Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

seefoo

Netradičně natočený film se skvělou Anglií 20. století. Pro mne nečekaný konec, neboť až do posledních 10 minut filmu jsem doufal v to, že se Keiře a Jamesovi nějak zkrátka podaří potkat se a žít spolu blaze až do smrti. Přemýšlel jsem o poslední scéně, jestli film zkazila, nebo jestli ho dokreslila tak, jak bychom si přáli. Ve scéně, kterou Briony označila za smyšlenou, jsem doufal až do poslední chvíle, že Briony svou výpověď i nadále může změnit. Ovšem Potom co bylo řečeno, že Marshall si vzal Lolu za ženu, tak ve mě tato naděje zhasla jako když kápne na hořící knot kapka vody. Tento snímek se ve mne usadil a sedět bude ještě hodně dlouho. O skvělé souhře hudby a snímků ani nemluvě. Tohle již po filmu Pýcha a předsudek, kde se uplatnila dvojice Joe Wright a Dario Marianelli, řekněmě, očekávám. ()

RyxiraAmy

Pokání mě nikdy nějak zvlášť nezaujalo, míjela jsem je jako jeden z mnoho filmů, které mám v povědomí a znám zhruba jejich obsah, ale nikdy mě nějak zvlášť nezajímaly. Narazila jsem na ně opět kvůli hudbě, a tak jsem si řekla: Proč ne? Už během prvních scén se mi vybavila Pýcha a předsudek; nejen kvůli podobnému zpracování, ale i vzhledem k ústřední melodii - inu, stejná režie, stejný skladatel. A stejná herečka v hlavní roli, která opět podává vynikající výkon - velmi příjemně mě překvapil i James McAvoy, kterého jsem měla zafixovaného jako nepříliš výrazného herce z Vášně a citu. Silný příběh s příchutí tragédie a smutku, jeden z tisíců, který je ale přesto něčím zvláštní - a tím něčím je malá třináctiletá holka s bujnou fantazií, která stojí u jeho začátku i strhujícího finále. Přiznávám bez mučení, že jsem byla šťastná jako blecha, když se v Ceciliině bytě při Brionině návštěvě objevil Robbie, a o to víc jsem brečela, když se do metra valila voda.... Velmi silně na mě zapůsobila i poslední věta staré Brionny: "Já jsem jim dala jejich štěstí..." A pak už jen sen o domku s bílými okenicemi u moře a závěrečné titulky.... A mrazení, které se člověku dostává až do morku kostí. Ale o tom nemá cenu psát - to se musí zažít. ()

vofo

Krásná romance, které nepřála doba. Osudové rozhodnutí, které nešlo vzít zpět. Famózní kousek. ()

kolly13

Nečekal jsem tak kvalitní film po celou dobu stopáže. Leč příběh má mít alespoň tendenci gradovat a to mi tu chybělo. Včetně "akce" (nemusí být bojová), dalo se z tohoto tragického vztahu vydolovat více emocí a možná mírně zkrátit délku filmu. Jinak herci dobří, přestože Knightley nemám rád a McAvoy snad umí více. Mini role Cumberbatche byla výborná, zobrazení vojáků na pláži epické a krásné citové kouzlo skryté v "Come back, Come back to me" vykresluje podstatu. ()

wray

k tejto lahodke som sa dostal ked som hladal nejake "vizualne zaujimave" filmy a atonement skutocne taky je - to ze sa na to tak dobre pozera je hlavny dovod preco sa mi to pacilo. vsetko to ostatne (vyborni herci, zaujimavy pribeh, snad aj oscarova hudba i ked som ju nepostrehol) to len doplna a len celkovy vyborny dojem doplna. je to sice "len drama" snad trosku romanticky, a koniec sa mi zdal taky trochu "nasilu" (ako keby sa len snazili silou mocou spravit to nejak netradicne), ale kedze ma to napriek tomu dokazalo tak velmi zaujat, davam plny pocet. ()

Scaevola

Může být třináctileté kůzle za něco vinno? Anebo jde jen o ordinérní příběh lásky z válečných časů vyšperkovaný uměleckou kamerou a dech beroucími záběry, přičemž ležení u Dunkerque je jasným vrcholem? Bohužel mám obavu, že se musím přiklonit k druhé možnosti. ()

ariari

ad posledné 2 komentáre predo mnou: :-) ale no tááák! tu nejde o váš názor či vymyslená postava urobila dobre, či je vinná alebo nie, či vás dráždi niečo vo filme , čo ešte vašu úroveň poznania nedosiahlo, ale o dobre natočený film. A tým Pokánie naozaj je. ()

Callie

Pořád jsem to odkládala, až to televize dala za mě. Obrovské zklamání, těšila jsem se na romanci, která mě pocitově rozseká . Nekonalo se. Nic z toho bohužel. Miluju Pýchu a předsudek, ještě raději Rozum a cit, Ale tohle ani po kolena. Zdlouhavé, hluché, nudáááááá. ()

metztlimoon

Prešlo pár dní a ja si zaboha neviem spomenúť, čo sa tam po tom nešťastnom sexuálnom obvinení dialo a ako to skončilo (nejaká fantasmagória, kde sa stretnú, ne?). Bez emócie a nič to vo mne nejak nezanechalo... Ďalší, prosím! ()

Desmi

Na můj vkus dostávali málo prostoru hlavní herci a zbytečně moc prostoru připadlo vedlejším. Cítím se ochuzen o to vášní/chtíčem napumpované Keirino filmové umění, kvůli kterému jsem to vůbec zapnul. Zklamán ale určitě nejsem, pořád jde o výborné drama, na které se velmi dobře dívá.. ()

Devilskitten

Neuvěřitelně nádherný a zároveň neskutečně smutný příběh...Už jsem tento film viděla vícekrát a pokaždé mám po jeho shlédnutí husí kůži, brečím jako želva a jsem naprosto ohromena...Neuvěřitelný zážitek! (To je přesně ten dojem, který má skvělý film zanechat) Tenhle snímek bude vždy patřit mezi mé nejoblíbenější filmy, protože málokterý mě dokáže takto odrovnat častěji než jen po prvním shlédnutí. Film má silný, poutavý příběh plný emocí, plynulý děj, senzační kameru (především záběr na pláži v Dunkerque je mistrovský kousek!), krásnou hudbu, která správně dokresluje děj a skvělé herecké obsazení, které dává filmu přesně to, co potřebuje. Především charismatický James McAvoy, který je srdcem tohoto filmu a dává dokonale odměřené dávky emocí, které vás dositosti naplní, pak je tu Keira Knightley se svým krásným křehkým vzezřením a Saoirse Ronan, která na sebe strhává velikou pozornost svým skvělým výkonem. Za mě rozhodně 5*! :) ()

zigy

84% na čsfd????? Tahle telenovela mixnutá nereálnou válkou okořeněná nesympatickými a nevýraznými postavami??? Dlouhé a nudné záběry? Bez pořádné pointy? To snad ne!!!! Rádoby intelektuálové na čsfd, jděte se vycpat. Pokud by tohle byla bakalářská povídka na dvacet minut, tak pro mě by to bylo OK, ovšem vy byste napsali, že je to šunt. ()

Fuksinka

Na pokání jsem vyrazila nadšeně do kina. Proč ne nadšeně, když tam hraje Keira Knightley a kritici chválili až nezdravě? Bohužel jsem do té doby neznala love story, kde by mi bylo tak naprosto jedno, co se s hlavní dvojicí stane. Tak emocí prostý film jsem snad ještě neviděla. Modlila jsem se, ať už je zabijí, nebo nezabijí, ale hlavně ať už je konec.----- Po pár letech jsem se odhodlala podívat se znovu. Hlavně kvůli tomu, že se James McAvoy stal mým oblíbencem. Pokání to dotáhlo o hvězdičku víc. Nějaké emoce ze mě přece jenom vykřesalo. Osud ústřední dvojice mě celkem chytl. Ale po vynikajícím úvodu nastoupila nuda. Možná je hlavní problém v tom, že se s postavami nestihneme lépe seznámit a tím pádem není moc, proč jim fandit. Celý zbytek filmu od záběrů ve Francii až po konflikt hlavní trojice byl rozvleklý a nudný. Nezachránila to ani kamera, ani vynikající hudba, ani záběry válečných příšerností. Konec zase navázal na skvělý úvod. Já ale stále nechápu, co je na tomhle oscarového. ()

el_chorro

Tohle je ve své době strašně nedoceněný snímek. Vizuálně i dramaturgicky velmi dobře natočený příběh, u něhož nejednou mrazí. A scéna na pláži točená na jeden záběr bez jakéhokoliv boje ukazuje syrovost a hrůzu války tak, jako málokterý válečný film za celé dvě hodiny. ()

kacer4

Nezabudnuteľný zážitok, v ktorom som dlhšie hľadaľ, čo mi chce povedať. Pri scéna na pláži som nevederil vlastným očiam. Výborne obsadený film, výborne zasadený, výborne zrežírovaný. ()

BillyGlass

Vizuálne skvelý, hercami úžasne zahraný a scenárovo veľmi dobre zvládnutý kúsok. Hudba je v tomto filme úplne iná kapitola, musím priznať, že sa mi veľmi často nestáva, aby ma takto očarila. Marianelli odviedol naozaj kus dobrej práce. James a Keira veľmi sympatickí, myslím, že im to spolu svedčalo. Konečné rozhodnutie o 5* u mňa, však, padlo po scéne na pláži, určite jedna z najlepších, aké som videl (ak nie najlepšia). Scéna na jeden záber, veľmi dobre zvládnutá kamera a všetky detaily. Presne pre toto mám tak rád filmy. ()

hony23

Tak zase jeden silně nadhodnocený film na ČSFD. Mě to nijak nezaujalo, táhlo se to jak eidam vytažený z friťáku a zde opěvované finále pro mě bylo zklamáním. Celé se to točí kolem jedné nezralé pičule, která obviní zahradníka ze znásilnění, aby pak po nabrání rozumu zjistila, že škody jsou nevratné a pokání je k pokakání. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky