Policie Modrava

• Slovensko Policie Modrava
Česko, (2011–2022), 37 h 38 min (Minutáž: 54–66 min)

Tvůrci:

Jaroslav Soukup

Režie:

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Jaroslava Stránská, Michal Holán, Jana Boušková, Martin Davídek (více)

Série(4) / Epizody(40)

Hlavní hrdinkou seriálu TV Nova Policie Modrava je zkušená kriminalistka Jana Vinická v podání Soni Norisové, která z osobních důvodů přichází z většího města na venkov a přijme uvolněné místo velitele policejní stanice na Šumavě. Musí se však vyrovnávat s počáteční nepřízní místních policistů, kteří se nemohou smířit s tím, že jim velí žena. Jana je vtipná, inteligentní a má veselou optimistickou povahu se smyslem pro humor. Tak se snaží řešit i jednotlivé kriminální případy, které se odehrávají v jejím regionu. V každé epizodě řeší Jana nový kriminální případ, na jejichž pozadí prožívá i soukromé vztahy. Děj doplňují svérázné a někdy i humorné figurky horských obyvatel. Mísí se v něm napětí a tajemství s lidskými osudy a to vše v autentických reálech a exteriérech Národního parku Šumava. (TV Nova)

Recenze uživatele otík k tomuto seriálu (45)

Posel ze světa mrtvých (2022) (S04E04)

Poměrně náročný případ, tentokrát trvalo nejdéle najít tělo, pak už to šlo po drátkách. Druhým případem je zloděj batůžků, které jim na elektrokole bere na jejich vycházkách Šumavou. Ale bodří poldové si vždy vědí rady a i tady si poměrně originálně poradí. Asi zatím nejlepší díl. ()

Mrtví do hospody nechodí (2022) (S04E05)

Naprostá klasika, tentokrát ovšem ten první případ hodně smutný, když je vedle seniora zabita i 16ti letá dívka, navíc těhotná. Pátrání klasické, pachatel celkem jasný. Druhý případ je úplně trapný - krádež kol od BMW milence Modravy. Co je neskutečně otravné jsou dámičky v letech (Boušková, Medvecká, Čárová), ty jsou fakt na odstřel. ()

Peníze na střeše (2022) (S04E06)

Další z řady průměrných dílů, který snad vybočuje z řady dílů jen tím, že Modrava ztratila svého amanta, který byl unesen nějakými amatéry, kteří se nechali pak lehce chytit. Druhý případ, hlavní, je vražda starší paní, která měla doma 300 tisíc korun na novou střechu. Mno, už to nějak do konce série doklopýtáme. ()

Nešťastný vrah (2022) (S04E07)

Poměrně zajímavý a docela bolestivý případ zavražděné matky malého dítěte, jejíž přítel se stará o jejího syna. Byl to slušně napsaný příběh s dobrým krimi případem. Druhý příběh je o falešném revizním elektrikáři, který starší lidi straší špatně zapojenými dráty a chce po nic peníze. Slušný díl. PS: šokující zpráva na závěr - Modrava nám otěhotněla a chová se jako malá holka:-) ()

Případ neznámé ženy (2022) (S04E08)

A máme tu zlatou tečku seriálu. Dva obstojné detektivní příběhy - první je 5 let stará loupež na poště, kterou major Koutný tehdy nevyřešil, a tak se teď k případu spolu s policisty Pepou Vítkem a Pavlem Votavou vrací, aby konečně našli pachatele loupeže. Druhý případ je výrazně komplikovaný a tentokrát opravdu dobrý. Našla se mrtvá žena s obličejem znetvořeným kyselinou, nikdo neví, kdo to je a odpovídá popisu dvou hledaných osob. K tomu tu máme z banky vyvedených 30 milionů korun. Tohle byl opravdu velmi dobrý a zároveň příběh s velmi drsným pachatelem. Až z toho zamrazilo.  Těhotná Modrava se na závěr dočká happyendu a ještě oslavíme svatbu recepční Marie s masérem Rudlou. Prostě závěr, jak se na novácký seriál patří - svatba, buchta, latino tanec, záběr na všechny herce celé série, přípitek, snový záběr na Šumavu. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička