Malý pitaval z velkého města

• angličtina Minor Tales of Crime from a Major City
TV spot 6
Československo, (1982–1986), 14 h 8 min (Minutáž: 49–63 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl

Jiří Krampol, Ladislav Frej st., Michal Pešek, Pavel Zedníček, Josef Abrhám, Svatopluk Skopal, Jan Faltýnek, Vlastimil Hašek, Vlastimil Zavřel (více)

Epizody(15)

Na televizní obrazovku se vrací detektivní seriál Malý pitaval z velkého města podle scénáře Jaroslava Dietla v režii Jaroslava Dudka se známými a populárními herci. Opět se budete moci setkávat s partou pražských kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích drobných i těch nejzávažnějších zločinů. U některých případů jim jde vše s úsměvem, u jiných do smíchu není nikomu, ani těm nejotrlejším. Skvělé herecké obsazení zajistí příjemnou zábavu i po letech. Vedoucím kriminalistického týmu je náčelník Břetislav Kubát (Ladislav Frej) a jeho podřízenými Rudolf Pekař (Vlastimil Hašek), Libor Krejcárek (Jiří Krampol), Kamil Hamřík (Pavel Zedníček) a nejmladší vyšetřovatel Jiří Otradovec (Michal Pešek). (Česká televize)

corpsy

Je naozaj zvláštne, že sa ani dnešné - ale myslím tie naše - kriminálky veľmi od tohoto neodlišujú, a to ani v kvalite. Čo je dobré pre PITAVALA a hanba pre tie súčasné. ()

Kryton

Ve srovnání co vytvořila NOVA je toto skvost. Dnes to pusobí celé neskutečně komicky a proto se u toho krásně bavím. ()

nervoznideda

Tak po 30 letech jsem si v klidu pustil celého pitavala, hudba velice dobrá ba co dím vynikající, výkony všech velice dobré. Skvělý výkon ale odvedla Regina Rázlová. Některé díly jsem si pustil 2x. Je lepší než krimi seriály, které nám naši televizní pracovníci servírují minimálně 8 dílů denně. Při sledování jsem neusnul, moc se mi to líbilo a klidně jsem se seriálem strávil 18 hodin. Jak byli všichni mladí a krásní, já taky :-) ()

blackrain

Dobře vymyšlené charaktery jednotlivých postav. Všechny tu mají své nezastupitelné místo. Máme tu nezkušeného mladíčka, kterému nechybí zápal a ndašení pro věc a i poldu ze staré školy, který zná pražskou galerku. Šéfa, který se snaží celou partu ukočírovat a určovat jejich směřování. Nechybí tu samozřejmě "drsńák" a "sukničkář." Vyšetřují se zde úplně běžné kriminální případy. Práce policajta je ukázaná realisticky, od prvních krůčků k rozlousknutí celého případu. Někdy to jde jako po másle, jindy pěkně skřípe. Žádná bláznivá krvvá řežba. Na opakování v TV se dívám pravidelně. Kupodivu je tenhle krimiseriál takový uklidňující. ()

rt12

Dietlův scénář je opět kvalitní. Vše je natočeno střízlivě s civilním projevem, to mě na tom baví. Komančové - nekomančové. ()

Rakosnicek77

Je až s podivem, kam se dnes až kriminalita dostala :-) Tehdy hledalo jednu ukradenou škodovku půl Prahy a pár vybraných výloh se řešilo na celopražských poradách vedení SNB a dnes je štěstí, když si toho vůbec někdo všimne :-) Úsměvný pohled, na tehdejší práci příslušníků kriminální policie a SNB. ()

YURAyura

6/10 Maly serial z male zeme let osmdesatych, kdy bylo treba resit ve vsi vaznosti i "obycejne" pripady rozkradani majetku v socialistickem vlastnictvi, loupeze na benzinove pumpe nebo vrazdu stare pani - zkratka pripady bezne, s nimiz se ted policie uz nema cas (kapacitu?) zabyvat, protoze resi afery velkeho kalibru - rumova, tunelovani, bile maso,... Ja jsem se bavil, protoze ty hefty a spickovani, ktere veskrze uspesne vysetrovani snad i relanych ceskych pripadu, tu obsazene zatim nenabidl zadny zahranicni konkurent. Zrejme nezna ceskou povahu a tim padem nemuze konkurovat - snad jen nabubrelou akcnosti a explozvnosti, ktera ale opravdu ze spatneho scenare dobry film neudela. Jeste ted me bavi sledovat tu dobu, co odnes cas s temi cenovkami ve vylohach a oranzovo-bilymi vyjezdovymi volhami, coz uz asi neni filmarskym zamerem, stejne jako oblecni akteru, ale stoji za to videt. Co mi ale STRASNE vadilo, tak to jmenovec Jiricek aka mlady Pesek, v jehoz talentu jdou i mnohe dalsi deti svych slavnych rodicu - Brzobohaty, Kraus,... a jeste se obhajuji tim, jak prave oni to meli v porovnani s ostatnimi tezsi a slozitejsi.... ()

01Zuzana10

ja mam tento serialcok rada. ani nie /len/ kvoli samemu filmu ale.. pri nom sa mi vybavi moja brigada v Prahe, kedy sme s kamoskou vzdy vecer unavene z roboty a vyletikov, co sme robili, sadli pred TV, papkali uvarene jablcka a bavili sa nad tymto serialom. Krom toho ja som ohromne zrala toho... mladého Jiříčka (Michal Pešek), takze i z toho sme si robili srandu. :) pripomina mi tie pohodove vecery :) este k filmu: podla mna to neni take zle, nie? dnes sa tocia i ovela vacsie hluposti. tu aspon vidime starych sympatickych super ceskych herov.... :D ()

Rosalinda

Jako malé holce se mi seriál líbil, tak jsem uvítala znovuzařazení do programu České televize. Z dnešního pohledu je to celkem nuda, ale seriál to byl dobrý a dobře obsazený s dobrou hudbou, takže svým způsobem je stále docela dobře koukatelný. Hodnocení ponechávám jako nevybočující průměr. Takže dobré... ()

Colonist

Mně tento seriál nikdy nepřišel zase tak zlý. Na to, že je to z roku 82, tak tam tolik vyložených "komunistických keců" ve většině epizod nenajdeme. Stejně se to ale musí brát trochu s nadhledem. Hvězdné herecké obsazení je v každé epizodě doplněno ještě dalšími známými herci, kteří hrají podezřelé, oběti i se třeba jen mihnou v nějakém štěku. Zápletky nejsou nějak akční nebo obzvlášť napínavé, ale já jsem se u většiny epizod nenudil. V tomto seriálu můžeme sledovat nejen důkladné vyšetřování, ale i jistou psychologii, a to nejen u vyšetřovatelů, ale i u podezřelých u výslechu. Rozhodně lepší, než podobný seriál "Případ pro zvláštní skupinu". Dost možná jeden z nejlepších českých krimiseriálů. ()

Anglie

Ani na tehdejší dobu to nebylo skvělé a nyní už tedy vůbec ne. Myslím si, že běžnou práci řadového policajta popisuje docela věrně. ()

BoredSeal

Jsem milovník komunismu, ale tohle je slabý kafe, už jen ta úvodní melodie ve mě vzbuzuje husí kůži. Doporučuju jen jako milou vzpomínku na dobré herce. S vyjímkou dílu, kde Viktor Preiss v roli feťáka totálně válcuje obrazovky, jsem se spíš nudil. ()

GrungeChild

Jo, kdyby takhle vypadaly dnešní televizní seriály, tak si tu bednu občas i zapnu, bez rizika těžké psychické újmy a vyklopení natrávené večeře. Výborně natočené a skvěle zahrané (jak jinak, s českou hereckou šlechtou v letech, kdy ještě uměli hrát), samozřejmě že normalizační, ale kdo v těchto seriálech vidí víc propagandy než výborné filmařiny, měl by se nad sebou zamyslet. A kupodivu to jde i bez ultradrsného zrzatého Horáce, roztřesené kamery a vybuchujících pražských monumentů. Rudla Pekařů, Krejcárek, Kamil a nejmladší benjamínek, parta, pro kterou si stojí zapnout youtube. 4* ()

Morloth

Když mi bylo 12, tak jsem to měl fakt rád. Teď je to již slabší, ale pořád si myslím, že to je poměrně kvalitní detektivní seriál. A že tam jsou místo FBI VB a místo Lincolnů Žiguly, to mi žíly netrhá. Dobová rétorika přehlédnutelná, povětšinou. ()

lekr

Neuvěřitelně směšný dobový paskvil!! Nemožné náměty epizod, příšerné scénáře, strašné herecké výkony "es" jako Krampol či Zedníček a příšerná dobová studiová hudba..jedna hvězdička protože to není tak hrozný jako 30 případů majora Zemana!! ()

rakovnik

Pro mě odpočinková zábava, která se opravdu hodí k večerní pohodě. Žádné zapeklité přemýšlení, případy až banální, kriminalisté až na výjimky jsou naivní, ale herci jsou příjemní a mnohé díly opravdu povedené. Obzvláště zajímavý je v roli padoucha Lubomír Lipský a také je velmi zajímavý pohled na Rudolfa Hrušínského s pouty na rukou a ve vězeňských teplácích. ()

Martin741

Podareny kriminalisticky serial z dob hlbokej normalizacie. Niektore casti su veru nudne, celkovo vsak ide o nadpriemernu podivanu v porovnani so vsetkymi tymi SI ES AJ, co sa v poslednom case vyrojili. A sranda, ze to bola taktiez dietlovina. Kupodivu to nebola spatna dietlovina. 65 % ()