Jack je chudý chlapec, který miluje prastaré povídky a legendy. Mezi jeho nejoblíbenější patří pověst o moudrém králi Ericovi, o kouzelných fazolích a obrech. Při snaze prodat starého koně s povozem dostane výměnou vzácné kouzelné fazole, za něž je mu v mnišském klášteře přislíbena bohatá odměna. Než však získá příležitost fazole odevzdat, na vlastní kůži se přesvědčí, že mohou způsobit velké trable. Naneštěstí se v tu chvíli nachází v jeho domě zatoulaná princezna Isabella, která se vydala za vlastním dobrodružstvím. Obří fazolový stonek, který vyroste ze zapadlé fazole, odnese dům i s ní vysoko nad mraky do země obrů. Jack se okamžitě vydává na cestu za záchranou princezny Isabelly. (TV Nova)

cariada

Příjemná vtipná podívaná nejen pro děti, já se dobře bavil. Je to i moderně pojaté, což tomu jen prospívá. ()

Attta

Příjemně odfláklá pohádka, která je dělaná na nějaký deštivý den. Nehledejte v tom nic světoborného ani náročného. Je to prostě pohádka. PS: McGregor a jeho vlasy mě dostaly. :D ()

Kwaichi

Ľahký film pre nenáročných divákov. Klasický príbeh bol prerozprávaný trochu iným spôsobom ako ho poznáme. Aj keď vo filme bolo niekoľko bojových scén, zaobišlo sa to bez zbytočnej brutálnosti, ktorá je dnes tak tlačená do popredia. Možno aj to bola jedna z príčin relatívne slabých ziskov filmu, avšak mne film vyhovoval v takom prevedení, ako mi ho autori naservírovali. ()

moviefreak

Viem, že tento film by mal prilákať hlavne deti, ale... Obrovia mi nepripadali ani strašidelný, ani pre deti. Vizuál však nádherný, triky tiež a herci sa snažia. Chcelo by to R-kovú verziu ako "Janko a Marienka", a bol by to hneď, aspoň pre mňa lepší film :) ()

laik_60

Svojský film. Že prečo ? Scenár vychádza zo známej rozprávky - príbehu o Jackovi a fazuli . A do toho sa zakomponovali príliš "dospelácke" predstavy scenáristu , režiséra, počítačových grafikov a čo ja viem koho ešte, v snahe urobiť film možno príťažlivejším možno zaujímavejším či lepšie zarábajúcim. Neviem do akej miery sa to podarilo. Tým väčším deťom divákom sa možno zavďačili, ich rodičom a ich malým "štupľom" asi už menej. ()

C0r0ner

Nebudeme si nalhávat, že jsme od Singera čekali víc. Výsledek je kromě závěru (kurevsky parádní bitva, jaká má málo srovnání) vlastně průměrná pohádka, kterou mohl natočit naprosto kdokoli. Nicméně to bylo zajímavě podané klasické téma, které rozhodně nenudilo, ale trošku dojelo na svojí nerozhodnost vůči cílovce. 80% ()

Wormboy

Film, od ktoreho som nic necakal, a ktory ma velmi slusne zabavil. A ano, uces Ewana McGregora. To su veci, pre ktore si Singerovu verziu Jacka a fazulky zapamatam :) 3,5/5* ()

Sammya

Celkem to ušlo, ale žádný zázrak to nebyl. Má to dobré obsazení, to je velké plus (až na princeznu, ta byla otřesně nevýrazná), ale co se týče děje, přišlo mi to hrozně natahované a místy nudné. Obři byli docela nechutní, vizuálně se jim to povedlo tedy. ()

Pajky3

Tahle pohádka mě příjemně překvapila a docela se mi zalíbila. Těžko říct, jestli tomu pomohl právě pohádková příběh nebo snad fajnové obsazení, ale prostě to fungovalo. Hlavní dvojice mi byla sympatická, takže nebylo těžké jim přát vysněný happyend a stejně tak pobavilo několik dalších herců ve vedlejších rolích (např. Ewan McGregor). Obři taky byli správně hnusní a jejich útok na hrad patřil mezi to nejpovedenější z filmu. (Student Agency - říjen 2014) ()

Flynn

Taky Vám ten hlavní hrdina přišel takový jakože nesympatický a spíše jste chtěli vidět Ívna MecGregora? jo? vítejte v klubu.... no bylo to koukatelné to jo... ale že bych si z toho něco vzal do života? to ne... možná jen nejíst fazole ()

necisty

Jack a obři překvapili. Kvůli modrým číslům jsem se tomu dlouho vyhýbal a v průběhu filmu přestával chápat. Je to na jednu stranu krásná pohádka, na druhou stranu se tam klidně lámou kosti v těle. Hned šlo poznat, že to není levná záležitost a vzhledem k tomu, že mě to překvapilo délkou, přesvědčilo, že v jeden moment ještě nekončíme a tím koncem vše podtrhlo, tak mě honem zajímalo, kdo to vlastně točil. No jo Bryan. ... SA ... Příčí se mi to, ale poprvé a doufám, že i naposled souhlasím s verbalem. ()

