Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)
Trailer 4

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

Trailer 4

Chrustyn

Dost možná nejsterilnější Marvelovka, co byla natočena. Barevně přeplácaný, nesmyslný mišmaš, kde je možné úplně vše. Herci neví co hrát a řeší se jedině aby stáli na správné značce až se vše bude renderovat. Nevadí mi nenáročné rodinné blbosti, ale jestli je tohle budoucnost Marvelu, tak nás nečeká nic dobrého. Nejhorší Marvel, který se nebezpečně blíží k těm nejhorším kouskům od DC. ()

Yoshitsune

Do poloviny je film skvělej a to nijak nenadržuji, má to dobrou linku okolo Langa a jeho dcery, v tomhle směru je škoda že to nijak nerozvinuly, ale když sem viděl zbytek filmu tak sem rád, protože by to asi nebylo dobrý. Dokonce i ten svět "Quantumania" vypadá místy zajímavě, je to jakýsi mix Mad Maxe a Star Wars a opět pak už ten svět a obyvatelé a stvoření přestanou hrát důležitou roli. Od poloviny je to prostě cringe a to v té nejhorší možné podobě, M.O.D.O.K je tady vykreslen hrozně a ke konci klesne ještě hlouběji. Ale toho cringe je tady víc než by jste čekali a taky víc morálních a oduševnělých řečí, bylo toho tady dost a bylo ošklivý to poslouchat a dívat se na to, je to mnohem horší než to porno s liliputem, vysavačem, tunou vazelíny a s panem domácím, který si přišel vybrat svoji odměnu. Ale přitom Jonathan Majors aka Kang, byl velice solidní, taktéž i jeho výkon, je fajn že jeho postava tak nějak byla ušetřena těm trapárnám. A když to srovnám se čtvrtým Thorem, tak beru Thora, ano ten film má viditelné problémy, ale ta míra trapnosti je tam podstatně nižšší. A mrzí mně to, že tenhle film dopadl tak jak dopadl, předchozí Ant-Mani, nebyli žádný druhý a nebo třetí Capitan America, ale byli to fajn odlehčené filmy, ale tohle je špatný. Docela by mně zajímalo, co se tady a u Thora pokazilo, co způsobilo to že ty filmy, sou takový jaký sou, byl to jeden problém a nebo několik menších/větších ? Já za sebe mohu říct, že neočekávám že každý Marvel film, bude na úrovni Endgame, to ani nejde a i kdyby to šlo, tak by to byla po čase nuda, ale takhle fakt ne. No snad to špatné období, má už Marvel za sebou a následující filmy budou slušný, to aby jste se nemuseli stydět, že se na ně díváte. ()

Anderton

Pri Ant-Manovi mal ostať Edgar Wright a išlo by tak asi o jediný Marvel so skutočným autorským vkladom, rozumej najviac utrhnutý z reťaze a s jasnou víziou. Sem tam sa zablesne aj v Quantumanii, avšak ak si zoberiete námet, tak tu boli možnosti doslova nekonečné asi ako celé multiverzum. Najzaujímavejšie je to v schrodingerovej krabici, avšak prečo jej potenciál nie je ďalej využitý, je záhadou. Vlastne nie je, tvorcovia sa snažili ostať pri zemi práve kvôli tomu, aby oslovili masy marvelovských fanúšikov, čo sa nakoniec ale nepodarilo. Celkovo ale trojka ujde, je tu zopár nápadov, vizuál je pekný, ale mohol byť oveľa viac vynaliezavejší, ako všetko v tomto filme. ()

tron

„Nemyslím, že vedel, ako sa volám. Ale bol som šťastný, že poznám hovoriaceho mývala.“ Fúha, toto stálo 2OO miliónov? No pekne. Pravdupovediac, všetky marvelovky po Endgame (s výnimkou Spider-Manov Ďaleko od domova a Bez domova) ma natoľko sklamali, že mi takýto rutinne a neambiciózne spráskaný „filmík“ pripadal ako celkom príjemné a v rámci možností fajn odľahčenie, ktoré sa na nič nehralo a to paradoxne napriek tomu, že hoci nenápadne, ale azda o to zásadnejšie, sa svetu pokúsilo predstaviť „nového Thanosa“. A treba dodať, že vďaka presvedčivému výkonu Jonathana Majorsa (Lovecraft Country) nezostalo pri pokuse. Evageline Lilly bola prvý raz v rámci série sympatická, Kathryn Newton rozkošná a Paula Rudda trápne netlačili do nerealistických polôh, čo znamená, že bez kostýmu nikoho neprebije a keď vo finále vyzve na bitku hlavného záporáka, vyzerá to presne tak, ako si myslíte, že to bude vyzerať, keď ultra-namakaný boxer dáva na búdku starnúcemu nabíjačovu Phoebe. Vizuálna stránka pekná, Kvantová ríša má niečo do seba, do kolien som z nej nepadol, ale bola dostatočne pútavá na to, aby držala moju pozornosť. Ak to aj občas prestala zvládať, objavila sa scéna, ktorá ma vytrhla z letargie: či už kuriózna scéna s Billom Murrayom (netešte sa, má len cameo) alebo dvojníci. Čo ma mrzelo, bolo odstavenie Pfeiffer a Douglasa na vedľajšiu koľaj; ak by tu neboli, nič by sa nestalo. U Douglasa som sa navyše rád opýtal, či oscarový 78-ročný herec má za potrebné strkať ruky do želé a tváriť sa pri tom, že pilotuje vesmírnu loď. Mám rád WTF, ale toto nebolo WTF na spôsob skvelého tretieho Thora, ale skôr čudného štvrtého. Čiže WTF, pri ktorom som spýtavo nadvihol obočie a v duchu ľutoval, že to nepísal niekto talentovaný, ktorý by dokázal z WTF spraviť kvalitný humor (diery, M.O.D.O.K.). Celkovo ma na tejto nenápadnej sérii baví práca s mravčím motívom. „Hlavne nebuď hovado.“ ()

rollman1

Fáze 5 začíná! Dokázal mravenčí muž nakopnout novou etapu Marvelovského filmového vesmíru? Třetí Ant-Man měl nelehký úkol. Jednak musel zajímavě a svižně představit nového Záporáka, který bude zatápět naším hrdinům po další roky a také položit základy pro budoucí velký příběh, který bude kulminovat v dalších Avengers. Tohle vše se povedlo na výbornou. Bohužel se ale zapomnělo na to hlavní a to na Ant-mana. Když je řeč o záporákovi, Kang v podání Jonathana Majorse je Alfou i Omegou celého filmu. Kdykoliv je na scéně, krade si všechnu pozornost pro sebe. Jako nová hrozba funguje skvěle a nemůžu se dočkat, jak se bude ukazovat v dalších snímcích. Prezentace jeho síly a možností značí jen to, že Avengers budou mít co dělat, aby si s tímhle chlápkem mnoha tváří poradili. I vizuálně to vypadá dobře. CGI je povedené a někdo si dal opravdu záležet, aby Říši Kvant ukázal v tom nejhezčím světle, kde nechybí plno příšerek, divných lidí i celých světů. Humorem se snímek drží na úrovni svých předchozích filmů, ale bohužel to dokáže někdy narušit chod vážné scény. Ant-Man nejvíce doplácí na uspěchanost příběhu, kdy se vlastně všechno důležité děje tak nějak rychle a najednou máme finále, které je sice skvělé, ale není tak úderné. Čekáte nějakou velkou loupež? Máte smůlu. Hlavní příběh slouží opravdu jen k tomu, aby se Kang představil a na velký kvantový heist se nějak zapomnělo. Postava MODOKA je největším failem a filmu, hlavně na konci hodně ubližuje. Ve finále se ale pořád jedná o svižnou, akční, vizuálně vydařenou, podívanou, která sice nefunguje tak osudově, jak by chtěla, ale snaží se aspoň zábavnou formou nalákat na další dění V MCU. Kang tahá kvalitativně film hodně nahoru a je proto škoda, že se nedostalo víc na Ant-mana. Kdyby spolu ti dva trávili více času na scéně, snímku by to hodně prospělo. Film má dvě potitulkové scény, které mě osobně hodně potěšily. Pokud tedy váháte nad kinem, za mě dávám palec nahoru a doporučuji si film užít na velkém plátně. ()

• Postava Kanga Dobyvatele (Jonathan Majors) se poprvé objevila v komiksu „Fantastic Four #19“ roku 1963, ovšem zde si ještě říkal Rama-Tut. Jako Kang začal vystupovat až v komiksu „The Avengers #8“ roku 1964. Postavu vytvořili duo Stan Lee a Jack Kirby. (JerryMalfoy97)
  • Tento film je 31. v pořadí MCU. Čistou náhodou přesně tolik příchutí zmrzliny má řetězec Baskin-Robbins, v němž Scott (Paul Rudd) pracoval ve filmu Ant-Man (2015). (Kubaaa97)
  • Pracovní název filmu zní „Goat Rodeo“, což je slangový výraz pro situaci, kdy člověk sedí a pozoruje, jak se děje něco špatného, přičemž tomu už nemůže zabránit. (kajajaneba)

Související novinky

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

15.02.2024

Velké tajemství to nebylo, ale oficiálně potvrzeno taky ne. To se změnilo včerejším Valentýnem, kdy Marvel oznámil definitivní obsazení své Fantastické čtyřky. Reeda Richardse, nejgeniálnějšího vědce… (více)

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

V pondělí 22. ledna 2024, den před vyhlašováním nominací na Ceny Akademie, byly oznámeny nominace na nechvalně známé anticeny Golden Raspberry Awards, které každoročně vyzdvihují spíše ty nelichotivé… (více)

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)