Snímek Eternals představí zcela nový tým superhrdinů filmového vesmíru Studií Marvel. Epický příběh se odehrává tisíce let a sleduje skupinu nesmrtelných hrdinů, kteří jsou nuceni vystoupit ze stínů, aby se opětovně spojili proti nejstaršímu nepříteli lidstva, Deviantům. Film má vynikající herecké obsazení. Richard Madden exceluje jako všemocný Ikaris, Gemma Chanová hraje lidstvo milující Sersi, Kumail Nanjiani je kosmickou silou poháněný Kingo, Lauren Ridloffová je superrychlá Makkari, Brian Tyree Henry je inteligentní vynálezce Phastos, Salma Hayeková hraje moudrou duchovní vůdkyni Ajak, Lia McHughová je věčně mladá a přitom prastará Sprite, Don Lee je mocný Gilgamesh, Barry Keoghan je odměřený samotář Druig a Angelina Jolie je divoká bojovnice Thena. Kit Harington hraje Dana Whitmana. (Falcon)

Hellhajzl

A znáte tento? Přijde do baru Číňanka, Pákistánec, Ind, černej homosexuál a hluchá běhna...větší sračku se značkou Marvel jsem neviděl (a to jsem dokoukal i Ghost Rider 2). Dílo jak ze zákulisí nevkusného a homomultikulti vyzdvihujícího Netflixu, kde každá minuta, ba i sekunda, byla utrpením. Naprosto nerozumím dnešnímu světu, kdy se filmař bojí diváka, aby neobdržel po uvedení filmu žalobu na milion dolarů, že se jeho náboženská menšina nebo týdně se měnící sexuální orientace ve filmu ba jen nemihla. S takovým přístupem a takovým tempem půjde za chvíli celý zábavní průmysl do hajzlu a jednoho krásného dne se i mohutný gigant, jakým je Disney, velkolepě zhroutí pod tíhou všech kulturně-politicko-sexuálně-etnických nařízení. ()

Mangano

Jako nebyla to úplná katastrofa, ale Marvelovka roku to alespoň podle mého taky nebude. Na mě jsou Eternals jaksi až moc přehnaně fantazijní. Všechny ty líhně světů, bohové, skoky z milénia do milénia, nesmrtelní smrtelní, dialogy v kosmickém vakuu a všechny ty další absurdnosti mi prostě příjdou už moc ulítlý. Navíc to naprosto zahazuje práci Avengers někam hluboko do bláta. Jako koho teď zajímá, jestli Spider-Man pomůže babičce přes silnici, když má Země v jádru zaděláno. Možná by to pro mě líp fungovalo v single vesmíru, kde se o tohle nemusím starat. Takhle mi to již moc zatěžuje moji už tak přetíženou hlavinku. Menší problém jsem měl taky s obsazením Angeliny Jolie, která mi na tu sortu kolem ní v kontextu její role prostě přišla až moc slavná. Přes její zářící krásnou hlavu v záběru jsem tak často neviděl na ostatní a utíkal mi děj filmu. CGI obludy nic moc a ten scénář...jako nevim no. Nenudil jsem se to ne, jen jsem se neustále snažil zjistit, na co se to vlastně koukám. Pozitivně pak alespoň hodnotím vyobrazení prvního otevřeně homosexuálního superhrdiny (to to trvalo) a jeho rodiny, což v kombinaci s tím, že je to navíc afroameričan, musí nespočtu homofobních buranských klobás rvát mandle a to mě velice těší. Takže dobrá práce Marvel Studios. Pobavilo mě i to malé cameo Harryho Stylese. Ten kluk je extrémní borec prostě. No, každopádně nic z toho kvalitu filmu moc nezvedá, takže za mě 3 hvězdy a pokusím se si teď něco z toho co jsem viděl zapamatovat pro dalších +/- 5 typických pokračování, ale moc šancí tomu nedávám. ()

meda2016

Pink Floyd. Nezachrání zachránce. Vůbec nikdo nezachrání svět, pokud bude spoléhat na digitální superhrdiny jako Salma a Angelina. Ó tvůrče kosmu, to je ale nuda!!! Za co dvě? Za technickou dovednost a prostě těm, co nejsou na place. ()

