Reklama

Reklama

Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

(více)

Videa (18)

Trailer 4

Recenze (1 263)

tron 

všechny recenze uživatele

„Bojuj ako keby ti šlo o život. Raz pôjde.“ Po druhom Thorovi a prvom Captainovi America najslabšia marvelovka. Až príliš vidno, že ide o remake Iron Mana alias o striedanie starnúceho resp. vyhoreného Starka/Downeyho. Film je nedôveryhodný (Strange kričí, že zložil prísahu o zachraňovaní ľudských životov, ale predtým bez jediného etického problému odmietal pacientov len preto, aby mu ich "nevyriešiteľné" diagnózy nepokazili dokonalú kariéru), plný klišé (z najlepšieho priateľa úhlavný nepriateľ, koľkokrát to tu už bolo?) a aby toho nebolo málo, aj veľmi triviálny (arogantný hajzlik si po nehode siahne na dno, porazí svoje ego a začne byť užitočný pre spoločnosť). Tildu Swinton pokladám za jednu z najnesympatickejších herečiek Hollywoodu, tu sa síce prekvapivo dala, ale viac podobných plusov by som hľadal ťažko (a určite by medzi ne nepatril tradične marvelácky nudný zlosyn, netradične stvárnený prekvapivo nudným Madsom Mikkelsenom). Vizuálna stránka bola originálna, Cumberbatch relatívne znesiteľný (viac sa do úlohy ponoril až v ďalších rokoch) a niektoré nápady fajn (spôsob, akým Strange porazí Dormammu). Hoci má film až dve hodiny, je skratkovitý (hrdina nevie čarovať, je ponechaný na vrchole Everestu - ! – a „zrazu“ sa z neho stane len o čosi menší kúzelník, ako Prastará). Nefunguje komický element Wong. „Pravidlám“ nie je možné pochopiť (kúzelníci majú zakázané narúšať čas a ísť proti fyzikálnym zákonom, no pri spätnej výstavbe hongkonskej svätyne to už ale nie je problém. OK, tak ale potom prečo čas nevracali aj predtým resp. prečo ho nevracal zloduch vo svoj prospech?). Čo teda funguje? Tilda Swilton, Tibet, audiovizuálna stránka (najmä teda rôzne kúzla s meniacimi sa mestami), Rachel McAdams, civilné pasáže (t.j. najmä tie s Rachel McAdams), drobné napojenie na univerzum (Avengers, Thor), značne svojrázny plášť a občas fajn hláška („To je moja mantra?“ – „Heslo na wifi.“). No... je toho málo, čo vám budem hovoriť. Strangeov potenciál vidím hlavne v tímovkách. ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Je to naplnění tradiční šablony a celá "výcviková" část je podle očekávání z rychlíku, ale jinak je Doctor Strange blockbusterová trefa v každém ohledu. O tom, že dorazila vizuálně nejvypiplanější marvelovka, se asi dočtete všude, stejně jako o skvělém obsazení, docela zvládnutém humoru a náramně pasující hudbě. Trumfem Doctora Strange je ale kupodivu akce, která nepřestává být řádně epická ani nápaditá a v trailerech z ní vážně byly jen střípky. Marvel si tedy oproti minulým filmům podržel trumfy až do sálu a snad se mu to vyplatí. Strange je totiž dalším poctivým originem, který se může z fleku zařadit do žánrových učebnic. (8/10) ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Já mám u sci fi problém, jestli mám sledovat dějovou linku a nebo kvantum filmových triků, protože v některých případech to prostě nejde skloubit. Tak jsem se jen tetelila z přítomnosti Béni, Tildy, kterou jsem pomalu ani nepoznala, z Madse, který má poslední dobou spíš záporácké role (tedy až na Sherlocka +- ještě něco) a pochopitelně z hezoučké Rachel, ale to měli spíš uživatelé mužského rodu. Škoda, moc prostoru tam neměla. Pro mě to bylo spíš vizuální pošušňání a s dějem jsem si tedy moc hlavu nelámala. U takových filmů to snad ani nelze. Já jsem spíš na sci fi, které mě nějak osloví, jako je Moon nebo Her, ale Doctor Strange jako oddechoka, proč ne? ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

To je snad poprvý, co mi do celýho tohohle marveláckýho astrálního cestování nesedělo vtipkování, dost bych ty strangeovský fórky sestříhal. Film by působil vážnějším dojmem a mě by nerušil dovádějící plášť a Wong s Beyoncé v mp3-ce. Taky se nemůžu zbavit pocitu, že může Doctor jenom takhle lusknout prsty, a zachránit celou planetu tisíckrát rychleji a efektivněji než všichni minulí i budoucí Avengers dohromady, ale co už. Akci to má skvělou a poslední Infinity Stone je konečně na světě, přiveďte Thanose! ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Well... that was strange. Film uteče jako voda, a přestože se v něm nic zásadního nestane, dojmy zůstanou i po skončení fajn. Nicméně "fajn" už začíná být dneska celkem málo. Ohýbání reality hezké na pohled, ve filmu ale zabité jednou trapnou výmluvou. Akce nápaditá, ale bezúčelná. Magie skvěle prská, nicméně dopad opět nulovej. Celé prostě jenom jedna velká povrchní atrakce, která nenabídne nic víc, než to co právě vidíte. A ačkoliv to má všechny moje sympatie díky castu, hudbě, humoru i kontextu daného univerza, jako film to prostě smrdí víc jako zklamání, než kvalitní zážitek. 6/10 ()

Galerie (146)

Zajímavosti (77)

  • I v tomto filmu si malé cameo vystřihl Stan Lee. V autobusu si čte knihu od Aldouse Huxleyho "Brány vnímání", ve které autor používal halucinogení látku podobnou LSD, aby si navodil stav mysli na spirituální úrovni. (Charpy)
  • Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)

Související novinky

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (více)

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (více)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (více)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (více)

Reklama

Reklama