Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

InJo

Dost mě překvapilo, že hodně scén a vlastně i celkový přístup k látce jsou natolik nedětské (tedy s výjimkou té jedné megakýčovité sekvence, která měla patrně sloužit jako pocta animované SNĚHURCE z '37). Výborná ponurá středověká atmosféra (dokonce jsem si nejednou vzpomněl na HRU O TRŮNY!), krásná výprava (opojné velkolepé záběry na všechny ty hrady, temné lesy apod. jsem si opravdu vychutnal), solidní triky, masky a kostýmy. A brilantně obsazené hlavní herecké trio! Zejména Charlize Theron a Chris Hemsworth do svých rolí pasují dokonale a předvadějí na žánrové poměry nadprůměrné výkony. Scénáristé se pokusili dodržet všechny zásadní body Sněhurčina příběhu (zrcadlo, trpaslíci, otrávené jablko atd.), což se jim svým (občas notně bizarním) způsobem podařilo. Režisér Sanders sice nemá svůj vlastní specifický styl (veze se především na Jacksonově pojetí PÁNA PRSTENŮ), ale jednotlivé scény zvládá kočírovat s jistotou zkušeného profesionála a celek vrže jen v zanedbatelných ohledech. Bez mučení přiznávám, že jsem si to užil jako málokterou fantasy od NÁVRATU KRÁLE... 70 - 80 % ()

IQ Tiqe

Dějová linie není špatná, dobrodružný příběh není čitelný hodinu předem, byť místy je předvídatelný vzhledem k předloze. Ale kratší stopáž by mu neškodila. Nemůžu říct, že by byl uměle natahovaný, nebo že bych se nudil, ale čekal jsem větší spád, monumentálnější akce a boje - to co se nepodobá klasické předloze, ale trailer na to láká. Já jsem viděl základní motiv Sněhurky, lehce říznutý Robinem Hoodem a podpořený rolí Chrise Thora Hemsworthse a slušnou epickou hudbou. Netradiční pojetí nebylo vůbec zlé, právě naopak. Nicméně postrádal jsem emoce, cit, hloubku, bylo to trochu ploché. Asi jsem čekal víc. # [viděno: kino] # příběh 6 | hudba 8 | humor 2 | akce 5 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Sobis87

Vizuálně opojná a vcelku zábavná podívaná, která je však co do plastičnosti postav a propracovanosti příběhu na úrovni kdejaké videoherní fantasy. Fikčnímu světu chybí jasný vnitřní řád a zákonitosti (spíše to je takový mišmaš), postavám propracovaný charakter (pouze zlá královna v podání Charlize vládne), a tudíž nemohou všechny konflikty naplno vyznít a romantická linka emocionálně zasáhnout. Z vypravěčského hlediska se tedy nejedná o nic světoborného, na druhou stranu debutant Sanders se předvedl ve velmi dobrém světle a kouzlí jednu opojnou scénu za druhou, stejně tak nezklamal ani J. N. Howard a ani všichni herci v čele s již zmíněnou Charlize Theron, která si svou roli nesmírně užívá. Sněhurka a lovec je lehce stravitelný popcorn, který po většinu času solidně baví, avšak po jeho skončení jsem se nemohl zbavit pachuti lehce promarněné šance. P.S.: Po třetích Pirátech z Karibiku jsme se dočkali dalšího trapného motivačního proslovu hlavní hrdinky, který šustí papírem jako máloco. ()

Jordan

Tohtoročná (2012) "letná" sezóna veľkofilmov, blockbusterov, kino-trhákov a hitov, očakávaných, ale aj tých, ktoré nemali punc filmovej udalosti, na ktorú sa tešia milióny divákov, no vďaka tomu môžu viac zažiariť a "prekvapiť", sa definitívne začala a rozbehla na plné obrátky - a zatiaľ vykazuje veľkú života aj konkurencieschopnosť a je (bude) jednou z najsilnejších za posledné roky - čo je rozhodne potešujúce a po podľa mňa slabšej "oscarovej" nádielke za 2012 (v ktorej ja osobne vykazujem známky spokojnosti hádam len za cudzojazyčný film a za scenáre) to pôsobí ako hollywoodsky balzam. Predzvesťou silnej letnej porcie boli hádam a azda už Hunger games, no zaručene to odštartovali Avengers, ktorý vyzerali, že sú nielen veľkolepým "štartom", ale nastavujú latku riadne vysoko a okrem super úvodu budú zároveň aj jeden z vrcholov sezóny... s naozaj dobrým pocitom sa však dá už teraz konštatovať, že v hre má (a bude mať) sebe rovných. Prišiel totiž Diktátor a teraz aj Snehulienka a lovec. Vždy, keď nejaký významný režisér videoklipov alebo reklám prechádza do "vyššej" ligy a natočí svoj celovečerný hraný debut, dá sa hovoriť o istých očakávaniach - Rupert Sanders ich mohol nastaviť na obzvlášť náročné, pretože je v branží pokladaný za jedného z top a ceny vyhráva od začiatku, od veku, kedy máloktorý reklamný režisér vôbec dostane väčšie príležitosti; Film mal však od začiatku aj veľmi zvláštne postavenie vďaka jeho "predchodcovi" - Mirror, mirror s Juliou Roberts: aj keď bolo od začiatku jasné, že pôjde o úplne diametrálne prístupy v spracovaní klasiky, už len fakt, že v tom istom roku a v krátkom čase po sebe majú premiéru nezávisle na sebe dve hollywoodske Snehulienky, staval obidva filmy do porovnávacej pozície - ja však porovnávať nebudem, pretože Snehulienku s Robertsovou a Collinsovou som ešte nevidel; videl som však Snehulienku s Theronovou a Stewartovou a aj keď som do kina išiel na film, ktorý bude vizuálne pekný, no asi nič moc, z kina som odchádzal z filmu, ktorý bol vizuálne (technicky, efektovo, remeselne) geniálny a očakávania vzniknuté okolo toho, že pôjde o debut sandersa, nielen naplnil, ale podľa mňa aj vo veľkej miere prekonal a tak sa dostavil už tretí vrchol letnej kinohitovej sezóny - a pre mňa prvý "prekvapivý", pretože som do neho nejaké veľké nádeje nevkladal a ostal som ohúrený, dokonale vymaznaný a kráľovsky spokojný; Je jasné, že slabšie momenty a chybičky krásy sa dajú nájsť, tie sa dajú vždy a všade, no tuto mi okrem "motivational speach" Snehulienky (burcujúcej "svojich" poddaných v závere) a samotného výkonu Kristen Stewart nevadilo skoro nič; scenáristi sa vysporiadali s asi najznámejšou rozprávkou v dejiných ľudstva naozaj výborne, zachovali všetky podstatné ingrediencie, no buď ich posunuli, urobili "novo", ozvláštnene alebo dokonca prekvapivo, alebo ich podali vo svetle trochu inom; veľmi potešiteľné je, že bola dôkladne prepracovaná postava zlej kráľovnej Ravenny, ktorú úchatvne stvárnila Charlize, ktorej to sekne, je diaboslsky sexi a zároveň sexy diabolská - postava, ktorá je stelesnením zla a zákernosti má tuto svoju minulosť, motiváciu a je príjemne "zambivalentnená" - nie natoľko, aby sme pochybovali o tom, kto je tu "dobrý a zlý", "biely a čierny" - predsa len stále je to rozprávka, no rozprávka POVÝŠENÁ na temný, efektný, silný filmový zážitok; Každý obraz s Theron a jej bratom je veľmi dobrým sledovaním zaujímavej postavy a kvalitného herectva; Rovnako to je pri trpaslíkoch, ktorí sú na zožratie: perfektne vymyslení, vtipní aj dojímaví, rozkošní aj drsní, skrátka radosť; Už menej to je pri Kristen Stewart, ktorá ma zatiaľ vážnejšie neoslovila ani po "vzhľadovej" stránke, no jej herecký prejav ma irituje snáď ešte väčšmi, než Kiery Knightly: sekundy, pri ktorých má Snehulienka zavreté ústa (spojené pery) a neobšťastňuje lesné stvorenia pohľadom na jej žiarivo biele zajačie tesáky, by sa dali narátať na prstoch; Naproti tomu Hemsworth (ktorého museli nafarbiť na hnedo, aby ho odlíšili od kráľovnej a brata a divákom bolo aj po tejto stránke jasné, za ktorú stranu rúbej, no zároveň bolo potrebné odlíšiť ho od Thora - nakoľko aj jeho predošlá postava je "historicky" oblečená a sekera a kladivo majú k sebe ako zbrane blízko) je veľmi znesiteľne drsný, nasratý, opitý a romantický; Film síce cituje, parafrázuje, kopíruje a používa motívy, vizuály, dokonca niekedy celé zábery a nápady z kopy iných historických, dobrodružných a fantasy filmov, no nie je to plagiátorstvo ani vykrádanie, pretože to všetko začleňuje organicky do svojho sveta, podriaďuje to vlasnej štylizácii a vizuálnej koncepcii: takže človek tu natrafí na Pána prsteňov, Johanku z Arcu, Gladiátora, Pirátov z Karibiku aj Nekonečný príbeh (a hádam aj kopec ďalších), no stále má pocit, že pozerá svojbytnú a autonómnu Snehulienku a lovca; Čo dodať - spokojnosť a vrelé odporúčanie! () (méně) (více)

HoneyBunny

Díky bohu, že tenhle film má alespoň zlou královnu Ravennu v krásně ďábelském podání Charlize Theron. Ravenna je posedlá svojí krásou, ale film nám nabízí i jakýsi psychologický background pro její posedlost - krása a mládí jí ve světě mužů dává moc (díky ní koneckonců svedla Sněhurčina otce a stala se královnou). Líbili se mi ale její cynické poznámky vůči mužským postavám - jako by té ženské už x-krát někdo zlomil její malé ubohé srdéčko a proto se stala tak zlou a zatrpklou. Moc bych si přála, aby téhle postavy bylo ve filmu víc. Místo toho sledujeme už stou variaci na Sněhurčin příběh. Variaci bez velké invence a mdle vyprávěnou. Dokonce i chemie mezi Sněhurkou a lovcem je nulová... Jsou spíš jako bratr a sestra. A přitom v tom příběhu vidím potenciál - mohl být o muži zlomeném tím, že přišel o svou milovanou ženu, zlé královně zlé proto, že jí bylo už mnohokrát ublíženo, a mladé nevinné dívce, která by mohla vnést do jejich temného světa trochu toho světla. A přitom by se zamilovala do svého kamaráda z dětství Williama (aka "Prince"). Mohla by to být úžasná, temná variace na klasický příběh. Bohužel není. Tenhle film zklamává mnohá očekávání, ale díkybohu alespoň funguje natolik, že napoprvé ho v pohodě dokoukáte. Jo a je věčná škoda nevyužitého importu z Británie - trpaslíků. Pod tím heavy makeupem ani nemohli hrát. ()

Anderton

Mám dobrú správu, Hollywood "nevysal dušu" ďalšej klasickej rozprávke. Od PP uplynulo už dosť času nato, aby nám jeho inšpirácia prestávala vo fantasy filmoch pripadať trápna. Otázkou však ostáva, či musí v dnešnej dobe vzniknúť z klasickej rozprávky temné fantasy, ak chceme natočiť vážnejšie ladený film. Je to otázka vkusu, mne sa ale najviac páčila prostredná časť, ktorá bola ladená viac rozprávkovo a vďaka trpaslíkom pribudol aj funkčný humor. Najväčšia vykrádačka, aj keď nie úmyselná, je ale z T2. Ravenna má schopnosti ako T 1000, Lovec je neohrozený, ale zraniteľný T800 a Snehulienka je neposlušný John Connor a má zachrániť svet (myslené samozrejme polovážne:)). ()

Carol Pifková

Bože a ja som tomuto chcela dať pôvodne 4* za tú krásnu scénu s bielym jeleňom?! Ak by sa tak stalo, bolo by to fakt len kvôli tej scéne. Už som ledva čakala aby bol koniec, to bola vážne nuda pre mňa.. a sa ani priateľovi nečudujem, že polku filmu prespal.. ()

AppleCore

Když vemu v potaz, že se jedná o režijní debut režiséra, kterej před tím nikdy nic jinýho nenatočil: Takže asi tak, nemálo lidí v množství větším než velkém se mi při mém nadšení snažilo tvrdit, že to pro ně nebylo nic jinýho, než rozvoj ságy Twilight (na otázku "proč?" bylo odpovězeno mlčením říkajícím "protože tam hraje stejná herečka"). Jenomže tvrdit něco takovýho je totéž jako říct, že je Armageddon pokračování Smrtonosný pasti jenom proto, že tam hraje Willis. Sněhurka nám kultovní příběh nabízí ze stejnýho úhlu pohledu, ze kterého nám Scott ukázal Hooda (tudíž efektně a ne zrovna tak, jak by jsme to znali) a Sanders na rozmezí dvou hodin rozjíždí dost možná nejlepší trikový orgie za tenhle rok. Scéný s trolem, nebo v životě překypujícím lesním ráji jsou natolik úchvatný, že bych jim samostatně střelil desítku. A že je příběh plytkej až bída nemá moc význam rozebírat, protože toho si je film vědom, sází proto na čistokrevnou zábavu a nezabejvá se věcma, ve kterých režisér ještě nemá dostatek zkušeností (emoce, vykreslení charakterů). Takže když to vemu jako debut, tak mi z toho vzejde mnohem lepší film, než velkohubej podělanej Batman, nebo Whedonovo extrémně přecenění namyšlení Avengers. ()

Kothy

No moc mě to teda nezaujalo. Čekal jsem od toho rozhodně víc. Základní problém je podle mě už jenom v tom, že zrcadlo sice říká, že Sněhurka (Kristen Stewart) je nejkrásnější. Všichni ale víme, že tomu tak není a že Charlize Theron jako Královna je mnohem hezčí. :) Jinak je to takové trochu divné a chaotické. Sněhurku zachraňuje Chris Hemsworth, který je pěkný ožrala. A její závěrečné zmrtvýchvstání už vůbec nekomentuju... ()

Spinosaurus

V podstatě zábavná zmodernizovaná pohádka. Krása Kristen Stewart a Charlize Theron (u té záleželo na aktuálním stádiu) je jedině ku prospěchu. Jediné co se mi nelíbilo byl ten projev Sněhurky před bitvou. Tohle je už vážně trapný, jak v každym hollywoodskym filmu musí být před bitvou nějaký srdceryvný projev. Ti si v tom úplně libují. A jestli nějaký projev extra nesnášim, tak je to projev od ženy. Tohle mi třeba úplně zkazilo konec Pirátů z Karibiku, kdy si vzala slovo Keira a já málem hodil šavli. To samé v posledním Harry Potterovi to bylo extra trapné. Jediné projevy, které beru na milost jsou ve Statečném srdci a Návratu krále, jinak mi skoro vždycky vyvolaly žaludeční potíže. ()

AllShallFall

Rok 2012 se nese v duchu úspěšných filmů. Přinesl výborné sci-fi, komedii, drama, přijde i akční a dokonce přinesl i své fantasy. Toto pojetí Sněhurky mělo moc hezký děj. Vizuální stránka byla také moc pěkná. Doprovodný soundtrack ladil akčním scénám. A herecké obsazení se mi také líbilo. Zejména teda Charlize Theron. Protože dala královně opravdu pekelnou tvář. Kristen Stewart také nebyla zlá. Sice bych si místo ní dokázal představit spíše Liv Tyler, ale i tak to bylo výborné. Film mě nenudil a 127 minut poměrně rychle uteklo. ()

teutates

Jak moderní Sněchurka to byla? Hodně… který princ je ten praví? Normálně neviíim a neusnu… tolik šoku najednou sem upřímně? Nečekal! Kukal sem jak chleba z tašky, místy trochu nudil, trochu pozměnil názor na herectví Kristen, taky Theron aáa jako zajímavé to bylo, tož fakt. Myslím, že se tady stým ještě dá pracovat, osobně nevím jak, každopádně jelikož (princ či lovec) zůstalo tajemno, budíš pokračováni?! 6/10 Kdo bude Bellin nabíječ ? Závěr úplně graduje normálne. ()

DwayneJohnson

Já vím, někteří mně možná budou nadávat, ale Sněhurka a lovec se včera přesně trefila do mého vkusu, takže nakonec dám horších 5. Nové zpracování, celkem dobré triky (i když mně možná připomínaly Pána prstenů), výprava, hudba, napětí, koneckonců i hlavně ženské herecké obsazení, to je vše jedno veliké plus. Takže pokud máte rádi podobné příběhy, tak neváhejte ani minutu a dopřejte si tento film, dostane se Vám skoro všeho, co znáte z předchozích vyprávění. Velmi pěknou sněhurku, možná ještě hezčí královnu, skřítky, pár pohádkových postav a děj, který je napínavý, až do konce. Jen ten lovec, je tady jaksi navíc, ale v žádném případě to neuškodilo, ba právě naopak. ()

swamp

Kristen Stewart si tady v závěru hraje na Johanku z Arku, ale jinak je to taková zkroucená verze Sněhurky s tím rozdílem, že k ní byl pro slintající puberťačky místo Pattinsona přidán Chris Hemsworth. Za zmínku však stojí mrcha čarodějnice, kterou si vystřihla skvělá Charlize Theron. ()

Ant

Sněhurka a lovec funguje dobře v detailech, ale jako celek naprosto selhává. Vezmu to od toho nejhoršího. Filmu schází jakákoliv gradace a plynulejší přechody. Nejdřív jsme na hradu, pak v lese, pak v dalším lese s trpaslíkama a pak jsme zpátky na hradu. Nechci říct, že by to vyloženě nudilo, ale byly momenty, kdy jsem se modlila za ovládačku. Trpaslíci zcela zbyteční. Jejich jediná funkce v celém filmu byla, aby ze Sněhurky udělali dalšího Nea a otevřeli bránu. Navíc je celý film jedno velké deja-vu. LOTR, Narnie (jelen? wtf?), Twilight, Black Death, Gladiator a takhle bych mohla pokračovat. Opět mě nic nepřesvědčilo o tom věhlasném talentu Kirsten Stewart. Celý film jen civí do prázdna a herecký výkon je od ní požadován asi v jedné scéně. O Sněhurce v brnění a na koni v první linii se radši ani nezmiňuju. A teď to, co mě nadchlo. Brilantní Charlize Theron. Běhal mi z ní mráz po zádech a její kostýmy jsou umělecké dílo. Celý film měl být jen o ní, protože jen z jejích (a z Hemsworthových) scén jsem cítila nějakou hloubku. Slušná výprava, skvělá hudba a efekty. Největší překvapení celého filmu je ale Hemsworth, který skutečně hraje, což bych zrovna od něj nečekala. Spin-off o Huntsmanovi bych si rozhodně nechala líbit. Jen už to dejte nějakému schopnějšímu režisérovi. ()

Geralt z Rivie

Sněhurce a lovci by určitě prospělo zkrácení stopáže a to minimálně o takových 20minut. Pak by zmizeli zbytečné prostoje a nezáživné keci. A film by byl trošku svěžejší a akční což by určitě filmu prospělo. Šel jsem do kina především na výkon Chrise Hemswortha, a nebyl špatný, ale myslím, že tahle role prostě nebyla napsána pro něho. Zato akční Thor by určitě Sněhurku trošku oživil. A proto všechno jenom tři hvězdy. Moje první dvoj kino :) --- KINO ()

predators

Ty vole, takového jelena jsem viděl naposledy před dvaceti lety! Další slátanina na motivy něčí pohádky. Na to, že na ni brzy zapomenete, je poměrně dlouhá. No a co ti dva kohouti na jednu slepici? Sakra, tady toho bylo vážně hodně na pobrání... 45% ()

Slartibarkfast

Tak tu máme velkolepou podívanou, kde se nám po letech konečně střetlo plno zásadních filmových žánrů, spousta dřívějších děl bylo vykradeno, zmrzačeno a výsledkem je tento pohádkový fantasy mutant. Autorům lze přičíst ke kladným počinům to, že se jakš takš drželi pohádkové předlohy zuby nehty, i když jim to mnohokrát už téměř uteklo. Tak se postupně z původní Sněhurky, kterou opustíme hned na začátku, dostaneme k Robinu Hoodovi či snad Hobbitovi v temném lese, který se přetaví v Pána Prstenů. Následují srdceryvné a pekelně vážné projevy k lidu, které naštěstí autoři zkrátili na snesitelnou mez a nevmísili do davu ani jednoho vlajkonoše s americkou standartou s hvězdami a pruhy, protože bylo třeba dát prostor chrnící Kristen, která byla osliznuta nebojácným kavalírem, a takto probuzena ze spánku po pozření závadného chundelatého jablka z Tesca (yeah!). To už jsme se tedy dostali přes Johanku z Arku a Gladiátora až po Království nebeské, které celou tuto veselou taškařici zakončuje mohutným dobýváním hradu a potupnou smrtí zlé čarodějnice. Happyend dopadá tak trochu na držku, jakoby tam chybělo asi 10 minut filmu, ale budiž. Tedy celkově hodnotím vcelku kladně, neboť tolik zábavných pitomostí jsem v jednom filmu již dlouho neviděl. Na druhou stranu ale krotím své nadšení a dávám smířlivých 50% ()

PetrPan

Výborná a krásná Charlize, krásná Kirsten a herecký komparz, tolik asi k obsazení. Příběh i jeho konec asi známe všichni, tam skoro není co dodávat, snad jen, že všechno je to samozřejmě trochu jinak, kapku temněji a krapet míň pro klasické děti :) Co se trochu nepovedlo je scénář, vypadá jako by byl spíchnutý horkou jehlou, tu něco vypadne, tu přebývá a tady zase skřípe, ale asi pochopitelně, ono snažit se o dospělé pojetí pohádky je docela oxymoron a tady je ta v mých očích nadbytečná snaha hodně očividná. Téměř v každém z nás tkví stále kus dítěte a máme rádi prosté příběhy s dobrým koncem, ať se každý stylizuje jak chce, důkazem je koneckonců i TOP 300 na CSFD, schválně kolik je tam "dobrých" a kolik "zlých" filmů ? Příště tedy méně prosím tlačit na pilu a hrejte si páni filmaři:) ()

cukorek

Prekvapivo dobre zvládnutý film inšpirovaný rozprávkovým podnetom do ktorého sa niečo prihodilo a niečo ostalo zachované. Snehulienka a sedem trpaslíkov patria medzi legendárne rozprávkové bytostí a dokázali si svoje miesto obhájiť aj teraz, hlavne trpaslíci, keď vo svojich úlohách pobavili a napriek svojej nie najlepšej povesti prejavili svoje dobré vlastnosti. Film sprevádza dobré hudobné doladenie, zaujímavé a nápadité spracovanie efektov (vylievajúca sa hmota z hovoriaceho zrkadla, ktorá dostane podobu osoby, kráľovníni vojaci zrodení z čiernych črepín, či obrovský titán, ktorý v temnom lese zvádza boj s lovcom), ale aj prívetivé herecké obsadenie.Vyzerá to tak, že Ch. Theron v poslednej dobe "navštevuje tých správnych režisérov" , pretože mal som to šťastie ju vidieť včera v Prometheusovi a dnes v tomto filme ako kráľovnú Ravenu a musím povedať, že v oboch filmoch sa mi jej herecký prejav pozdával.Najlepším kúskom tejto stavebnice sa však pre mňa stal Chris Hemsworth, ktorý sa po podobnej akčnej role Thora, výborne zmocnil aj role lovca. V týchto akčných prevedeniach pôsobí ozaj dobre, uvidím ako sa "vyfarbí" v iných pozíciach, napriek tomu si myslím a verím, že tento mladý austrálsky herec má potenciál, fanúšikov a že ho čaká úspešná budúcnosť. K. Stewart so svojou "dievčenskou čistotou" sa len zadarmo zviezla v tomto dobrodružnom príbehu a nebyť príhovoru na pozdvihnutie hláv a vyrazeniu do boja, tak by bola len ako ihla v kope sena. V konečnom dôsledku dupot koní a cválajúci rytieri krajinou či akčné bojové momenty medzi jednotlivými nepriateľmi stáli za to a tak dávam 80%. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)