Ve znamení raka

• USA The Big C
USA, (2010–2013), 20 h 16 min (Minutáž: 25–57 min)

Tvůrci:

Darlene Hunt

Laura Linney, Oliver Platt, Gabriel Basso, John Benjamin Hickey, Gabourey Sidibe, Phyllis Somerville, Cynthia Nixon, Reid Scott, Hugh Dancy, Susan Sarandon (více)

Série(4) / Epizody(40)

Ústřední postavou tohoto seriálu je učitelka Cathy. Její život vypadá naprosto stejně jako příběh jakékoliv jiné ženy z amerického předměstí - nudně a stále stejně. Vše se ale otočí vzhůru nohama v momentě, kdy se Cathy dozví, že má rakovinu a že ji pravděpodobně nezbývá mnoho času. Rozhodne se tedy zahodit konvence a tradice a konečně se pro jednou chovat jak chce ona a ne, jak chtějí druzí. Způsob, jakým se s údělem vyrovnává ve společnosti jejího lehce nevyspělého manžela, pubertálního syna či bratra, radikálně bojujícího za záchranu celé planety, překvapí a rozesměje asi každého. (xxx-ivush)

Patw

Ze začátku se mi do seriálu moc nechtělo, stačilo však shlédnout dva díly a byl jsem pohlcen. Opravdu skvělí seriál. Díky této roli jsem Laura Linney poznal jako fajn pohodovou ženskou. ()

Lord.Jim

První série 90%, druhá 60%, třetí 50%. S narůstajícím počtem rádoby vtipných postav (prototypem trapnosti je pro mě kámoška z vejšky) se seroš stává být až-skoro-debilním, hm, škoda... Po shlédnutí 3. série jdu na 3* páč není úniku. Naštěstí k mé velké radosti zmizela Miranda. __Po 4. serii zvedám na 4 *, protože mě to opět dojímalo k slzám a ten konec je fakt něco. Hlavní hrdinka si uchovala svůj smysl pro humor až do poslední chvíle. Pěkné a smutné. ()

BarryLyndon

Po 1. řadě Fakt jsem z toho hrozně nadšený. Rozjíždělo se to víc než pomalu a od Cougar Town to přes Weeds dostalo solidní dramedy grády. Laura Linney s Oliverem Plattem v ústřední dvojici samozřejmě špičkoví. Relativně noname herci ve vedlejších rolích taky špičkoví, jenom Gabourey Sidibe by mohla fakt nejmíň těch 100 kilo shodit, je fakt odporná (byť to hraje supr). Co mne ale dostává do kolen, jsou některé epizodní role, tady raději castingový spoiler (kdo si nechce zkazit překvapení ve vedlejších rolích, nic vám to neprozradí a kdo se toho nebojí, toho to možná k seriálu naláká, protože já o tom vědět, tak se na to kouknu daleko daleko dřív Briana Coxe bych v role nerudnýho otce ještě čekal, ale koho kurva napadlo obsadit Idrise Elbu do romantický role uměleckýho malíře a Liama Neesona do role trhlýho hipísákýho léčitele? Dějový spoiler Absolutní závěr s dárky neskutečný a totálně top je 12. epizoda, kreténi fakt, museli mi odkráglovat nejoblíbenější postavu 9/10 ()

U_S_O

Po prvej časti to nevyzerá zle, nenudil som sa :) Ale nie je to ani nejaký super seriál, ktorý vás strhne hneď od začiatku. Uvidíme neskôr, čo z toho bude ale zatiaľ je to taký obyčajný priemerný seriál. Najlepšia časť bola asi odveta matky synovi za kanadské žartíky :) (65%) [--] Po piatich videných dieloch zvyšujem hodnotenie o jednu hviezdičku. Celkom slušne sa to rozbieha a niektoré situácie sú skutočne funny - spomeniem napríklad depiláciu "tam dole" v piatom diele :) Vlastne celý tento diel skvelý, zatiaľ asi najlepší. (75%) ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 68. ročník (za rok) 2010 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Laura Linney + nominace (2) - 68. ročník 2010 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), 69. ročník 2011 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Laura Linney ()

magnolia

(komentář po šesti dílech) tak by mě opravdu zajímalo (a výjimečně to nemyslím ironicky), co s tím mají scénáristi v plánu - jako vzhledem k tomu, jak je to vtipné. tohle má u mě očekávanější finále než losti ;o) ()

Madlenka26

Miluju ten seriál, za jeho lehkost kterou při něm cítíte i když se zde řeší ošemetné téma i přesto to na Vás dýchne nějakou nadějí, která Vás žene ku předu. Miluju Cathy a to jak vše zvládá a jak s tím ''bojuje'' hrozně moc jí fandím. Chtěla bych mít její mylšení, které je mimochodem dokonalé a spontánní. ()

wendelin9

Nebude trvat dlouho a Cathy coby cynickou učitelku, která nebojuje jen s rakovinou, ale také se svým pubertálním synem a trochu natvrdlým manželem, si zamilujete. V jednu chvíli budete natahovat z dojemných řečí o podstatě lidského života a hned na to se budete smát (nebo aspoň usmívat) sarkastickým řečem. Sledovat, jak může rakovina zachránit člověka od stereotypu a dát mu novou chuť do života, mě opravdu baví.. ()

Tyny

Cathy zjistí, že má rakovinu, začíná se bavit a užívá si každou chvíli svého života. Provádí zvrhlé věci, sama ze sebe si dělá legraci prostřednictvím černého humoru, baví se, stará se o svou rodinu a užívá si života tak, jako nikdy předtím. Z počátku se vše zdá velmi nadějné, divák si myslí, že se Cathy se své zpropadené nemoci dostane a vše nakonec dopadne dobře. Vtipný a psychologický seriál nechá na divákovi své stopy i dlouhou dobu, po jeho shlédnutí. Cathy se divákovi takřka mění před očima, ale nic nevzdává. Je silná a bojuje. Dávky černého humoru nadlehčují různé závažné situace, které se týkají nejen Cathy, ale i její blízké rodiny. ()

kinghome

Neexistuje jinej seriál, kterej by mě dokázal tak citově vyždímat a přitom mě i příšerně pobavit. Úžasná černá komedie, která s váma cloumá celou dobu, co na ní koukáte. Cathy si musí oblíbit snad úplně každý. Takhle simpatická postava tu už hodně dlouho nebyla. Zatím jsem viděl jen první sérii, ale hned se chystám na další. Mě stačil konec první série SPOILER jak našel Adam ty dárky na každej rok, co tu Cathy nebude. Brečel jsem jak malej harant. No strašná ždímačka to je, ale příšerně pobaví. Konečně můžu říct, že poslední film/seriál u kterýho jsem brečel byli Pokémoni: První film xD KONEC SPOILERU...............2.Sezóna: Pořád stejně vtipné a smutné jako první série. Prostě pro mě je to zatím dokonalý seriál. Jak obsazením do hlavních rolí, tak i do těch vedlejších. Hugh Dancy ( Hannibal ) hraje naprosto božsky, předposlední díl byl celý jeho a i v jeho nejtěžších chvílích mě dokázal rozesmát, prostě hrál dokonale. Jediný co mi tam vadilo byla ta kráva z vejšky. Cynthia Nixon neumí vůbec hrát, nebo se mi to jen zdá? Nebo možná umí, ale tahle role jí totálně nesedla a hraje to celý strašně křečovitě a nevěřil jsem jí vůbec nic. Ale to je jen malej mínus a jinak bezchybném seriálu. Proč musej dělat tak hnusně dojemný konce? Se pak cejtim jak vůl, když u toho brečim. ()

Nyck

Kdo neviděl, nepochopí. Parádní seriál, jedna scéna lepší než druhá. Obsazení je velice povedené, má to nápad, humor, je to super. ()

sheldonka.

Cathy jsem si zamilovala a její černý humor taktéž. Moc povedený seriál, u kterého si vždy ráda odpočinu. Líbí se mi, že je zde ukázán život takový, jaký je. Není tu nouze o úmrtí, rozchody a věčné konflikty matky se synem a všechno je naservírováno bez zbytečných okolků. Vždy jsem překvapená jak se u jednoho dílu dokážu nasmát a přitom se za 5 minut málem rozbrečím. Jo, moc mě to baví! ()

cab

Nudna a vcelku upjate povrchni ucitelka Cathy (brilantni Laura Linney) zjistuje, ze ma rakovinu a nezbyva ji mnoho casu. Nastala situace ji da impuls do zivota a naprosto prekope sve dosavadni ziti, cimz sokuje nejen sebe, ale hlavne sve okoli, jez nema tuseni, proc se ta nahla zmena v chovani. Prvni sezona: 70% ()

Mimomisu

bez chyby, zabavne a bolestive....za pet a na jeden zatah tedy btw ten upadek ve treti serii, o kterym vsuchni mluvi jsem nezaznamenal ()

sedlo03

1 série: Poslední díl mě teda dostal. Těším se na druhou sérii. Snad Showtime nezklame. 2 série: Nemám slov. Naprosto perfektní seriál, který ukazuje některé věci velmi skutečně, zároven nikdy nezklame s humorem. Pokud si chcete pokračovat, stačí vydržet do season finale a kapesníčky vám stačit nebudou. Neuvěřitelně silný konec stejně jak u série 1. Nemohu se dočkat 3. série! ()