poster

Murder in the First (TV seriál)

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2014, 60 min

Hrají:

Taye Diggs, Kathleen Robertson, Richard Schiff, Ian Anthony Dale, Raphael Sbarge, Tom Felton, Charles Baker, Jamie McShane, Brianne Davis, Olivia Jordan, Mimi Kirkland, Gabriel Koura, Steven Weber, Jeanette Brox, Tina Casciani, Alexandra Harris, Courtney Ford, Mark Devine, Dilshad Vadsaria, Kelly Curran, Corina Calderon, Paula Marshall, Vanessa Ross, Emmanuelle Chriqui, Mo McRae, A. J. Buckley, Marcus Hopsin, Mariano Mendoza, Lombardo Boyar, Eddie Mills, Peter Mackenzie, Currie Graham, James Cromwell, Bess Rous, Daniel Robbins, Nicole Ari Parker, Andy Mackenzie, Derek Mio, Chi Moui Lo, Geoffrey Rivas, Nick Gehlfuss, Ken Narasaki, Kyle S. More, Harvey J. Alperin, Bryce Clyde Jenkins, Henri Lubatti, Jesse Muick, Miriam Flynn, Lawrence Kao, Anne-Marie Johnson, Christina July Kim, Bertila Damas, Stephanie Pearson, Sara Paxton, Jason Yorker, Rick Chambers, Mary Passeri, Ed Moy, Gregory Cruz, Franco Vega, Rebecca Kessler, Troy Fromin, Michelle Joyner, Sam Daly, Corey Reynolds, Anne Gee Byrd, Ryan Churchill, Julie Dretzin, Whitney Rose Pynn, Julie Ariola, Troy Ruptash, Sandy Martin, Adam Kulbersh, Geoffrey Blake, Bianca Von Krieg, Kristian Day, Maria Brink
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vojťas
  **

  Dvě na první pohled nesouvisející vraždy ukážou na jednoho pachatele. Kriminálka, kde půjde očividně o jeden hlavní případ (lehce inspirováno syrovým The Killing), s příjemným obsazením, ale bohužel s nepříjemným scénářem. 40% [skončil jsem po pilotu](9.7.2014)

 • jasiska
  ****

  Po piatich dieloch hodnotím veľmi pozitívne. Dlhodobá dejová línia seriálu je zameraná prevažne na riešenie jednej vraždy, čo mi trochu pripomína The Killing. Tým seriál získava na reálnosti, lebo tie forenzné haluze kde za 40 minút vďaka vláknam a DNA nielenže odhalia vraha, ale sa aj hneď prizná a detektív si nasadí slnečné okuliare a odkráča do západu slnka, sa mi už trochu objedli. Seriál má silné zameranie na postavy a solídne tempo. Som zvedavá ako to s ním dopadne. ___ Po 2. sérii som si utvrdila názor, že Murder in the First je seriózne kvalitná záležitosť. Hlavne musím vyzdvihnúť, ako realisticky vykresľuje prácu polície - nie len realisticky, čo sa týka jednotlivých krokov vyšetrovania a procesu, ale najmä čo sa týka faktu, že polícia môže zistiť celú pravdu, ale spravodlivosti je málokedy úplne učinené za dosť.(15.7.2014)

 • honajz
  **

  Po pravdě řečeno mne seriál nějak nechytil. Snaží se být jakoby realistický, ale jinak zde máme taková ta různá klišé a citové vydíračky (rozvedená matka, holčička, málo peněz, nemocná manželka - přitom by stačilo třeba řešit "jen" neporozumění s rodiči nebo dospívajícím puberťákem, který se chce stavět na vlastní nohy). Vlastně zde není nic, co by mne nutilo se dívat dál - případy mi přijdou nezajímavé, postavy jakbysmet, trhaná kamera je k uzoufání, a naprosto chybí jakýkoliv náznak humoru nebo nadhledu. Neříkejte mi, že lidi jsou pořád tak seriózní a vážní a řeší stále jen tragédie, že se celou dobu nezasmějí a neudělají vtípek. Pochmurná atmosféra, slabá dějová linka, nezajímavé postavy.(21.10.2014)

 • DaViD´82
  ***

  Seriál na půli cesty mezi skandinávským stylem a zámořským „okrskovým“ přístupem k žánru. Z prvního si to bere řešení jednoho případu napříč celou sezónou či soustředění se na všechny zúčastněné (podezřelí, vyšetřující, obhajující, žalující, příbuzní apod.) stejnou měrou jako na krimi linku. Z druhého pak způsob jakým jsou osobní dramata zúčastněných zpracována; poznáte v tom školu zachycující denní rutinu jedné policejní stanice à la The Shield či NYPD Blue. A pokus to není marný či do počtu, protože "americkým pohledem na věc" se daří eliminovat některé z neduhů (a jiné zase vytvářet) severských kriminálek. Především překombinovanost; zde se nejede syžet „co dva díly to nový podezřelý“ (zdravím The Killing) a ani „záporák, kterému zázračně na vlas vychází vše, co si naplánoval“ (zdravím Broen). Případ je to spíše civilní a v mnohém uvěřitelný. Což je i nevýhoda, protože je v důsledku toho standardní, předvídatelný a pravděpodobně tedy "kdo, jak, proč a jak ho usvědčit" prokouknete mnohem dříve (jakože klidně hned v úvodu) než byl záměr tvůrců. K jejich cti je třeba podotknout, že to na závěru nestojí; tady jde o cestu po které se k němu dojde. Ta však začíná tragickým pilotem, který se utápí v klišé, citovém vydírání a nezajímavosti. Další dvě epizody jsou již nepoměrně lepší, ale na vlastní nohy se to definitivně postaví až kolem poloviny série. Děkovat mohou tvůrci především Cromwellovi spolu s Feltonem bez jehož ztvárnění „splněného amerického snu“, který v sobě cosi temného, vypočítavého a znepokojivého má, by se to rozpadlo dříve než to vůbec začne fungovat. Ve výsledku jde o solidní kriminálku beze zbytku naplňující žánrové škatulky, ale nic více.(19.8.2014)

 • Zuzanka23
  ****

  První série: Už první díl mě chytil a seriál mě nepustil. Všech deset dílů jsem zvládla za necelý týden. Jak už tady DaViD´82 řekl: Nejde o výsledek, jde o cestu, a to je pravda. Vraha máte sice jasného už od začátku, ale v každé epizodě jsem si říkala, ale co když to neudělal on, co když to udělal někdo jiný, protože důkazy měly docela dobré odbočky. Celková pointa je dost propracovaná. Co se týče hodnocení, tak hodnotím jenom první sérii. Druhá série: I přes poměrně tragický konec první série jsem se rozhodla pustit si druhou. "To si ze mě děláte prdel?" my vyvstanulo na mysli téměř okamžitě po zapnutí. Šok nastal už v asi páté minutě. Zatím co v celé první sérii bylo asi pět mrtvol, tak za těch pět minut bylo mrtvol dvkrát víc, než v celé první sérii. Je to jako rána mezi oči, když si navyknete na zbohatlého kluka, který si myslí, že se svět točí kolem něho a za prachy může všechno a teď tohle. Ani jsem se nedodívala na první díl. Je to sračka.(26.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace