Škoda lásky

Povídkový / Komedie
Česko, (2013–2014), 11 h 35 min (Minutáž: 19–55 min)

Předloha:

Jaroslav Havlíček (povídka), Božena Němcová (povídka) (více)

Karel Gott, Josef Carda, Miriam Kantorková, Jan Skopeček, Martin Hofmann, Otmar Brancuzský, Marek Taclík, Simona Babčáková, Jan Kuželka, Jana Pidrmanová (více)

Série(2) / Epizody(22)

Povídkový cyklus hořkých komedií o lásce ve všech jejích podobách podle námětů známých českých spisovatelů. (Česká televize)

MP17

No to je zas něco, děj plytký, herecké výkony zoufalé, naprosto prázdný seriál. Ani nevím, proč tu jednu hvězdu dávám. ()

Luswani

První díl s Gottem skvělý, ostatní šly kvalitou hodně dolů. A tím myslím skoro až na samotné dno. Ve většině příběhů jsem vůbec nepochopil, co nám tím chtěli autoři říct. Prostě jsem jen třicet minut sledoval nějaké záběry, které dohromady postrádaly nějaký smysl. Většina scénáristů a dramaturgů tohoto cyklu byla absolutně mimo. Opravdová hrůza! 1. Škoda lásky: Chválím vynikající výkon Zory Valchařové-Poulové, místy její obsese Gottem působila až děsivě. Vhodně byla zvolená hudba, která nebyla obtěžující, ale podtrhla atmosféru a dokázala vytvořit i několikasekundové šoky, kdy se posedlá fanynka vždy někde zjevila. 85%, 2. Májová romance doktora Mráze: Procházková by nemusela pořád tak přehrávat. 50%, Manželka: Výborná Linda Rybová, jinak samotný příbeh průměrný. 70%, Úspěšný lov: Prní role, kdy mi Langmajer nevadil, docela překvapivá pointa. 60%, 3. Mokré tričko: A tím nám chtěli tvůrci sdělit co? 10%, Maruška: Nádherně skromná a sympatická Eva Josefíková. 55%, 4. Vzpomínky: Příjemná oddychovka s povedenou zápletkou. 75%, Diamantová svatba: Slabší povídka. 40%, Družička: Poměrně překvapivá pointa. 60%, Přirozený talent: Nesympatičtí herci, překvapivá rána do hlavy. 50%, Pravda: Navrátilovi jsem moc nevěřil dramatickou roli 45%, S jedním uchem na veselo: Otřesný scénář, režie a dětští herci. Nejhorší díl. 10%, Hrdina: A zase. Co z toho příběhu plyne, co nám tím chtěl autor sdělit? 20%, Situace v kuchyni: Hrozný díl. Jestli měl nějakou pointu, tak mi absolutně unikla. 10%, Dobrodružství: Trochu napětí, ale jinak velmi nepříjemná hudba a atmosféra. 15%, KROMĚ PRVNÍHO DÍLU SE JEDNÁ O VELMI ŠPATNÝ CYKLUS. Celkově 45% ()

DR.SZ

Cyklus Škoda lásky oceňuji jako odreagovací podívanou, ale ne jako svázaný celek. Právě naopak: Díly se od sebe různě lišily a ani lásky tu nebylo dosti (např. Dobrodružství). Některé filmy (např. Manželka) by mohly býti celovečerními, kdyby je režíroval třeba nějaký rozumnější režisér s uspořádaným plánovacím systémem. Čili k pocitu trapnosti nepřibližují diváky scénaristé, nýbrž režiséři, mezi nimiž mně velmi nepříjemně překvapil Jan Hřebejk. Zbytečné využití dobrých herců. Nuže, to bylo hodnocení celku. 19% Nyní se pojďme stručně podívat na jednotlivé snímky, taktéž hodnocené odbornou porotou (E. Zaorálkovou, J. Bartoškou, F. Feničem, M. Spáčilovou a mnou - Š. Žáčkem): ŠKODA LÁSKY - Příběh, který by mohl být celkem uznáván, kdyby se zdramatizoval, popřípadě i zmelodramatizoval. Z filmu sálalo dlouho trapno a také špatné navazování. Jedině se mi docela líbil výkon černého koně Zory Valchařové-Poulové a geniální Evy Holubové. 30% MÁJOVÁ ROMANCE DOKTORA MRÁZE - Daleko horší kousek než předchozí, kvalitní herci nezachrání jízlivost děje. Tady trochu dávám za vinu i předloze, autor zřejmě u psaní nemyslel. 14% MANŽELKA - Pro mě to byl úžasný nerealizovaný nápad, jelikož Linda Rybová je na tyhle psycholgická dramata absolutní jedničkou, jenomže celkový průběh nebyl nejvhodnější a završení absolutně pokažené tím, že hlavní hrdinka se rozhodla ukončit život svého milence za úplnou hloupost. 21% ÚSPĚŠNÝ LOV - Vynikající atmosféra, nesmyslný průběh děje. Tyto dva objekty se neměli setkat. Langmajer byl nemožný už tím, že hrál hodného chudáka, přitom to co povídal redaktorkám je absolutně odstrašujícím příkladem. 17% MOKRÉ TRIČKO - Rádoby úsměvné dílko bez jediné špetky pointy. Skoro všichni tu asi museli být podplaceni. Navrch tomu přidává jen stále nechápající kravka E. Leinweberová. Roli Zahradnické jsem vůbec nepochopil. 4% MARUŠKA - Kolegům se zdála býti přijatelná, mně ne! Na dobré atmosféře překypující lidmi tomu nepřidal ani buran Malý ani vyptávající se tety. Langmajer opět uhání, tentokráte nevinnou Josefíkovou. 16% VZPOMÍNKY - Lehce zdlouhavý děj opepřen o kvalitní herce, většinou z Dejvického divadla. Nejlepší povídka, jež jsem viděl. Ale jak je zvykem dejvičáků, občas musí přehánět. Zde až moc! 49% DIAMANTOVÁ SVATBA - Chudák Skopeček a Kantorková! I Pidrmanová si zaslouží lepší nabídky. Tady jenom oceňuji nostalgické promluvy a záběry na krásnou vesnickou přírodu. A nejtrapnější na tom byla ta pseudosvatba, jelikož když se nemá ten pár rád, proč od sebe neodešli??? 15% DRUŽIČKA - Zajímavý příběh, jenž byl špatně zrežírován a špatně podán všemi herci. Ta potížistka byla až moc velkou potížistkou. Občas se mě ze zdeformovaného scénáře chtělo zvracet. 8% PŘIROZENÝ TALENT - Opět mizerně podaný herecký výkon. Langmajera jakožto svůdníka mám již potřetí plné zuby. Křenková opravdu neumí hrát, snad jen falešně. 10% PRAVDA - Scénář přepsán hrůzostrašně. Nelíbila se mi zejména vizuální stránka snímku. Opět by tomu přispěl lehce psychologický nádech, ale Navrátil to asi tak neumí zahrát, ovšem komedie by mu šly. 18% S JEDNÍM UCHEM NAVESELO - Nejvíce posraná kravina o nějakých přihlouplých pubertálních dětičkách s minimem záběrů. 1% za to, že mně hl. hrdina vzhledem lehce připomněl M. Suchánka. HRDINA - Líbil se mně výkon všech herců, akorát ten náhlý zvrat se mně jaksi nezdál. A ani mě nezamrzelo, když ten bezdomovec zemřel. Ale Issová byla dokonale zmalovaná. 39% SITUACE V KUCHYNI - Moc jsem to nepochopil, zřejmě tam byl nějaký skrytý smysl. Poměrně jsem se ale pobavl, jelikož to co se tam povídalo, je ve většině rodinách pravda. 24% DOBRODRUŽSTVÍ - Ano, tak tady asi šlo především o sex. Potem přehnaný snímek mně nenavazoval dobrý pocit. Líbila se mně atmosféra i slabé náznaky dobrodružného žánru. 19% Tak to vidíte, co se tvoří nyní za blbosti ... () (méně) (více)

PamelaJJK

Šíleně nevyrovnaný cyklus. Některé povídky byly zpracovány parádně (Divná Bára a Polibek pro vítěze) a měly nápad, švih a spád. Jiné byly skoro parádní (Miška je kouzelná a Idyla na konci léta). Ostatní jsou v podstatě nudným brakem. Bohužel. A nezachrání je ani vesměs příjemné obsazení. Závěrečné dvě povídky (Srdce ženy a Zamilovaná) mě málem unudily k smrti a spolehlivě uspávali. V podstatě bez děje, pointy a uměle natahované... Zklamání. ()

gotham

Bude se to hodnotit asi podobně složitě jako třeba Nevinné hry, jednotlivé díly můžou být kvalitativně naprosto odlišné. Viděl jsem díl s Karlem Gottem a vlezlou fanynkou a co mě zde dá se říct až šokovalo, byl výkon Gotta, který byl snad jedinou snesitelnou postavou v tomto vyumělkovaným příběhu. 30% ()

mrsin

Hodnocen pouze 1. díl: Dílu s Gottem jsem se hodně bál, nakonec jsem byl ale mile překvapen. Z obávaného snímku se totiž vyklubala na české poměry hodně slušná a vtipná komedie s nijak extrémně trapným Gottem jako hercem. Za první díl jsem chtěl původně dát 3*, ale za božský výkon prakticky neznámé Zory Valchařové-Poulové a těch pár hlášek ("solidní autobusák") přihazuji ještě jednu hvězdu. ()

Aidina

1. ŠKODA LÁSKY - Tak mě to pobavilo a pár scén mě rozesmálo "Karle pocéém, máš tady nějakou tetu..." Potěšily i neokoukané tváře - autobusák Petr Píša a hlavně Zorka Valchařová - Poulová, které bych skoro věřila, že to nehraje, ale že je skutečná stíhací fanynka, z nějakého Karlova fan klubu:-)). Ta její našpulená pusa přes sklo, když šla v neděli k Mistrovi na Bertramku s rebarborovovým koláčem, a pak jako uklízecí četa, aby to měl Karel doma zase tak moc hezké, když tam měl ten mejdan... Karel Gott má smysl pro humor což dokazuje jeho vstup do tohoto projektu. 80% 4**** pro Karla Gotta. 2. MÁJOVÁ ROMANCE, MANŽELKA, ÚSPĚŠNÝ LOV. Moc mne nezaujalo, poslední scénka s Langmajerem byla zcela o ničem a zbytečná. 10% 3. MISS MOKRÉ TRIČKO - celou dobu jsem čekala, kdy vystoupí soutěžící č. 7 a to bude Richard Genzer. Ne, že by neměl co nabídnout:-)). MARUŠKA - tak to byl největší prušvih, něco tak stupidního se nevidí. O čem to proboha bylo? A za to ČT dobrovolně zaplatila? ŚKODA - ALE PENĚZ!!! Proč se Viewegh za každou cenu snaží kopírovat Trošku. Kdo tedy psal Babovřesky? 0%!!! ()

EddieIron

Škoda lásky *** Poměrně vtipné, ale zbytečně dlouhé. Ubrat dvacet minut a bude to perfektní, humorem nabitá povídka. Karel je Bůh!...Májová romance doktora Mráze ** Nuda k uzoufání!... Manželka * Megablbost!!! ... Úspěšný lov *** Slušné, především zásluhou velmi uvěřitelného Langmajera...Mokré tričko * To se fakt nejde obejít bez klišé o blbých vesničanech a vesničankách?... **** V kolika dílech bude hrát Langmajer? Ovšem jinak zábavné, i když se to opět neobejde bez tupých vesničanů.Eva Josefíková je skvělá!...Vzpomínky****Velmi realistické :-)...Diamantová svatba **** Skvělé, ovšem zazděné tím, že kdesi v dědině v Jeseníkách se mluví jako v Praze...Družička * Mimořádně nesympatické postavy v těžko uvěřitelném příběhu... Přirozený talent * Proboha! To ten seriál Langmajer produkuje, nebo existuje nějaká vyhláška, že musí hrát ve všem??? Tohle bylo zoufale neoriginální...Pravda ** Další tuctový příběh...S jedním uchem na veselo * Nezábavné!...Hrdina *** To měla být komedie? Paní Obermannová volně zpracovala skutečný /tragický/ příběh...Situace v kuchyni **** Konečně něco svižného!...Dobrodružství * Zase žádná sranda, vyhulený pohodáře nesnáším. Druhá série : Idyla na konci léta **.Nuda!..Polibek pro vítěze *** Žádná sláva, ale Řezníček to zvedá...Miška je kouzelná *** Tohohle fracka by chtěl mít doma určitě každý :-) ... Divná Bára *** Slušné, ale nemělo to končit bez konce...Host u tabule * To dřív bude hrát Pavel Řehák za Spartu, než já uvěřím tomu, že se něco podobného stane...Srdce ženy * Doteď nevím, o čem to bylo...Zamilovaná ** to bylo co, psychothriller? ()

tucnakova

Škoda času - Májová trapárnička doktora Mráze - Linda a leda tak Želka - K blití lov .... a veřejnoprávní tvorba je řehole, mnohdy žádající ložit nejednu oběť na oltář umění .... ( chvilkama se mi i trapnem kroutily prsty na nohou ). ()

hony23

Seriál doplácí na nevyrovnanost povídek, na jednu dobrou připadají 3 špatné. Na scénářích povídek se podíleli známí spisovatelé, ale vidět to většinou není a sledujeme spíše Bakaláře. ()

rigby

Na české poměry jako celek docela slušný seriál. Ty naprosto příšerné příběhy jsou občas vyváženy divácky příjemnějšími. Do čela první skupiny zařazuji pilotní příběh s Karlem Gottem v hlavní roli, zde se o naprostý odpad, který nelze při zdravém rozumu sledovat. Naopak lépe se dívá např. na Vzpomínky a Diamantovou svatbu. Plusem je také výborné herecké obsazení, i když v některých příbězích se herci opakují, viz třeba Jiří Langmajer. ()

zigy

Jednoduché až banální, ale úsměvné a příjemné zážitky s láskami všeho druhu.....tohle se ČT povedlo, takové příjemné pohlazení na duši. ()

HMTD

Přišla za mnou kolegyně v práci že se koukala na díl s Gottem a prý to bylo hrozné. Tak jsem to sehnal také, a nevím co viděla, herecké výkony jsou skvělé, šíp mi trochu vadil, celá zápletka s odrazováním byla spíš na škodu, ale jinak jsem se skvěle bavil a zvažuji, že se podívám co dalšího tvůrci stvořili. ČT válí, no někdo musí když se Nova dala na cestu tvorby převážně odpadních produktů a Prima se dá pochválit jen za dobře nakoupené seriály, ne za to co sama stvoří. ()

Tucinka

myslím si, že jako oddychovka na nedělení večer to není špatné, pokud uplně vypnu mozek :) ....známí i méně známí herci...to se mi líbí.... za mne tak **+ první díl s Gottem byl fajn, druhý s Toppfrem byl lepší,třetí s Rybovou byl děsný, díly Langmajerem to bylo peklo, a pak jsem už raději nekoukala :) ()

valmet

Gotta jsem neviděl, viděny povídky Májová romance doktora Mráze, Manželka, Úspěšný lov. Průměr je 70%. Vzpomínky - spokojenost 85%, Diamantová svatba - Skopeček s Kantorkovou to vytáhli na 70%, navíc reportérka moc koukatelná, Družičky - 40%. ()

zemelu

Hrozně těžké hodnotit. Úroveň jednotlivých povídek je tak moc odlišná, že musím dát 3 hvězdičky i když bych někdy dal nejradši 5 a někdy odpad. Jako celek to ale působí příjemně a k nedělnímu večeru se to hodí. ()