Camel91

Tak film mám za sebou... Nevím co mám říct.... Rozhodně to bylo jiné, mělo to duši, víc vztahů, jenom přeci mapovali víceletou existenci.. Postavy vesměs sympatický, některý jsem si i oblíbil, Thena v podání Angeliny byla ta z lepších postav. Ta blond ji slušela. A to nejsem její fanda a netěšil jsem na ní..... Nějaký zvraty byly... byl i sex (první sex před kamerou v MCU).. Na to, že je film dlouhý tak mi to uteklo ačkoliv bylo víc pasáží kde se spíš mluvilo než bojovalo.. Fakt je to spíš pěkný příběh, poutavý, hezká výprava, okoli, barvičky, hudba vše hezké.. Jen jak to nejede podle klasického můstru MCU tak mám pocit, že jsem ani nesledoval film z mcu. Ono to je možná dobře, protože tím začínáme být přesycení někteří (já teda ne :D ), ale toto kdyby nepatřilo do mcu vůbec by mi to nepřišlo špatné, dokázalo by to stát jako film samo o sobě a bavilo by mě to.. Jediný co se mi nelíbilo.. 1. Byl jsem v Dabingu a hrdince Sersi říkali Sirky. Asi se báli, ha John Sníh, ha Rob Stark.. Sersi by mohlo někoho zmást (ae ten kdo kouká na org s titulky to má vyřešené) 2. Finále, bylo globální, průser celkem velký, ale nulový dopad na okolí (myslím, že lidstvo nijak zvlášť nereagovalo, nezasahuje nikdo další, žádný jiný hrdina neexistuje atd.)... 3. Už u ShangChiho jsem si říkal, jaké to krásná místa na Zemi máme, s pěknými zvířátky, teď to tu máme zase, lokace fakt luxusní prý finále bylo někde mezi Austrálií a Amerikou, doufám že od teď budou různé exkurze s možností vidět obří sochu v moři... né, chápu, že bavit se o realističnosti v tomto nemá moc smysl a nikdy předtím jsem to nedělal... ale akceptovat příchod mimozemské invaze to zvládám... ale nemám rád když do našeho známého světa vymýšlí až takovýhle fantasy prvky... Bw 2 podtitulky docela dobrý.. ()

UncleMorty

Familly Affairs: The Eternals. Snaha vecpat do dvou a půl hodinové stopáže origin všech postav Věčných a do toho dát dohromady nějakou tu story o boje dobra se zlem působí stejně jako 160 dílů první série Esmeraldy. Marvelu evidentně po průseru s Inhumans dochází dech a sahají čím dál tím hlouběji do emzáckých vod, se kterými je těžke se zžít. ()

Monditrade

Je to nad očekávání skvělé scifi. Byť někdo může namítnout, že se tam dost povídá. Ale zde to opravdu sedí. Film by si zasloužil 5 hvězdiček.. ale za teploušskou vložku kvůli 4% většině na této planetě, kdy za každou cenu chtějí homoklády ukazovat, že být teplej je vlastně normální a že to dokáže i černoch s Arabem a navrch dokonce můžou tyto dvě individua vychovávat dítě... to je fakt moc! To sem vůbec nepatří. Že každý rádoby bůh zastupuje nějakou rasu... ještě dobrý,,, ale že bůh je teplej, tak fakt ne.. to Marvel už neví, jak by ještě více lezl do zadku nevím komu... v mnoha státech toto stejně bude vystřiženo, jen aby se vydělali dolary a to Marvelu vadit nebude :-( ()

Tranda

Příběh: 3/5; Akce: 3/5; Drama: 3/5; Hudba: 4/5; Vizuál: 4/5; Humor: 2/5; Atmosféra: 4/5; Napětí: 2/5; Herci: 4/5; Zábavnost: 3/5.  7/10 ()

eMSiKi

Po odchodu z kina jsem odcházel s dost rozporuplnými pocity.. Graficky zpracováno to bylo úchvatně, ale těch zbytečných "plků".. Místy se mi v kině zavíraly oči a zíval jsem. Do toho postavy, ze kterých mě nezaujala jediná.. A ta neuvěřitelná etnografická a zejména sociální rozmanitost postav mi byla až proti srsti. ()

Marcecek

Iná marvelovka a som zato rád. Celkovo vesmírne marvel filmy ma bavia viac ako ostatné. Jednoznačne lepšie ako Black widow. Na Eternals som sa tešil a očakávanie bolo splnené, bez prehnaného digibordelu, bez prehnaných vtipov, všetkého tak akorát. Ambiciózne so zaujímavým príbehom, a keď bude dvojka, čomu všetko nasvedčuje, tak sa budem určite tešiť. ()

alisek87

Musím říci, že jsem velice mile překvapená, že to není typická marvelovka nabitá akcí, ale celou dobu jsem byla napjatá, co se bude dít dále. ()

flyer.nick

Neurazí ani nenadchne. Dějově je to ale vesmírná nuda. Obrovské množství postav, z nichž některé umřou dřív než je stihnete poznat a zbytek se tak motá jeden přes druhou že skoro ani nevíte komu a proč fandit. Do toho záporáci, kteří se sice mají tvářit jako největší katastrofa která Zemi postihla, ale nakonec je z nich jen smečka hladových psů které by porazil i Hulk s prstem v nose. To, že někdo umí natočit road-movie ještě neznamená, že zvládne něco tak obsáhlého a výpravného jako Eternals. Podruhé už to vidět nemusím. ()

vaclav.g.kar

Další dávka Marvelu. I když tentokrát je trochu jiná než obvykle. Nový tým superhrdinů kteří žijí na naší planetě už 7000 let. Ostatně celý příběh se dozvíte a dočtete se o něm všude. Co se sluší říct je že je to nejodvážnější a nejdospělejší Marvel počin. Celý snímek určitě stojí na postavách a na silné režii. Postavy jsou veskrze sympatické a slibuji velké věci do budoucna. Docela nečekané zvraty a odvážné scény vyvažují opět nezazivneho hlavního záporáka. I když tady není jen jeden a celkové zlo proti kterému Eternals stojí je nadmíru veliké. Něco ve stylu Dormmammua v Strageovi. Co ale stojí za to je i nádherný vizuál a uchopení režisérky Zao. Je výrazně cítit její art styl. Zajímavý přírůstek do rodiny Marvel a už teď se těším na další zářez ve Spider-Manovi. Eternals dávám krásných 75% a od dalších dílů očekávám velké věci. 👍👍 ()

bigmatko

od novej vlny Marvel hrdinov som teda rozhodne čakal viac. Spracovanie sa zatiaľ nemôže rovnať s ničím čo nám za posledne roky ponúkali Avangers a ich príbehy. Eternals mali byť na úrovni bohov a vo filme sme videli nesúrodú partičku nesympatických postáv, ktorých schopnosti boli prinajmenšom pochybné ak nie miestami až trápne. A nič mimoriadne neukázali. ich všemohúcosť a nesmrteľnosť sa bila s tým ako ľahko ich bolo možné v boji odstaviť. Rovnako nezvládnutý boli aj Devianti. Na to že ide o rasu, z ktorej pochádza aj Thanos tak toto čo bolo vo filme bolo miestami až smiešne. Eternals sú sklamaním. Postavy, ktoré nám prezentovali ako najmocnejšie, teda tie ženské postavy, bo to je teraz v Marvel asi ústrednou témou, boli naozaj biedne. Angeilna bol priam úder pod pás všetkým hrdinom. Salma Hajek by viac zapôsobila keby jej dali na kombinézu výstrih ale nebolo by to korektné asi. Na všetkých deviantov stačilo mať jedného Hulka. ()

matous20063

Na film jsem byl hodně natěšený, upřímně trochu jsem to přehajpil. No, film není vůbec špatný ale možná jsem očekával ani nevím proč víc. Co já vidím jako problém filmu je že je dlouhý 2,5 hodiny a potenciál postav není vůbec využit. Jinak je to trochu jiný Marvel film, což je dobře protože já už té basic Marvel hry na padoucha a poldu začínám mít dost. A zatím mě moc seriálu a filmů 4. Fáze MCU neuchvátilo takže toto byl fajn snímek který by vám neměl uniknout. 85% ()

Sevprince

Pro mě velice příjemné překvapení. Marvelovka s přesahem. Jednání všech aktérů, na jakékoli straně, se dá vlastně chápat. Výborný. ()

Skylord99

Nová Marvelovka nám nabízí něco víc. Něco víc než jen klasickou popcornovou zábavu. A daří se jí to. Postavy a jejich charaktery jsou za mě super, efekty rovněž, i když digi bordel zde je, ale aspoň přehledný a hudba nezaostává. A dějový zvrat mě opravdu překvapil, nečekal jsem ho. Škoda jen promarněného záporáka z řad Deviantů. 8/10 ()

66pepo66

Najskôr som netušil čo od tohto filmu očakávať, no keď prišla prvá ukážka na Eternals, tak ma to nadchlo. Ihneď bolo cítiť a vidieť, že to nebudú ďalší Avengers či Guardians of the Galaxy, ktorých však zbožňujem. Vážnejší a dospelejší tón mi však tiež celkom vyhovuje (Avengers 3 a 4 takí boli tiež...). Zaujímavé je, že vo filme sa nám predstaví asi tak 10 nových postáv, ktoré sme doteraz spolu nevideli ani o nich nikdy nepočuli (jedine v komiksoch) a predsa mi na nich záležalo. Zaujímal ma ich osud a napäto som očakával čo sa stane, hlavne pri súbojoch s Deviants. Keď to porovnám s Avengers, ktorých členov nám Marvel predstavoval roky, tak musím napísať, že Chloé Zhao predviedla v tomto svoje majstrovstvo. Dokonale zrežírované a to predeľovanie scén zo súčasnosti s tými z minulosti bolo tiež vyriešené nerušivo a veľmi dobre. Dialógy naozaj na úrovni a chémia medzi postavami tiež. Najviac sa mi páčila Gemma Chan, ale potešili aj ostatní. Širšie predstavenie minulosti vesmíru na mňa zapôsobilo a dva dôležité dejové zvraty taktiež. Eternals fungoval dokonale aj napriek tomu, že prakticky celý film máme pred očami tie isté postavy (tak 14) a nikoho ďalšieho ani nepotrebujeme. Akčné scény nápadité, hoci je pravda, že väčšinu času sa cestuje v čase k minulosti a rozpráva sa. Jediné čo musím vytknúť a nedá mi to, je tá LGBT vsuvka, ale čo už. Odhliadnuc od tohto je Eternals filmom, ktorý si zaslúži divácku podporu a mal by sa vidieť prvýkrát v kine. Veľké plátno mu náramne sedí a tá osudovosť je z neho cítiť neskutočne. A aby som nezabudol, Makkari sa vo filme poriadne vybláznila a zdá sa mi, akoby sa Kevin Feige rozhodol napraviť Quicksilverov nenaplnený potenciál z Avengers 2. Film má 2 potitulkové scény, ktoré veľmi dobre vnadia na ďalšie pokračovanie filmu či ďalšie dobrodružstvá určitých postáv. Som z Eternals nadšený a čím viac o nich premýšľam, tým viac sa mi páčia. Videné v Prahe - Cinema City, 2D + titulky. 17.11.21. Hodnotenie: 5* ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (více)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (více)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (více)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý