Spartakus

TV spot 5
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Cl3ricK

Takže po páté epizodě jsem se definitivně zatvrdil, že ten seriál je přesně to, co v dnešní době chybělo. Já si prostě nemůžu pomoct, ale já zpomalovačky miluju. A tady se objevují tříkrat na epizodu. Jsou velice vkusně udělané. Nejsou ani dlouhé ani krátké, prostě tak akorát. V prvním díle jsem nějak nemohl přijít na chuť té digitální krvi, ale teď se ji nemůžu nabažit. Je to síla. Zápasy ať už v arénách nebo v jámách jsou kulervoucí. Doufám, že si seriál bude neustále držet tenhle standard. Pokud ano, budu maximálně spokojený. P.S. Sezóna u konce a to finále bylo vskutku velkopelé. Sice si nedokážu představit, co se bude dít v další serii, ale rád se nechám překvapit. ()

ilemas odpad!

Digitální krev, spousta sprostých slov, sex, moderní hudba - taková Xena pro muže s nižším IQ. Nechápu tak vysoké hodnocení. To se raději podívám na Spartakuse z roku 1960 , dokonce i televizní zpracování se mi líbilo víc. Tohle je slátanina na entou a velmi lacinné zpracování působí jak inscenace nebo divadelní hra. Souhlasím se všemi co dali odpad a 1* , všichni vyjádřili přesně to co cítím sám. Proti příběhu nic nemám, ten je super, ale to zpracování. Hrůza!!! ()

SonG

Po skončení první série musím konstatovat, že lepší seriál(nepočítám ty komediální), jsem neviděl, a jeslti nebude další řada, bude to obrovská škoda. Historická akční podívaná, míšenec 300 s Gladiátorem, pár velice dobrých herců v hlavních rolích a máme tu kulervoucí podívanou, na kterou se nazapomíná! ()

kagemush

Zas jednou recyklovaná legenda jménem Spartakus. Z faktů zůstali v podstatě jen jména,ale autoři asi ani vteřinu nemysleli na nějakou věrohodnost.Nevadí. Tenhle podivný mix 300 (komiksová brutalita) a třeba Já Claudius (intriky,dobře napsaný-i když až moc jednoznačně jednoduchý- příběh mající hlavu i patu,poměrně skromná výprava,motivace činů vycucaná z prstu) mě svou dynamikou doslova zamáčknul do mýho gautche.Furt lepší než do písku. ()

Fíla

Je to neuvěřitelné. Jediný seriál, který mě dokáže vytrhnout ze sedadla. Fantasticky mě vtáhne do děje a ještě k tomu mi dá sílu, koukat se na další a další díly. Parádní grafické animace. Strašně mě to baví. Ačkoliv byl poslední díl krutý, byl zároveň spravedlivý. 10/10 ..... Pomsta už je slabší než Krev a písek, ale nebudu kvůli tomu měnit své hodnocení. S Andym by to bylo lepší. ()

Mithrandil

První série je prostě bomba. Bohužel druhá padá do seriálového bahna... kdy trojka se snaží ale nestačí to... První série 5 hvězd ; Druhá série 2 hvězdy ; Třetí série 3 hvězdy ; ()

Chen

Zprvu se zdálo, že půjde o lacině působící televizní verzi 300, která se bude utápět v příběhové prázdnotě a hektolitrech digitální krve, ale chyba lávky. Pokud jsem si to z počátku myslel, tak se musím seriálu omluvit, střetů v arénách ubývá a naopak přibývá intrik, kvalitní psychologie postav, nečekaných zvratů a emocionálních momentů. Onen sex a krvavé scény jsou jen kulisou k nevídaně se rozvíjejícímu příběhu, který je díl od dílu zajímavější a lákavější. Jen málokdy se dá odhadnout, která postava zemře (a některé smrti mi opravdu vyrazily dech, scénáristé se nebojí nechat zemřít i velice důležité osoby) a co se odehraje v příštích minutách. Tohle je pro mě opravdu televizní klenot, který stěží hledá konkurenci a nemluvím jen o vizuálním hávu. P.S.: Závěrečný díl první série byl přesně takový, jak jsem doufal :)). ()

johny89

Tenhle seriál je bezkonkurenční. Napůl historické porno a napůl krvavý masakr. Tyto části se prolínají a do nich zasahuje děj. Kupodivu seriál vůbec nepostrádá příběh, ba naopak, řekl bych že příběh je i svým způsobem unikátní. Kromě toho samotné charaktery postav a přibarvení obrazu jsou výborné a zcela na místě. Připomíná to film 300, ale řekl bych, že Spartakus vede. Tleskám, dlouho (jestli vůbec) jsem neviděl něco takového :-) Po shlédnutí posledního dílu 1. serie se to pro mě stává jedním z nejlepších seriálů co jsem viděl! Akorát jedna věc je zvláštní.. Proč jsou tak často ženy v hledišti areny nahé? :D ()

Martin741

Perfektny serial z cias Starovekeho Rima. Pribeh, ktory sa odohrava v Kapue, kde gladiator Spartacus /vyborny Andy Whitfield - je sice pravda, ze Andy to s tou erotikou parkrat prehnal a zjavil sa nahy, ale to az tak nevadi, ludia sa predsa rodia nahi + sympaticke mi na nom bol hlavne ten fuckt, ze mal sex len so samicami/ cvici spolu so svojimi kumpanmi. Kto ma rad krasne samice, ktore su obcas aj nahe /Lucy Lawless, Viva Bianca/ a sexice, intrigy, nasilie, otrokyne, zradu, starorimske kulisy, kopu drsnych scen a brutalitu, serial je ako stvoreny prenho. 95 % ()

peiton

To máte tak.Ako sa kedysi ľudia zabávali zabíjaním ľudí v arénach,tak sa v dnešnej dobe bavia zápasmi na štadionoch.A tiež to tam niekedy býva dosť dobrý masaker.Ale charakter ,,sviňa" zostáva,len s tým rozdielom,že v súčastnosti to ľudia dokážu umne skrývať,kdežto kedysi(vid.snímok-je to tam krásne vidno) túto svoju vlastnosť dávali aj patrične najavo.Ale späť k filmu.Seriál nasiaknutý litrami krvi,potu,špiny nám zaručuje skvelú podívanú.Ani by mi tak nevadil fakt,že všetci a ked píšem všetci,tak tým myslím ozaj všetkých,sú akosi perfektní či už muži a či ženy.Trocha zarážajúce ale budiš!.Ale čo tie nedôveryhodné kulisy tváriace sa ako by boli exteriérnymi kulisami,no nie je tomu tak.Som síce žena,ale vôbec mi neprekáža prehnané prezentovanie zabíjania postáv,hektolitre krvi a veci s tými súvisiace.Patrí to k tomu.Dalej sa mi páčia erotické vsuvky.Je to pikantné,korenisté oživenie deja.Týmto vystihli presne tú dobu v ktorej sa príbeh odohráva.Čo si budeme navrávať.Som fanúšikom paláca a ľudom,ktorí ho obývajú.I ked by bol akosi celý príbeh vyvstavaný na ničom,aj tak by som to pozerala! ()

Petoss1

Exkluzívny masaker a šťavnaté orgie. 300 štýl je parádny. Veľké prekvapenie. Spartacus ma uchvátil, je to jeden z tých seriálov, pri ktorom sa tešíte na každú ďalšiu časť. Kill them all! 90% ()

Rocky88

Ze začátku to pro mě byla jen 300, rozsekaná na díly, s horší režií, semtam přehnaným vizuálem a pěknou dávkou mrdanic. S přibývajícími díly ale zápletka začla houstnout a gradovat, intriky byly stále krutější a krutější a samotné finále mě zvedalo ze židle a nadchlo. Opravdu se těším na další série.__ Se smrtí Andyho Whitfielda šla do kytek i kvalita (horšího představitele Spartaka by člověk těžko pohledal), vymizely intriky, zůstaly bitky. Dokoukal jsem jen ze setrvačnosti. ()

Nach

Jedna z největších historických pecek! Krev, násilí, intriky, vše podrobně do nejmenších detailů vykreslené. Herci do svých rolí skvěle zapadli a naprosto jsem se s nimi sžil. Akční souboje patří k vrcholu nejen televizní, ale filmové tvorby vůbec. Jasných 95%. Od prvního dílu mě Spartakus chytl a nepustil. A finále je jedním slovem velkolepé! / Po druhé, navazující sérii musím opět dát za plný počet. Ale hlavně kvůli prvním dílům pět procent z hodnocení ubírám na: 90%. Třetí a poslední řada se poučila z chyb a završila Spartakův příběh ve velkolepém stylu na 95%! Toto číslo je i mé oficiální a konečné hodnocení. ()

shyster

Zprvu jen do sebe zahleděná kopie Třístovky, která Snyderovy originální zpracování sedřela až na kost a libovala si jen v brutálnosti, se v půlce naprosto změní. Charaktery začínají být propracované, nic není černobílé, intriky jsou výborně zpracovány a závěrečný díl je jen taková třešňička na, pro mě obrovském serialovém překvapení, dortě. ()

Attta

Měl jsem to štěstí že jsem si pustil nejprve minisérii Gods of Arena, která je dějově před touto sérií a místy se na to docela dobře koukalo. Seriál je to průměrný a divák se na to nesmí dívat z historického hlediska. PS: První díl nebo dva jsem skřípal zubama a to jak u téhle série, tak u Gods of Arena. Pokud se tedy hodláte na tento seriál koukat tak ho nesuďte hned podle prvních dvou epizod. ()

cubajz

zajímavé zpracování, bezvadné souboje, spousta sexu, násilí, intrik a k tomu všemu ještě dobře vypointované epizody a skvěle promyšlené postavy. Vytknou můžu snad jen to, že v druhé řadě bude hrát Spartaka jiný herec. ()

Kwaichi

Krv a piesok, to nebolo to hlavné o čom rozprával tento príbeh. Išlo tu hlavne o vykreslenie neblahých účinkov prehnanej túžby po moci, s ktorou sme sa stretávali v starovekom Ríme na každom kroku. Intrigy, klamstvá, vraždy a hýrivý spôsob života slobodných politikov. V neposlednom rade o smrteľnej túžbe po pomste, ktorá postavila do pozoru celý Rím. Keď to všetko zhrnieme, Rím je jasne odsúdený k záhube, len ma zaráža ako sa mohol udržať tak dlho. Síce v mnohých scénach boli ľudia vykreslený ako zvieratá, bolo tu miesto aj pre bratstvo a priateľstvo. Bolo sa veru na čo pozerať. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)