Murder in the First

(seriál)
Trailer 2
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2014–2016), 22 h 23 min (Minutáž: 41–42 min)

Taye Diggs, Kathleen Robertson, Ian Anthony Dale, Raphael Sbarge, Lombardo Boyar, Currie Graham, Mimi Kirkland, Jamie McShane, Richard Schiff (více)

Série(3) / Epizody(32)

Tento krimi seriál se po celou sérii zabývá jedním jediným případem vraždy, od spáchání zločinu, přes vyšetřování, po zatčení. (Leegy)

Trailer 2

JimmyII

Solidně udělaná kriminálka, kterou nahoru táhne skvělý casting (kompletně - Diggs, Robertson, Felton, Schiff i Duvall jsou skvělí) a dolů ne tak úplně vypiplaný scénář. Nicméně rozdělení na krimi drama v první půlce a soudní drama v druhé půlce je příjemným osvěžením, které spolu se zmíněným obsazením a prostředím San Francisca vytahuje Murder in the First lehce nad vody průměru. ()

flyboyeda

David´82 to vystihl moc pekne, zejmena pak s vyjmenovanim souvislosti a moznych inspiraci. Tom Felton mozna az prilis evokuje blondaka Erica Ladinze z The Killing, ale i tak velice povedeny vykon, podobne jako i ostatni hlavni protagoniste. Serie me vzhledem k nekterym mistnim komentarum prekvapive pobavila. Aspekty poctive krimi prace, pravni sfery, taktizovani i osobnich pribehu zucastnenych na me docela fungovaly, a to s prijemnym spadem. Neurazejici krimi zabava. ()

DaViD´82

Seriál na půli cesty mezi skandinávským stylem a zámořským „okrskovým“ přístupem k žánru. Z prvního si to bere řešení jednoho případu napříč celou sezónou či soustředění se na všechny zúčastněné (podezřelí, vyšetřující, obhajující, žalující, příbuzní apod.) stejnou měrou jako na krimi linku. Z druhého pak způsob jakým jsou osobní dramata zúčastněných zpracována; poznáte v tom školu zachycující denní rutinu jedné policejní stanice à la The Shield či NYPD Blue. A pokus to není marný či do počtu, protože "americkým pohledem na věc" se daří eliminovat některé z neduhů (a jiné zase vytvářet) severských kriminálek. Především překombinovanost; zde se nejede syžet „co dva díly to nový podezřelý“ (zdravím The Killing) a ani „záporák, kterému zázračně na vlas vychází vše, co si naplánoval“ (zdravím Broen). Případ je to spíše civilní a v mnohém uvěřitelný. Což je i nevýhoda, protože je v důsledku toho standardní, předvídatelný a pravděpodobně tedy "kdo, jak, proč a jak ho usvědčit" prokouknete mnohem dříve (jakože klidně hned v úvodu) než byl záměr tvůrců. K jejich cti je třeba podotknout, že to na závěru nestojí; tady jde o cestu po které se k němu dojde. Ta však začíná tragickým pilotem, který se utápí v klišé, citovém vydírání a nezajímavosti. Další dvě epizody jsou již nepoměrně lepší, ale na vlastní nohy se to definitivně postaví až kolem poloviny série. Děkovat mohou tvůrci především Cromwellovi spolu s Feltonem bez jehož ztvárnění „splněného amerického snu“, který v sobě cosi temného, vypočítavého a znepokojivého má, by se to rozpadlo dříve než to vůbec začne fungovat. Ve výsledku jde o solidní kriminálku beze zbytku naplňující žánrové škatulky, ale nic více. ()

Vojťas

Dvě na první pohled nesouvisející vraždy ukážou na jednoho pachatele. Kriminálka, kde půjde očividně o jeden hlavní případ (lehce inspirováno syrovým The Killing), s příjemným obsazením, ale bohužel s nepříjemným scénářem. 40% [skončil jsem po pilotu] ()

honajz

Po pravdě řečeno mne seriál nějak nechytil. Snaží se být jakoby realistický, ale jinak zde máme taková ta různá klišé a citové vydíračky (rozvedená matka, holčička, málo peněz, nemocná manželka - přitom by stačilo třeba řešit "jen" neporozumění s rodiči nebo dospívajícím puberťákem, který se chce stavět na vlastní nohy). Vlastně zde není nic, co by mne nutilo se dívat dál - případy mi přijdou nezajímavé, postavy jakbysmet, trhaná kamera je k uzoufání, a naprosto chybí jakýkoliv náznak humoru nebo nadhledu. Neříkejte mi, že lidi jsou pořád tak seriózní a vážní a řeší stále jen tragédie, že se celou dobu nezasmějí a neudělají vtípek. Pochmurná atmosféra, slabá dějová linka, nezajímavé postavy. ()