Reklama

Reklama

Doktor Strange

  • Česko Doctor Strange (více)
Trailer 1

Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

(více)

Videa (18)

Trailer 1

Recenze (1 263)

lamps 

všechny recenze uživatele

Šlape to. Žádný okecávání, předlouhé seznamování s charakterem Dr. "Iron Man meets Sherlock" Strangem ani nadbytečné přestylizované pasáže. Derrickson kočíruje svůj životní (zatím) projekt bez větších zaváhání, dobře pracuje s humorem a vytasí se dokonce se dvěma opravdu brilantními akčními sekvencemi, čímž pasuje film přesně do pozice druhé nejlepší komiksárny posledních dvou let. Hodně mu samozřejmě pomáhá Benedict Cumberbatch hrající Benedicta Cumberbatche tak, jak to umí pouze Benedict Cumberbatch (a Downey) - tedy skvěle; a v záplavě známých tváří ve vedlejších rolích potřeba zmínit hlavně Tildu Swinton, která by svým hypnotickým zjevem donutila sednout na prdel i Dana Bilzeriana, a Rachel McAdams, která na tu chvíli prostě je, a to mi u ní bohatě stačí. Všechno je to sice splácané z osvědčených marvelovských i DC motivů (Doctor Strange begins?) a film si může beztrastně nechat patentovat pouze zmíněné akční scény plus pár vtipných motivů (plášť), ale opravdu zatraceně dobře se na něj kouká a ani v jedinou chvíli nebudete mít nutkání se podívat na hodinky. A vzhledem k té lavině komiksového makroverza a čím dál kýčovitějších záporáků je už to ohromný úspěch... ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Vyvrácená skepse, že tahle filmová sekta už nemůže nic nabídnout, mě sice nenutí řvát nadšením, na to se totiž z doktora stane mág jakoby mávnutím kouzelného proutku, taky hodně ztratí v kontaktních soubojích (i přes Adkinsovu přítomnost) a záporáci by nemuseli být tolik generičtí, ale takhle lehkonohá komiksovka tu nebyla už léta, přičemž si vystačila se soustředěným tvůrcem a ochotou přijít s neotřelým hlavním hrdinou, kterému ale po začlenění do týmové hry neprorokuji zářivější budoucnost, i kdyby Cumberbatch vytáhnul charisma ze všech dimenzí. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Těch 15 minut, které pouštěli před pár dny, mě velmi navnadilo, ale fakt je, že v nich bylo doslova vše, co je na Strangeovi zajímavé, a ještě tomu hodně pomohl rychlejší střih. Celý film je velmi mdlý a je vidět, že se tvůrci perou s nepříjemným nadbytkem nutné expozice. Co je ale největší problém, postava Strange mě nezačala lidsky zajímat, je to jen protivný chlápek, který umí nějak podezřele rychle podezřele moc věcí a jeho vtípky vyznívají většinou do prázdna. Mads Mikkelsen zůstal zcela nevyužit a všudypřítomné podkuřování Číně už člověku taky leze krkem. Nebudu urážet Marvel uznáním, že je to pořád lepší než cokoliv od DC, to je asi jasné, ale nevím... Už mě to neba. A potenciál byl tak vysoko! ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Dr. Strange je další kapitola Marvel Cinematic Universe. Stejně jako Ant-Man, Dr. Strange sází na nového, neznámého hrdinu. Už od první sekundy filmu ale film skvěle pracuje se vším. V Dr. Strangovi se hodně pracuje s realitou a časem. Kdyby se dal Dr. Strange k něčemu přirovnat, je to Počátek, Batman začíná nebo Iron Man. Dr. Strange je totiž Iron Man na drogách. Strange je stejně arogantní jako Iron Man a má s ním spoustu společného. Strange hraje Benedict Cumbebatch, který jako vždy skvěle dokáže pracovat se svojí postavou. Pokud má Strange nahradit Iron Mana líp to dopadnout nemůže. Zbytek postav je fajn. Není to ale ani Strangův pomocník Baron Mordo, jeho vůdkyně Prastará nebo padouch Kalcillius kteří si kradou scénu pro sebe. Postava která si krade každou scénu pro sebe je Strangeova pláštěnka. Hudbu skládal Michael Giacchino a jeho hudba je první která je v Marvel Cinematic Universe něčím vyjímečná. Jak je u Giacchina zvykem, jeho hudební motivy jsou skvělé složené a skvělé se poslouchají. Strange navíc dokáže bavit i prvních 40 minut kdy se vůbec nepracuje s realitou. Každá z hlavních postav má to správné rozpoložení které by měla mít a každá motivace je pochopitelná (Zaporák je pro jednou něčím charizmatický). Strange je nejlepší Marvel origin, skvělá mysteriozní zábava a především poctivá řemeslná práce. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $165miliónovTržby USA $232,641,920Tržby Celosvetovo $677,566,070Tržby za predaj Blu-ray v USA $43,066,660Tržby za predaj DVD v USA $11,442,139║ toto Marvelu v celku vyšlo, z časti to prišlo celkom svieže, je tam dobré obsadenie, namakané triky, dokonca aj 3D malo čosi do seba, porovnávanie s Počiatkom sa nevyhneme ale dobre, bol to aj v tom prípade veľký zážitok tá vyhraná triková stránka ale aj akcia, škoda že Mads Mikkelsen a teda jeho postava nemala viac priestoru /videl v kine 3D verziu: 80%/ ()

Galerie (146)

Zajímavosti (75)

  • V tomto filmu se poprvé objevilo nové intro Marvelu, které je kombinací záběrů z předchozích snímků MCU. (V999)
  • Děti herečky Tildy Swinton (Prastará) byly součástí natáčení: její dcera pracovala v kostymérně a syn se pohyboval v projekčním oddělení. (cihlenka)
  • Mads Mikkelsen (Kaecilius) se měl původně objevit již v jiném filmu od Marvelu, jímž byl Thor: Temný svět (2013). Důvodem jeho neúčasti byla titulní role v seriálu Hannibal (od r. 2013). Druhou nabídku od Marvelu už ale neodmítl. (vyfuk)

Související novinky

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (více)

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (více)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (více)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (více)

Reklama

Reklama