahozeno ve prospěch jejího představování. Upřímně řečeno, není to až tak zajímavé na rozdíl od Doctora Strange. Tento svět vypadá jako CGI omalovánky a vůbec nemáte ponětí, jak funguje. Někteří mikrolidé, kteří zde žijí, vypadají jako lidé, jiní zase jako hromada slizu, další jako brokolice, zkrátka všechna stvoření mají podivné vzory. Existuje i rebelská skupina, o které se nic nedozvíte. Přesto vám asi záleží na tom, aby byli osvobozeni od Kanga. Svět je zapomenutelný a pokud jde o hlavní postavy, většina z nich je nudná a pobouřená. Problém předchozích filmů je ten, že Scott byl zredukován na hlupáka. Tady se to děje s Michelle Pfeiffer, která je talentovaná herečka, a i přesto, že je špatně napsaná, nechápu, proč o Kangovi nechce nikomu říct. Hope dělá ve většině filmu jen velmi málo a Michael Douglas tam prostě je. A ta jeho velká chvíle na konci je poněkud hloupě vysvětlená. Pokud jde o záporáky, tím hlavním je Kang, kterého Jonathan Majors hraje velmi dobře. Když je představen, je to skoro, jako byste vstoupili do jiného filmu. Jediný háček je v tom, že tyrana, který se snaží ovládnout vesmír, jsme už viděli a jmenoval se Thanos. Thanos měl být nejmocnější bytostí ve vesmíru, protože měl Kameny nekonečna, ale nyní se zdá, že Kang je ještě mocnější, a to zcela bez důvodu. Trpí také tím, že tvůrci vysvětlují jen to základní, kdo je, aniž by šli do hloubky. Jeho poskok Modok je prostě hloupý a ano, jeho vzhled v komiksu je také hloupý s obrovskou hlavou a dětskýma nohama, ale má aspoň protichůdný vzhled monstra. Tady je to prostě hloupé a všechno, co dělá, je jen hloupé, dokonce to není ani Modok, jen recyklují žlutou bundu záporáka z prvního dílu. Na filmu se mi nejvíc líbil ten finální souboj tělo na tělo Scott vs Kang. Tam jsem cítil alespoň nějaké emoce. Přišlo mi, že tento film je tokový mix Star Wars, Avatara a Duny. Všechny zmíněné tituly mám rád, ale tohle je snadno zapomenutelný film bez skutečných sázek. /40%/ ()

Galerie (57)

Zajímavosti (36)

  • Kangove (Jonathan Majors) jazvy na tvári pripomínajú znaky na jeho maske z komiksu. Jeho štít na tvár tiež spôsobuje, že jeho tvár vyzerá modro. (Pat.Ko)
  • Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)

Související novinky

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

15.02.2024

Velké tajemství to nebylo, ale oficiálně potvrzeno taky ne. To se změnilo včerejším Valentýnem, kdy Marvel oznámil definitivní obsazení své Fantastické čtyřky. Reeda Richardse, nejgeniálnějšího vědce… (více)

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

V pondělí 22. ledna 2024, den před vyhlašováním nominací na Ceny Akademie, byly oznámeny nominace na nechvalně známé anticeny Golden Raspberry Awards, které každoročně vyzdvihují spíše ty nelichotivé… (více)

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)

Reklama

Reklama