Lovci pokladů: Kniha tajemství

• USA National Treasure: Book of Secrets (více)

Známý hledač pokladů Ben Gates, který se proslavil nalezením templářského pokladu, stojí nyní před obtížným úkolem - chce očistit jméno své rodiny. Objev ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Wilkese Bootha totiž vrhá špatný stín na jeho předka Thomase Gatese, kterého zmiňovaný dokument označuje za spolupachatele tohoto dávného zločinu. Ben Gates se proto s pomocí svých nejbližších - otce Patricka Gatese, matky Emily, bývalé přítelkyně Abigail a přítele Rileyho - vydává na obtížnou cestu, jejímž cílem je najít důkazy o Thomasově nevině. Z honby za pravdou se postupně stává pátrání po dalším ztraceném legendárním pokladu, po němž však prahne i Benův nový protivník Mitch Wilkinson. (TV Nova)

Pepinec

Ctrl+c a Ctrl+v jsou dvě kouzelné zkratky, které bych mohl užít v případě obou příběhů o lovcích pokladů. Ono jde vlastně o jedno dlouhé dobrodružství, které když si dáte najednou k poobědní kávě a odpolední svačině zapomenete, že Kniha tajemství je druhý díl a že je tedy po vzoru zdejších tradic potřeba na to náležitě upozornit. (Filmfest Hurghada 2012, 41/67) ()

forsberg

Nicolas Cage uvádí další díl z cyklu Hrdina všemi mastmi mazaný hledá poklad, pronásledován sveřepým záporákem stiženým megalomanským komplexem. To vše zastřešeno moudrým presidentem Spojených států, okořeněno hláškujícími rodiči a zkrášleno hrdinovou přítelkyní, které se nerozpustí make-up ani pod vodopádem. ()

Indiana

Na stejný úrovni jako jednička. Přibylo trochu víc akce, postav (Ed Harris mi přišel o něco lepší než Sean Bean) a prostě je to toho víc, ale lepší to neni. Herci mi tu přišli sympatičtější než v jedničce (Cage byl v jedničce takovej suchej, tady ale furt dělal nějaký držky a prostě strašný píčoviny, třeba jak hrál ožralu v Buckinghamském paláci, Justin Bartha je docela vtipnej a hádky mezi Jonem Voightem a Helen Mirren mi přišly docela sympatický). Odsejpalo to docela rychle, ale podruhý už bych se u toho možná trochu nudil. Prostě tak 70%, je to stejně dobrý jako jednička, ale proto o * míň, nějak mě to v ničem nepřekvapilo. ()

sheen

Mám opravdu rád takové dobrodružno-lehce-Indiano-Jonesovské filmečky. První díl byl opravdu povedený, druhý díl už není takový hádankářský a nabití atmosférou. Ale pořád je na co se dívat. ()

Stegr

Zlaté maliny 2007 - 2 Nominace - Nejhorší herec HR (Nicolas Cage), Nejhorší herec VR (Jon Voight)... 60% ()

salahadin

Teda tak jedničku sem považoval za přeplácanej kravinec, ale co mám napsat o dvojce? To fakt hollywoodští filmaři nemůžou vymyslet něco míň stupidnějšího a infantilního? Proč jednou nenatočit film, kterej má hlavu a patu? Tohle hraní si na supermany, superarcheology bez špetky nadsázky, jako je tomu v Indiana Jonesovi, je totálně zbytečné. Určitá část filmů (rozhodně ne všechny) nás má jen bavit, ale i bavit se musí umět, vážení...a rozhodně toho nedosáhnou příběhem z prvné bé základní školy a topornými herci. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +herci, dynamický hudební doprovod, závěr filmu -ničím převratné nebo překvapující, prostě to nějak plyne k závěru/// Lovci pokladů se vrátili. Možná je to zbytečné, ale proč by ne když to zase vydělá nějaké peníze a zajisté se to někomu bude líbit. Vždyť takových filmů se teď moc nevidí (uvidíme jak to bude až do kin vtrhne Indy), tak proč nezopakovat stejnou jízdu, když máme značku? Ve srovnání s prvním dílem je dvojka a fous slabší, ale opravdu jen o trochu. Nahrává jí právě to, že byla první. Dvojka víceméně opakuje již jednou viděné postupy, jen s tím rozdílem, že to piluje k dokonalosti. Tedy samozřejmě v rámci možností. Tenhle film totiž žádná extratřída není, ale nebojte, určitě vás neurazí. Právě naopak, když už ho tu máme, tak řeknu, že je zábavný, má akční spád atd. Zábava tkví nejvíce v dialozích a různých haštěřivých hádkých zde zůčastněných. No a zajisté bude taky část publika spokojena s prvky tajemství, záhad a jejich rozluštění. Když to vezmu odjinud: mě se nejvíce libila scéna s prezidentem a ten Gatesův parťák :-) Teď je čas na otázku, jestli chceme zažít podobný film i napotřetí? Odpověď zní: vzhledem k tomu, že příjde s odstupem zhruba čtyř let, tak to asi problém nebude, ale samozřejmě s tím, že filmaři zase trošku přitvrdí./// Celkem 69%/// ()

666teen

Pokud někdo z vás neměl tušení, že největší poklady co kdy lidstvo shromáždilo jsou ukryté buď někde pod New Yorkem v metru, nebo pod jakousi louží kdesi v americkém Buranově, je nedovtipný tupoun. Copak bude Nicolas hledat příště? Asi pannenství Paris Hilton. ()

Allien.9

DRUHÉ DÍLY (ne ty třetí) bývají o poznání horší než první (př. Resident Evil, Mumie, Doba ledová, Toy Story, Piráti z Karibiku, Indiana Jones). Tady to tak naštěstí není - druhý díl není horší - je spíš jiný. "Kniha tajemství" je opět akční podívaná, (avšak místy přehnaná - únos prezidenta, návštěva u královny), hlášky jsou snad ještě lepší než v prvním díle, hudba je stejně pěkná, ale někteří herci jsou méně perfektní. Cage už není tak okouzlující jako v prvním díle, Bean bohužel chybí a je vystřídán rozporuplným Harrisem, Kruger a hlavně Mirren chvílemi lezou na nervy. Naproti tomu Keitel je stejně fajn jako v prvním díle, Voight je mnohem sympatičtější a Bartha exceluje (já toho kluka prostě miluju). Velmi milým překvapením pro mě byl megaakční (skoro)konec, kterým myslím obří "váhu" a vodu zaplňující zlaté město. A abych nezapomněla... Copak je napsáno na straně 47? Že by třetí díl? Sem s ním!!! ()

2-Xtreme

Turteltaub sa už len držal nastavenej latky. Prečo nechcel isť ďalej? Je to len dalšie pokračovanie, ktoré zbytočne šablónovo kopíruje prvý diel, čo bola pre mňa zásadná chyba a tým pádom ma už dvojka až tak nebavila keď sa my premieta pred očamy skoro podobný šablonovo poňatý príbeh ale tých 60% si u mňa zaslúži. V kútiku duše som veril, že sa to môže vydariť a prekvapiť. Lenže nestalo sa tak a preto je tento film len jednohubka na jedno pozretie. Dokonca samotný záver fi,mu sa mi zdal akýsi fádny a vôbec ma nechytil. Ked som spomeniem aký dramatický a napínavý bol v jednotke.. no hold.. realita je krutá :) ()

Javert

Ne tak dobré jako první film, ale stále zábavné. Kvalitní akce, kvalitní herci, akorát moc patriotismu. Právě ten mě spolu s délkou filmu (-> natahovaností) odrazují od 4*. Jinak ale výborný film na nedělní odpoledne. ()

mzss1

Pokračování jedičky je na podobné úrovni. Stejná režie, hudba, příběh, postavy a tak dále. Opět bych ubral dost minut. Opět film lehce nudil. Konec filmu nebyl takový jako v jedničce. Ale i tak to byl dobrej film. 75% = **** ()

kingik

Dvojka je přece jenom lepší než jednička, ale vzhledem k tomu, že ji stejně jako jedničku režíroval televizní Jon Turteltaub připomíná ve větší míře velmi dobře udělaný seriál a nic na tom nemění ani fakt, že je producentem opět Jerry Bruckeheimer. Je zábavné pozorovat jak Nicolas Cage se smrtelně vážnou tváří pronáší výklad (nesmyslných) amerických dějin a jeho dedukci při odhalování záhad by mu mohl závidět i sám Sherlock Holmes. Děj nemá daleko do absurdity. Hledač pokladů pan Wilkinson (v podání standartního Eda Harrise) obviní podle chybějící stránky v historickém deníku dávného předka archeologa Bena Gatese ze spolu účasti na atentátu na prezidenta Lincolna. To si samozřejmě rodina Gatesů nemůže nechat líbit a tak je třeba nalézt důkaz, že tomu tak nebylo a jméno rodiny očistit. A k tomu by mohla dopomoci vzácná prezidentova kniha obsahující všechna státní tajemství a také desku vedoucí k bájnému Zlatému městu a s ním spojeném bájném pokladu. Při té příležitostí navštívíme Paříž, Buckinghamský palác, oválnou pracovnu v Bílém domě a všude tam budeme pátrat po prastarých šifrách a symbolech a také se staneme svědky únosu amerického prezidenta. Sehrané a sympatické trio záhadologů z jedničky Cage, Krugerová a Bartha spojilo síly i ve dvojce a k nim tak trochu přibyli táta a máma Gatesovi (Voight, Mirrenová) a všichni jsou spolehlivými tahouny dobrodružně laděného snímku. Filmu dost ublížilo opětovné angažování průměrného režiséra Turteltauba, který nezapře svůj televizní původ. Dvojka se nijak zvláště nepoučila z chyb jedničky, ale je celkem spolehlivě zábavná. 60% ()

InJo

Kdo viděl jedničku, tomu už dvojka nemá co nového nabídnout. Snad jen nepatrně lepší automobilovou honičku a tradičně charismatického Eda Harrise... Pokud někdy vznikne trojka, doufám, že bude stylem daleko od svých předchůdců, protože jinak bych se asi už ukousal nudou, přestože dobrodružné filmy o hledání pokladů patří mezi mé slabosti... 40 - 50 % ()

Anderton

Lovci by si zaslúžili možno aj priemerné hodnotenie, lenže mantlák Turteltaub a producenti získali do svojho filmu absolútnu hollywoodsku charakterovú elitu (svojím spôsobom vrátane Cagea, vzhľadom na jeho minulosť). Takže pre to neuveriteľné plytvanie ich časom (a samozrejme aj našim) budem viac kritický. Ak by to bol nemecký televízny film, bol by som príjemne prekvapený. Relatívne. ()

Kothy

Tady zase Nicolas Cage pro změnu unese prezidenta. O něco slabší než 1. Půvabná Diane Kruger mu opět dělá společnost. ;) ()

Smok

Málokedy sa stane, že druhý diel prekonáva prvý. V prípade lovcov pokladov to u mňa platí. Netreba zbytočne riešiť historické nejasnosti, priblblé úkryty kľúčov a kamennovýrazového Nicolasa, ale len sa nechať zrelaxovať osviežujúcou dobroružno - historickou masážou. Neni veľa filmov, kde sa riešia stáročné rébusy na počkanie. ()

teutates

Spomeňte si na"prvý diel",do toho zasadte trochu odlišný dej a výjde vám National Treasure:The Book of Secrets!Naivné,historicky nie priliš vierohodné a miestami až trápne dielo,avšak aj tento snímok má svoje kvality..!Rozhodne sa naňom nešetrilo,miestami pobaví,miestami zaujme-je to skôr akási oddychovka!Herecké obsadenie na čele s Nicolasom Cagom je viac než zaujímavé..! :)Boj za spravedlnosť všetkými možnými spôsobmi,opäť záporák,ktorý to mal celé prekaziť.Pretože ak by ste o tom nevedeli,tak vaše meno sa môže zapísať do dejín..!Pán Turteltaub si asi plní svoje decké sny a snaží sa ich prevádzať na filmové plátna!Americký nacionalizmus,pýcha...nepozná hraníc..!Snímok mal veľký úspech v USA,ako inak že!3*za pár scén,ktoré potešili moje oko! ()

Fingon

Upřímně? Mám rád filmy o hledání pokladů, zvláště pokud vycházejí z reálných skutečností (do jaké míry jsou fakta použitá v tomto filmu pravdivá, o tom raději nebudu spekulovat). Nicolas Cage mi nikdy nevadil a upřímně, v téhle sérii bych viděl třetí díl daleko raději než u Pirátů z Karibiku (kterým neslušel ani druhý). Dobrých devadesát minut mě film opravdu bavil a vážně jsem uvažoval o hvězdičce navíc, to, co mě ale nejvíce táhlo skončilo po únosu prezidenta. I tak ovšem ani omylem nepovažuji tento film za ztrátu času. ()

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (více)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (více)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (více)