PROCESOR

Ale no ták! Je to pohádka a pěkná.." -Víš, kde má hrom počátek, neptej se kam zvěř se ztrácí, a proč najednou ztichly ptáci, spěchej když se domů vracíš, krajem chodí zabijáci-..." ()

pakobylka

Na opravdovou pohádku příliš naturalistické - a na opravdovou fantasy příliš ... pohádkové ? Ale kdeže ! Pohádka je přece už dávno zabitá - leží bezvládně opodál, zmazaná blátem a špínou ... a krví a kousky lidských i obřích těl, malebně proložených odřezky fazolového stonku. Politováníhodný obrázek. Kam se poděl vizionář Bryan Singer, duchovní otec "X-Menů" ? Jak mohl stvořit něco tak nesourodého, co se nezadržitelně rozpadá s každým dalším záběrem na změť jednotlivých scén ... něco tak umělohmotného a zároveň odpudivého, co se marně snaží obhájit a prodat digitální triky i zpracování zápletky - škaredý patvar, který vám sebere veškeré pohádkově laděné iluze ?!? P.S.: Vizuální zážitek je pro dítě přece jenom něco jiného nežli prosté předčítání mnohdy dosti drsných klasických pohádek. Myslím, že není úplně nezbytné převádět drastické scénky na filmové plátno jen tak bez obalu - nebo opatřené nanejvýš alibistickým (polo)průhledným obalem ... navzdory otrlosti, kterou do našich duší od nejútlejšího dětství vcelku úspěšně zasévá digitální věk osvíceného jedenadvacátého století. ()

Juto

Napriek všetkej Singerovej odbornosti pri vytváraní fantastickej reality nám tu zostáva len draho vyzerajúca ozdoba. 6/10 ()

c.tucker

Pěkná lehce dětská fantasy, která mě bavila (tedy až na ten dabing, nebyl z nejhorších, ale nebavil mě). McGregor a Hoult výborní, Tomlinson půvabná (jak se na princeznu sluší a patří). Obecně si myslím, že to byla povedená předělávka klasické pohádky. ()

čidlo

Docela slušně natočená pohádka s docela DOST nesimpatickým hlavním hrdinou :-) Princeznu bych bral všema 10 :-) 70% ()

WolfR

Není to epická fantasy pro starší, je to pouze fantasy pohádka, což je fajn, takže by neměl chybět onen lehký vtip, ten ale chybí. Navíc Nicholas Hoult na hlavní roli prostě nemá, naštěstí to zachraňuje Ewan McGregor. Scénář má sice pár kiksů, ale zrežírované to je solidně, obři jsou taky dobře vyefektění a závěrečná bitva stojí za shlédnutí. Oddechovka, 3 hvězdy. ()

campix

Moderní digitální pohádka, kterých není zas až tolik, ale v poslední době se na nás žene v rychlém sledu již druhá. Obě jsou remake klasických pohádek a musím také podotknout, že pohádek známých spíše na západ od našeho území. A ani jedna z nich mě o svých kvalitách nepřesvědčila. Ve prospěch Oze mluví, hlavně ta hravost a barevnost. Jack je až příliš umělý a digitální. O to větší je zklamání, když se podíváte na jméno režiséra tohoto snímku. To až u srdce zabolí, že za Jackem stojí Bryan Singer. Pro děti určitě postačující, jenže nic víc tu prostě není. ()

SHI-SHA

Líbivé a dobrodružné zpracování známé pohádky. Mrzela mne jen očividná snaha cílit na co nejširší publikum - sice vidíme pár ukousnutých hlav, nikdy však ani kapka krve. Trocha inspirace perfektním Hansel & Gretel (2013) a neměl bych co vytknout. ()

RickDeckard

Ztělesněná průměrnost se vším všudy. První polovina je jen převyprávěním pohádky, kterou zná (minimálně na západ on našich hranic) každé děcko, ke které scénáristi přidali jako bonus v druhé půlce útok obrů na pozemské království. Celou dobu jsem měl pocit, že by z toho měl Singer rád moderní vekolepou fantasy, ale je to bohužel celou dobu příliš chladné, předvídatelné a vykalkukované. Ani na chvíli mě děj nedokázal strhnout a i když některé scény nejsou vůbec marné (především ty v zemi, resp. sídle obrů), jako celek film bůhvíjak nešlape. Z herců tradičně vyčnívá jen Ewan McGregor, jehož role ale není bůhvíjak rozsáhlá, naopak Hoult mi jako titulní Jack přišel dost nepřirozený a nesympatický. Hlavním problémem je nejspíš to, že tvůrci jakoby sami nevěděli, jestli z výsledku chtějí mít ryze dětský příběh nebo přeci jen dospělejší podívanou. Pro děti jsou totiž Jack a obři až příliš drsní v kosení vedlejších postav, na dospělé je zase děj zbytečně prostoduchý a nenápaditý. Digitálních kejklí je přehršel a nejsou úplně špatné, k uvěřitelnosti jim ale pořád schází několik krůčků. Na jedno podívání se jedná o adekvátní náplň dlouhého večera, ale podruhé to vidět určitě nepotřebuju. 60% ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (více)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (více)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica