Ve znamení raka

• USA The Big C
USA, (2010–2013), 20 h 16 min (Minutáž: 25–57 min)

Tvůrci:

Darlene Hunt

Laura Linney, Oliver Platt, Gabriel Basso, John Benjamin Hickey, Gabourey Sidibe, Phyllis Somerville, Cynthia Nixon, Reid Scott, Hugh Dancy, Susan Sarandon (více)

Série(4) / Epizody(40)

Ústřední postavou tohoto seriálu je učitelka Cathy. Její život vypadá naprosto stejně jako příběh jakékoliv jiné ženy z amerického předměstí - nudně a stále stejně. Vše se ale otočí vzhůru nohama v momentě, kdy se Cathy dozví, že má rakovinu a že ji pravděpodobně nezbývá mnoho času. Rozhodne se tedy zahodit konvence a tradice a konečně se pro jednou chovat jak chce ona a ne, jak chtějí druzí. Způsob, jakým se s údělem vyrovnává ve společnosti jejího lehce nevyspělého manžela, pubertálního syna či bratra, radikálně bojujícího za záchranu celé planety, překvapí a rozesměje asi každého. (xxx-ivush)

jasanka

Seriál není vůbec špatný, ale nějak nemám potřebu ho dát (po několika epizodách) sledovat. Myslím, že lidé ve středním věku ho ocení víc. ()

El-Barto

The Big C je hodně netradiční sitcom a nejspíš neni pro každýho. Jde spíš o postavy než o vtipný situace a podle toho vypadají i jednotlivý epizody, jejichž pojetí se snad od všech sitcomů liší. Humor je hodně chytrej a snad nejčernější široko daleko, nikdo se s tím nepáře a v každý epizodě je "fuck" minimálně dvacetkrát. Každá z postav má něco do sebe a netrvá dlouho, aby si divák zamiloval Seana, Adama, Marlene a vlastně všechny. Laura Linney je samozřejmě boží a její Cathy se chová po svý diagnóze tak všelijak, ale aspoň nevaří perník a nezabíjí lidi. Všechno co dělá je dost pochopitelný a nejednou jsem musel utřít slzu (finále první série!). Nepamatuju si seriál, ve kterým se baví dospělý sourozenci o svatbě za použití přirovnání k rodince mývalů, kterou nazvou "Mean Fuckers" a v zápětí mě dokáže dojmout k slzám. To je prostě famózní. ()

Smejdik

První řada: Neuvěřitelně vtipný a silný seriál - chvílemi jsem se popadal za břicho, chvílemi jsem vzlykal tak jak už dlouho ne. Laura hraje skvěle a ostatní jsou taky velmi sympatičtí. Přesně takový seriál mi chyběl... ()

Axident

Úžasně svěží, vtipný, svižný komediální seriál (nejen) o rakovině :o) Akorátní stopáž dílů, skvělí představitelé všech rolí (!) a až na zcela nepatrná a v rámci žánru tolerovatelná zaškobrdnutí o klasická americká, tématická klišé - vynikající! (po 10.díle). 25.9.2011 (po 12.díle druhé série): po menším zaváhání zkraje druhé série, kde se tvůrci najednou nemohli rozhoupat, zda skočí z žánru svěží komedie o rakovině na vlnu vážného moralizovaní o rakovině (a nakonec se rozhodli zůstat u komedie, páč právě tohle nesourodé spojení fungovalo fantasticky), jeden z nejlepších a nejzábavnějších seriálů. ()

MickeyStuma

Seriál, který dokáže rozplakat, soucítit i pousmát se nad taškařicemi ženy, které osud uštědřil zdrcující ránu. Dozvědět se o melanomu v tom horším stádiu, kdy šance na vyléčení je mizivá, je bolestivé a šokující pro každého. Nejinak je to i u hlavní postavy tohoto seriálu, půvabné Cathy. Ta se rozhodne si užívat života daleko více než dosud, a tak vzniká mnoho humorných situací. Ale pozor, není to jen o legraci. Cathy se zároveň snaží postarat se o syna, manžela, a vůbec o lidi kolem sebe. Citově však je bezmocná a utrápená, ale bude bojovat stůj co stůj. Seriál ukazuje, že není všem dnům konec a stojí zato se zákeřné nemoci postavit. Vynikající seriálové dílo, který zaslouží obdiv. ()

dainio

Viděl jsem zatím pouze pilotní díl. I proto se mé hodnocení může s přibývajícím časem rapidně změnit. Nicméně, bych rád řekl, že TV Showtime produkuje od svého počátku na kabelovém poli, jeden výborný seriál za druhým. Huff, Mad Men, Dexter, The Weeds, Californication atd. The Big C není výjimkou. Má v sobě velký potenciál a je velmi dobře obsazen. Laura Linney je zkušená herečka a tak ji role ženy, které diagnostikovali rakovinu nedělá vůbec žádný problém. O tom žádná. Určitě seriál staví a bude stavět hlavně na jejím hereckém projevu -- no a zdatně ji sekundují bezva herci jako Oliver Platt nebo Gabourey Sidibe. Jsem velice zvědav, jak se bude seriál vyvíjet a i proto se těším na další epizody. Po pilotu tedy za ****. ()

chrispe

Bohužel to vídám jen nárazově, ale už ten první díl, který jsem viděla mě dokázal hodně zaujmout. A to Lauru Linney vážně nemusím. Za mě zatím čtyři, ale nepochybuju, že bych mohla jít i výš. (Postava Cynthie Nixon je táák protivná! :) ()

quip

...a prostě kašlete na úkoly, které máte všechny na zítřek a prostě se dokoukáte do konce série, který ve vás vyvolá takový pocit klidu, že to všechno v klidu zvládnete přes zbytek noci. Jo, takový typ seriálu je The Big C. ()

filipes.lu

Hodnocení po shlédnutí posledního dílu první série. Silný, ufff....Možná bych to měl nechat odležet, ale nemůžu si pomoct... ()

VeeDee

Krásné, vtipné, realistické, inteligentní a zároveň smutné... ostatně takový je život. Seriál The Big C mě uhranul a ač jsem pár dílů docela slušně prořvala a říkala si, proč se na to dívám, když to se mnou tohle dělá? ...prostě jsem musela pokračovat. Bravo! ()

danny_21

Výborná Laura Linney pozvedla seriál o netradičním pohledu ( nadhledu ) na boj se zákeřnou nemocí. Bavil jsem se i dojal, první dvě série byly výborné, v dalších se už se natahovalo, nicméně jako celek hodně kvalitní i díky Plattovi, abych nezapomněl. Nicméně postavy dvou puberťáků mě teda pořádně otravovaly - 75 % ()

Sollozzo

Příjemný, vtipný seriál s perfektní Laurou Linney. Už od prvního dílu jsem se těšil na další. Druhá série taky víc než dobrá, ale s koncem už trošku prázdnější. Uvidíme jak si scénaristé poradí s 3. řadou. Po 2 sériích - 85%. ()

Denila

První série je zamnou a musím říct, že to má vše co od seriálu očekávám. Humor, menší tragédii, pořádný příběh. Možná se mi na to dobře dívá, jelikož mi to připomíná část mého života. Těším se co mě bude dále čekat :) * Nedokážu uvěřit, že za sebou mám již všechny 4 serie. Nikdy v životě nechci dostat pivoňky.. "šťastná dáma" nebudu. Krásný příběh, který mi připomněl mnoho chvíl.. a určitě doporučuji. ()

Evushe

Seriál má určitě dobrý námět a zprvu se i příběh odvíjel celkem zajímavě... Ale teď sleduji třetí sérii a mám pocit, že na tom seriálu je všechno špatně! Pravděpodobně scénáristům došel dech, protože na to už se opravdu nedá dívat. Vůbec nechápu, co kdo a proč dělá. Tři hvězdičky jen díky prvním dvěma sériím.. ()

Judy24

Zvráceně zábavný seriál. Jeden z mála, který se nedá považovat za oddechovku a který má skutečně reálné téma, kvůli kterému stojí za to produkovat seriál. Nevím, co je v tom za smysl, trávit půl dne sledováním třiačtyřicetileté blondýny, která má rakovinu a úplně z toho blbne. Nevím, ale zábavné a poučné to prostě je. Čekala jsem, že si oblíbím hlavní hrdinku (Laura Linney hraje neskutečně!), ale nenapadlo by mě, že mi během několika dílů přirostou k srdci i její prapodivný bratr a ještě trhlejší sousedka. Stalo se. A závěry první série, druhé i čtvrté série (třetí jsem nesehnala, ale co jsem slyšela, tak stejně nestojí za moc a ta mezera mému zážitku nijak neublížila) jsou vybroušené drahokamy ve světě epizod, které dokonale balancují mezi dojemností, sílou a upřímností, jako jsem to nikdy neviděla (a já už viděla seriálů...). U většiny z nich jsem dokonce dobrovolně brečela. A to já nedělám. Vážně. ()

vinc_vega

Už pri pilote vám musí napadnúť paralela s Breaking bad, tu sa však hlavná predstaviteľka rozhodla situáciu riešiť, tak trochu pozitívnejším spôsobom. Na oplátku sa vám dostáva veľmi príjemný, vtipný a v kostiach citlivý seriál s fantastickou Lauri Linney! Ďakujeme Larelay za preklad ;) ("Si môj Jin k môjmu Jang, Ping k môjmu Pong.") ()

Ssabinka

Cathy v situaci, která se může stát komukoli z nás. Miluju jak si užívá, miluju jak je sarkastická. Někdy se pořádně zasměju, ale už se našly i chvíle, kdy jsem měla na krajíčku. Jiná volba než 5 hvězd pro mě není. A strašně mě zajímá, jak to dopadne. ()

yaqwsx

Je zajímavé sledovat, jak se tento seriál měnil s časem. Z pohodové, humorem prošpikované první série vstupem do druhé zvážnil, nabral na síle a emočně mě více zaujal. Třetí série mi trochu zkazila pohled na tento seriál. Ale jsem rád, že jsem vydržel do čtvrté série, která byla více než důstojným zakončením - ač osobně bych snesl díly s kratší stopáží a větším spádem. Seriál se mi líbil prokreslením postav, zajímavým námětem a pěknou výstavbou. Určitě se jedná o kousek, který můtu každému doporučit. ()

Petison

Výborný seriál se skvělou Laurou Linney okořeněný špetkou černého humoru.Uvidíme zda druhá série nezklame. ()